Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic 2009, Nasza przygoda, wrzesien

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2010 17:56

No nice.

Tak na przyszlośc przymomnienie dla wielu Pań i Panów, aby wybierając się na zwiedzanie, zabrać coś na ramiona typu koszula, bluzka z rękawem.

W Chorwacji Żonę poproszono o zalożenie czegoś na ramiona, kiedy chcieliśmy wejść gdzieś do śwątyni.
Bluzeczki na naramkach nie przechodzą...
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 30.03.2010 11:42

FUX (Bluzeczki na naramkach nie przechodzą...) 8O to jest hit sezonu :wink: :lool:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.03.2010 11:50

Jolanda napisał(a):FUX (Bluzeczki na naramkach nie przechodzą...) 8O to jest hit sezonu :wink: :lool:


Ale nie w Świątyni... :wink:
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 31.03.2010 08:07

jeżeli chodzi Tobie o samo słowo" na naramkach" to spotkałem się z taką sytuacją w sklepie odzieżowym, niestety ekspedientka też nie wiedziała o co chodzi (ja z resztą też :) )
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 05.04.2010 11:05

Dzień 6 - 06.09.2009 - sv. Ilija

Dzisiaj znów piękny słoneczny dzień :). Postanowiliśmy, że wybierzemy się na górę sv. Ilija, z której ponoć są piękne widoki na cały Orebic i pobliskie wyspy. Zjedliśmy śniadanie, wrzuciliśmy do toreb dużo picia i jakieś kanapki i ruszyliśmy w drogę z ulicy Kralja Tomislava w górę. Szliśmy czerwonym szlakiem, więc było ciekawie :) Oto kilka zdjęć z naszej wędrówki poukładanych po kolei jak szliśmy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak zeszliśmy na dół to nogi czułem jeszcze długi czas. Hehe

Doszedłem do domu to sam wypiłem 2 litry wody za jednym razem :)

Wyprawa ogólnie była super. Warto było się pomęczyć.

CDN. Ston :)

P.s Muszę w końcu skończyć tą relację, bo niedługo będę musiał pisać następną z tego roku :D
JJMS
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJMS » 05.04.2010 11:19

jan_s1 napisał(a):
grax napisał(a):Aktualnie jestem w orebic. Jak narazie pogoda upal i woda cieplutka.


Takie posty powinny być prawnie zakazane. Nie można się tak pastwić nad czytelnikami. :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiamquote]

I tu się zgadzam. Szczególnie jak się je czyta w zimny, pochmurny dzień. To nie jest fajne...ale juz niedługo sama bedę mogła napisac - jestem na Peljesacu!!!! :papa:
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 05.04.2010 11:29

kurcze ja sam nie wiem co robić w tym roku. Planuję pojechać do baska voda, ale sam nie wiem. Jechać drugi raz w to samo miejsce do Orebic, to nie wiem czy to dobry pomysł. Wszędzie w okolicach tam już byłem to teraz chyba lepiej zobaczyć coś, czego nie widziałem i pojechać w troche inne miejsce :) co myślicie ?
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 05.04.2010 12:49

Super foty !!! Pogoda jak widzę dopisała :)
Napisz jak długo trwało wejście/zejście
Którędy zejście?
W jakich godzinach szliście?

Gratulacje !!!
:lol:

P.S. Z tej foty zbliżeniowej... widać kwaterę w której pomieszkiwaliśmy ;)
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 05.04.2010 13:11

maciej1969 napisał(a):Super foty !!! Pogoda jak widzę dopisała :)
Napisz jak długo trwało wejście/zejście
Którędy zejście?
W jakich godzinach szliście?

Gratulacje !!!
:lol:

P.S. Z tej foty zbliżeniowej... widać kwaterę w której pomieszkiwaliśmy ;)


wejście i zejście myślę ze z 5,5 godz. schodziliśmy identyczną drogą jak wchodziliśmy, wiec było ciekawie hehe. Wyszliśmy gdzieś po 8 rano z tego co pamiętam :). Warto się tam wybrać będąc w Orebic. Polecam naprawdę. Widoczki piękne.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 05.04.2010 13:45

grax napisał(a):kurcze ja sam nie wiem co robić w tym roku. Planuję pojechać do baska voda, ale sam nie wiem. Jechać drugi raz w to samo miejsce do Orebic, to nie wiem czy to dobry pomysł. Wszędzie w okolicach tam już byłem to teraz chyba lepiej zobaczyć coś, czego nie widziałem i pojechać w troche inne miejsce :) co myślicie ?


Jedź w inne miejsce, w Chorwacji jest sporo do zwiedzenia. Świat nie kończy się na jednym półwyspie :) A jak chcesz być w jego pobliżu, to wybierz się choćby na Korculę, czy Hvar. Tam naprawdę warto jechać.

pzdr
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 05.04.2010 22:42

bobemce napisał(a):
grax napisał(a):kurcze ja sam nie wiem co robić w tym roku. Planuję pojechać do baska voda, ale sam nie wiem. Jechać drugi raz w to samo miejsce do Orebic, to nie wiem czy to dobry pomysł. Wszędzie w okolicach tam już byłem to teraz chyba lepiej zobaczyć coś, czego nie widziałem i pojechać w troche inne miejsce :) co myślicie ?


Jedź w inne miejsce, w Chorwacji jest sporo do zwiedzenia. Świat nie kończy się na jednym półwyspie :) A jak chcesz być w jego pobliżu, to wybierz się choćby na Korculę, czy Hvar. Tam naprawdę warto jechać.

pzdr


na Hvar to bym sie wybral, tylko stamtad juz trudniejszy dostep, aby zwiedzac cos na ladzie - przeprawa autem ciagle i oplaty za to itd. i sam kurcze nie wiem...
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 05.04.2010 23:10

fotki cudne!!!! moja zona z synem chciała się wybrać na ta gore ale jakoś zawsze nie było czasu, ale myślę ze w tym roku już zdobędzie ten szczyt.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 05.04.2010 23:33

Grax, zależy na jak długo chcesz jechać. W zeszłym roku byłem 10 dni na Korculi i uwierz mi, że nie nudziliśmy się na miejscu, a wyspy ani razu nie opuściliśmy. Na miejscu jest sporo do zjechania, a do tego należy dodać fakt, że prom z Korculi do Orebicia jest względnie tani.

Dwa lata temu byłem tydzień na Hvarze, z którego na jeden dzień wybraliśmy się do Dubrovnika. Trochę mało było tego czasu na miejscu, ale zdaje się, że jak chce się rzeczywiście zwiedzić perłę Adriatyku, to trzeba zakotwiczyć w jego pobliżu... Stały ląd to plus, ale z drugiej strony wyspa ma swój urok :P

W tym roku pierwszy raz od kilku lat "zdradzam" wyspiarską Chorwację, ale ponieważ wybieram się do Podobuce, chyba nie będę bardzo ubolewał. A na Korculę na bank się wybiorę.

Na forum trwa dyskusja pt. "Hvar czy Korcula". Muszę przyznać, że dopóki nie pojechałem na Korculę na dłużej, twierdziłem że Hvar jest lepszy. Ale Hvar lepszy jest tylko wtedy, gdy kwitnie lawenda, czyli na przełomie czerwca i lipca :P Subiektywnie oczywiście :) Której z tych wysp byś nie wybrał - będziesz zadowolony, to chyba mogę zagwarantować :P
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.04.2010 07:37

Podobuce
a gdzie to?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2010 08:18

FUX napisał(a):
Podobuce
a gdzie to?

opcja "szukaj" się kłania ;-) :-)
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=25257&highlight=
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Orebic 2009, Nasza przygoda, wrzesien - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone