Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
myk
Autostopowicz
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) myk » 04.08.2018 07:16

toomas napisał(a):
myk napisał(a):Zrobiłem trasę: Wrocław, Boboszów. Ołomuniec, Brno, Mikulov, Ilz, Bad Radkersburg, ljutomer (230), Ormož, Varazdin, Senji, Prizna (prom na Pag). .

Bad Radkerburg - Varazdin tą trasą

Hej.
Ja od Bad R. jechałem cały czas trasą 230 do Ljutomer i dalej 230 do Ormož. W nocy ruch zerowy to po co robić skróty na 3-4 kilometry. Sporo wiosek i ograniczenia do 40, więc przepisowo nie podgonisz. Droga 230 jest dość szeroka a te skróty opisywali wyżej jako miejscami wąskie.
Arek84
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek84 » 05.08.2018 09:01

Czy jadąc w poniedziałek popołudniu autostrada przez Słowienię jest szansa że nie będzie korków czy lepiej jechać objazdem przez Ilz-Ormoz-Varazdin?
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.08.2018 09:14

Arek84 napisał(a):Czy jadąc w poniedziałek popołudniu autostrada przez Słowienię jest szansa że nie będzie korków czy lepiej jechać objazdem przez Ilz-Ormoz-Varazdin?

A czy ty jeździsz po naszych autostradach w poniedziałek po południu np. A4 na której prowadzi się roboty (zwężenie pasa, przełożony ruch na przeciwległą nitkę), jeżeli tak to masz odpowiedz.
Slawek_11
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 05.08.2018 10:05

Arek84 napisał(a):Czy jadąc w poniedziałek popołudniu autostrada przez Słowienię jest szansa że nie będzie korków czy lepiej jechać objazdem przez Ilz-Ormoz-Varazdin?

Szansa jest zawsze i napewno dużo większa niż jadąc w weekend. Największe szanse braku korka są w godzinach 24:00 - 4:00.
nieproszony-gosc
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 05.08.2018 21:47

Wracałem w czwartek z Trogiru około godziny 9 rano, droga pusta, na granicy żywego ducha,zero objazdów przez leśne dukty na których 2 auta się nie wyminą, w Austrii tańsze paliwo i piękne widoki a szczególnie jedna góra z zamkiem. Jedyny mankament Polaka to jazda z przepisami.
Jaro_wlkp
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaro_wlkp » 11.08.2018 21:32

Witam, ja wybieram sie do CRO we środę i jak co roku, robie objazd autostrady w Słowenii. Patrze sobie na mapę i mam pytanie. Czy trasa Mureck - Lenart - Ptuj - Ormoż - Varażdin , nie jest dobrą alternatywą ? mam na mysli jakość dróg oraz szybkość przejazdu. Jechał juz w tym roku ktoś taką trasą?
Tomy Lee
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 11.08.2018 21:39

Może i jest ale po co jechać na Graz i dorzucać kolejne ponad 30 km do objazdu?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2018 22:30

Tak jak pisze kolega Tomy Lee, jeżeli chcesz jechać na Ormož to z A2 zjedź na Ilz. Czasowo podobnie a kilkadziesiąt kilometrów bliżej :papa:
Ostatnio edytowano 12.08.2018 18:21 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
Jaro_wlkp
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaro_wlkp » 12.08.2018 13:49

Nie bardzo moge znaleźć na mapie tej miejscowości "Luz" . Poproszę o bliższe namiary .
Tomy Lee
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 12.08.2018 14:25

I L Z
Koledze pewnie słownik sprawił pikusa. Gdybyś przeczytał kilka wcześniejszych postów, wiedział w jaką trasę chcesz się wybrać lub/i popatrzył na trasę swojego ewentualnego przejazdu nie byłoby pytania :roll:
Fela
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 12.08.2018 15:05

Post napisał(a) dids76 » 11.08.2018 22:30

Tak jak pisze kolega Tomy Lee, jeżeli chcesz jechać na Ormož to z A2 zjedź na Luz. Czasowo podobnie a kilkadziesiąt kilometrów bliżej :papa:

Post napisał(a) Tomy Lee » 11.08.2018 21:39

Może i jest ale po co jechać na Graz i dorzucać kolejne ponad 30 km do objazdu?

Panowie wg mojej oceny taki objazd ma sens ale tylko w dzień - walory turystyczne i piękne widoki.
Kupując winietę na AT zakłam, że chcę ją wykorzystać w pełni i nawet 30 km nie robi żadnej różnicy przy dystansie ogólnym jaki jest do pokonania.Na autostradzie zdecydowanie bezpieczniej chociażby ze względu na zwierzynę.

Czyli rozumiem, że przejazd MLP + Podhelnik jest przejezdny i nie ma się czego obawiać?
Tomy Lee
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 12.08.2018 15:08

Czytałeś tytuł tego wątku? Po co pytasz o przejazd przez MLP skoro tu jest mowa o Ormoż Varaždin ?
Fela
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 12.08.2018 15:11

Główna odpowiedź tyczy się wątku głównego - jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć nie pisz nic.
Tomy Lee
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 12.08.2018 15:22

Fela napisał(a):Główna odpowiedź tyczy się wątku głównego - jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć nie pisz nic.

Myślę, że większość skupionych na tym wątku od dawna nie interesuje się przejazdem przez MLP dlatego Ci nie pomoże. A po takim sympatycznym wpisie pewnie znajdą się też inne powody, dla których możesz się nie doczekać oczekiwanej odpowiedzi.
Wnioskując z Twojego toku rozumowania wydaje mi się, że nie zrozumiałeś o co chodziło z bezsensem polączania objazdu przez Ptuj z objazdem przez Ormoż.
Mimo wszystko szerokiej drogi.
Fela
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 12.08.2018 18:12

napisał(a) Tomy Lee » 12.08.2018 15:22

Fela napisał(a):
Główna odpowiedź tyczy się wątku głównego - jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć nie pisz nic.

Myślę, że większość skupionych na tym wątku od dawna nie interesuje się przejazdem przez MLP dlatego Ci nie pomoże. A po takim sympatycznym wpisie pewnie znajdą się też inne powody, dla których możesz się nie doczekać oczekiwanej odpowiedzi.
Wnioskując z Twojego toku rozumowania wydaje mi się, że nie zrozumiałeś o co chodziło z bezsensem polączania objazdu przez Ptuj z objazdem przez Ormoż.
Mimo wszystko szerokiej drogi.

Tommy z rozpędu wpisane odnośnie objazdu MLP.
Tobie również szerokiej o ile jeszcze nie byłeś
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019