Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chlebu
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 10.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) chlebu » 26.06.2020 11:46

Dzięki. Coś mi się pomyliło :-)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.06.2020 12:10

chlebu napisał(a):Czy to prawda, że na pierwszej bramce na autostradzie po przekroczeniu granicy z Węgrami (Letenye) nie można płacić kartą, tylko wyłącznie gotówką?

Janusz Bajcer napisał(a):Na pierwszej bramce w Chorwacji nie płacisz.
Pobierasz bilet, płacisz tam gdzie zjeżdżasz z autostrady.

chlebu napisał(a):Dzięki. Coś mi się pomyliło :-)
Chyba jednak nie pomyliło się jeśli pytasz o pierwszą zjazdową bramkę.
Również dostałam inf od osoby z trasy, że ponoć przed Zagrzebiem na bramce nie można było zapłacić kartą ani Visa ani MC, a wezwana obsługa stwierdziła, że od grudnia bramki nie obsługują kart z polskich banków czy wydanych w PL :?: 8O
Możliwe to?
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 02.07.2020 11:50

gusia-s napisał(a):
chlebu napisał(a):Czy to prawda, że na pierwszej bramce na autostradzie po przekroczeniu granicy z Węgrami (Letenye) nie można płacić kartą, tylko wyłącznie gotówką?


[...] jeśli pytasz o pierwszą zjazdową bramkę.
Również dostałam inf od osoby z trasy, że ponoć przed Zagrzebiem na bramce nie można było zapłacić kartą ani Visa ani MC, a wezwana obsługa stwierdziła, że od grudnia bramki nie obsługują kart z polskich banków czy wydanych w PL :?: 8O
Możliwe to?


Czy ktoś kto ostatnio jechał mógłby to potwierdzić lub zdementować? Zamierzam jechać bez gotówki nie chciałbym niespodzianki na bramkach.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 02.07.2020 12:36

Ja jechalem i placilem karta ale personal obslugi pytal jaka man karte. Mialem mastercard i poszlo
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 02.07.2020 14:15

Nigdzie nic nie pisze o tym że Polaków się wyklucza z płatności kartami za autostrady. To jakiś fake news czy faktycznie tak jest?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2020 14:45

trajano napisał(a):Nigdzie nic nie pisze o tym że Polaków się wyklucza z płatności kartami za autostrady. To jakiś fake news czy faktycznie tak jest?

Skoro nigdzie nic nie pisze, to skąd masz informacje o wykluczeniu Polaków z płatności kartami .... :?: :?: :?:
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 02.07.2020 15:04

Z postów powyżej.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.07.2020 14:02

trajano napisał(a):Nigdzie nic nie pisze o tym że Polaków się wyklucza z płatności kartami za autostrady. To jakiś fake news czy faktycznie tak jest?


śmiem zaryzykować i powiem, żę 80% a może i 90% Europejczyków używa kart albo Visa albo Master Card, reszta to jakieś American express czy Diner's card. Nawet aplikacje pokroju Revolut używają kart standardowych (głównie VISA). A raczej nie ma znaczenia, skąd pochodzi karta, byleby była na niej mamona :) Jedynie co się spotkałem to czasem (głównie weekendy) kiedy księgowanie nie jest natychmiastowe do banku dociera informacja o zablokowaniu środków a nie ściągnięciu ich faktycznie, wtedy jeśli nie ma odpowiedniej ilość kasy to transakcja jest odrzucana, ale w przypadku wyjazdu na wakacje chyba taka sytuacja nie ma miejsca :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.07.2020 14:04

rocker napisał(a):
trajano napisał(a):Nigdzie nic nie pisze o tym że Polaków się wyklucza z płatności kartami za autostrady. To jakiś fake news czy faktycznie tak jest?


śmiem zaryzykować i powiem, żę 80% a może i 90% Europejczyków używa kart albo Visa albo Master Card, reszta to jakieś American express czy Diner's card. Nawet aplikacje pokroju Revolut używają kart standardowych (głównie VISA). A raczej nie ma znaczenia, skąd pochodzi karta, byleby była na niej mamona :) Jedynie co się spotkałem to czasem (głównie weekendy) kiedy księgowanie nie jest natychmiastowe do banku dociera informacja o zablokowaniu środków a nie ściągnięciu ich faktycznie, wtedy jeśli nie ma odpowiedniej ilość kasy to transakcja jest odrzucana, ale w przypadku wyjazdu na wakacje chyba taka sytuacja nie ma miejsca :)

W przypadku wyjazdu raczej nie ma, ale w przypadku powrotu już może mieć miejsce :oczko_usmiech: :mrgreen:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.07.2020 17:01

dids76 napisał(a):
rocker napisał(a):
trajano napisał(a):Nigdzie nic nie pisze o tym że Polaków się wyklucza z płatności kartami za autostrady. To jakiś fake news czy faktycznie tak jest?


śmiem zaryzykować i powiem, żę 80% a może i 90% Europejczyków używa kart albo Visa albo Master Card, reszta to jakieś American express czy Diner's card. Nawet aplikacje pokroju Revolut używają kart standardowych (głównie VISA). A raczej nie ma znaczenia, skąd pochodzi karta, byleby była na niej mamona :) Jedynie co się spotkałem to czasem (głównie weekendy) kiedy księgowanie nie jest natychmiastowe do banku dociera informacja o zablokowaniu środków a nie ściągnięciu ich faktycznie, wtedy jeśli nie ma odpowiedniej ilość kasy to transakcja jest odrzucana, ale w przypadku wyjazdu na wakacje chyba taka sytuacja nie ma miejsca :)

W przypadku wyjazdu raczej nie ma, ale w przypadku powrotu już może mieć miejsce :oczko_usmiech: :mrgreen:

Kiedyś w dniu, w zasadzie w noc wyjazdu mój bank postanowił zrobić przerwę techniczną. Stres był przy zakupie winiety w Czechach, na szczęście, gdy byliśmy już w Chorwacji bank już przywrócił działanie systemów :oczko_usmiech:
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 06.07.2020 17:42

Może być coś na rzeczy
Pod koniec czerwca odrzuciło mi płatność kartą VISA. Płaciłem za zakupy w Konzumie. Wyjąłem tą kartę przypadkiem, bo normalnie wszędzie, łącznie z bramkami na autostradzie było revolutem (MasterCard) - bez problemów za każdym razem.
Do tego, przy okazji płacenia w jednej restauracji, kelner poinformował że nie można zapłacić Visą. Wszystkie inne tak, Visą nie.
Ale oczywiście to może być przypadek.
homiciatko
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) homiciatko » 12.07.2020 17:10

Apropos kart z polskich banków i płatności za autostrady, to być może chodzi o pasek magnetyczny, jak ktoś pisał w wątku z kartami:
post2156256.html#p2156256
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 12.07.2020 17:20

Możecie potwierdzić informacje ze stron Ministerstwa Turystyki Chorwacji że w tym roku nie podnoszą o 20 procent w sezonie letnim opłat za autostrady i promy?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2020 17:25

BoJa napisał(a):Możecie potwierdzić informacje ze stron Ministerstwa Turystyki Chorwacji że w tym roku nie podnoszą o 20 procent w sezonie letnim opłat za autostrady i promy?

Dziękujemy!! Wychodzi na to że jesteśmy bardziej wiarygodni niż Chorwackie Ministerstwo Turystyki :oczko_usmiech: :mrgreen:
Tak cny promów i autostrad są nadal przedseznowe :papa:
maniieek
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniieek » 12.07.2020 17:29

homiciatko napisał(a):Apropos kart z polskich banków i płatności za autostrady, to być może chodzi o pasek magnetyczny, jak ktoś pisał w wątku z kartami:
post2156256.html#p2156256


Chodzi na 100% o pasek.placilem karta revolut i odrzucalo transakcje. Inna karta poszo bez problemu. Na revolucie trza odblokowac opcje platnosci paskiem magnetycznym.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 188
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone