Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.08.2019 09:55

Koszt, w sensie że oszczędzamy pieniądz nie tracąc zbytnio czasu.
Jeżeli Chorwacja będzie w strefie Schoengen i ktoś będzie oszczędzał po prostu z chęci oszczędzenia 15e to można powiedzieć "koszt".
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.08.2019 09:56

domi_1 napisał(a):
kt napisał(a):Napiszcie czy opłaca się teraz bawić i objeżdżać autostradę w Słowenii czy lepiej zapłacić i przejechać nią szybko i bez problemów?
Zastanawiam się jak zrobić?
Będę jechał do Chorwacji 31 sierpnia.

autostradą jedziesz szybko i bezpiecznie. Nie trzeba nic kombinować. Poza tym w 2 strony masz około 100 km bliżej. Z wad to niestety koszt.

Skąd się wzięło 100km bliżej?
Autostrada 217km: https://goo.gl/maps/udz4DvFFmpDiTvEm9
Objazd 221km: https://goo.gl/maps/aBjUM6uyFfzT573F8
Fakt że godzina dłużej, ale przy sobotnich korkach na granicy w Macelj to może być godzina krócej :wink:
Yankee
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 02.08.2019 20:54

Uwaga na przejściu w Omroz. Nie nawracajcie uwagi na przeniesione znaki kierujące na to przejście. Droga jest przejezdna, lecz zrywają z niej asfalt:-)
Dzisiaj testowane.
Fredsonn
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredsonn » 02.08.2019 21:05

Czyli można lecieć wg GM ? Są jakieś zakazy wjazdu czy coś ?
Yankee
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 03.08.2019 07:46

Nie ma zakazów. Są tylko skreślone znaki kierujące na HR. Może szykują się dopiero na coś grubszego.
Ładujcie się śmiało na przejście, mijając roboty drogowe.
Ostatnio edytowano 05.08.2019 08:39 przez Yankee, łącznie edytowano 1 raz
malone
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) malone » 03.08.2019 12:11

Witam. Jade z niedzieli na poniedzialek przez Ormoz (drugi rok te trasa). Jak bedzie zamkniete to jaki plan B wtedy? Ktos ma pomysl?
Fredsonn
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredsonn » 04.08.2019 21:48

Jechalem dzisiaj przez Ormoz. Niestety postawili przed przejściem zakaz i musiałem zawrócić. Kierowałem się za strzałkami z napisem HR na pomarańczowym tle. Doprowadziły mnie na ten most ale od drugiej strony. :) Także trzeba się już kierować za strzałkami :) i bądźcie czujni w Austrii jak przed zjazdem na Ilz są roboty drogowe. Mnie chyba upolował fotoradar. Bo jest ograniczenie do 80 :) szerokości wszystkim :mrgreen:
de Zoo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 04.08.2019 23:33

Czy na Shellu w Ilz jest bankomat?
Maxim_309
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 07.08.2019 18:40

Fredsonn napisał(a):Jechalem dzisiaj przez Ormoz. Niestety postawili przed przejściem zakaz i musiałem zawrócić. Kierowałem się za strzałkami z napisem HR na pomarańczowym tle. Doprowadziły mnie na ten most ale od drugiej strony. :) Także trzeba się już kierować za strzałkami :) i bądźcie czujni w Austrii jak przed zjazdem na Ilz są roboty drogowe. Mnie chyba upolował fotoradar. Bo jest ograniczenie do 80 :) szerokości wszystkim :mrgreen:

Potwierdzam, przejazd na przejście tak jak prowadzi GM jest zastawione zaporami przed przejazdem kolejowym, także do mostu trzeba dojechać z drugiej strony. Z 230-tki wcześniej trzeba skręcić w lewo i miejskimi uliczkami dojechać do ulicy Za kolodvorom od drugiej strony.
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.08.2019 08:18

de Zoo napisał(a):Czy na Shellu w Ilz jest bankomat?

Nie rzucił mi się nigdy w oczy, ale może dlatego, że nie planowałem korzystać. W każdym bądź razie jak wpiszesz w googlea geldautomat Ilz, kieruje do pobliskich banków w Ilz, więc rejczel nie ma.
iron210
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) iron210 » 14.08.2019 23:20

Witam. Czy przejście graniczne w ormož jest otwarte i przejezdne? Wracamy w piątek i chciałbym sie dowiedzieć czy ulica za kolodvorem jest przejezdna i czy dojadę przez te przejście do bad radkersburga? Pozdrawiam
malone
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) malone » 15.08.2019 16:09

Wracalem tamtedy we wtorek, jest przejezdne.
de Zoo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 16.08.2019 01:43

Wracałem dzisiaj, a właściwie w czwartek i jest przejezdne.
savic
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 16.08.2019 07:14

10 w sobotę było już przejezdne
discoshaker90
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 19.08.2019 09:48

W sobotę na ranem wracaliśmy tamtędy i było otwarte, korków brak. Zarówno w drodze do CRO w nocy z piątku na sobotę 9/10 sierpnia jak i na powrocie 16/17 sierpnia byliśmy jedynymi osobami na przejściu. W drodze do CRO był tylko jeden strażnik po stronie słoweńskiej, szybkie skanowanie dowodów i w drogę. Po stronie chorwackiej nie było nikogo i był otwarty szlaban więc pojechaliśmy :) Na powrocie było już 2 strażników siedzących w jednej budce, jeden chorwacki, drugi słoweński ;) Potem na autostradzie od Varażdina do Zagrzebia też luz :) Dopiero w Lućko na bramkach na A1 zaczął się Meksyk :D Ktoś wcześniej pisał o fotoradarze przy robotach drogowych przy zjeździe w Ilz. Mi też się wydaje że mi błysnął, ale akurat w tym czasie ktoś mnie wyprzedzał więc nie wiem czy to mi czy jemu, ja jechałem raczej przepisowo ;) ale się okaże czy czasem jakaś pamiątka z wakacji nie przyjdzie... Mam nadzieję że nie ;) Ale mimo wszystko tam uważajcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019