Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
myk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) myk » 04.08.2018 07:16

toomas napisał(a):
myk napisał(a):Zrobiłem trasę: Wrocław, Boboszów. Ołomuniec, Brno, Mikulov, Ilz, Bad Radkersburg, ljutomer (230), Ormož, Varazdin, Senji, Prizna (prom na Pag). .


Bad Radkerburg - Varazdin tą trasą

Hej.
Ja od Bad R. jechałem cały czas trasą 230 do Ljutomer i dalej 230 do Ormož. W nocy ruch zerowy to po co robić skróty na 3-4 kilometry. Sporo wiosek i ograniczenia do 40, więc przepisowo nie podgonisz. Droga 230 jest dość szeroka a te skróty opisywali wyżej jako miejscami wąskie.
Arek84
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 10.08.2007
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek84 » 05.08.2018 09:01

Czy jadąc w poniedziałek popołudniu autostrada przez Słowienię jest szansa że nie będzie korków czy lepiej jechać objazdem przez Ilz-Ormoz-Varazdin?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.08.2018 09:14

Arek84 napisał(a):Czy jadąc w poniedziałek popołudniu autostrada przez Słowienię jest szansa że nie będzie korków czy lepiej jechać objazdem przez Ilz-Ormoz-Varazdin?


A czy ty jeździsz po naszych autostradach w poniedziałek po południu np. A4 na której prowadzi się roboty (zwężenie pasa, przełożony ruch na przeciwległą nitkę), jeżeli tak to masz odpowiedz.
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 05.08.2018 10:05

Arek84 napisał(a):Czy jadąc w poniedziałek popołudniu autostrada przez Słowienię jest szansa że nie będzie korków czy lepiej jechać objazdem przez Ilz-Ormoz-Varazdin?



Szansa jest zawsze i napewno dużo większa niż jadąc w weekend. Największe szanse braku korka są w godzinach 24:00 - 4:00.
nieproszony-gosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 18.06.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 05.08.2018 21:47

Wracałem w czwartek z Trogiru około godziny 9 rano, droga pusta, na granicy żywego ducha,zero objazdów przez leśne dukty na których 2 auta się nie wyminą, w Austrii tańsze paliwo i piękne widoki a szczególnie jedna góra z zamkiem. Jedyny mankament Polaka to jazda z przepisami.
Jaro_wlkp
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaro_wlkp » 11.08.2018 21:32

Witam, ja wybieram sie do CRO we środę i jak co roku, robie objazd autostrady w Słowenii. Patrze sobie na mapę i mam pytanie. Czy trasa Mureck - Lenart - Ptuj - Ormoż - Varażdin , nie jest dobrą alternatywą ? mam na mysli jakość dróg oraz szybkość przejazdu. Jechał juz w tym roku ktoś taką trasą?
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 11.08.2018 21:39

Może i jest ale po co jechać na Graz i dorzucać kolejne ponad 30 km do objazdu?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2018 22:30

Tak jak pisze kolega Tomy Lee, jeżeli chcesz jechać na Ormož to z A2 zjedź na Ilz. Czasowo podobnie a kilkadziesiąt kilometrów bliżej :papa:
Ostatnio edytowano 12.08.2018 18:21 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
Jaro_wlkp
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaro_wlkp » 12.08.2018 13:49

Nie bardzo moge znaleźć na mapie tej miejscowości "Luz" . Poproszę o bliższe namiary .
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 12.08.2018 14:25

I L Z
Koledze pewnie słownik sprawił pikusa. Gdybyś przeczytał kilka wcześniejszych postów, wiedział w jaką trasę chcesz się wybrać lub/i popatrzył na trasę swojego ewentualnego przejazdu nie byłoby pytania :roll:
Fela
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 20.02.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 12.08.2018 15:05

Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O
Post napisał(a) dids76 » 11.08.2018 22:30

Tak jak pisze kolega Tomy Lee, jeżeli chcesz jechać na Ormož to z A2 zjedź na Luz. Czasowo podobnie a kilkadziesiąt kilometrów bliżej :papa:

Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O
Post napisał(a) Tomy Lee » 11.08.2018 21:39

Może i jest ale po co jechać na Graz i dorzucać kolejne ponad 30 km do objazdu?


Panowie wg mojej oceny taki objazd ma sens ale tylko w dzień - walory turystyczne i piękne widoki.
Kupując winietę na AT zakłam, że chcę ją wykorzystać w pełni i nawet 30 km nie robi żadnej różnicy przy dystansie ogólnym jaki jest do pokonania.Na autostradzie zdecydowanie bezpieczniej chociażby ze względu na zwierzynę.

Czyli rozumiem, że przejazd MLP + Podhelnik jest przejezdny i nie ma się czego obawiać?
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 12.08.2018 15:08

Czytałeś tytuł tego wątku? Po co pytasz o przejazd przez MLP skoro tu jest mowa o Ormoż Varaždin ?
Fela
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 20.02.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 12.08.2018 15:11

Główna odpowiedź tyczy się wątku głównego - jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć nie pisz nic.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 12.08.2018 15:22

Fela napisał(a):Główna odpowiedź tyczy się wątku głównego - jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć nie pisz nic.

Myślę, że większość skupionych na tym wątku od dawna nie interesuje się przejazdem przez MLP dlatego Ci nie pomoże. A po takim sympatycznym wpisie pewnie znajdą się też inne powody, dla których możesz się nie doczekać oczekiwanej odpowiedzi.
Wnioskując z Twojego toku rozumowania wydaje mi się, że nie zrozumiałeś o co chodziło z bezsensem polączania objazdu przez Ptuj z objazdem przez Ormoż.
Mimo wszystko szerokiej drogi.
Fela
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 20.02.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 12.08.2018 18:12

napisał(a) Tomy Lee » 12.08.2018 15:22

Fela napisał(a):
Główna odpowiedź tyczy się wątku głównego - jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć nie pisz nic.

Myślę, że większość skupionych na tym wątku od dawna nie interesuje się przejazdem przez MLP dlatego Ci nie pomoże. A po takim sympatycznym wpisie pewnie znajdą się też inne powody, dla których możesz się nie doczekać oczekiwanej odpowiedzi.
Wnioskując z Twojego toku rozumowania wydaje mi się, że nie zrozumiałeś o co chodziło z bezsensem polączania objazdu przez Ptuj z objazdem przez Ormoż.
Mimo wszystko szerokiej drogi.


Tommy z rozpędu wpisane odnośnie objazdu MLP.
Tobie również szerokiej o ile jeszcze nie byłeś
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone