Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
polibud
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.07.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) polibud » 21.07.2019 21:55

Jadę 2 raz do Chorwacji. W 2015 jechałem przez Słowenię na winecie. W tym roku zastanawiam się żeby objechać Słowenę bez opłat. Nurtuje mnie edno pytanie, czemu opisujecie tutaj różne trasy/warianty ominięcia słoweńskiej winiety, a nie używacie po prostu Google Mapsa?Być może pytanie jest retoryczne, ale proszę o odowiedź:)Mój plan jest taki: wiem, że trzeba zjechać w Ilz w Austrii z autostrady, przed zjazdem wbijam Varazdin i "unikaj opłat". Pytam, ponieważ kolega Mike_79 wrzucił ten objazd, ale mnie GM inaczej prowadzi. Czy jest węc jakiś powód dla którego nie można ufać GM (nigdy mnie jeszcze nie zawiodło w Europie)?
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 22.07.2019 07:57

polibud napisał(a):.Czy jest węc jakiś powód dla którego nie można ufać GM (nigdy mnie jeszcze nie zawiodło w Europie)?

Po tegorocznej przygodzie, kiedy z czystego lenistwa ustawiłem w nawigacji punkt docelowy Ormoz i ta posłusznie przepuściła mnie najkrótszą drogą przez jakieś boczne drogi, malownicze podjazdy, lokalne dróżki z ruchem wahadłowym, nauczyłem się sprawdzać i poprawiać proponowaną trasę na drogi o niższej numeracji. Staram się korzystać z dróg krajowych i pod tym kątem sprawdzam nawigację.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2019 08:53

AdamZ napisał(a):
polibud napisał(a):.Czy jest węc jakiś powód dla którego nie można ufać GM (nigdy mnie jeszcze nie zawiodło w Europie)?

Po tegorocznej przygodzie, kiedy z czystego lenistwa ustawiłem w nawigacji punkt docelowy Ormoz i ta posłusznie przepuściła mnie najkrótszą drogą przez jakieś boczne drogi, malownicze podjazdy, lokalne dróżki z ruchem wahadłowym, nauczyłem się sprawdzać i poprawiać proponowaną trasę na drogi o niższej numeracji. Staram się korzystać z dróg krajowych i pod tym kątem sprawdzam nawigację.

Mnie w tamtym roku GM poprowadziła przez przejście graniczne Slo/Hr przez które nie miałem prawa przejechać. Więc tez radzę sprawdzać to co GM wytycza :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 22.07.2019 09:17

polibud napisał(a):Jadę 2 raz do Chorwacji. W 2015 jechałem przez Słowenię na winecie. W tym roku zastanawiam się żeby objechać Słowenę bez opłat. Nurtuje mnie edno pytanie, czemu opisujecie tutaj różne trasy/warianty ominięcia słoweńskiej winiety, a nie używacie po prostu Google Mapsa?Być może pytanie jest retoryczne, ale proszę o odowiedź:)Mój plan jest taki: wiem, że trzeba zjechać w Ilz w Austrii z autostrady, przed zjazdem wbijam Varazdin i "unikaj opłat". Pytam, ponieważ kolega Mike_79 wrzucił ten objazd, ale mnie GM inaczej prowadzi. Czy jest węc jakiś powód dla którego nie można ufać GM (nigdy mnie jeszcze nie zawiodło w Europie)?



tak jak piszesz bezpośredni wpis w GM wytycza inaczej trasę i ściąga cię zaraz na początku z drogi 66 na jakąś podrzędną
drogę L225 i drugi raz omija w Słowenii Ljutomer drogą 713 - na Street view widać co to za drogi i dlatego
dużo osób z forum nie poleca zjeżdżać ani z 66 ani z drogi 230 bo można jechać "szutrami"

w czwartek to sprawdzę :papa:
Załączniki:
Bez tytułu4.jpg
Bez tytułu3.jpg
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 22.07.2019 09:20

dids76 napisał(a):
AdamZ napisał(a):
polibud napisał(a):.Czy jest węc jakiś powód dla którego nie można ufać GM (nigdy mnie jeszcze nie zawiodło w Europie)?

Po tegorocznej przygodzie, kiedy z czystego lenistwa ustawiłem w nawigacji punkt docelowy Ormoz i ta posłusznie przepuściła mnie najkrótszą drogą przez jakieś boczne drogi, malownicze podjazdy, lokalne dróżki z ruchem wahadłowym, nauczyłem się sprawdzać i poprawiać proponowaną trasę na drogi o niższej numeracji. Staram się korzystać z dróg krajowych i pod tym kątem sprawdzam nawigację.

Mnie w tamtym roku GM poprowadziła przez przejście graniczne Slo/Hr przez które nie miałem prawa przejechać. Więc tez radzę sprawdzać to co GM wytycza :oczko_usmiech: :mrgreen:


Otóż to. W zeszłym roku zostałem zmuszony poznać najdziksze zakątki Chorwacji (jechałem do Bośni, do Livna). GM poprowadził mnie przez przejście w Dugopojle (można sobie zobaczy na googlach). Dosłownie koniec świata, góry, za 2 h zmierzch, a mili panowie pogranicznicy nie puścili mnie, bo okazało się, że to nie jest przejście dla ruchu międzynarodowego. Gdyby nie kamera, puściliby, ale tłumaczyli, że ryzykują utratę pracy. Musiałem się wrócić przez te dzikie bezdroża do Knina, z knina do Strmicy i w totalnej ciemności w nocy przemierzać bośniackie serpentyny w górach.

Morał jest taki: nigdy nie ufaj GM, sprawdź najpierw u żródla. :D
polibud
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.07.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) polibud » 22.07.2019 10:12

Dobrze że zapytałem:)Dziękuję za konkretne odpowiedźi. Mike_79 odezwij się jak trasa:)Szerokiej drogi!
Fredsonn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredsonn » 22.07.2019 12:04

4 sierpnia będę jechać tą trasą (66-69-230). Jak już dojadę to postaram się zdać relację na forum. Przypatrzę się też w te dróżki którymi google maps chce prowadzić. Pozdrawiam :papa:
Maxim_309
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 22.07.2019 21:16

Fredsonn napisał(a):4 sierpnia będę jechać tą trasą (66-69-230). Jak już dojadę to postaram się zdać relację na forum. Przypatrzę się też w te dróżki którymi google maps chce prowadzić. Pozdrawiam :papa:

Też 4 sierpnia startuję i planuję ominąć autostradę w Słowenii takim właśnie wariantem.
Tak jak kolega, również postaram się podzielić wrażeniami po dotarciu do celu ;-)
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 22.07.2019 22:00

A to ominięcie (ścięcie) 230tki w Słowenii pozostawiając z boku Ljutomer to jest jakimś szutrem ? Z StreetView widać, że asfalt, tyle że wąskawo i malowniczo zarazem :-) Planuję w dzień jechać w tym miejscu.
Maxim_309
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxim_309 » 22.07.2019 22:13

Yankee napisał(a):A to ominięcie (ścięcie) 230tki w Słowenii pozostawiając z boku Ljutomer to jest jakimś szutrem ? Z StreetView widać, że asfalt, tyle że wąskawo i malowniczo zarazem :-) Planuję w dzień jechać w tym miejscu.

Nie wiem czy jest sens 'scinać' 230 żeby zaoszczędzić 4 km ;-)
Ale może niech wypowie się ktoś, kto już tak jechał.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 23.07.2019 08:18

Yankee napisał(a):A to ominięcie (ścięcie) 230tki w Słowenii pozostawiając z boku Ljutomer to jest jakimś szutrem ?

Prawdopodobnie na tej albo podobnej ścince, trafiłem na gazyfikację stojących wzdłuż ulicy domostw. Wycięcia w asfalcie co 15m, podsypane oszczędnie tłuczniem, zapewniały niezapomniane wrażenia i kontemplacyjną prędkość przemieszczania. Nigdy więcej bocznych dróżek :mrgreen:
koloX
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) koloX » 23.07.2019 18:57

Ja jechałem w tym roku tym skrótem i było ok. Choć prawdą jest że natrafiłem na taką burzę że i tak jakieś 10km/h tylko dało się jechać. Mimo wszystko z tego co kojarzę to ścięcie 230tki jest w porządku.
topo17
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) topo17 » 24.07.2019 09:16

Co myślicie o tej opcji , czy lepiej cofnąć sie do Varaždin ??
Załączniki:
Bez tytułu.png
ryniu92
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryniu92 » 24.07.2019 09:37

topo17 napisał(a):Co myślicie o tej opcji , czy lepiej cofnąć sie do Varaždin ??

Ja bym nie kombinował, 21.07 jechałem Bad Radkersburg Ormoż Varaždin bez stresu. Od Varaždin masz autostrade do Zagrzebia i dalej jak chcesz. Na granicy o 2.30 sam 30s i dalej.
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 24.07.2019 09:54

twoja trasa wzrasta do 150 km bocznymi drogami ( 3 godziny )
https://www.google.com/maps/dir/47.0816 ... m2!4m1!3e0
osobiście nie widzę sensu aby zjeżdżać w ILZ jechać na Ormoż po czym obrać kierunek na A2.... ale każdy jeździ jak lubi

jak chcesz wracać na A2 to jedź objazdem M-L-P-C - ale to inny wątek :-)
https://www.google.com/maps/dir/46.7271 ... m2!4m1!3e0
masz ok 90 km poza autostradami....( więc sporo mnie)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone