Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.06.2023 14:46

kombiak napisał(a):Troszkę się również pogubiłem w wątku, za jakie odcinki nie-autostrad Słoweńcy każą/kazali sobie płacić.

https://linkd.pl/27d2m


Na H2 i rondo Pesnica w Mariborze możesz wjechać bez winiety.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 05.06.2023 17:44

Inde napisał(a):
Xp1717 napisał(a):
Inde napisał(a):
robertpeti napisał(a):Ta dyskusja jest beznadziejna. Kazda oplata jest za duza bo kazdy woli darmowe drogi. Ja jezdze z Gdanska do Wloclawka i place 7 euro za 1.5 godz jazdy za autostrade a1 no I co ? Jest tak i juz. Przeliczanie na sekundy,kilometry i cos tam jeszcze jest bez sensu. Od zarania dziejow czas to pieniadz a w przypadku autostrad to tez wygoda i temu nikt nie zaprzeczy. Kazdy jezdzi jak mu wygodnie i dopasowuje podroz do portfela. Podsumowujac ten watek nie ma sensu bo prowadzi tylko do naszych slynnych polskich klotni.
Zycze kardemumma milej i bezpiecznej drogi do Chorwacji bez wzgledu ja jakosc i klase wybranej drogi.


Amen! :) Choć rozumiem też osoby, które nie chcą płacić za autostrady, jadą drogami bocznymi nawet kosztem paru godzin. To chyba też kwestia charakteru i upodobań. Generalnie od kiedy mamy w Polsce autostrady, każdą podróż zaczynam od tego gdzie najszybciej na nią wjechać. I mega się cieszę, że praktycznie od pierwszej godziny jazdy aż praktycznie pod apartam w Chorwacji lecę dwupasmówką. Tempomat, lane assist i lecimy :)



Tak, to kwestia charakteru. Nie lubię być traktowany jak bydło mleczne. Nie zostawiam teraz w Słowenii ani grosza. Kiedyś tam nocowałem, robiłem zakupy, tankowałem. Poza tym to nie są dodatkowe godziny jazdy, a 20 minut.


Fakt zdzierstwo. W tym roku w Mariborze robię międzylądowanie z noclegiem także aż tak nie boli ;)


Nocowałem zawsze w Mariborze, ale po wprowadzeniu polowania na kierowców, zmieniłem miejsce noclegu na Graz. Super miasto. Hotel w centrum. Szybki wyjazd na autostradę.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 05.06.2023 17:50

kombiak napisał(a):Dzieńdobrywieczór...
Czy tak jak poniżej w linku, jadąc od Austrii ( Słowenię mijam w godz. 2 - 6 nad ranem ) jest ok, czy ktoś zna bardziej "prostą" drogę ?
Na Cvetlin nie za bardzo chce mi się jechać :D
Troszkę się również pogubiłem w wątku, za jakie odcinki nie-autostrad Słoweńcy każą/kazali sobie płacić.

https://linkd.pl/27d2m

Zdecydowanie wolę trasę przez Mureck, Ptuj do Cvetlin. Mniejszy ruch, mniej skrzyżowań, szybsza.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.06.2023 19:13

Xp1717 napisał(a): Poza tym to nie są dodatkowe godziny jazdy, a 20 minut.

O jakiej trasie przez Słowenię napisałeś, że przejazd trwa 20min? Tak z ciekawości.

---

Kiedyś miałem okazję jeździć przez różne warianty objazdu: MLP oraz Gornja Radgona - Sredisce ob Dravi. Teraz rejczel autostrady.
Wybór należy do każdego, bo każdy kieruje się innymi czynnikami.
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 05.06.2023 21:42

Xp1717,
Zerknij proszę na link do mapy.
https://linkd.pl/27df9
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 05.06.2023 22:06

kombiak napisał(a):Xp1717,
Zerknij proszę na link do mapy.
https://linkd.pl/27df9

Dokładnie taką trasą jeżdzę od lat.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 05.06.2023 22:11

te kiero napisał(a):
Xp1717 napisał(a): Poza tym to nie są dodatkowe godziny jazdy, a 20 minut.

O jakiej trasie przez Słowenię napisałeś, że przejazd trwa 20min? Tak z ciekawości.

---

Kiedyś miałem okazję jeździć przez różne warianty objazdu: MLP oraz Gornja Radgona - Sredisce ob Dravi. Teraz rejczel autostrady.
Wybór należy do każdego, bo każdy kieruje się innymi czynnikami.


Pokonanie Słowenii przez Lenart i Ptuj trwa 50 minut. autostradą 30 minut. (o ile nie staniesz w korku).
Nawet gdyby to było godzinę dłużej, to jest bez znaczenia. I tak przejeżdzam do miejsca docelowego późnym wieczorem.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 05.06.2023 22:57

Xp1717 napisał(a):Pokonanie Słowenii przez Lenart i Ptuj trwa 50 minut. autostradą 30 minut

Sam siebie możesz oszukiwać, ale nie pisz bzdur, które inni mogą wziąć za dobrą monetę.
A prawda jest taka, że od momentu zjazdu z autostrady w Austrii do powrotu na nią w Chorwacji trzeba liczyć średnio 50-60 minut więcej niż autostradą (oczywiście zakładając, że w Macelj nie ma korków). Prawie 20 minut to trwa powrót na autostradę po wjeździe do Chorwacji w Cvetlin.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.06.2023 22:57

Xp1717 napisał(a):
Inde napisał(a):
robertpeti napisał(a):Ta dyskusja jest beznadziejna. Kazda oplata jest za duza bo kazdy woli darmowe drogi. J.......Kazdy jezdzi jak mu wygodnie i dopasowuje podroz do portfela. Podsumowujac ten watek nie ma sensu bo prowadzi tylko do naszych slynnych polskich klotni.
Zycze kardemumma milej i bezpiecznej drogi do Chorwacji bez wzgledu ja jakosc i klase wybranej drogi.


Amen! :) ..... I mega się cieszę, że praktycznie od pierwszej godziny jazdy aż praktycznie pod apartam w Chorwacji lecę dwupasmówką. Tempomat, lane assist i lecimy :)



Tak, to kwestia charakteru. Nie lubię być traktowany jak bydło mleczne. Nie zostawiam teraz w Słowenii ani grosza. Kiedyś tam nocowałem, robiłem zakupy, tankowałem. Poza tym to nie są dodatkowe godziny jazdy, a 20 minut.


Bydło mleczne??? Porównanie godne dohtÓr spurek.
Czy jak tam spałeś, robiłeś zakupy i tankowałeś to robiłeś to za darmo?

Ostatnie wpisy w tym wątku pokazują, że ludzie są w stanie jechać z duszą na ramieniu, trwożąc się na widok każdego radiowozu, czy aby nie przejechali kołem przez strefę płatną i to wszystko dla 30 euro 8O

To podobna fiksacja jak w przypadku osób od ekodrajwingu, które obserwują prognozy pogody w oczekiwaniu na sprzyjający wiatr na trasie.

LUDZIE !!! Odbębnijcie kilka nadgodzin w ciągu całego roku, albo odmówcie sobie czegoś zbędnego i pojedziecie szybko, bez stresu na WYMARZONE WAKACJE :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.06.2023 15:02

Xp1717 napisał(a):Pokonanie Słowenii przez Lenart i Ptuj trwa 50 minut


Wow.
z 10x pokonywałem tą trasę.
Poniżej 1h nie udało mi się, a przyznam że w nocy nieźle ciąłem przez te łąki i górki bo zero ruchu i policji raczej nigdzie nie ma.
Raczej przekraczałem dozwoloną prędkość.
Autostradą to około 40min więc faktycznie różnica z 20 minut ale na autostradzie bez łamania przepisów.
Ale trasa objazdem to i tak minimum 1h20min do 1,5h bo jeszcze trzeba do tego objazdu dojechać i z niego wrócić :)
Nie jestem wielkim entuzjastą czy przeciwnikiem objazdów czy autostrady ale patrzę realnie i nie upiększam.

Przy trasie 12-14h gdy już jesteśmy wycieńczeni to dodatkowa godzinka lub nie potrafi trwać dłużej niż się wydaje :)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 06.06.2023 15:52

kaeres napisał(a):
Xp1717 napisał(a):Pokonanie Słowenii przez Lenart i Ptuj trwa 50 minut


Wow.
z 10x pokonywałem tą trasę.
Poniżej 1h nie udało mi się, a przyznam że w nocy nieźle ciąłem przez te łąki i górki bo zero ruchu i policji raczej nigdzie nie ma.
Raczej przekraczałem dozwoloną prędkość.
Autostradą to około 40min więc faktycznie różnica z 20 minut ale na autostradzie bez łamania przepisów.
Ale trasa objazdem to i tak minimum 1h20min do 1,5h bo jeszcze trzeba do tego objazdu dojechać i z niego wrócić :)
Nie jestem wielkim entuzjastą czy przeciwnikiem objazdów czy autostrady ale patrzę realnie i nie upiększam.

Przy trasie 12-14h gdy już jesteśmy wycieńczeni to dodatkowa godzinka lub nie potrafi trwać dłużej niż się wydaje :)


Chyba troche przesadzasz lub mijasz się z prawdą, pokonywałem ta trasę 3 razy i zawsze w granicach 40-50 minut. Zawsze jechałem nad ranem
Proszę bardzo - nawet teraz gdy ludzie skończyli pracę i przed Lenartem masz 2 mijanki i ruch jest na czerwono, gdzie całe centrum w Ptuju stoi i jest czerwone, przejechanie całej trasy zajmuje 1.05 h
Fakt dojdzie sprawa dojechania i powrotu na autostradę.
Ale nie narzucajcie nikomu sposobu przejazdu Słowenii, a jak ktoś pisze że 2,5h potrzeba na objazd to chyba rowerem :).
To tylko 60 km + dojazdy.
Tutaj mapa i czas przejazdu sprzed chwili - z korkami i czerwonymi odcinkami na drogach.: https://www.google.pl/maps/dir/46.70716 ... ?entry=ttu
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.06.2023 15:59

Nikt nie napisał 2,5h ;)
Ja piszę ze swojego doświadczenia i w 40 minut nie uwierzę nigdy.
W 50 minut może ale jak nie liczymy dojazdu do objazdu i z powrotem na trasę za Ptujem.
Tam też schodzi z 15-20 minut.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 06.06.2023 16:09

Zgadzam się :) niech tak też jest. Dlatego napisałem + zjazd i dojazd na autostradę :)
Ale kilka stron wcześniej są inne dane mijające się z prawdą :)
A to czy ktoś chce jechać objazdem czy nie - to jego sprawa.
Uważam że powinniśmy opisywać jak jest w rzeczywistości a nie z automatu nazywać kogoś bidakiem, złotówą, patoturystą czy innym obraźliwym zwrotem
@kaeres, to nie do Ciebie :), to ogólne moje przemyslenia.
Duży bałagan się tu zrobił..
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 06.06.2023 16:24

kaeres napisał(a):Nikt nie napisał 2,5h ;)
Ja piszę ze swojego doświadczenia i w 40 minut nie uwierzę nigdy.
W 50 minut może ale jak nie liczymy dojazdu do objazdu i z powrotem na trasę za Ptujem.
Tam też schodzi z 15-20 minut.

Jadący autostradą nigdy nie liczą stania w korkach i czasu potrzebnego na zakup winiety. ;)

Z Mureck do granicy z Chorwacją jedzie się 40-50 minut. Większość trasy to wygodna, pusta droga.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 06.06.2023 19:25

el_guapo napisał(a):Czy Administracja może coś zrobić z tymi pier...ołami o wymazaniu SLO z mapy, czy "anszlusowaniu" CZE, albo o drogach które są dobrem publicznym?

Administracja przede wszystkim powinna zawiesić Ciebie oraz Boboo za bezczelne i chamskie obrażanie innych użytkowników.
Skoro tego nie zrobiła, to dalsze odwiedzanie tego Forum jest dla mnie niecelowe. Do Chorwacji jeżdżę od czasów gdy nie tylko jeszcze nie było Cro.pl, ale gdy jeszcze w Polsce nie było internetu. Doskonale dawałem sobie radę wówczas, więc i dzisiaj to Forum nie jest mi do szczęścia potrzebne.
Na to Forum wchodzę praktycznie tylko po to by czytać relacje Kapitańskiej Baby, inne komentarze tylko wtedy gdy wydają mi się być interesujące. Dzisiaj wchodzę żeby zobaczyć co nowego napisała "Kapitańska" i widzę, że Ty w dalszym ciągu bijesz pianę w temacie który Ciebie w ogóle nie dotyczy i atakujesz tych, którzy mają czelność jeździć inną trasą, niż ta, którą Ty uważasz za jednie słuszną!
Nie musisz mi odpowiadać, bo szkoda mojego czasu na bezsensowne bicie piany w dyskusjach z Tobą. Robię sobie urlop od Cro.pl, w tym także od relacji "Kapitańskiej" i tylko tego będzie mi żal.

Xp1717 napisał(a):
el_guapo napisał(a):Zniknął Chris_M, pojawił się Xp1717 - przypadek? Nie sądzę.

Manię prześladowczą się leczy.
wchodzę tutaj raz do roku, kiedy zbliża się wyjazd.
Prawie nigdy nic nie piszę, ale teraz widzę, ze forum przejęli autostradowi rycerze.

I to jest najtrafniejsze podsumowanie psychiki użytkownika el_guapo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 391
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone