Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
topo17
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) topo17 » 24.07.2019 11:46

"Mike_79" dzięki za info, ale patrząc na czas to różnica czasowa na korzyść twojej trasy to 9 min, a odległości na moja korzyść o ok 35 km, chciałbym ominąć drogę płatną na Słoweni, ale jechać w miarę spoko trasą i nie stać w korku na granicy, i nie wiem co wybrać. Ostatni raz jak byłe m w Chorwacji w 2017, to jechałem przez Mureck - Trade i do Ptuj, a dalej autostradą lecz była jeszcze nie płatna, teraz się to zmieniło, i zastanawiam się co wybrać, którą z tych dwóch opcji co podałeś (gdzie lepsza droga, miej fotopstyczków itp._)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 24.07.2019 12:12

@Mike_79 Weź pod uwagę całą alternatywna trasę nie tylko dowolne wycinki.
Nie widzę specjalnej przewagi (wręcz przeciwnie) pod żadnym względem objazdu zmodyfikowanym M-L-P (-C)

1.png
M-L-P-C

3.png
I-BR-O-V
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 24.07.2019 13:32

@ yooshy, Ja wcale nie twierdzę, że któraś z opcji objazdu ma jakąś przewagę, nie porównywałem też objazdu MLPC do (Ilz-BadR-Ormoż-Varażdin)
pokazałem tylko koledze @topo17, że jak zjedzie w Ilz i do jedzie do Ormoż i będzie chciał dojechać do A2 - różnicę w kilometrach drogami bocznymi i że w takim przypadku jak chce jechać do A2 to mu się opłaca jechać MLPC niż tak kluczyć między tymi 2 objazdami.
Ja rozpatrując całą swoją trasę ze Śląska do Makarskiej mam 1200 km (+/- 10 km ) wszystkimi 3 trasami ( 2 objazdowymi, autostradową)
...jak pisałem każdy jedzie jak chce..na pewno dojedzie do celu.
Ja wyjeżdżam za 24h jadę na Varażdin.... wracam z winietką.....4 razy jechałem MLP
będę miał w tym roku już pełne porównanie..
Szerokości wszystkim :papa:
Ostatnio edytowano 24.07.2019 13:38 przez Mike_79, łącznie edytowano 1 raz
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 24.07.2019 13:36

No tak. On chciał do A2 :) Faktycznie nie ma sensu :)
Ja jeszcze nie wiem jaką trasą polecę. Jakoś mam sentyment do zjazdu w Ilz...
Pozdrawiam i szerokości.
topo17
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.07.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) topo17 » 24.07.2019 22:07

dzieki chłopaki
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 24.07.2019 22:25

yooshky napisał(a):No tak. On chciał do A2 :) Faktycznie nie ma sensu :)
Ja jeszcze nie wiem jaką trasą polecę. Jakoś mam sentyment do zjazdu w Ilz...
Pozdrawiam i szerokości.



Ja testowałem prawie "wszystkie" objazdy Słowenii, tzn. Ilz-Ormoż-Varażdin, Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin, ale chyba najlepiej jeździło mi się ostatnio przez Spielfeld-Maribor-Ptuj-Cvetlin. Przy całej trasie jaką się pokonuje do Cro te różnice kilkudziesięciu kilometrów/minut w tą czy w tamtą nie gra aż takiej roli.

Zawsze w Ilz na Shellu się zatrzymuję na tankowanie i patrzę, którą trasą na daną chwilę będę najszybciej w Lućko.
kt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kt » 28.07.2019 23:54

Będę jechał od koniec sierpnia do Trogiru z północnej Polski przez Niemcy, Austrię, Słowenię.
Czy jest sens omijać płatną autostradę w Słowenii i jeśli tak to jaką trasa?
Proszę o pomoc.
jeck
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 09.04.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeck » 29.07.2019 21:59

Moja obserwwcja z sobotniego powrotu. Po wykonaniu autostrady do Gornji Macelj od strony Mariboru wszelkie objazdy straciły sens.
Przez ostatnie 8 lat byłem zagorzałym zwolennikiem MLP, w ubiegłym roku z wiadomych względów jechałem przez Ilž. W sobotę wracaliśmy i postanowiłem przetestować przejazd autostradą. Na granicy stałem w sumie ok. 5 minut (23:30), Słowenia w 45minut. Tyle w temacie. Pozdrav :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2019 22:06

jeck napisał(a):Moja obserwwcja z sobotniego powrotu. Po wykonaniu autostrady do Gornji Macelj od strony Mariboru wszelkie objazdy straciły sens.
Przez ostatnie 8 lat byłem zagorzałym zwolennikiem MLP, w ubiegłym roku z wiadomych względów jechałem przez Ilž. W sobotę wracaliśmy i postanowiłem przetestować przejazd autostradą. Na granicy stałem w sumie ok. 5 minut (23:30), Słowenia w 45minut. Tyle w temacie. Pozdrav :papa:

Wiele zależy od tego kiedy jedziesz. Wiele osób jedzie w sobotę, a w ubiegłą korki do granicy w Macelj po stronie Słoweńskiej kończyły się w Podlehniku :wink:
kt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kt » 30.07.2019 10:57

Napiszcie czy opłaca się teraz bawić i objeżdżać autostradę w Słowenii czy lepiej zapłacić i przejechać nią szybko i bez problemów?
Zastanawiam się jak zrobić?
Będę jechał do Chorwacji 31 sierpnia.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.07.2019 11:20

kt napisał(a):Napiszcie czy opłaca się teraz bawić i objeżdżać autostradę w Słowenii czy lepiej zapłacić i przejechać nią szybko i bez problemów?
Zastanawiam się jak zrobić?
Będę jechał do Chorwacji 31 sierpnia.

Moim zdaniem teraz już nie opłaca się omijać. Do tej pory jeździliśmy objazdem, ale teraz masz słoweńską autostradę do samej granicy, a na przejściu przed nami były dwa auta. Zaoszczędziliśmy dużo czasu, a czas to przecież pieniądz ;)
Z tym że jechaliśmy w środku tygodnia (z środy na czwartek; z 10/11 lipca), byliśmy na granicy przed 3:00 rano. Jak tam jest w sobotę, nie mam pojęcia. Chociaż nie powinno być źle, bo 31 sierpnia to już po sezonie.
kt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kt » 30.07.2019 11:59

Dzięki za odpowiedź.
Też myślę żeby kupić winietę po 15 euro w dwie strony i mieć spokój.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 30.07.2019 12:51

kt napisał(a):Napiszcie czy opłaca się teraz bawić i objeżdżać autostradę w Słowenii czy lepiej zapłacić i przejechać nią szybko i bez problemów?
Zastanawiam się jak zrobić?
Będę jechał do Chorwacji 31 sierpnia.

autostradą jedziesz szybko i bezpiecznie. Nie trzeba nic kombinować. Poza tym w 2 strony masz około 100 km bliżej. Z wad to niestety koszt.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.08.2019 09:49

Cały czas jedyny oręż u zwolenników jazdy autostradą Słoweńską jest jeden.
Czas.
Jeżeli Słowenia otworzy granicę z Chorwacją to wybór jest jasny. 15e to dużo za 60km ale będzie się opłacało bo przelicznik będzie prosty.
Teraz, trafiamy na korek już w Podhelniku i 15e aż boli.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 02.08.2019 09:51

kaeres napisał(a):Cały czas jedyny oręż u zwolenników jazdy autostradą Słoweńską jest jeden.
Czas.


A u objeżdżających "koszt". Także wiesz, jedna i druga strona ma swój jeden jedyny koronny argument :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone