Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 15.07.2020 09:43

Czy na każdej bramce w Chorwacji można płacić kartą? Zawsze miałam gotówkę,stąd pytanie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.07.2020 10:02

kaliszanka napisał(a):Czy na każdej bramce w Chorwacji można płacić kartą? Zawsze miałam gotówkę,stąd pytanie.

Tylko na takich z oznaczeniem Cards only, Bank Card, itp.
Bo np. wjedziesz na pas GOTOVINA lub Cash to już nie zapłacisz kartą (Lučko).
Ostatnio edytowano 15.07.2020 10:05 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.07.2020 13:42

Zbigniew74 napisał(a):
kaeres napisał(a):
kaliszanka napisał(a):Czy na każdej bramce w Chorwacji można płacić kartą? Zawsze miałam gotówkę,stąd pytanie.

Tylko na takich z oznaczeniem Cards only, Bank Card, itp.
Bo np. wjedziesz na pas GOTOVINA lub Cash to już nie zapłacisz kartą (Lučko).


Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, na każdej bramce gdzie można płacić gotówką można również płacić kartą bankomatową. Nie ma bramek tylko gotówkowych.

W 2018 roku facet się wycofywał z kolejki obok.
Zapytałem o co chodziło to gość w okienku powiedział, że wjechał z kartą tu gdzie jest cash.
Co się później działo tego już nie wiem.
cresida
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 27.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cresida » 16.07.2020 21:07

Ostatnio przeglądałem aplikację Revoluta i wprowadzili limit transakcji zbliżeniowych do 150 Euro. Z tego co piszą resetuje się przy płatności z PIN-em lub w aplikacji.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.07.2020 08:37

kaeres napisał(a):
kaliszanka napisał(a):Czy na każdej bramce w Chorwacji można płacić kartą? Zawsze miałam gotówkę,stąd pytanie.

Tylko na takich z oznaczeniem Cards only, Bank Card, itp.
Bo np. wjedziesz na pas GOTOVINA lub Cash to już nie zapłacisz kartą (Lučko).
Zapłacisz, zwrócą uwagę i przyjmą kartę - raz nam się przytrafiło gapiostwo :oops: .
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 25.07.2020 00:17

Przepraszam, jeśli gdzieś było, ale nie znalazłem, czy ktoś może to potwierdzić jak jest z opłatą za A2 od granicy czyli bramka Trakošcan do Lučko bo wg załączonej interaktywnej mapki ze strony HAC przy kalkulacji za ten odcinek wychodzi zero czyli nic. Coś się zmieniło? Bo tam było zawsze ok 40Kn, na innych odcinkach oblicza a na tym zero wychodzi i na stronie HAC A2 nie jest wylistowana jako płatna autostrada
Załączniki:
Screenshot_20200725-010925_Samsung Internet.jpg
gringostar
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 05.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) gringostar » 25.07.2020 06:16

48 kuna z tego co widzę
Załączniki:
Screenshot_20200725-071416_HAK.jpg
Mirooo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.07.2020
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirooo » 29.07.2020 10:02

Witam, chciałbym spytać czy na bramkach w Chorwacji są specjalne stanowiska tylko do płatności kartą a osobne dla gotówki? Jeśli tak to jak one są opisane, chodzi mi o to czy łatwo się pomylić. Jakaś podpowiedz ;-) Dzięki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.07.2020 10:22

Mirooo napisał(a):Witam, chciałbym spytać czy na bramkach w Chorwacji są specjalne stanowiska tylko do płatności kartą a osobne dla gotówki? Jeśli tak to jak one są opisane, chodzi mi o to czy łatwo się pomylić. Jakaś podpowiedz ;-) Dzięki.

Witam.
Zamieściłeś post w złym wątku, ale już jest we właściwym.
Poczytaj kilka postów i znajdziesz odpowiedź.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.07.2020 16:43

Mirooo napisał(a):Witam, chciałbym spytać czy na bramkach w Chorwacji są specjalne stanowiska tylko do płatności kartą a osobne dla gotówki? Jeśli tak to jak one są opisane, chodzi mi o to czy łatwo się pomylić. Jakaś podpowiedz ;-) Dzięki.



Na większości zjazdów są bramki uniwersalne - do płatności kartą i gotówką.

Na dużych węzłach są oddzielne bramki do zapłaty gotówką (Cash/Gotovina) i oddzielne do zapłaty kartą - No cash/Bank Card.

A na największym węźle czyli Lućko, jest w ogóle oddzielny zjazd na bramki karciane i oddzielny na gotówkowe (ok. 3- 4 km dalej).

W każdym przypadku są one też bardzo dobrze oznakowane odpowiednimi piktogramami, widocznymi z daleka.

No i na każdym PPO są też wydzielone bramki ENC (żółte, najczęściej skrajne prawe) - te nas nie interesują, bo to jest chorwacki odpowiednik Viatolla.
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 29.07.2020 17:30

1.Czy na tą trasę przez Czechy konieczna jest winieta?Próbowałem to porównywać z mapką dróg płatnych i dalej wiem że nic nie wiem.

2. Startuję z Sosnowca i czy nie kombinować i cisnąć na Zwardoń. Aczkolwiek pod domem mam zjazd na DK86, więc cyk pyk i jestem na A4 i A1 do Ostravy
Załączniki:
Screenshot_20200729-181632(1).png
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2020 18:49

bidziaq napisał(a):1.Czy na tą trasę przez Czechy konieczna jest winieta?Próbowałem to porównywać z mapką dróg płatnych i dalej wiem że nic nie wiem.

2. Startuję z Sosnowca i czy nie kombinować i cisnąć na Zwardoń. Aczkolwiek pod domem mam zjazd na DK86, więc cyk pyk i jestem na A4 i A1 do Ostravy

Jest potrzebna na odcinek Ostrava - Frydek Mistek.
Jedź A1 do Żor potem Dk81 do Skoczowa i S52 do Cieszyna :papa:
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 29.07.2020 21:31

dids76 napisał(a):
bidziaq napisał(a):1.Czy na tą trasę przez Czechy konieczna jest winieta?Próbowałem to porównywać z mapką dróg płatnych i dalej wiem że nic nie wiem.

2. Startuję z Sosnowca i czy nie kombinować i cisnąć na Zwardoń. Aczkolwiek pod domem mam zjazd na DK86, więc cyk pyk i jestem na A4 i A1 do Ostravy

Jest potrzebna na odcinek Ostrava - Frydek Mistek.
Jedź A1 do Żor potem Dk81 do Skoczowa i S52 do Cieszyna :papa:


a potem E75 w kierunku SK?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2020 21:45

Odcinek Ova-FM można ominąć boczną drogą ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2020 22:00

bidziaq napisał(a):
dids76 napisał(a):
bidziaq napisał(a):1.Czy na tą trasę przez Czechy konieczna jest winieta?Próbowałem to porównywać z mapką dróg płatnych i dalej wiem że nic nie wiem.

2. Startuję z Sosnowca i czy nie kombinować i cisnąć na Zwardoń. Aczkolwiek pod domem mam zjazd na DK86, więc cyk pyk i jestem na A4 i A1 do Ostravy

Jest potrzebna na odcinek Ostrava - Frydek Mistek.
Jedź A1 do Żor potem Dk81 do Skoczowa i S52 do Cieszyna :papa:


a potem E75 w kierunku SK?

Tak
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 190
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone