Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paliwo, czyli wtopa...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 10.08.2009 08:35

Haki napisał(a):ano wystarczy mieć dobrego dostawcę tzw Oszczędności po sąsiedzku heheh


Dla popsucia dobrego samopoczucia chciałbym zauważyć, że po sąsiedzku masz złodzieja, który nie robi nic innego, tylko okrada z tzw. "oszczędności" swojego pracodawcę.
Nie muszę mówić kim jest osoba kupująca kradziony towar od złodzieja..?


Pozdrawiam
Rafał
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 10.08.2009 08:49

asikx napisał(a):Dla popsucia dobrego samopoczucia chciałbym zauważyć, że po sąsiedzku masz złodzieja, który nie robi nic innego, tylko okrada z tzw. "oszczędności" swojego pracodawcę.
Nie muszę mówić kim jest osoba kupująca kradziony towar od złodzieja..?


nic dodać, nic ująć
Haki
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haki » 13.08.2009 22:38

pingwinek napisał(a):
Haki napisał(a):W tamtym roku leciałem z Wrocławia do Primoszten.
Golf IV kombi 90 koni na zwykłej pompie.
Spalanie-- do zapalenia się kontrolki stuknęło 1120 km więc gitara ,a paliwko to miałem ze sobą w bagażniku z Polskiego BP.
Przy powrocie zalałem 40l z bańki a później tankowałem kilkanaście litrów w Austrii i nie było żadnych problemów , bo ten silnik nie mający żadnych badziewi typu DPD i pompowtrysków śmiga nawet na Opale i Bartku heheh :roll: .
Co do Diesla.. to jest kilka zasad by nie mieć z nim problemów.
1 i chyba najważniejszą na tak długiej trasie - to nie gaszenie go po długiej jeździe od razu tylko zostawienie włączonego na kilka minut na postoju w celu ostudzenia turbiny,która mimo wszystko jest elementem delikatnym.
Co do posta to powiem tylko tyle,że wygląda mi to na słabej jakości paliwko bo nowe dieselki nie lubią cienkiego ON ze stacji i komputery zaraz wariują..

ale jestes prymitywny.... w malym bagazniku golfa pakowac banki z 40 l ropy!!! ojejku...... a nawiasem mowiac , co ma wspolnego troska o niezatarcie turbiny, poprzez jej przezorne schlodzenie-z kiepskiej jakoscia paliwem...? aha! niebawem twoj golf sie skonczy i tez bedziesz musial zakupic diesla z zaawansowana technologia.....




Prymitywny?? a niby czemu?? bo miałem 2 niewielkie bańki z paliwkiem ze sobą czy dlatego ,że w bagażniku ich nie miałem a pod klapą bagażnika. Nie wiem co dla Ciebie jest dużym bagażnikiem ,ale dla mnie ten w Golfie kombi jest duży i pakowny. Chyba ,że śmigasz żukiem bądź Starem 200 z przyczepą.. to pozostawiam już Tobie. A co do tego czy Golf się skończy?? to przy naszych realiach jakie mamy na drogach o głupocie jaką wypisałeś wątpię by auto 9 letnie było beee. Popatrz lepiej chłopcze na wszystkie te Żuki..Autosany..Ikarusy i resztę śmieci jakie jeszcze do dziś można w tysiącach sztuk zobaczyć w miastach i nie tylko a później się zastanów co piszesz .

Co do pozostałych odpowiedzi na temat kradzieży itp bredni... Ludzie 8O czy dla was każdy kto posiada własną firmę transportową a mi sprzedaje paliwo w cenach hurtowych jest złodziejem????????????

Pomyślcie zanim coś podobnego napiszecie...
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 14.08.2009 08:54

Haki napisał(a):
Co do pozostałych odpowiedzi na temat kradzieży itp bredni... Ludzie 8O czy dla was każdy kto posiada własną firmę transportową a mi sprzedaje paliwo w cenach hurtowych jest złodziejem????????????



W cenach hurtowych paliwem mogą obracać jedynie koncesjonowane podmioty, a nie właściciel dwóch, trzech lub nawet dziesięciu ciężarówek.
A poza tym, nie słyszałem aby jakikolwiek właściciel firmy transportowej sprzedawał po znajomości jego własne "oszczędności", poniżej ceny zakupu - chyba że jest niespełna rozumu lub jest przedstawicielem Caritasu. Oszczędności sprzedają jego pracownicy, rżnąc go po kieszeni aż huczy.

Pozdrawiam
Rafał
polaris01
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polaris01 » 14.08.2009 10:17

Niekoniecznie jest jak piszesz. Wystarczy że odliczył już sobie VAT... Wtedy jego cena bije na głowę wszystkie hurtownie razem wzięte.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 14.08.2009 14:02

Panowie odbiegacie od tematu!!!

opiekun działu halllooo
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 14.08.2009 14:17

telepol napisał(a):
opiekun działu halllooo



Kabel
:lol:
Trzy dni z górką na forum, a już zaczyna od kablowania.
To jak skończy..?

pozdrawiam
Rafał
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2009 14:25

asikx napisał(a):...Trzy dni z górką na forum, a już zaczyna od kablowania.
To jak skończy..?...

Cytat z Psów mi się nasuwa :mrgreen:
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 14.08.2009 14:27

polaris01 napisał(a):Niekoniecznie jest jak piszesz. Wystarczy że odliczył już sobie VAT... Wtedy jego cena bije na głowę wszystkie hurtownie razem wzięte.


Rączki mi opadły jak chciałam Ci wytłumaczyć jak jest z odliczaniem i naliczaniem VAT-u
prosty przykład:
kupuje paliwo w hurcie po 100+VAT (22,00)
sprzedaje po 120+VAT (26,84)
Do odprowadzenia do US ma 4,84 - nadwyżka naliczonego nad odliczonym.
Jeżeli sprzedaje po cenie 100+VAT (22,00) do US nie odprowadza z tytułu VAT nic.

Jeżeli sprzedaje "bez VATu" oznacza że tej sprzedaży nie rejestruje zatem okrada fiskusa (czyli nas wszystkich równo) - zarówno z VATu jak i z potencjalnego podatku dochodowego.

Pozdrawiam,
Aska
maniekwawa
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekwawa » 14.08.2009 16:52

Ja jadę do CRO Opel Vectra 1,9CDTI, 120km(88KW). Po przeczytaniu Waszych informacji zadzwoniłem do autoryzowanego serwisu Opla z pytaniem czy należy dolewać jakiś dodatek do paliwa w krajach gdzie te paliwo może być wątpliwej jakości. Odpowiedż brzmiała NIE. A jeśli doleje jakiegoś specyfiku i coś się stanie z wtryskami (a auto na gwarancji) to mam „pięknie”.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 14.08.2009 17:22

asikx napisał(a):
telepol napisał(a):
opiekun działu halllooo



Kabel
:lol:
Trzy dni z górką na forum, a już zaczyna od kablowania.
To jak skończy..?

pozdrawiam
Rafał


no proszę ponad 1100 wpisów a regulaminu nie przestrzegamy :?
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 14.08.2009 17:29

telepol napisał(a):no proszę ponad 1100 wpisów a regulaminu nie przestrzegamy :?



Spokojna Twoja rozczochrana.

Pozdrawiam
Rafał
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 14.08.2009 20:02

:P hehehe trochę kolego nie trafiłeś z tym rozczochraniem bo jestem łysy jak ta buźka :)

ale lepiej się żartować niż chorować

pozdrawiam z Karkonoszy
Michał
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 14.08.2009 20:16

widzę,że co niektórym się w głowach poprzewracało.....






normalnie tragedia :oops:

chyba od oszczędności albo od VAT-ów

....masz auto na firmę? odliczasz VAT od paliwa zużytego na wakacje?...jedno mi sie ciśnie na usta :!:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 19.08.2009 17:37

kto napisze o wegierskim paliwie cos ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Paliwo, czyli wtopa... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone