Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 17.07.2019 10:25

zdecydowałem ostatecznie i w tamtą stronę jadę tak

https://www.google.com/maps/dir/47.0830 ... m2!4m1!3e0

zjeżdżam na Shell w Ilz - dotankowanie - potem tempomat na 50 :-)
Załączniki:
Bez tytułu1.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2019 17:57

Mike_79 napisał(a):
zjeżdżam na Shell w Ilz - dotankowanie - potem tempomat na 50 :-)

i po 2km wypadasz z "agrafki 180" w las :wink:
Fredsonn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredsonn » 17.07.2019 18:00

Ja bym się wolał trzymać cały czas drogi nr 66 przez niż ścinać przez jakieś pola, tym bardziej, że ktoś już na tym forum wspominał, że ten "skrót" do Feldbach nieciekawy jest.
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 17.07.2019 19:04

te kiero napisał(a):
Mike_79 napisał(a):
zjeżdżam na Shell w Ilz - dotankowanie - potem tempomat na 50 :-)

i po 2km wypadasz z "agrafki 180" w las :wink:



chodzi o tereny zabudowane oczywiście :) wszystko w granicach rozsądku :lol:
a co do agrafki to nie będę się tu zakładał ani jej testował ale profil 245/45 na obniżonym zawiasie naprawdę dobrze trzyma się asfaltu....(ale to poza wątkiem oczywiście)

no i nie zauważyłem ale oczywiście GM wprowadził skrót przed Feldbach - nie zamierzam w pełni słuchać navi
i trzymam się Route 66
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 17.07.2019 23:01

Mike_79 napisał(a):
te kiero napisał(a):
Mike_79 napisał(a):
zjeżdżam na Shell w Ilz - dotankowanie - potem tempomat na 50 :-)

i po 2km wypadasz z "agrafki 180" w las :wink:



chodzi o tereny zabudowane oczywiście :) wszystko w granicach rozsądku :lol:
a co do agrafki to nie będę się tu zakładał ani jej testował ale profil 245/45 na obniżonym zawiasie naprawdę dobrze trzyma się asfaltu....(ale to poza wątkiem oczywiście)

no i nie zauważyłem ale oczywiście GM wprowadził skrót przed Feldbach - nie zamierzam w pełni słuchać navi
i trzymam się Route 66


Na tej trasie zdarza się, że w zabudowanym lecisz 80 km/h. Ja zawsze na Waze jadę to mi pokazuje dozwolone prędkości i do tego tempomat ustawiam :D

Szerokości :papa:
Roen
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.07.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roen » 18.07.2019 16:07

Witam wszystkich, jako że pierwszy raz jestem na forum i pierwszy raz wybieram się do Chorwacji proszę o wyrozumiałość. Mam takie pytanie jak ocenicie objazd słoweńskiej autostrady i wjazd do Chorwacji przez Ormoz następnie dojazd do Varazdin i autostradą w stronę Zagrzebia? Trochę czasu spędziłem na forum i chyba ktoś już wcześniej co takiego proponował no ale wolę dopytać. Dzięki za podpowiedź
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2019 16:21

Roen napisał(a):Witam wszystkich, jako że pierwszy raz jestem na forum i pierwszy raz wybieram się do Chorwacji proszę o wyrozumiałość. Mam takie pytanie jak ocenicie objazd słoweńskiej autostrady i wjazd do Chorwacji przez Ormoz następnie dojazd do Varazdin i autostradą w stronę Zagrzebia? Trochę czasu spędziłem na forum i chyba ktoś już wcześniej co takiego proponował no ale wolę dopytać. Dzięki za podpowiedź


W tym temacie masz wszystko opisane ominiecie-autostrady-w-sloweni-przez-bad-radkersburg-i-ormoz-t28480-375.html
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2019 16:37

Roen napisał(a):Witam wszystkich, jako że pierwszy raz jestem na forum i pierwszy raz wybieram się do Chorwacji proszę o wyrozumiałość. Mam takie pytanie jak ocenicie objazd słoweńskiej autostrady i wjazd do Chorwacji przez Ormoz następnie dojazd do Varazdin i autostradą w stronę Zagrzebia? Trochę czasu spędziłem na forum i chyba ktoś już wcześniej co takiego proponował no ale wolę dopytać. Dzięki za podpowiedź

Jesteś we właściwym wątku.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 18.07.2019 17:51

Roen napisał(a):jak ocenicie objazd słoweńskiej autostrady i wjazd do Chorwacji przez Ormoz następnie dojazd do Varazdin

Oceniam dobrze. W tym roku dzięki poradom na forum właśnie tak pojechałem i zamierzam w przyszłych latach tą trasą dojeżdżać do Splitu.
Roen
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roen » 19.07.2019 15:08

Dzięki za ocenę . Pozdrawiam
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 19.07.2019 15:42

W zeszłym roku jechałem tędy pierwszy raz i za dwa dni planuję ponownie skorzystać z tego wariantu. Zabawa w kotka i myszkę na Mureck-Ptuj-Lenart i korki na Macelij mnie skutecznie zniechęciły od tamtej trasy. :papa:
Roen
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roen » 19.07.2019 16:25

Dzięki :D
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 21.07.2019 11:22

Dwa razy tamtędy jechałem od kiedy zaczęli robić schody turystom Słoweńcy na trasie Mureck - Ptuj i w tym roku też za 5 dni pojadę przez Ormoz.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 21.07.2019 14:10

Jak sobie przypomnę jakie przed wyjazdem poprzednimi laty przeżywałem stresy śledząc wątek objazdu na Ptuj to masakra. Im bliżej było do wyjazdu to czytałem po kilka razy każdy wpis i coraz mniej wiedziałem. Dziś ktoś przejechał, w nocy przestawili znak i już się nie da, jutro znów się komuś udało przechytrzyć słoweńców... Za jakieś cztery godziny ruszam w trasę i po raz drugi właśnie tędy. Pisałem już wiele razy i się powtórzę - do wejścia Chorwacji do Schengen tylko Ormoż Varażdin.
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 21.07.2019 18:29

W zeszłym roku pierwszy raz wypróbowaliśmy ten objazd i w tym roku powtórzyliśmy go.Dla mnie jest to odskocznia od monotonnej autostrady i jadę bez stresu ,że spotka mnie korek na granicy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone