Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 23.06.2020 08:18

z 19 na 20 czerwca jechałem tą trasą. Ilz, Bad Radkersburg do Ormoz bezproblemowo, ale w Ormoz nie było granicy (na drodze były klomby i kwiaty) i pojechałem na Trnovec i tam już bez problemów. Muszę jednak zaznaczyć, że kontrola była bardzo skrupulatna, trzeba było pokazać entercroatia i każdy dowód z 9 osób był sprawdzany. Na drogach pusto i spokojnie.
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 23.06.2020 08:43

20200623_084028.jpg
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 23.06.2020 12:22

matiz21 pisał wcześniej, że zamknięty może być sam przejazd kolejowy i dojazd do przejścia (mostu) możliwy jest z innej strony. Wg wykazu na https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings to przejście powinno działać. pozdrowienia
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.06.2020 10:52

Mam jeszcze sporo do wyjazdu ale w miarę możliwości proszę tych którzy osobiście jechali tą trasą aby się wpisywali i uaktualnili sytuację bo zauważyłem już 2x, że oficjalne informacje na gov.si różnią się od relacji na forum.
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2020 11:16

zyziozie napisał(a):matiz21 pisał wcześniej, że zamknięty może być sam przejazd kolejowy i dojazd do przejścia (mostu) możliwy jest z innej strony. Wg wykazu na https://www.policija.si/eng/areas-of-wo ... -crossings to przejście powinno działać. pozdrowienia


Na promet.si wygląda na to, że ruch jest normalnie.
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 29.06.2020 18:58

To prawda, przejście graniczne działa normalnie. Podszedłem tam pieszo i porozmawiałem z celnikami. Pojechałem na Trnovec, bo wydawało mi się to prostsze niż kombinowanie busem po tych wąskich dróżkach, jak zajechać tam z drugiej strony. Szkoda, że nie przeczytałem wcześniej posta matiz21, bo bym się odpowiednio przygotował. Jednak, na spokojnie, po powrocie sprawdziłem na GM, że różnice miedzy przekroczeniem granicy w Ormoż, a w Trnovec są minimalne (przez Trnovec minimalnie bliżej, a przez Ormoż minimalnie szybciej, choć sprawdzałem w dzień, a w nocy czasy mogą być inne.
W każdym razie, kto lubi zjechać z autostrady na 125 km aby odpocząć od monotonii, ominąć korki, uniknąć opłat za autostrady w Słowenii i trasę Ilz - Bad Radkensburg - Ormoż - Varazdin, może śmiało jechać. Przejechałem tą trasę do Chorwacji 20 czerwca i z powrotem 27 czerwca bez żadnych problemów.
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 29.06.2020 23:18

Czyli w końcu można przekroczyć granicę w Bad Radkersburg czy nie?
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 01.07.2020 06:29

witam.
To jak to jest wreszcie z tym przejściem w Ormoz zlikwidowane czy nie ? Wybieram sie co prawda na początku września ale warto kontrolować sytuacje w tych czasach. Ormoz to do tej pory było dla mnie jedyne sensowne miejsce do przekraczania granicy.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.07.2020 12:16

Dick45 napisał(a):witam.
To jak to jest wreszcie z tym przejściem w Ormoz zlikwidowane czy nie ? Wybieram sie co prawda na początku września ale warto kontrolować sytuacje w tych czasach. Ormoz to do tej pory było dla mnie jedyne sensowne miejsce do przekraczania granicy.

dopiero we wrześniu... do tego czasu mogą wszyscy o koronie albo zapomnieć i będziesz jechać normalnie, a może być tzw 2 fala i z Polski nie wyjedziesz... obecnie zastanawianie się nad trasą za 2 - 3 miesiące przecież nie ma najmniejszego sensu:)
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 03.07.2020 10:21

paulr napisał(a):
Dick45 napisał(a):witam.
To jak to jest wreszcie z tym przejściem w Ormoz zlikwidowane czy nie ? Wybieram sie co prawda na początku września ale warto kontrolować sytuacje w tych czasach. Ormoz to do tej pory było dla mnie jedyne sensowne miejsce do przekraczania granicy.

dopiero we wrześniu... do tego czasu mogą wszyscy o koronie albo zapomnieć i będziesz jechać normalnie, a może być tzw 2 fala i z Polski nie wyjedziesz... obecnie zastanawianie się nad trasą za 2 - 3 miesiące przecież nie ma najmniejszego sensu:)

Nad trasą się nie zastanawiam bo ta to jedyna sensowna trasa którą zawsze jadę. Interesuje mnie tylko czy to przejście w Ormoż jest faktycznie zlikwidowane taj jak ktoś tu wcześniej pisał ? Jest jeszcze kolejny problem. Właśnie przeglądam stronę ambasady Słowenii i widzę że na 11/06/2020 Polski nie ma na liście krajów których obywatele mogą przejechać przez Słowenię bez obowiązkowej kwarantanny ."Wykaz krajów, dla których nie przeprowadza się środków kwarantanny:
Austria, Chorwacja, Węgry, Bułgaria, Cypr, Czechy, Estonia, Finlandia, Grecja, Niemcy, Islandia, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Norwegia, Słowacja i Szwajcaria." Jechał ktoś ostatnio przez Słowenię ? czy faktycznie Polacy bez kwarantanny nie przejadą ??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2020 13:58

Tranzytem Polacy mogą przez Słowenię przejechać bez kwarantanny.
Jest na ten temat specjalny wątek.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.07.2020 14:14

Oba przejścia graniczne przejezdne, Bad Radkersburg i Ormoż.
Ormoż jest po przebudowie, dojazd jest z innej strony, nawigacja google prowadzi prawidłowo po nowej trasie.
:papa:
Moturek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2020
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moturek » 03.07.2020 18:56

Czy nie lepiej jechać równolegle do autostrady Maribor -> Ptuj traci się 30min a opisaną trasą traci się 1h
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.07.2020 19:02

Moturek napisał(a):Czy nie lepiej jechać równolegle do autostrady Maribor -> Ptuj traci się 30min a opisaną trasą traci się 1h

No nie wiem. Przez Maribor https://goo.gl/maps/aeWkfvRQja5ykvoKA Przez Ormož https://goo.gl/maps/NpDDm7r8zBpMQ9Qf7
Czas podobny 20km bliżej :papa:
Cro_Member
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.11.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cro_Member » 09.07.2020 16:47

Cześć.

Czy da rade bez żadnych uwag przejechać ten kawałek
Przechwytywanie.PNG

bez winiety skoro na wjeżdzie do słoweńca jest znak?
Przechwytywanie2.PNG

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone