Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2019 08:15

szolo78 napisał(a):no był kilku kilometrowy kawałek ok 14 km przed granicą w Ormoz... pod górkę, w ciemny las i szutrowa droga... 3 w nocy, ciemno jak w d... u murzyna a ja z 7 letnią córą razem w aucie :))

Dlatego najlepiej przygotować sobie trasę wcześniej z wyznaczonymi punktami wysłać ją na tel. Nie wierzcie ślepo GM, bo lubi wysłać dziwnymi drogami. Mnie w tamtym roku posłało przez granicę Slo/Hr gdzie nie było przejścia i nie powinienem tam przekraczać granicy. W Polsce jak wbijam sobie adres rodziców to jakieś 500m od ich domu każe skręcić w las i prowadzi drogą którą auta 4x4 miały by problem przejechać :oczko_usmiech: :mrgreen:
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 04.05.2019 12:03

W zeszłym roku chciałem sprawdzić wariant Cvetlin... Google maps wyprowadziło mnie w takie niemożliwe miejsca, że momentami miałem duszę na ramieniu robiąc kręte podjazdy i zjazdy drogami prowadzącymi niemalże po szczytach ichniejszych górek na szerokość dokładnie jednego auta... Także opowieści szolo78 o szutrze w nocy są dla mnie wiarygodne i "relatable" ;)
szolo78
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.10.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) szolo78 » 04.05.2019 21:03

ok, dzieki za info, rano startuje z Makarskiej , bo dla spokoju i tak tą słowenie wolę w dzień przejechać..
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 04.05.2019 22:23

Notuj na bieżąco, gdzie są utrudnienia na całej trasie i nam potem napisz :)
Szerokości
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.06.2019 13:18

DIDS76 - ty chyba kiedyś jechałeś przez Bad Radkersburg. Możesz coś więcej opisać, jak tam dojazd do tego miejsca, dużo trzeba przejechać poza autostradą, jak potem przez Słowenię i gdzie wyskakujesz w CRO (na Żelazną Górę i do Ćakovec na autostradę) ?
- jeśli to nie ty, to wybacz -
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2019 13:25

rocker napisał(a):DIDS76 - ty chyba kiedyś jechałeś przez Bad Radkersburg. Możesz coś więcej opisać, jak tam dojazd do tego miejsca, dużo trzeba przejechać poza autostradą, jak potem przez Słowenię i gdzie wyskakujesz w CRO (na Żelazną Górę i do Ćakovec na autostradę) ?
- jeśli to nie ty, to wybacz -

Jesteś we właściwym wątku.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 06.06.2019 14:08

rocker napisał(a):DIDS76 - ty chyba kiedyś jechałeś przez Bad Radkersburg. Możesz coś więcej opisać, jak tam dojazd do tego miejsca, dużo trzeba przejechać poza autostradą, jak potem przez Słowenię i gdzie wyskakujesz w CRO (na Żelazną Górę i do Ćakovec na autostradę) ?


Większość osób, które jadą przez Bad Radkersburg kieruje się następnie droga nr 230 na Ormoż i tam przekracza granicę Słoweńsko-Chorwacką. Droga nr 230 jest szeroka i wygodna do jazdy bez kluczenia po jakiś wąskich czy górzystych odcinkach.
Jest trochę odcinków w terenie zabudowanym z ograniczeniami prędkości ale jakiś większych problemów z płynnością jazdy nie ma.
To bardzo dobra opcja do jazdy w nocy.
Z Ormoż kieruj się na na drogę nr 2 do Varazdin, który mijasz obwodnicą i dalej na autostradę A4 na Zagrzeb lub drogą nr 3 równolegle do autostrady możesz jechać do węzła Sveta Helena.
Opcja droga nr 3 do Sveta Helena jest szczególnie korzystna w nocy przy niewielkim ruchu, bo wtedy dojedziesz do węzła Lućko bez opłat.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.06.2019 20:54

rocker napisał(a):DIDS76 - ty chyba kiedyś jechałeś przez Bad Radkersburg. Możesz coś więcej opisać, jak tam dojazd do tego miejsca, dużo trzeba przejechać poza autostradą, jak potem przez Słowenię i gdzie wyskakujesz w CRO (na Żelazną Górę i do Ćakovec na autostradę) ?
- jeśli to nie ty, to wybacz -

Kilka lat jeździłem trasą Ilz - Bad Radkersburg, tylko dalej jechałem na Lenart i Ptuj. Droga w Austrii ciekawa, trochę górek i serpentyn. Trzeba uważać na ograniczenia prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym. Jest sporo bliżej niż autostradą, a czasowo bardzo podobnie.
Artur.m
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.08.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur.m » 07.06.2019 13:17

rocker napisał(a):DIDS76 - ty chyba kiedyś jechałeś przez Bad Radkersburg. Możesz coś więcej opisać, jak tam dojazd do tego miejsca, dużo trzeba przejechać poza autostradą?

Pytanie nie do mnie, ale postaram się pomóc. Od zjazdu z autostrady w Ilż do ponownego wjazdu na autostradę w okolicach Varażdin jest ok. 130 km. Google pokazuje czas przejazdu 2 godz. 18 min.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.06.2019 20:02

Artur.m napisał(a):
rocker napisał(a):DIDS76 - ty chyba kiedyś jechałeś przez Bad Radkersburg. Możesz coś więcej opisać, jak tam dojazd do tego miejsca, dużo trzeba przejechać poza autostradą?

Pytanie nie do mnie, ale postaram się pomóc. Od zjazdu z autostrady w Ilż do ponownego wjazdu na autostradę w okolicach Varażdin jest ok. 130 km. Google pokazuje czas przejazdu 2 godz. 18 min.

jest to miła odskocznia od autostrady, choć trzeba przyznać, że za pierwszym razem nieco się dłużyło; ja objechałem różne warianty, tak jak dids76, ale również przez Ormoż i dalej na Varazdin lub Krapinę, ale było też na Trnovec/Cakovec, gdzie bliżej do pustej autostrady
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 09.06.2019 16:46

szolo78 napisał(a):ok, dzieki za info, rano startuje z Makarskiej , bo dla spokoju i tak tą słowenie wolę w dzień przejechać..

Śledzę z uwagą i czekam na Twoje wrażenia z przejazdu. Podzielisz się z nami swoją opowieścią? Ja jechałem tą trasą pierwszy raz w zeszłym roku i nie wyobrażam sobie powrotu na Macelij do czasu wejścia Chorwacji do Schengen.
Strachliwy nie jestem i jechaliśmy w nocy. Powrót za dnia i dopiero dostrzegłem walory tej trasy. Nocą droga w większości pusta, lecieliśmy środkiem szosy.
Pochwal się jak Ci poszło. :lol:
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 10.06.2019 07:11

To długo poczekasz jeszcze za nim Chorwacja wejdzie do Schengen.
koloX
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 10.06.2019 18:21

Ja jechałem 2 dni temu tą trasą i cóż tak naprawdę jedno mi się nie podoba: to myślenie że gdzieś cię tam capną na ograniczeniu prędkości. Zwłaszcza w Austrii. To sztywne trzymanie się przepisów jak dla mnie jest nużące. Czy jadę 50km/h czy czy może 55? To wydłuża psychicznie tą trasę. Jeśli jednak ktoś nie ma z tym problemów, nastawia się na podziwianie widoczków, porównanie wsi Austriackiej z wsiami Słowenii to jest w sumie ok. Jechałem w sobotę po godzinie 14 ten fragment trasy, było stosunkowo pustawo, żadnych korków, i w sumie płynna jazda.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 12.06.2019 11:29

Ja tylko przypomnę, że jadąc na Krk, w okolice Crikvenicy i innych w zatoce Kvarner dużo lepiej lecieć Słoweńską autostradą w kierunku Istrii i tylko kawałkiem
Chorwackiej z Rupy do Rijeki. Cenowo podobnie jak objazd autostrad w Slo i potem chorwacką autostradą, a chyba szybciej i wygodniej ;)
cadd
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.04.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) cadd » 27.06.2019 19:26

30 czerwca będę jechał przez Bad Radkersburg i Ormoż i oczywiście podzielę się wrażeniami.
Jako, że poprzedni post był pisany 2 tygodnie temu to chciałem się zapytać czy ta trasa przynosi jakieś niespodzianki, czy jest tradycyjnie tzn. pusto, cicho i przyjemnie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone