Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 12.07.2020 21:42

maniieek napisał(a):
homiciatko napisał(a):Apropos kart z polskich banków i płatności za autostrady, to być może chodzi o pasek magnetyczny, jak ktoś pisał w wątku z kartami:
post2156256.html#p2156256


Chodzi na 100% o pasek.placilem karta revolut i odrzucalo transakcje. Inna karta poszo bez problemu. Na revolucie trza odblokowac opcje platnosci paskiem magnetycznym.


Sprawdzone wczoraj osobiście. Na Lucko przy próbie płatności Revolutem z nieodblokowaną opcją płatności paskiem magnetycznym - odrzucenie transakcji i komunikat na apkę co jest problemem. Po włączeniu tej opcji od razu na miejscu - poszło. Potem zacząłem się zastanawiać czy oprócz "dziury" połykającej kartę nie było tak jeszcze czytnika zbliżeniowego...ale chyba nie bo to dość stare urządzenia ...
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 13.07.2020 18:19

zyziozie napisał(a):
maniieek napisał(a):
homiciatko napisał(a):Apropos kart z polskich banków i płatności za autostrady, to być może chodzi o pasek magnetyczny, jak ktoś pisał w wątku z kartami:
post2156256.html#p2156256


Chodzi na 100% o pasek.placilem karta revolut i odrzucalo transakcje. Inna karta poszo bez problemu. Na revolucie trza odblokowac opcje platnosci paskiem magnetycznym.


Sprawdzone wczoraj osobiście. Na Lucko przy próbie płatności Revolutem z nieodblokowaną opcją płatności paskiem magnetycznym - odrzucenie transakcji i komunikat na apkę co jest problemem. Po włączeniu tej opcji od razu na miejscu - poszło. Potem zacząłem się zastanawiać czy oprócz "dziury" połykającej kartę nie było tak jeszcze czytnika zbliżeniowego...ale chyba nie bo to dość stare urządzenia ...

Ten sam problem mieliśmy w revolutem w zeszłym roku .
Dobrze że była jeszcze inna karta.
Szkoda że niema tam zbliżeniówek.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 13.07.2020 18:25

BoJa napisał(a):Możecie potwierdzić informacje ze stron Ministerstwa Turystyki Chorwacji że w tym roku nie podnoszą o 20 procent w sezonie letnim opłat za autostrady i promy?

W sezonie letnim ceny podnosiły się tylko o 10 % w tym roku płaciłem w czerwcu normalną cenę .
W Chorwacji jest zakaz podnoszenia cena w tym autostrad :D
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 14.07.2020 16:23

Witam . Mógł by mi ktoś pomóc w sprawie kosztów przejazdu przez Chorwackie autostrady od strony Węgier Letanye Goričan do zjazdu na Makarską -Zagvozd lub zjazd wcześniej. Z góry dziękuję i pozdrawiam :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2020 16:49

Rekin 11 napisał(a):Witam . Mógł by mi ktoś pomóc w sprawie kosztów przejazdu przez Chorwackie autostrady od strony Węgier Letanye Goričan do zjazdu na Makarską -Zagvozd lub zjazd wcześniej. Z góry dziękuję i pozdrawiam :papa:

248Kn , 44Kn za A4 i 204 za A1 http://go.hak.hr/603328087
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 14.07.2020 18:40

Dziękuję serdecznie :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2020 20:24

Rekin 11 napisał(a):Witam . Mógł by mi ktoś pomóc w sprawie kosztów przejazdu przez Chorwackie autostrady od strony Węgier Letanye Goričan do zjazdu na Makarską -Zagvozd lub zjazd wcześniej. Z góry dziękuję i pozdrawiam :papa:

Pytaj we właściwych wątkach. :idea:
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 15.07.2020 00:45

Czy dobrze zrozumiałem, że Chorwaci nie przeszli w cenach promów i autostrad na cenniki wakacyjne i trzymają ceny pozasezonowe?
Jakieś konkretne przykłady? np. że jechałeś autostradą dany odcinek i zapłaciłeś X?
Albo promem?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 15.07.2020 00:53

marciajn napisał(a):Czy dobrze zrozumiałem, że Chorwaci nie przeszli w cenach promów i autostrad na cenniki wakacyjne i trzymają ceny pozasezonowe?
Jakieś konkretne przykłady? np. że jechałeś autostradą dany odcinek i zapłaciłeś X?
Albo promem?


Jeszcze nie jechalem/plynalem, ale takie info z HR - mozesz sprawdzic na stronach chorwackich autostrad i promow.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.07.2020 08:34

robertms napisał(a):A, ceny autostrad i promow POZAsezonowe...

Można coś więcej ?
Oglądam cenniki i wydają się sezonowe jednak.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 15.07.2020 08:58

kaeres napisał(a):
robertms napisał(a):A, ceny autostrad i promow POZAsezonowe...

Można coś więcej ?
Oglądam cenniki i wydają się sezonowe jednak.


Chorwacja nie przeszła na cennik letni w zakresie autostrad. Potwierdzają to nasi Gospodarze z Breli dokąd jedziemy w sierpniu.
https://crolove.pl/ceny-autostrad-w-chorwacji/
:papa: :papa: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2020 09:09

marciajn napisał(a):Czy dobrze zrozumiałem, że Chorwaci nie przeszli w cenach promów i autostrad na cenniki wakacyjne i trzymają ceny pozasezonowe?
Jakieś konkretne przykłady? np. że jechałeś autostradą dany odcinek i zapłaciłeś X?
Albo promem?

Bardzo prosto można to sprawdzić na stronach HAK.hr czy Jadrolinija
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2020 09:17

kaeres napisał(a):
robertms napisał(a):A, ceny autostrad i promow POZAsezonowe...

Można coś więcej ?
Oglądam cenniki i wydają się sezonowe jednak.
Na 100% pozasezonowe. Prom na Brač teraz 28Kn a w sezonie 33Kn za osobę, A1 z Lučko do Karlovac teraz 19Kn a w sezonie 21Kn :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.07.2020 09:33

Za trasę Zadar II (od Gazenicy "expresówką") - Lućko, 13 lipca zapłaciłem 125 kuna.
Ale nie wiem czy to cena poza- czy sezonowa.
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 15.07.2020 10:07

Komunikat Ministerstwa Turystyki Chorwacji. W tym roku nie będzie podwyżki sezonowej o 20 procent opłat za autostrady i promy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 189
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone