Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.01.2022 15:20

Znajdę gdzieś ceny za autostrady w Chorwacji z lipca-sierpnia 2021?
W tej chwili na https://www.hac.hr/en/interactive-map są chyba ceny posezonowe.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 18.01.2022 15:29

empire13 napisał(a):Znajdę gdzieś ceny za autostrady w Chorwacji z lipca-sierpnia 2021?
W tej chwili na https://www.hac.hr/en/interactive-map są chyba ceny posezonowe.

tutaj:
https://www.chorwackie.pl/chorwacja/autostrada-oplaty.html
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.01.2022 16:49

sviva napisał(a):
empire13 napisał(a):Znajdę gdzieś ceny za autostrady w Chorwacji z lipca-sierpnia 2021?
W tej chwili na https://www.hac.hr/en/interactive-map są chyba ceny posezonowe.

tutaj:
https://www.chorwackie.pl/chorwacja/autostrada-oplaty.html

Dzięki. Wygląda na to, że ceny w tej chwili są takie same jak w sezonie 8O
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1705
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.01.2022 18:38

Byłam w marcu zeszłego roku, w czerwcu/lipcu i w zeszłym tygodniu, i ceny są takie same, więc wygląda na to, że od zeszłego roku nie stosują już cen przed/ po sezonowych, jak to było we wcześniejszych latach. Sprawdzam zawsze na stronie albo aplikacji Hak.hr
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 19.01.2022 00:09

Dwie bezpośrednie strony chorwackich autostrad:
https://www.hac.hr/hr
https://www.azm.hr/?lang=hr
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 20.01.2022 13:55

W zeszłym roku oraz w 2020 ceny na lato nie wzrosły o 10%

Ogłaszają to przed sezonem.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 20.01.2022 14:05

coglin napisał(a):W zeszłym roku oraz w 2020 ceny na lato nie wzrosły o 10%

Ogłaszają to przed sezonem.


To że nie wzrosły, było raczej działaniem związanym z covidem.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.01.2022 22:23

Bravik napisał(a):
coglin napisał(a):W zeszłym roku oraz w 2020 ceny na lato nie wzrosły o 10%

Ogłaszają to przed sezonem.


To że nie wzrosły, było raczej działaniem związanym z covidem.

Pewnie tak a może po prostu nie spadły po sezonie letnim? :mrgreen:
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Post przeniesiony do właściwego wątku.
[i]Moderator J.B.[/i]

p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 28.04.2022 12:47

Natknąłem się w bogatych zasobach netu na informację, że Chorwaci nie planują podnoszenia cen autostrad w tym sezonie.
Niestety - teraz nie mogę się dokopać do tej wiadomości.
Czy ktoś może też czytał coś na ten temat?
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 03.05.2022 18:19

Będę wracał z Baśkiej wody do Zakopanego i tu pytanie czy Słowację i Węgry jakoś przejadę aby nie kupować winiety ? Czy nie ma to sensu takie kombinowanie ?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.05.2022 18:41

Ikser napisał(a):Będę wracał z Baśkiej wody do Zakopanego i tu pytanie czy Słowację i Węgry jakoś przejadę aby nie kupować winiety ? Czy nie ma to sensu takie kombinowanie ?

Nie ma sensu
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 11.05.2022 19:17

Ikser napisał(a):Będę wracał z Baśkiej wody do Zakopanego i tu pytanie czy Słowację i Węgry jakoś przejadę aby nie kupować winiety ? Czy nie ma to sensu takie kombinowanie ?

Na Węgrzech nie opłaca się unikać autostrad, jednakże jadąc do Zakopanego, nie bardzo opłaca się przez Słowację jechać autostradami, bo nimi jest dalej niż darmowymi drogami przez Bańską Bystrzycę, a czas przejazdu praktycznie ten sam.
dorian13
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorian13 » 18.05.2022 13:13

Postnapisał(a) biokd » 12.08.2020 17:09

Minąłem Lučko płacąc kartą Visa (Getin Bank), przeszło bez problemu. Nie patrzcie na to, że tam jest wszędzie Master Card bo Visy też przechodzą ALE jest naklejka na automacie że karty PKO BP nie działają, wiec jak ktoś ma to lepiej płacić inna lub stać w kolejce gotówkowej, bo przy płatności kartą zero kolejek.

Czy ktoś to może potwierdzić? Bardzo ważne jest to dla mnie bo mam w kartę Visa PKO BP z podpiętymi kontami walutowymi.
Będę jechał pierwszy raz i nie chcę nieprzyjemnych sytuacji.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 18.05.2022 13:35

Dlatego warto mieć kilka kart lub nawet pożyczyć od kogoś na wyjazd. Ja mam zawsze kilka kart, różnych operatorów i banków - przecież to nic nie kosztuje. Jeśli i tak będzie problem z kartą to nie stresuj się, wciskasz przycisk od obsługi. Przyjdzie ktoś spróbuje jeszcze raz zapłacić kartą. Jeśli nie przejdzie to weźmie od Ciebie gotówkę, pójdzie do bramki, rozliczy i przepuści. Na pewno nie będziesz się cofał dwa kilometry lub zostaniesz sam sobie.

Obrazek
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.05.2022 14:14

dorian13 napisał(a):
Post napisał(a) biokd » 12.08.2020 17:09

Minąłem Lučko płacąc kartą Visa (Getin Bank), przeszło bez problemu. Nie patrzcie na to, że tam jest wszędzie Master Card bo Visy też przechodzą ALE jest naklejka na automacie że karty PKO BP nie działają, wiec jak ktoś ma to lepiej płacić inna lub stać w kolejce gotówkowej, bo przy płatności kartą zero kolejek.

Czy ktoś to może potwierdzić? Bardzo ważne jest to dla mnie bo mam w kartę Visa PKO BP z podpiętymi kontami walutowymi.
Będę jechał pierwszy raz i nie chcę nieprzyjemnych sytuacji.

Nie widzę powodu by na tej bramce dyskryminowane były akurat karty banku PKO BP, przyczyny bym podejrzewał raczej w tym, że być może karty tego banku mają domyślnie wyłączone płatności paskiem magnetycznym, tak samo zresztą, jak karty Revolut.
Będąc na Twoim miejscu sprawdziłbym to na infolinii banku. Niezależnie od tego, gdybyś gdzieś spotkał terminal wyposażony w szczelinę do płacenia przy pomocy paska magnetycznego, to mógłbyś samemu to sprawdzić.
Mnie kiedyś na tej samej bramce odrzuciło płatność Revolutem, ale gdy potem włączyłem płatności paskiem magnetycznym, to przy następnym wyjeździe, na tej samej bramce, już mi łyknęło płatność tą samą kartą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 199
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone