Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 25.05.2023 07:59

Chris_M napisał(a):A co mi z tego, że winieta jest ważna 7 dni na wszystkie słoweńskie autostrady, jeśli ja tam potrzebuję jednorazowo przejechać tylko taki sam odcinek jak ten na krakowskiej A4?
A 15 EUR to ok. 70 zł, czyli ponad 2 razy więcej niż na krakowskiej A4!


To może zawnioskuj do DARSu o specjalną, imienną winietę tranzytową.
Jak pokazuje przykład Czech można próbować.

Chris_M napisał(a):Zresztą nawet tutaj na Forum, do nielicznych wyjątków należą przypadki, że ktoś z Polski jedzie na Istrię, prawie wszyscy jadą do Dalmacji.


Odważne stwierdzenie.

Ja tylko nieśmiało przypomnę, że to 15E za tydzień, to mniej więcej jednorazowy przejazd z Zagrzebia do Omis'a.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.05.2023 10:30

el_guapo napisał(a):Ja tylko nieśmiało przypomnę, że to 15E za tydzień, to mniej więcej jednorazowy przejazd z Zagrzebia do Omis'a.

Nie rozumiem dlaczego przekonujesz nas do kupowanie za 15 EUR winiety na tydzień, jeśli my potrzebujemy ją tylko na pół godziny?
Z Zagrzebia do Omiša jest po autostradzie 410 km, a przez Słowenię jest tylko 50 km, więc co chcesz porównywać?
Swoimi pieniędzmi możesz nawet palić w piecu, ale nie zmuszaj innych żeby to samo robili!
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.05.2023 11:25

boboo napisał(a):
Chris_M napisał(a):(...) jeśli my potrzebujemy ją tylko na pół godziny? (...)
Sugeruję zapytać tutaj: https://www.dars.si, czy nie wala im się gdzieś w szufladzie półgodzinna winietka.

Gdyby wprowadzili 24-godzinne winiety w cenie 5 EUR ważne tylko na tej trasie ze Spielfeld do Macelja, to wówczas tej dyskusji i tego wątku w ogóle by tutaj nie było. Ale wówczas sprytny pomysł jak pasożytować na turystach chcących wypoczywać w Chorwacji, "poszedłby się kochać".
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 25.05.2023 11:25

Chris_M napisał(a):
el_guapo napisał(a):Ja tylko nieśmiało przypomnę, że to 15E za tydzień, to mniej więcej jednorazowy przejazd z Zagrzebia do Omis'a.

Nie rozumiem dlaczego przekonujesz nas do kupowanie za 15 EUR winiety na tydzień, jeśli my potrzebujemy ją tylko na pół godziny?


Abonament na NETFLIX'a też płacisz tylko za 1,5h oglądania KONKRETNEGO filmu, czy jednak za cały miesiąc MOŻLIWOŚCI oglądania wszystkiego i ile chcesz? Za telefon też? Internetu zużywasz pewnie parę GB ... może zadzwoń do providera, żeby obciążył Cię tylko za te GB, zamiast żądać abonamentu za cały miesiąc i możliwość nieograniczonego korzystania z sieci, której przecież nie potrzebujesz 24/7/365... pisać dalej, czy zaczynasz dostrzegać podstawowe błędy w swoim rozumowaniu?

Masz jakiś cholerny uraz do Słowenii i na siłę chcesz go zaszczepić innym, niezależnie od tego jak bardzo niedorzeczne byłyby przykłady, na które się powołujesz.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.05.2023 11:27

Chris_M napisał(a):(...) sprytny pomysł jak pasożytować na turystach chcących wypoczywać w Chorwacji (...)
Dlaczego pasożytować?
Przecież masz wolny wybór, którędy pojedziesz :roll:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 25.05.2023 11:28

boboo napisał(a):
Chris_M napisał(a):(...) jeśli my potrzebujemy ją tylko na pół godziny? (...)
Sugeruję zapytać tutaj: https://www.dars.si, czy nie wala im się gdzieś w szufladzie półgodzinna winietka.


Chwileczkę, jakby dobrze pocisnąć to można się i w 20min. wyrobić...dlaczego mam płacić za 30 min.
Żądam winiety na 20minut z możliwością zwrotu niewykorzystanych sekund na przejazd :oczko_usmiech:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1947
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.05.2023 12:15

el_guapo napisał(a):
boboo napisał(a):
Chris_M napisał(a):(...) jeśli my potrzebujemy ją tylko na pół godziny? (...)
Sugeruję zapytać tutaj: https://www.dars.si, czy nie wala im się gdzieś w szufladzie półgodzinna winietka.


Chwileczkę, jakby dobrze pocisnąć to można się i w 20min. wyrobić...dlaczego mam płacić za 30 min.
Żądam winiety na 20minut z możliwością zwrotu niewykorzystanych sekund na przejazd :oczko_usmiech:

Zależy ile masz ziemniaków z biedronki w bagażniku.
Przy pełnym obciążeniu jednak ciut wolniej się jedzie ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1947
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.05.2023 12:17

Mnie też nie odpowiadają winiety w Słowenii. Dlatego omijam Słowenię lub jadę objazdem przez Lendavę.
Jeśli jednak kiedyś znowu pojadę na Istrię to kupię słoweńską winietę. Bez marudzenia.




edit: literówki
Ostatnio edytowano 28.05.2023 18:01 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.05.2023 12:36

el_guapo napisał(a):
Chris_M napisał(a):
el_guapo napisał(a):Ja tylko nieśmiało przypomnę, że to 15E za tydzień, to mniej więcej jednorazowy przejazd z Zagrzebia do Omis'a.

Nie rozumiem dlaczego przekonujesz nas do kupowanie za 15 EUR winiety na tydzień, jeśli my potrzebujemy ją tylko na pół godziny?


Abonament na NETFLIX'a też płacisz tylko za 1,5h oglądania KONKRETNEGO filmu, czy jednak za cały miesiąc MOŻLIWOŚCI oglądania wszystkiego i ile chcesz?

Nie potrzebuję marnować pieniędzy na abonament Netflixa, gdy mam na HDD nagrane setki godzin doskonałych filmów z TV-sat.

Za telefon też? Internetu zużywasz pewnie parę GB ... może zadzwoń do providera, żeby obciążył Cię tylko za te GB, zamiast żądać abonamentu za cały miesiąc i możliwość nieograniczonego korzystania z sieci, której przecież nie potrzebujesz 24/7/365...

Jak chodzi o internet, to mam możliwość wybrania takiej oferty jaka jest dla mnie najodpowiedniejsza, a nikt nie zmusza mnie do kupowania najdroższego możliwego łącza czy pakietu. Poza tym, internet w Polsce akurat należy do najtańszych w UE, w przeciwieństwie do słoweńskich autostrad.
Jak widać, Twoje argumenty są całkowicie nietrafione.

pisać dalej, czy zaczynasz dostrzegać podstawowe błędy w swoim rozumowaniu?

Już wykazałem Ci, że to Ty popełniasz błędy w rozumowaniu.

Masz jakiś cholerny uraz do Słowenii i na siłę chcesz go zaszczepić innym, niezależnie od tego jak bardzo niedorzeczne byłyby przykłady, na które się powołujesz.

Trudno lubić kogoś, kogo wielokrotnie przyłapało się na próbie oszustwa, a właśnie dokładnie tak jest ze Słoweńcami i ich sztuczkami mającymi na celu oskubanie tranzytowych turystów. A trudno inaczej oceniać ich kolejne działania w tej materii:

- karanie mandatami za brak winiety kierowców, którzy przejechali 500-metrowy odcinek autostrady od przejścia granicznego w Spielfeld do pierwszego zjazdu z tej autostrady,
- karanie mandatami za brak winiety przy przejeździe przez rondo położone pod autostradą k. Pesnicy,
- karanie mandatami za przekroczenie granicy na lokalnym przejściu na wschód od Cvetlina,
- karanie mandatami za brak winiety na odcinku darmowej drogi nr 109 od przejścia granicznego Dolga Vas do ronda rozpoczynającego drogę szybkiego ruchu H7, a także wprowadzanie w błąd przez DARS pytających o status drogi nr 109,
- karmienie Googla fałszywymi informacjami, mającymi skłonić kierowców do jazdy płatną autostradą (fałszywe "zamknięcie" przejścia granicznego w Cvetlinie, oznakowanie darmowej drogi 109 jako trasy szybkiego ruchu H7)
- inne kraje mają 10-dniowe winiety żeby na takiej winiecie można było objechać tygodniowy pobyt, ale w Słowenii nie ma 10-dniowych, są tylko 7-dniowe, aby zabrakło jednego dnia na powrót.

Czy to jest mało powodów by ich nie lubić?
A co do mojego "urazu" , to to chyba raczej Ty masz jakiś uraz, gdyż to już kolejny raz atakujesz mnie oraz inne osoby wypowiadające się w tym wątku, podczas gdy ani ja, ani inne osoby z tego wątku nie atakują Ciebie za to, że kupujesz słoweńskie winiety.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.05.2023 12:42

boboo napisał(a):
Chris_M napisał(a):(...) sprytny pomysł jak pasożytować na turystach chcących wypoczywać w Chorwacji (...)
Dlaczego pasożytować?
Przecież masz wolny wybór, którędy pojedziesz :roll:

Ale problem w tym, że koledze el_guapo bardzo przeszkadza, że mamy ten wolny wybór i koniecznie chce nas zniechęcić do omijania wysoce płatnej słoweńskiej autostrady.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.05.2023 13:41

Chris nie wczuwaj się aż tak.
Za bardzo do siebie bierzesz "kombinowanie" Słoweńców.
Ja nie wierzę, że wzięli sobie za cel turystów z Polski i im przeszkadzają w osiągnięciu zadania jakim jest wykiwanie ich autostrady ;)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.05.2023 13:58

kaeres napisał(a):Ja nie wierzę, że wzięli sobie za cel turystów z Polski i im przeszkadzają w osiągnięciu zadania jakim jest wykiwanie ich autostrady ;)

Oni wzięli sobie za cel wszystkich, którzy próbują ominąć ich autostrady, nie tylko Polaków. Na jakimś międzynarodowym forum turystycznym czytałem identyczne narzekania na Słoweńców jak nasze, natomiast bez wątpienia Polacy stanowią największą grupę narodowościową spośród wszystkich przejeżdżających tranzytem przez Słowenię. W dodatku mamy jeszcze ten wątek na Cro.pl, który omawia jak ominąć słoweńską autostradę i dlatego na objeździe widać głównie polskie rejestracje.

Zresztą dużo do myślenia powinien dawać fakt, że drugi najbardziej popularny wątek na Cro.pl to ten:
trasa-przez-slowacje-wegry-t26527-6855.html#p2302315
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 25.05.2023 14:04

Chris_M napisał(a):Ale problem w tym, że koledze el_guapo bardzo przeszkadza, że mamy ten wolny wybór i koniecznie chce nas zniechęcić do omijania wysoce płatnej słoweńskiej autostrady.


Coś ci się odkleiło chyba :roll:

Chris_M napisał(a):Nie potrzebuję marnować pieniędzy na abonament Netflixa,


Matko Boska - to był przykład jak działa coś co się nazywa abonamentem. W SLO kupujesz winietę-abonament i twoim wolnym wyborem (słowo klucz zdaje się) ile tego "abonamentu" zużyjesz na jazdę. Nie potrzebujesz "abonamentu", to go nie kupujesz i oglądasz "filmy z HDD".

Chris_M napisał(a):Jak chodzi o internet, to mam możliwość wybrania takiej oferty jaka jest dla mnie najodpowiedniejsza, a nikt nie zmusza mnie do kupowania najdroższego możliwego łącza czy pakietu.


To też był przykład, ale OK idźmy tą narracją...SLO też cię nie zmusza do kupowania najdroższej, rocznej winety, możesz kupić najtańszą, tygodniową. No ale jeżeli i ta najtańsza ci nie pasuje, to może po prostu usługi DARSu nie spełniają twoich oczekiwań i powinieneś pojechać "powiatówkami".

Chris_M napisał(a):Już wykazałem Ci, że to Ty popełniasz błędy w rozumowaniu.


Czyżby? :lol:
Rachunek za prąd z wyszczególnioną "opłatą przesyłową" musi być dla ciebie koszmarem, prawda?

Chris_M napisał(a):atakujesz mnie oraz inne osoby


Ciebie punktuje za fobie dot. SLO i wytykam błędy w rozumowaniu - to nie jest karalne, jeżeli ci się nie podoba, to "powiadom aministratora".
"Innych osób" sobie nie przypominam, ale jestem wyrozumiały dla konfabulacji.

Chris_M napisał(a):- inne kraje mają 10-dniowe winiety żeby na takiej winiecie można było objechać tygodniowy pobyt, ale w Słowenii nie ma 10-dniowych, są tylko 7-dniowe, aby zabrakło jednego dnia na powrót.


Może skróć wakacje to zmieścisz się w 7-mio dniowej winiecie, albo je przedłuż to będziesz miał dobru powód żeby "wycisnąć" z winiety 30-to dniowej maksimum :idea:
Rozumiem, że masz pretensje do niepodległego kraju, że nie dopasowuje opłat za autostrady do twoich planów urlopowych. Serio to piszesz?

Chris_M napisał(a):natomiast bez wątpienia Polacy stanowią największą grupę narodowościową spośród wszystkich przejeżdżających tranzytem przez Słowenię :lol:


To jak zabieranie dziecku cukierka :lol:
Pierwszy znaleziony tekst ze statystykami z 2022 - i gdzie ci Polacy będący największą grupą narodowościową?

Od stycznia br. najwięcej noclegów wynajęli turyści z Niemiec (11,4 mln), Słowenii (6 mln) i Austrii (4,4 mln). Polacy i Czesi znaleźli się na czwartej pozycji z liczbą 3,5 mln.


EOT
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.05.2023 16:00

el_guapo napisał(a):
Chris_M napisał(a):Ale problem w tym, że koledze el_guapo bardzo przeszkadza, że mamy ten wolny wybór i koniecznie chce nas zniechęcić do omijania wysoce płatnej słoweńskiej autostrady.


Coś ci się odkleiło chyba :roll:

Brakuje Ci argumentów, to znowu pozwalasz sobie na agresywne wycieczki osobiste!
Czy nie napisałem prawdy?
Kolejny raz zabierasz głos w tym wątku krytykując innych za to, że nie chcą płacić 15 EUR za odcinek, który nie powinien kosztować więcej niż 4 EUR i dlatego korzystają z możliwości wolnego wyboru trasy.
Tak jak już wcześniej pisałem, jeśli chcesz to możesz swoimi pieniędzmi nawet palić w piecu, ale nie krytykuj innych za to, że nie chcą tak samo robić!

Chris_M napisał(a):Nie potrzebuję marnować pieniędzy na abonament Netflixa,

Matko Boska - to był przykład jak działa coś co się nazywa abonamentem. W SLO kupujesz winietę-abonament i twoim wolnym wyborem (słowo klucz zdaje się) ile tego "abonamentu" zużyjesz na jazdę. Nie potrzebujesz "abonamentu", to go nie kupujesz i oglądasz "filmy z HDD".

I my właśnie tego "abonamentu na autostradę" nie chcemy kupować, ale Ty nam próbujesz tego zabronić!

Chris_M napisał(a):- inne kraje mają 10-dniowe winiety żeby na takiej winiecie można było objechać tygodniowy pobyt, ale w Słowenii nie ma 10-dniowych, są tylko 7-dniowe, aby zabrakło jednego dnia na powrót.

Może skróć wakacje to zmieścisz się w 7-mio dniowej winiecie, albo je przedłuż to będziesz miał dobru powód żeby "wycisnąć" z winiety 30-to dniowej maksimum :idea:

Masz coraz bardziej kuriozalne pomysły! Mam wyczarterować jacht lub zabookować apartament na niestandardowy okres tylko po to, żeby dopasować się do złodziejskich cenników DARS. Coraz lepiej :)

Chris_M napisał(a):natomiast bez wątpienia Polacy stanowią największą grupę narodowościową spośród wszystkich przejeżdżających tranzytem przez Słowenię :lol:

Pierwszy znaleziony tekst ze statystykami z 2022 - i gdzie ci Polacy będący największą grupą narodowościową?
Od stycznia br. najwięcej noclegów wynajęli turyści z Niemiec (11,4 mln), Słowenii (6 mln) i Austrii (4,4 mln). Polacy i Czesi znaleźli się na czwartej pozycji z liczbą 3,5 mln.

My tu cały czas dyskutujemy o tranzytowej autostradzie pomiędzy Spielfeld, a Macelj, a te Twoje statystki odnośnie noclegów mają się do tego jak pięść do nosa.
Słoweńcy tą trasą tranzytem w ogóle nie jeżdżą, z Niemiec jedzie tą trasą tylko niewielki procent, gdyż trasa przez tunel Karawanka lub przez przełęcz Lojblpass jest dla nich o ok. 200 km krótsza niż przez Spielfeld, a poza tym, wśród Niemców dużą popularnością cieszy się Istria i duża ich część właśnie tam jedzie docelowo.
Podobnie jest z Austriakami: dla mieszkańców Vorarlbergu, Tyrolu, Salzburglandu, Karyntii, a nawet Ober-österreich, jadąc do Chorwacji znacznie bliżej jest przez tunel Karanka niż przez Spielfeld.

EOT

Biorąc pod uwagę, że problem poruszany w tym wątku Ciebie w ogóle nie dotyczy, to chyba najwyższy czas!
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 25.05.2023 16:49

Panowie myślałem że tutaj są trochę mądrzejsi ludzie niż na innych forach,a tutaj to samo .Jakieś wycieczki osobiste zamiast krótko i zwiężle na temat .Jak komuś nie pasuje cena to jadę przez Węgry ,a jak przez Słowenię to płacę i jadę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 389
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone