Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2020 19:22

biokd napisał(a):Masakra, polski bank nie jest uznawany przez Chorwację (może przez całą zagranice). Ciekawe co na to Mateusz i nasz cudowny rząd, czyżby strategia "spędzaj wakacje w kraju"?

Zawieszenie konta na tydzień. :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2020 20:58

kaeres napisał(a):Ogólnie PKO BP to jakaś parodia z ich kartami.
W bardziej losowych niż do ogarnięcia przypadkach też mi odrzuca płatności zbliżeniowe telefonem gdy mam podpiętą VISE z PKO.
Mam oczywiście podpiętą jeszcze VISE z Millennium i Revoluta więc sobie radzę z tym ale problem istnieje i potwierdzam go....nie tylko na bramkach w Lućko.
Ja natomiast się zastanawiam co w przypadku Lućko gdy masz możliwość zapłacenia kartą, a z bliżej nieokreślonych przyczyn nie działa ?
Upierasz się aby wjechać. Co bramka może zrobić ?
Kredytu nie wystawią ?
Zrobisz bałagan na 2h, korek jak rzeźnia, wycofywanie, itp.
Co w teorii można zrobić ? (mowa o Lućko na pasie w stronę Zagrzebia (tym pasie od płatności kartą - dwa osobne pasy) ?


Ja mam wrażenie, że takie Lučko nie na darmo jest oblepione reklamą Mastercard :mrgreen:
KarolWitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolWitek » 05.08.2020 20:50

Witam.
Jest ktoś w stanie podać w przybliżeniu ile zapłacę za odcinek Macelj - Klek?
Jadę pierwszy raz i nie bardzo się orientuję co i jak :roll:
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 05.08.2020 21:12

Praktycznie przez całą Chorwację musisz przejechać

Według moich wyliczeń w przybliżeniu:

Trakošćan (A2) - Karamatići (A1)
Podsumowanie szczegółówe:
Trakošćan (A2) - Zaprešić (A2) -> 32.57 zł
Zaprešić (A2) - Zagreb (Lučko) (A1) -> bezpłatny
Zagreb (Lučko) (A1) - Karamatići (A1) -> 156.73 zł
Razem: 189.30 zł
KarolWitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolWitek » 05.08.2020 22:02

thommy83 napisał(a):Praktycznie przez całą Chorwację musisz przejechać

Według moich wyliczeń w przybliżeniu:

Trakošćan (A2) - Karamatići (A1)
Podsumowanie szczegółówe:
Trakošćan (A2) - Zaprešić (A2) -> 32.57 zł
Zaprešić (A2) - Zagreb (Lučko) (A1) -> bezpłatny
Zagreb (Lučko) (A1) - Karamatići (A1) -> 156.73 zł
Razem: 189.30 zł


Dzięki wielkie. Wiem już na ile się nastawić :papa:
Pierwszy raz zawsze jest stresujacy :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.08.2020 22:30

KarolWitek napisał(a):Witam.
Jest ktoś w stanie podać w przybliżeniu ile zapłacę za odcinek Macelj - Klek?
Jadę pierwszy raz i nie bardzo się orientuję co i jak :roll:

Już kolega wyżej podpowiedział.
Ale na przyszłość polecam aplikacje HAK.
Tam poza innymi super przydatnymi wiadomościami są również koszty poruszania się po Chorwacji.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 06.08.2020 01:00

Opłata za autostrady w Słowacji dla pojazdu z przyczepą kiedy należy wykupić dwie winety? Bierze się pod uwagę DMC zestawu z dowodów rejestracyjnych czy masę rzeczywistą składu?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.08.2020 10:58

sebak napisał(a):Opłata za autostrady w Słowacji dla pojazdu z przyczepą kiedy należy wykupić dwie winety? Bierze się pod uwagę DMC zestawu z dowodów rejestracyjnych czy masę rzeczywistą składu?

Jeśli waga zestawu przekracza 3,5 t kupujesz 2 winiety, na auto i osobną na przyczepę. Waga zestawu oczywiście po DMC w dowodach rej.
Jeśli już samo auto przekracza 3,5 t to obowiązują opłaty elektroniczne, wzorem jak nasz Viatoll.
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 09.08.2020 08:01

Chciałbym sprostować kilka info na temat kupowania ENC.
Po pierwszenie nie można urządzenia kupić wszędzie. Na drodze do Trogiru mogłem je nabyć tylko w Lučko.
Po drugie,sprzedaż odbywa się w konkretnych godzinach. Od poniedziałku do piątku od 7 do 17(?) Nie jestem poewien tej 17. W soboty od 8 do 12.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.08.2020 13:34

Sprostujcie mnie jeśli się mylę.
Planuję trasę z Zagrzebia (nocleg) do miasta Pag bezpromowo.
Z tego co widzę to opcje podstawowe są 3:
1. Autostradą z Zagrzebia do Maslenica. Koszt 116 kun. Czas dojazdu ok 3:10h, 304km.
2. Autostradą z Zagrzebia do Karlovac. Później drogą bezpłatną do autostrady Gornja Ploča. Dalej autostradą do zjazdu Maslenica. Koszt 38 kun. Czas dojazdu ok 3:50h, 247km.
3. Autostradą z Zagrzebia do Brinje. Później albo na prom do PRIZNA (wtedy koszt to 55 kun za autostradę i 115 kun za prom (2+1 i auto do 5m), czas 3:50h, 247km) albo bez promu (koszt 55 kun za autostradę, 4:45h, 338km.

Opcja najbardziej budżetowa wydaje się niewarta zachodu.
Opcja z promem i druga w okolicy Plitvička Jezera warta rozważenia.

Jakie macie wrażenia i doświadczenia?
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 10.08.2020 13:52

To jest najprostsza droga jaką znam.
Do samego końca autostradą. Szkoda oszczędzać na ten szybki kawałek.
Prom też nie za bardzo bo miasta Pag szybciej wjedź mostem.

PS. no i masz Sv. Rok po drodze :)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 10.08.2020 15:36

Wybieram opcję nr 2 :)
Jakoś nudzi mi sie ta autostrada .
Drogi lokalne ciekawsze i widoki są też inne . Jeśli się komuś nie spieszy.
Jeśli prom był by troszkę tańszy było by to dla mnie ciekawszy wybór.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 12.08.2020 17:09

Minąłem Lučko płacąc kartą Visa (Getin Bank), przeszło bez problemu. Nie patrzcie na to, że tam jest wszędzie Master Card bo Visy też przechodzą ALE jest naklejka na automacie że karty PKO BP nie działają, wiec jak ktoś ma to lepiej płacić inna lub stać w kolejce gotówkowej, bo przy płatności kartą zero kolejek.
Paulinacz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulinacz » 18.08.2020 14:53

W związku ze zmianą planów wakacyjnych mam do sprzedaży za pół ceny winiety: czeską miesięczną od 14.08, austriackie 10 dniowe od 14.08 i od 24.08 oraz słoweńskie 7 dniowe od 15.08 oraz 25.08. odbiór w Warszawie.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 19.08.2020 12:07

Wrócę jeszcze do tych nieszczęsnych "nieakceptowanych" kart w Cro.
Moim zdaniem problem jest poważny, i w cale nie dotyczy tylko Polaków. Jadąc "tam" byłem na bramkach przed Zagrzebiem w środku nocy. Nie było korka, do każdej bramki stały najwyżej 3 auta. Nie mniej jednak na karcianych działy się dantejskie sceny... Auta poruszające się w poprzek autostrady, cofanie... Nie wyobrażam sobie jak to funkcjonuje przy dużym ruchu. Tak jak pisałem problem nie dotyczy tylko Polaków, sam zostałem zmuszony do wycofania przez auto na niemieckich rejestracjach, którego kierowcy karta nie przeszła. Jedna osoba z obsługi ciągle biegała między bramkami, gość był już chyba zmęczony, nie wdawał się w dyskusje tylko od razu odsyłał do bramek gotówkowych.
Jeśli chodzi o mnie, to jednak karta nie przeszła, ale żona specjalnie jeszcze nie zlikwidowała konta w innym banku, gdzie nie trzeba odblokować płatności paskiem. O dziwo to była Visa :D
Z ciekawości zadzwoniłem do swojego banku, i odpowiedzieli mi, że platność paskiem mam aktywną - mimo to nie przeszło.
Problem jest więc systemowy i w tym wypadku uważam, że to jednak po stronie Chorwatów leży jego rozwiązanie. Jeśli jeszcze nie doszło tam do wypadku to jestem pełen podziwu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 192
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone