Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
koloX
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 30.06.2019 11:34

Ja jechałem w czerwcu 2x tamtędy. Tam i z powrotem, w sobotę w obu wypadkach. Nie natknąłem się na żadne niespodzianki. Poza okropną burzą, kiedy deszcz walił tak że na 15 min musieliśmy zjechać gdyż wycieraczki nie nadążały a wiatr niósł różne gałęzie itp. Żadnych korków, płynna (choć niezbyt szybka oczywiście) jazda, płynny skok przez granicę CRO/SLO w Ormoż. Wracając doszedłem do wniosku że jednak trasa jest ok. Już bardziej zdenerwowała mnie autostrada w Austrii i te wszystkie prace drogowe.
cadd
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.04.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) cadd » 01.07.2019 23:16

W dniu wczorajszym jechałem tym objazdem. Super trasa, przyjemny odcinek po zjeździe z autostrday w Austrii w Ilz, bezproblemowy przejazd przez Słowenię, na granicy SLO-CRO w Ormoż byłem pierwszy i jedyny w kolejce, skanowanie dowodów i jesteśmy w Chorwacji :-)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 02.07.2019 10:39

cadd napisał(a):W dniu wczorajszym jechałem tym objazdem. Super trasa, przyjemny odcinek po zjeździe z autostrday w Austrii w Ilz, bezproblemowy przejazd przez Słowenię, na granicy SLO-CRO w Ormoż byłem pierwszy i jedyny w kolejce, skanowanie dowodów i jesteśmy w Chorwacji :-)

Nawet w lipcowe soboty jest pusto na tej granicy. Testowałem dwukrotnie jadąc do Chorwacji.
Dodatkowy zysk z tej trasy jest taki, że b. łatwo ominąć korek również na węźle Lučko.
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 03.07.2019 09:49

Witam,czy może ktoś wrzucić dokładną mapkę z objazdem ? Byłbym ogromnie wdzięczny :)
Fredsonn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredsonn » 03.07.2019 10:29

cadd napisał(a):W dniu wczorajszym jechałem tym objazdem. Super trasa, przyjemny odcinek po zjeździe z autostrday w Austrii w Ilz, bezproblemowy przejazd przez Słowenię, na granicy SLO-CRO w Ormoż byłem pierwszy i jedyny w kolejce, skanowanie dowodów i jesteśmy w Chorwacji :-)


Jechałeś cały czas drogą nr 230 przez Ljutomer a później na Varazdin? Wybieram się do CRO 4.08 i jestem mocno przekonany do tego wariantu ominięcia autostrady w SLO. Pozdrawiam :wink:
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 04.07.2019 01:05

michalek_101 napisał(a):Witam,czy może ktoś wrzucić dokładną mapkę z objazdem ? Byłbym ogromnie wdzięczny :)


to jest ta trasa:

Ilz-Bad Radkersburg-Ormoż

Jechałem nią 3x w sierpniu w nocy. Nieco kręta, ale tylko na zwierzęta trzeba uważać. Na granicy SLO-CRO cisza i spokój. Budziliśmy celników. :D

Jednak ostatnio przerzuciłem się na inny wariant i latam przez Maribor i Cvetlin (MLP też testowałem, ale Maribor i Cvetlin wygrywa jak dla mnie).
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.07.2019 09:23

yooshky napisał(a):Nawet w lipcowe soboty jest pusto na tej granicy. Testowałem dwukrotnie jadąc do Chorwacji.
Dodatkowy zysk z tej trasy jest taki, że b. łatwo ominąć korek również na węźle Lučko.

A to ciekawostka dla mnie.
Można wiedzieć jak ?
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 04.07.2019 10:00

bonovox75 napisał(a):
michalek_101 napisał(a):Witam,czy może ktoś wrzucić dokładną mapkę z objazdem ? Byłbym ogromnie wdzięczny :)


to jest ta trasa:

Ilz-Bad Radkersburg-Ormoż

Jechałem nią 3x w sierpniu w nocy. Nieco kręta, ale tylko na zwierzęta trzeba uważać. Na granicy SLO-CRO cisza i spokój. Budziliśmy celników. :D

Jednak ostatnio przerzuciłem się na inny wariant i latam przez Maribor i Cvetlin (MLP też testowałem, ale Maribor i Cvetlin wygrywa jak dla mnie).

Dzięki za pomoc a czy możesz podesłać mapkę z objazdem przez Maribor i Cvetlin ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.07.2019 10:29

Przez Maribor, Cvetlin, Rogatec mapki są w innym temacie objazdu autostrad Słowenii.
objazdy-autostrad-w-slowenii-dyskusja-t29291-3885.html#p2080113
Artur.m
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.08.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur.m » 04.07.2019 10:45

bonovox75 napisał(a):
to jest ta trasa:

Ilz-Bad Radkersburg-Ormoż

Jechałem nią 3x w sierpniu w nocy. Nieco kręta, ale tylko na zwierzęta trzeba uważać. Na granicy SLO-CRO cisza i spokój. Budziliśmy celników. :D


Jedną wskazówkę mam ze swej strony co do tej drogi: w zeszłym roku jechałem do Chorwacji w identycznym wariancie, ale wracałem z niewielką zmianą – przed samym Ilz google maps kazał zjechać z 66 i jechać trasą wskazaną przez bonovox75, nie posłuchałem, cały czas trzymałem się 66 i nie żałowałem, droga szersza i wydaje się bezpieczniejsza.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 04.07.2019 20:14

michalek_101 napisał(a):
bonovox75 napisał(a):
michalek_101 napisał(a): (...)

Jednak ostatnio przerzuciłem się na inny wariant i latam przez Maribor i Cvetlin (MLP też testowałem, ale Maribor i Cvetlin wygrywa jak dla mnie).

Dzięki za pomoc a czy możesz podesłać mapkę z objazdem przez Maribor i Cvetlin ?


Hej, tak wracałem z Cvetlin poprzez Maribor do Spielfeld:

Cvetlin-Maribor-Spielfeld

Na granicy SLO-AUT już po stronie austriackiej trzeba mocno zwolnić (chyba do 20 lub 30 km/h - jest znak), bo jest tam radar.

Za Spielfeld, przy powrocie na autostradę w Austrii (krótki dojazd drogą L622) jest też stacja paliw Temmel, gdzie można kupić paliwko z automatycznej obsługi.
Maxim_309
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 06.07.2019 20:52

Czy taki objazd autostrady w Słowenii jest opłacalny pod względem czasowym i ominięciem korków?

https://www.google.com/maps/dir/Kielce/ ... 572645!3e0

Z tego co widzę na GM w Słowenii na autostradzie znowu prowadzą jakieś roboty.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 07.07.2019 20:46

Maxim_309 napisał(a):Czy taki objazd autostrady w Słowenii jest opłacalny pod względem czasowym i ominięciem korków?

https://www.google.com/maps/dir/Kielce/ ... 572645!3e0

Z tego co widzę na GM w Słowenii na autostradzie znowu prowadzą jakieś roboty.


Cześć, ten objazd co pokazujesz jest opłacalny. Jest to w zasadzie jeden z 3-4 rozsądnych objazdów autostrady w Słowenii. Nie widzę jednak nic niepokojącego jeśli chodzi o roboty drogowe w Słowenii:

https://www.promet.si/portal/en/1traffi ... tions.aspx
Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 07.07.2019 20:55

Maxim_309 napisał(a):Czy taki objazd autostrady w Słowenii jest opłacalny pod względem czasowym i ominięciem korków?

https://www.google.com/maps/dir/Kielce/ ... 572645!3e0

Z tego co widzę na GM w Słowenii na autostradzie znowu prowadzą jakieś roboty.


Nie jestem tu może osoba która jedzie "kilkunasty raz" do Cro, jadę 3 raz
poprzednie wyjazdy pokonywałem tradycyjnym M-L-P, w tym roku w tamtą stronę jadę dokładnie tą trasą,
Proponuję dotankować się na Shellu tuż przed ILZ, https://www.google.com/maps/place/Shell ... 15.9625574 - jak dla mnie rewelacyjna lokalizacja, po dolaniu po korek docieram bez myślenia o następnym tankowaniu do celu - za Makarską.
Na powrót zamówiłem winietkę - z ciekawości żeby mieć osobiste porównanie wariantów tras.
Teoretyczna różnica jadąc objazdem wg googla do trasy autostradami to 40 min - rozpatrując oczywiście całą trasę,
Po wakacjach będę miał pełne porównanie
a wyjazd już za 18 dni :-)
Marianos
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2007
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marianos » 08.07.2019 07:48

Mike_79 napisał(a):
Proponuję dotankować się na Shellu tuż przed ILZ, https://www.google.com/maps/place/Shell ... 15.9625574 -


Kolego, a nie orientujesz się może czy kupię na tym shellu winietę na powrocie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone