Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.08.2019 09:55

Koszt, w sensie że oszczędzamy pieniądz nie tracąc zbytnio czasu.
Jeżeli Chorwacja będzie w strefie Schoengen i ktoś będzie oszczędzał po prostu z chęci oszczędzenia 15e to można powiedzieć "koszt".
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.08.2019 09:56

domi_1 napisał(a):
kt napisał(a):Napiszcie czy opłaca się teraz bawić i objeżdżać autostradę w Słowenii czy lepiej zapłacić i przejechać nią szybko i bez problemów?
Zastanawiam się jak zrobić?
Będę jechał do Chorwacji 31 sierpnia.

autostradą jedziesz szybko i bezpiecznie. Nie trzeba nic kombinować. Poza tym w 2 strony masz około 100 km bliżej. Z wad to niestety koszt.

Skąd się wzięło 100km bliżej?
Autostrada 217km: https://goo.gl/maps/udz4DvFFmpDiTvEm9
Objazd 221km: https://goo.gl/maps/aBjUM6uyFfzT573F8
Fakt że godzina dłużej, ale przy sobotnich korkach na granicy w Macelj to może być godzina krócej :wink:
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 02.08.2019 20:54

Uwaga na przejściu w Omroz. Nie nawracajcie uwagi na przeniesione znaki kierujące na to przejście. Droga jest przejezdna, lecz zrywają z niej asfalt:-)
Dzisiaj testowane.
Fredsonn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredsonn » 02.08.2019 21:05

Czyli można lecieć wg GM ? Są jakieś zakazy wjazdu czy coś ?
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 03.08.2019 07:46

Nie ma zakazów. Są tylko skreślone znaki kierujące na HR. Może szykują się dopiero na coś grubszego.
Ładujcie się śmiało na przejście, mijając roboty drogowe.
Ostatnio edytowano 05.08.2019 08:39 przez Yankee, łącznie edytowano 1 raz
malone
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.08.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) malone » 03.08.2019 12:11

Witam. Jade z niedzieli na poniedzialek przez Ormoz (drugi rok te trasa). Jak bedzie zamkniete to jaki plan B wtedy? Ktos ma pomysl?
Fredsonn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredsonn » 04.08.2019 21:48

Jechalem dzisiaj przez Ormoz. Niestety postawili przed przejściem zakaz i musiałem zawrócić. Kierowałem się za strzałkami z napisem HR na pomarańczowym tle. Doprowadziły mnie na ten most ale od drugiej strony. :) Także trzeba się już kierować za strzałkami :) i bądźcie czujni w Austrii jak przed zjazdem na Ilz są roboty drogowe. Mnie chyba upolował fotoradar. Bo jest ograniczenie do 80 :) szerokości wszystkim :mrgreen:
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 04.08.2019 23:33

Czy na Shellu w Ilz jest bankomat?
Maxim_309
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 07.08.2019 18:40

Fredsonn napisał(a):Jechalem dzisiaj przez Ormoz. Niestety postawili przed przejściem zakaz i musiałem zawrócić. Kierowałem się za strzałkami z napisem HR na pomarańczowym tle. Doprowadziły mnie na ten most ale od drugiej strony. :) Także trzeba się już kierować za strzałkami :) i bądźcie czujni w Austrii jak przed zjazdem na Ilz są roboty drogowe. Mnie chyba upolował fotoradar. Bo jest ograniczenie do 80 :) szerokości wszystkim :mrgreen:

Potwierdzam, przejazd na przejście tak jak prowadzi GM jest zastawione zaporami przed przejazdem kolejowym, także do mostu trzeba dojechać z drugiej strony. Z 230-tki wcześniej trzeba skręcić w lewo i miejskimi uliczkami dojechać do ulicy Za kolodvorom od drugiej strony.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10865
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.08.2019 08:18

de Zoo napisał(a):Czy na Shellu w Ilz jest bankomat?

Nie rzucił mi się nigdy w oczy, ale może dlatego, że nie planowałem korzystać. W każdym bądź razie jak wpiszesz w googlea geldautomat Ilz, kieruje do pobliskich banków w Ilz, więc rejczel nie ma.
iron210
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.02.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) iron210 » 14.08.2019 23:20

Witam. Czy przejście graniczne w ormož jest otwarte i przejezdne? Wracamy w piątek i chciałbym sie dowiedzieć czy ulica za kolodvorem jest przejezdna i czy dojadę przez te przejście do bad radkersburga? Pozdrawiam
malone
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.08.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) malone » 15.08.2019 16:09

Wracalem tamtedy we wtorek, jest przejezdne.
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 16.08.2019 01:43

Wracałem dzisiaj, a właściwie w czwartek i jest przejezdne.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 16.08.2019 07:14

10 w sobotę było już przejezdne
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 19.08.2019 09:48

W sobotę na ranem wracaliśmy tamtędy i było otwarte, korków brak. Zarówno w drodze do CRO w nocy z piątku na sobotę 9/10 sierpnia jak i na powrocie 16/17 sierpnia byliśmy jedynymi osobami na przejściu. W drodze do CRO był tylko jeden strażnik po stronie słoweńskiej, szybkie skanowanie dowodów i w drogę. Po stronie chorwackiej nie było nikogo i był otwarty szlaban więc pojechaliśmy :) Na powrocie było już 2 strażników siedzących w jednej budce, jeden chorwacki, drugi słoweński ;) Potem na autostradzie od Varażdina do Zagrzebia też luz :) Dopiero w Lućko na bramkach na A1 zaczął się Meksyk :D Ktoś wcześniej pisał o fotoradarze przy robotach drogowych przy zjeździe w Ilz. Mi też się wydaje że mi błysnął, ale akurat w tym czasie ktoś mnie wyprzedzał więc nie wiem czy to mi czy jemu, ja jechałem raczej przepisowo ;) ale się okaże czy czasem jakaś pamiątka z wakacji nie przyjdzie... Mam nadzieję że nie ;) Ale mimo wszystko tam uważajcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone