Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 25.05.2023 18:07

A jeżeli chodzi o drogę 109 to jechałem tą drogą na Lendavę 15 czerwca i 25 sierpnia i nie było żadnych problemów .Do starego tematu bez wyjaśnienia jak jest teraz ,to ogłupianie ludzi którzy chcą jechać tą drogą Nawet niektórzy Vlogerzy straszą tą drogą.Jadę 27 na Pag do Novalji właśnie tą drogą .I nie mam jakoś pełnych gaci ze strachu
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.05.2023 18:58

mietas69 napisał(a):A jeżeli chodzi o drogę 109 to jechałem tą drogą na Lendavę 15 czerwca i 25 sierpnia i nie było żadnych problemów .Do starego tematu bez wyjaśnienia jak jest teraz ,to ogłupianie ludzi którzy chcą jechać tą drogą Nawet niektórzy Vlogerzy straszą tą drogą.Jadę 27 na Pag do Novalji właśnie tą drogą .I nie mam jakoś pełnych gaci ze strachu

Jechałeś w czerwcu i przejechałeś spokojnie właśnie dlatego, że ja i Dids76 w kwietniu całkowicie wyjaśniliśmy sprawę! Wcześniej DARS nawet w oficjalnej korespondencji twierdził, że ten fragment drogi nr 109 jest płatną drogą szybkiego ruchu H7 i że mandaty nałożone za brak winiety na tym odcinku są zgodne z prawem!
Tutaj możesz zapoznać się z historią naszej korespondencji z DARS na ten temat: post2257063.html#p2257063
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.05.2023 19:03

mietas69 napisał(a):A jeżeli chodzi o drogę 109 to jechałem tą drogą na Lendavę 15 czerwca i 25 sierpnia i nie było żadnych problemów .

Też nie miałem na tym odcinku problemu. Ale stresik że przez nieuwagę wjadę na płatny odcinek był.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.05.2023 20:23

mietas69 napisał(a):A jeżeli chodzi o drogę 109 to jechałem tą drogą na Lendavę 15 czerwca i 25 sierpnia i nie było żadnych problemów .Do starego tematu bez wyjaśnienia jak jest teraz ,to ogłupianie ludzi którzy chcą jechać tą drogą Nawet niektórzy Vlogerzy straszą tą drogą.Jadę 27 na Pag do Novalji właśnie tą drogą .I nie mam jakoś pełnych gaci ze strachu

Jechałeś w czerwcu i przejechałeś spokojnie właśnie dlatego, że ja i Dids76 w kwietniu całkowicie wyjaśniliśmy sprawę! Wcześniej DARS nawet w oficjalnej korespondencji twierdził, że ten fragment drogi nr 109 jest płatną drogą szybkiego ruchu H7 i że mandaty nałożone za brak winiety na tym odcinku są zgodne z prawem!
Tutaj możesz zapoznać się z historią naszej korespondencji z DARS na ten temat:
post2256985.html#p2256985
post2257063.html#p2257063
(temat był równolegle wałkowany w dwóch wątkach)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.05.2023 21:19

@Chris_M
Brawo ty!
Dzięki tobie już wiemy że słynne rondo w Maribor jest bez opłat, ale jak pamiętam było to już kilka lat temu wyjaśnione.
Tak samo nabiłeś piany na całą wannę w temacie 86 granica H/SLO i 200m do ronda w kierunku na Dolga Vas choć oznakowanie tego odcinka drogi jest nad wyraz czytelne.
Jeżeli masz nadmiar czasu to sprawdź taki temat:
cieszyn-cadca-uwaga-na-gm-t57229.html
bo może się okazać że czeska policja się uwzięła na nas.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 25.05.2023 22:04

A dlaczego nikt nie zwraca uwagi ze objazd jest dluzszy czasowo ( a czas to pieniadz) oraz kilometrowo, a wiec strata finansowa jest mniejsza niz 15 (16) euro z powodu wiekszego zuzycia paliwa.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 26.05.2023 15:31

yarko2000 napisał(a):Dobra i na czym stanęło?


Jeżeli jedziesz z Warszawy, to decyzję o tym jak jechać musisz podjąć już gdzieś w okolicy Żar :D
IMHO pchanie się do SLO bez korzystania z A od strony AUT, to trochę bez sensu i podobny efekt, bez stresujących CZ z permanentnymi remontami, osiągniesz jadąc przez SLO-HU i wjeżdżając jak król od wschodu do HR.

Mamy pierwszy rok (kolejnej) istotnej zmiany - HR w Schengen - więc do tej pory dodatkowy czynnik "objazdowy" w postaci mega-korka na granicy SLO-HR może nie być aktualny.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 03.06.2023 19:00

Chris_M napisał(a):
el_guapo napisał(a):
Chris_M napisał(a):
el_guapo napisał(a):Ja tylko nieśmiało przypomnę, że to 15E za tydzień, to mniej więcej jednorazowy przejazd z Zagrzebia do Omis'a.

Nie rozumiem dlaczego przekonujesz nas do kupowanie za 15 EUR winiety na tydzień, jeśli my potrzebujemy ją tylko na pół godziny?


Abonament na NETFLIX'a też płacisz tylko za 1,5h oglądania KONKRETNEGO filmu, czy jednak za cały miesiąc MOŻLIWOŚCI oglądania wszystkiego i ile chcesz?

Nie potrzebuję marnować pieniędzy na abonament Netflixa, gdy mam na HDD nagrane setki godzin doskonałych filmów z TV-sat.

Za telefon też? Internetu zużywasz pewnie parę GB ... może zadzwoń do providera, żeby obciążył Cię tylko za te GB, zamiast żądać abonamentu za cały miesiąc i możliwość nieograniczonego korzystania z sieci, której przecież nie potrzebujesz 24/7/365...

Jak chodzi o internet, to mam możliwość wybrania takiej oferty jaka jest dla mnie najodpowiedniejsza, a nikt nie zmusza mnie do kupowania najdroższego możliwego łącza czy pakietu. Poza tym, internet w Polsce akurat należy do najtańszych w UE, w przeciwieństwie do słoweńskich autostrad.
Jak widać, Twoje argumenty są całkowicie nietrafione.

pisać dalej, czy zaczynasz dostrzegać podstawowe błędy w swoim rozumowaniu?

Już wykazałem Ci, że to Ty popełniasz błędy w rozumowaniu.

Masz jakiś cholerny uraz do Słowenii i na siłę chcesz go zaszczepić innym, niezależnie od tego jak bardzo niedorzeczne byłyby przykłady, na które się powołujesz.

Trudno lubić kogoś, kogo wielokrotnie przyłapało się na próbie oszustwa, a właśnie dokładnie tak jest ze Słoweńcami i ich sztuczkami mającymi na celu oskubanie tranzytowych turystów. A trudno inaczej oceniać ich kolejne działania w tej materii:

- karanie mandatami za brak winiety kierowców, którzy przejechali 500-metrowy odcinek autostrady od przejścia granicznego w Spielfeld do pierwszego zjazdu z tej autostrady,
- karanie mandatami za brak winiety przy przejeździe przez rondo położone pod autostradą k. Pesnicy,
- karanie mandatami za przekroczenie granicy na lokalnym przejściu na wschód od Cvetlina,
- karanie mandatami za brak winiety na odcinku darmowej drogi nr 109 od przejścia granicznego Dolga Vas do ronda rozpoczynającego drogę szybkiego ruchu H7, a także wprowadzanie w błąd przez DARS pytających o status drogi nr 109,
- karmienie Googla fałszywymi informacjami, mającymi skłonić kierowców do jazdy płatną autostradą (fałszywe "zamknięcie" przejścia granicznego w Cvetlinie, oznakowanie darmowej drogi 109 jako trasy szybkiego ruchu H7)
- inne kraje mają 10-dniowe winiety żeby na takiej winiecie można było objechać tygodniowy pobyt, ale w Słowenii nie ma 10-dniowych, są tylko 7-dniowe, aby zabrakło jednego dnia na powrót.

Czy to jest mało powodów by ich nie lubić?
A co do mojego "urazu" , to to chyba raczej Ty masz jakiś uraz, gdyż to już kolejny raz atakujesz mnie oraz inne osoby wypowiadające się w tym wątku, podczas gdy ani ja, ani inne osoby z tego wątku nie atakują Ciebie za to, że kupujesz słoweńskie winiety.

Masz 100% racji.
Nie zapłacę Słoweńcom ani grosza właśnie dlatego, że próbują mnie naciągnąć na kasę. Nie chodzi o kasę, ale o zasady.
Przy okazji nie rozumiem ludzi, którzy próbują mi udowodnić, że nie mam racji. Mnie naprawdę nie obchodzi ich życie i ich pieniądze.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 03.06.2023 20:50

Ta dyskusja jest beznadziejna. Kazda oplata jest za duza bo kazdy woli darmowe drogi. Ja jezdze z Gdanska do Wloclawka i place 7 euro za 1.5 godz jazdy za autostrade a1 no I co ? Jest tak i juz. Przeliczanie na sekundy,kilometry i cos tam jeszcze jest bez sensu. Od zarania dziejow czas to pieniadz a w przypadku autostrad to tez wygoda i temu nikt nie zaprzeczy. Kazdy jezdzi jak mu wygodnie i dopasowuje podroz do portfela. Podsumowujac ten watek nie ma sensu bo prowadzi tylko do naszych slynnych polskich klotni.
Zycze kardemumma milej i bezpiecznej drogi do Chorwacji bez wzgledu ja jakosc i klase wybranej drogi.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 04.06.2023 11:35

robertpeti napisał(a):Ta dyskusja jest beznadziejna. Kazda oplata jest za duza bo kazdy woli darmowe drogi. Ja jezdze z Gdanska do Wloclawka i place 7 euro za 1.5 godz jazdy za autostrade a1 no I co ? Jest tak i juz. Przeliczanie na sekundy,kilometry i cos tam jeszcze jest bez sensu. Od zarania dziejow czas to pieniadz a w przypadku autostrad to tez wygoda i temu nikt nie zaprzeczy. Kazdy jezdzi jak mu wygodnie i dopasowuje podroz do portfela. Podsumowujac ten watek nie ma sensu bo prowadzi tylko do naszych slynnych polskich klotni.
Zycze kardemumma milej i bezpiecznej drogi do Chorwacji bez wzgledu ja jakosc i klase wybranej drogi.


Amen! :) Choć rozumiem też osoby, które nie chcą płacić za autostrady, jadą drogami bocznymi nawet kosztem paru godzin. To chyba też kwestia charakteru i upodobań. Generalnie od kiedy mamy w Polsce autostrady, każdą podróż zaczynam od tego gdzie najszybciej na nią wjechać. I mega się cieszę, że praktycznie od pierwszej godziny jazdy aż praktycznie pod apartam w Chorwacji lecę dwupasmówką. Tempomat, lane assist i lecimy :)
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 04.06.2023 19:50

robertpeti napisał(a):Ta dyskusja jest beznadziejna. Kazda oplata jest za duza bo kazdy woli darmowe drogi. Ja jezdze z Gdanska do Wloclawka i place 7 euro za 1.5 godz jazdy za autostrade a1 no I co ? Jest tak i juz. Przeliczanie na sekundy,kilometry i cos tam jeszcze jest bez sensu. Od zarania dziejow czas to pieniadz a w przypadku autostrad to tez wygoda i temu nikt nie zaprzeczy. Kazdy jezdzi jak mu wygodnie i dopasowuje podroz do portfela. Podsumowujac ten watek nie ma sensu bo prowadzi tylko do naszych slynnych polskich klotni.
Zycze kardemumma milej i bezpiecznej drogi do Chorwacji bez wzgledu ja jakosc i klase wybranej drogi.


Dyskusja na temat tras nie jest beznadziejna. Jest to miejsce do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami w OMIJANIU autostrad. Beznadziejni są ludzie, którzy próbują przekonać innych do swoich racji. Niech stworzą wątek "Dlaczego kocham słoweńskie autostrady". ;)
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 04.06.2023 19:57

Inde napisał(a):
robertpeti napisał(a):Ta dyskusja jest beznadziejna. Kazda oplata jest za duza bo kazdy woli darmowe drogi. Ja jezdze z Gdanska do Wloclawka i place 7 euro za 1.5 godz jazdy za autostrade a1 no I co ? Jest tak i juz. Przeliczanie na sekundy,kilometry i cos tam jeszcze jest bez sensu. Od zarania dziejow czas to pieniadz a w przypadku autostrad to tez wygoda i temu nikt nie zaprzeczy. Kazdy jezdzi jak mu wygodnie i dopasowuje podroz do portfela. Podsumowujac ten watek nie ma sensu bo prowadzi tylko do naszych slynnych polskich klotni.
Zycze kardemumma milej i bezpiecznej drogi do Chorwacji bez wzgledu ja jakosc i klase wybranej drogi.


Amen! :) Choć rozumiem też osoby, które nie chcą płacić za autostrady, jadą drogami bocznymi nawet kosztem paru godzin. To chyba też kwestia charakteru i upodobań. Generalnie od kiedy mamy w Polsce autostrady, każdą podróż zaczynam od tego gdzie najszybciej na nią wjechać. I mega się cieszę, że praktycznie od pierwszej godziny jazdy aż praktycznie pod apartam w Chorwacji lecę dwupasmówką. Tempomat, lane assist i lecimy :)



Tak, to kwestia charakteru. Nie lubię być traktowany jak bydło mleczne. Nie zostawiam teraz w Słowenii ani grosza. Kiedyś tam nocowałem, robiłem zakupy, tankowałem. Poza tym to nie są dodatkowe godziny jazdy, a 20 minut.
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 04.06.2023 21:46

Ja w pandemii wybrałem sobie trasę, żeby ominąć autostrady w Słowenii i wjechać do Chorwacji od drugiej strony (od południowego wschodu, przejście Ormoż).
I tak mi się ta trasa spodobała, że w czwartek będę ją jechać 3 raz. Niektórzy mówią, że bez sensu, ale mi się ta trasa zwyczajnie podoba, a te widoki o wschodzie słońca - warte są tego.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 05.06.2023 08:32

Xp1717 napisał(a):
Inde napisał(a):
robertpeti napisał(a):Ta dyskusja jest beznadziejna. Kazda oplata jest za duza bo kazdy woli darmowe drogi. Ja jezdze z Gdanska do Wloclawka i place 7 euro za 1.5 godz jazdy za autostrade a1 no I co ? Jest tak i juz. Przeliczanie na sekundy,kilometry i cos tam jeszcze jest bez sensu. Od zarania dziejow czas to pieniadz a w przypadku autostrad to tez wygoda i temu nikt nie zaprzeczy. Kazdy jezdzi jak mu wygodnie i dopasowuje podroz do portfela. Podsumowujac ten watek nie ma sensu bo prowadzi tylko do naszych slynnych polskich klotni.
Zycze kardemumma milej i bezpiecznej drogi do Chorwacji bez wzgledu ja jakosc i klase wybranej drogi.


Amen! :) Choć rozumiem też osoby, które nie chcą płacić za autostrady, jadą drogami bocznymi nawet kosztem paru godzin. To chyba też kwestia charakteru i upodobań. Generalnie od kiedy mamy w Polsce autostrady, każdą podróż zaczynam od tego gdzie najszybciej na nią wjechać. I mega się cieszę, że praktycznie od pierwszej godziny jazdy aż praktycznie pod apartam w Chorwacji lecę dwupasmówką. Tempomat, lane assist i lecimy :)



Tak, to kwestia charakteru. Nie lubię być traktowany jak bydło mleczne. Nie zostawiam teraz w Słowenii ani grosza. Kiedyś tam nocowałem, robiłem zakupy, tankowałem. Poza tym to nie są dodatkowe godziny jazdy, a 20 minut.


Fakt zdzierstwo. W tym roku w Mariborze robię międzylądowanie z noclegiem także aż tak nie boli ;)
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 05.06.2023 12:01

Dzieńdobrywieczór...
Czy tak jak poniżej w linku, jadąc od Austrii ( Słowenię mijam w godz. 2 - 6 nad ranem ) jest ok, czy ktoś zna bardziej "prostą" drogę ?
Na Cvetlin nie za bardzo chce mi się jechać :D
Troszkę się również pogubiłem w wątku, za jakie odcinki nie-autostrad Słoweńcy każą/kazali sobie płacić.

https://linkd.pl/27d2m
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 390
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone