Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
koloX
Podróżnik
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 30.06.2019 10:34

Ja jechałem w czerwcu 2x tamtędy. Tam i z powrotem, w sobotę w obu wypadkach. Nie natknąłem się na żadne niespodzianki. Poza okropną burzą, kiedy deszcz walił tak że na 15 min musieliśmy zjechać gdyż wycieraczki nie nadążały a wiatr niósł różne gałęzie itp. Żadnych korków, płynna (choć niezbyt szybka oczywiście) jazda, płynny skok przez granicę CRO/SLO w Ormoż. Wracając doszedłem do wniosku że jednak trasa jest ok. Już bardziej zdenerwowała mnie autostrada w Austrii i te wszystkie prace drogowe.
cadd
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cadd » 01.07.2019 22:16

W dniu wczorajszym jechałem tym objazdem. Super trasa, przyjemny odcinek po zjeździe z autostrday w Austrii w Ilz, bezproblemowy przejazd przez Słowenię, na granicy SLO-CRO w Ormoż byłem pierwszy i jedyny w kolejce, skanowanie dowodów i jesteśmy w Chorwacji :-)
yooshky
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 02.07.2019 09:39

cadd napisał(a):W dniu wczorajszym jechałem tym objazdem. Super trasa, przyjemny odcinek po zjeździe z autostrday w Austrii w Ilz, bezproblemowy przejazd przez Słowenię, na granicy SLO-CRO w Ormoż byłem pierwszy i jedyny w kolejce, skanowanie dowodów i jesteśmy w Chorwacji :-)

Nawet w lipcowe soboty jest pusto na tej granicy. Testowałem dwukrotnie jadąc do Chorwacji.
Dodatkowy zysk z tej trasy jest taki, że b. łatwo ominąć korek również na węźle Lučko.
michalek_101
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 03.07.2019 08:49

Witam,czy może ktoś wrzucić dokładną mapkę z objazdem ? Byłbym ogromnie wdzięczny :)
Fredsonn
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredsonn » 03.07.2019 09:29

cadd napisał(a):W dniu wczorajszym jechałem tym objazdem. Super trasa, przyjemny odcinek po zjeździe z autostrday w Austrii w Ilz, bezproblemowy przejazd przez Słowenię, na granicy SLO-CRO w Ormoż byłem pierwszy i jedyny w kolejce, skanowanie dowodów i jesteśmy w Chorwacji :-)

Jechałeś cały czas drogą nr 230 przez Ljutomer a później na Varazdin? Wybieram się do CRO 4.08 i jestem mocno przekonany do tego wariantu ominięcia autostrady w SLO. Pozdrawiam :wink:
bonovox75
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 04.07.2019 00:05

michalek_101 napisał(a):Witam,czy może ktoś wrzucić dokładną mapkę z objazdem ? Byłbym ogromnie wdzięczny :)

to jest ta trasa:

Ilz-Bad Radkersburg-Ormoż

Jechałem nią 3x w sierpniu w nocy. Nieco kręta, ale tylko na zwierzęta trzeba uważać. Na granicy SLO-CRO cisza i spokój. Budziliśmy celników. :D

Jednak ostatnio przerzuciłem się na inny wariant i latam przez Maribor i Cvetlin (MLP też testowałem, ale Maribor i Cvetlin wygrywa jak dla mnie).
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.07.2019 08:23

yooshky napisał(a):Nawet w lipcowe soboty jest pusto na tej granicy. Testowałem dwukrotnie jadąc do Chorwacji.
Dodatkowy zysk z tej trasy jest taki, że b. łatwo ominąć korek również na węźle Lučko.

A to ciekawostka dla mnie.
Można wiedzieć jak ?
michalek_101
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 04.07.2019 09:00

bonovox75 napisał(a):
michalek_101 napisał(a):Witam,czy może ktoś wrzucić dokładną mapkę z objazdem ? Byłbym ogromnie wdzięczny :)

to jest ta trasa:

Jechałem nią 3x w sierpniu w nocy. Nieco kręta, ale tylko na zwierzęta trzeba uważać. Na granicy SLO-CRO cisza i spokój. Budziliśmy celników. :D

Jednak ostatnio przerzuciłem się na inny wariant i latam przez Maribor i Cvetlin (MLP też testowałem, ale Maribor i Cvetlin wygrywa jak dla mnie).

Dzięki za pomoc a czy możesz podesłać mapkę z objazdem przez Maribor i Cvetlin ?
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.07.2019 09:29

Przez Maribor, Cvetlin, Rogatec mapki są w innym temacie objazdu autostrad Słowenii.
objazdy-autostrad-w-slowenii-dyskusja-t29291-3885.html#p2080113
Artur.m
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur.m » 04.07.2019 09:45

bonovox75 napisał(a):
to jest ta trasa:

Jedną wskazówkę mam ze swej strony co do tej drogi: w zeszłym roku jechałem do Chorwacji w identycznym wariancie, ale wracałem z niewielką zmianą – przed samym Ilz google maps kazał zjechać z 66 i jechać trasą wskazaną przez bonovox75, nie posłuchałem, cały czas trzymałem się 66 i nie żałowałem, droga szersza i wydaje się bezpieczniejsza.
bonovox75
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 04.07.2019 19:14

michalek_101 napisał(a):
bonovox75 napisał(a):
michalek_101 napisał(a): (...)

Dzięki za pomoc a czy możesz podesłać mapkę z objazdem przez Maribor i Cvetlin ?

Hej, tak wracałem z Cvetlin poprzez Maribor do Spielfeld:

Cvetlin-Maribor-Spielfeld

Na granicy SLO-AUT już po stronie austriackiej trzeba mocno zwolnić (chyba do 20 lub 30 km/h - jest znak), bo jest tam radar.

Za Spielfeld, przy powrocie na autostradę w Austrii (krótki dojazd drogą L622) jest też stacja paliw Temmel, gdzie można kupić paliwko z automatycznej obsługi.
Maxim_309
Turysta
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 06.07.2019 19:52

Czy taki objazd autostrady w Słowenii jest opłacalny pod względem czasowym i ominięciem korków?

https://www.google.com/maps/dir/Kielce/ ... 572645!3e0

Z tego co widzę na GM w Słowenii na autostradzie znowu prowadzą jakieś roboty.
bonovox75
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 07.07.2019 19:46

Maxim_309 napisał(a):Czy taki objazd autostrady w Słowenii jest opłacalny pod względem czasowym i ominięciem korków?

Cześć, ten objazd co pokazujesz jest opłacalny. Jest to w zasadzie jeden z 3-4 rozsądnych objazdów autostrady w Słowenii. Nie widzę jednak nic niepokojącego jeśli chodzi o roboty drogowe w Słowenii:

https://www.promet.si/portal/en/1traffi ... tions.aspx
Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Mike_79
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 07.07.2019 19:55

Maxim_309 napisał(a):Czy taki objazd autostrady w Słowenii jest opłacalny pod względem czasowym i ominięciem korków?

Nie jestem tu może osoba która jedzie "kilkunasty raz" do Cro, jadę 3 raz
poprzednie wyjazdy pokonywałem tradycyjnym M-L-P, w tym roku w tamtą stronę jadę dokładnie tą trasą,
Proponuję dotankować się na Shellu tuż przed ILZ, https://www.google.com/maps/place/Shell ... 15.9625574 - jak dla mnie rewelacyjna lokalizacja, po dolaniu po korek docieram bez myślenia o następnym tankowaniu do celu - za Makarską.
Na powrót zamówiłem winietkę - z ciekawości żeby mieć osobiste porównanie wariantów tras.
Teoretyczna różnica jadąc objazdem wg googla do trasy autostradami to 40 min - rozpatrując oczywiście całą trasę,
Po wakacjach będę miał pełne porównanie
a wyjazd już za 18 dni :-)
Marianos
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marianos » 08.07.2019 06:48

Mike_79 napisał(a):
Proponuję dotankować się na Shellu tuż przed ILZ, https://www.google.com/maps/place/Shell ... 15.9625574 -

Kolego, a nie orientujesz się może czy kupię na tym shellu winietę na powrocie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019