Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 08.07.2019 09:41

Marianos napisał(a):
Mike_79 napisał(a):
Proponuję dotankować się na Shellu tuż przed ILZ, https://www.google.com/maps/place/Shell ... 15.9625574 -


Kolego, a nie orientujesz się może czy kupię na tym shellu winietę na powrocie?



Niestety tego nie wiem, staram się kupować winiety przed wyjazdem, żeby stacja była jedynie na tankowanie i wiadomo co jeszcze :-)
Może ktoś inny z forumowiczów będzie miał takie info...
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 08.07.2019 15:38

Przepraszam, czy objazd opisany w tym zamkniętym wątku: objazdy-autostrad-w-slowenii-rok-2018-t53718.html
jest jeszcze aktualny, czy rok 2018 to już przeszłość i tylko to co tutaj (BR i O) ma sens i rację bytu?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.07.2019 17:24

Vella napisał(a):Przepraszam, czy objazd opisany w tym zamkniętym wątku: objazdy-autostrad-w-slowenii-rok-2018-t53718.html
jest jeszcze aktualny, czy rok 2018 to już przeszłość i tylko to co tutaj (BR i O) ma sens i rację bytu?

Autostrada jest już do granicy. Płatna.
Ten watek (objazd) już nieaktualny.
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 09.07.2019 08:37

krutom napisał(a):
Vella napisał(a):Przepraszam, czy objazd opisany w tym zamkniętym wątku: objazdy-autostrad-w-slowenii-rok-2018-t53718.html
jest jeszcze aktualny, czy rok 2018 to już przeszłość i tylko to co tutaj (BR i O) ma sens i rację bytu?

Autostrada jest już do granicy. Płatna.
Ten watek (objazd) już nieaktualny.

Dziękuję. Szkoda więc, że tak Ogłoszenie wisi i wprowadza w błąd. Dobrze, że zapytałam, jeszcze raz dzięki :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.07.2019 10:52

yooshky napisał(a):Dodatkowy zysk z tej trasy jest taki, że b. łatwo ominąć korek również na węźle Lučko.

Pytałem ale bez odpowiedzi.
Opisz jak objeżdżasz Lučko.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 09.07.2019 11:48

kaeres napisał(a):Opisz jak objeżdżasz Lučko.


Wielkiego wyboru nie ma...
google
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.07.2019 14:01

Generalnie yooshky napisał, że to dodatkowy zysk z przejazdu Ilż-Bad Radkersburg-Ormoż.
Tak samo można ominąć Lućko jadąc od Gornj Macelji.

Dlatego chciałem się upewnić.
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 15.07.2019 11:00

Generalnie pytanie mam do Didsa bo to on głównie jeździł objazdem Ilz-Bad Rad. - Ormoż - Varazadin,
Zdecydowałem się na jazdę tym odcinkiem w przyszły czwartek, wyjazd ze śląska około 13.00
Jakieś twoje sugestie co do tej trasy?
z wyliczeń Googla wychodzi mi że godzina w jakich przyjdzie mi
pokonywać odcinek od Ilz przypadnie w okolicy godz. 19.00 - w Ormoż powinienem być koło 21.00 (jeszcze powinno być jasno)

liczę się z również że przy mojej godzinie wyjazdu trafię na końcówkę zatwardzenia przed Wiedniem wychodzi mi że będę tam koło 17.30( trudno ).... generalnie chce przejechać 800 km - zaliczyć małe spanie i wczesnym świtem machnąć resztę z mojej 1200 km trasy..
gemello
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.08.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemello » 15.07.2019 12:12

Ormoz to inna bajka. Naprawdę wyjątkowy spokój i cisza. Jazda płynna. Ze strony slowencow skan dokumentów, Chorwaci uśmiech i machniecie reka. Trasa naprawdę nie jest zła. Zero stresu że dars może nas chwycić. Troszkę kreta. Chociaż kreta to jest droga nad Morskie Oko. Jedź śmiało. Potem ivanec i wjazd na autostradę i dalej już z górki.
mirek_pe
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 11.10.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek_pe » 15.07.2019 12:21

Droga przez Ormoz. jest ok.Ruch niewielki. Trzeba uważać w Słoweni w ubiegłym roku jakjechałem do Cro w 4 miejscach stali z suszarką.Na granicy może z minute i jechalismy dalej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2019 12:25

Mike_79 napisał(a):Generalnie pytanie mam do Didsa bo to on głównie jeździł objazdem Ilz-Bad Rad. - Ormoż - Varazadin,
Zdecydowałem się na jazdę tym odcinkiem w przyszły czwartek, wyjazd ze śląska około 13.00
Jakieś twoje sugestie co do tej trasy?
z wyliczeń Googla wychodzi mi że godzina w jakich przyjdzie mi
pokonywać odcinek od Ilz przypadnie w okolicy godz. 19.00 - w Ormoż powinienem być koło 21.00 (jeszcze powinno być jasno)

liczę się z również że przy mojej godzinie wyjazdu trafię na końcówkę zatwardzenia przed Wiedniem wychodzi mi że będę tam koło 17.30( trudno ).... generalnie chce przejechać 800 km - zaliczyć małe spanie i wczesnym świtem machnąć resztę z mojej 1200 km trasy..

Dojazd do Wiednia może Ci się trochę przedłużyć, bo akurat trafisz na godziny szczytu w okolicach Olomouca, Brna no i Wiedeń. W tej chwili R46 przed Olomoucem i D1 pod Brnem świecą w GM na czerwono.
Trasa z Ilz do Bad Radkersburg ma na początku kilka serpentyn i podjazdów, potem już jest równo. Uważaj na fotoradary, szczególnie w terenie zabudowanym. Dwa lata temu dostałem pamiątkę za 30 euro (przekroczenie o 7km/h).
Po stronie słoweńskiej nie jechałem na Ormoż, więc nie wiem jak droga wygląda. :papa:
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 15.07.2019 12:38

gemello napisał(a):Ormoz to inna bajka. Naprawdę wyjątkowy spokój i cisza. Jazda płynna. Ze strony slowencow skan dokumentów, Chorwaci uśmiech i machniecie reka. Trasa naprawdę nie jest zła. Zero stresu że dars może nas chwycić. Troszkę kreta. Chociaż kreta to jest droga nad Morskie Oko. Jedź śmiało. Potem ivanec i wjazd na autostradę i dalej już z górki.



....Ivanec....niee... z Ormoż do A2 jest 50 km czyli kolejna godzina
jakbym chciał się z powrotem pchać na A2 to wybrałbym zmodernizowane M_L_P_C a nie zjeżdżał w Ilz

chcę jechać na Varazadin bo Z Ormoża drogą nr 2 do wjazdu na A4 jest 30km
Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.07.2019 12:46

Mike_79 napisał(a):Generalnie pytanie mam ...

Generalnie .... to pytanie powinno być zadane w tym wątku. :idea:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 15.07.2019 13:16

kaeres napisał(a):Generalnie yooshky napisał, że to dodatkowy zysk z przejazdu Ilż-Bad Radkersburg-Ormoż.
Tak samo można ominąć Lućko jadąc od Gornj Macelji.


Jak już dojedziesz w korku od strony Gornj Macelji do Lučko (wielogodzinne korki tworzą się na tym odcinku) to nie ma sensu omijać bramek w Lućko w sposób który pokazałem. Sposobów na minięcie Lučko jest tak na prawdę wiele a mnie chodziło tylko o to, że ten objazd masz dostępny przy okazji jeśli jedziesz od Ormož, Varaždin. Nie miałem na myśli tego, że aby w ten sposób minąć Lučko musisz jechać przez I-BR-O. Osobiście jechałem tak dwa razy w szczycie w sobotę w połowie lipca i nie stałem ani na granicy ani na wjeździe na A2, dopiero lekka kumulacja nastąpiła przed Karlovacem i rozjazdem na Rijekę.
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 17.07.2019 08:54

Mike_79 napisał(a):
gemello napisał(a):Ormoz to inna bajka. Naprawdę wyjątkowy spokój i cisza. Jazda płynna. Ze strony slowencow skan dokumentów, Chorwaci uśmiech i machniecie reka. Trasa naprawdę nie jest zła. Zero stresu że dars może nas chwycić. Troszkę kreta. Chociaż kreta to jest droga nad Morskie Oko. Jedź śmiało. Potem ivanec i wjazd na autostradę i dalej już z górki.



....Ivanec....niee... z Ormoż do A2 jest 50 km czyli kolejna godzina
jakbym chciał się z powrotem pchać na A2 to wybrałbym zmodernizowane M_L_P_C a nie zjeżdżał w Ilz

chcę jechać na Varazadin bo Z Ormoża drogą nr 2 do wjazdu na A4 jest 30km


Od lat jeżdżę tylko przez Ormoź :) staram się zjeżdżać w Ilz w nocy wtedy jadę praktycznie sam jeden . W Austrii trzeba uważać na fotoradary w każdej miejscowości jest kilka Słowenia to stary PRL chociaż drogi są całkiem przyzwoite.Na granicy z Cro jestem sam wiele razy szlaban był podniesiony i nikt do mnie nie wyszedł więc jechałem dalej. Te 30 km które trzeba dojechać do autostrady w mojej ocenie nie ma znaczenia warto przejechać żeby mieć spokojną drogę bez chorej opłaty za autostradę do tego tankuję na Słowenii na samoobsługowej stacji bez problemu płaci się polską kartą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone