Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2023 08:28

Xp1717 napisał(a):
kaeres napisał(a):Nikt nie napisał 2,5h ;)
Ja piszę ze swojego doświadczenia i w 40 minut nie uwierzę nigdy.
W 50 minut może ale jak nie liczymy dojazdu do objazdu i z powrotem na trasę za Ptujem.
Tam też schodzi z 15-20 minut.

Jadący autostradą nigdy nie liczą stania w korkach i czasu potrzebnego na zakup winiety. ;)

Jeżeli ktoś kupuje winietę na granicy to jego sprawa. Są też tacy, którzy stoją w linii na jednym pasie w korku podczas gdy drugi pas jest wolny.
Każdy ma wybór i myśli po swojemu.
Korków mam nadzieję, że na autostradzie już nie ma bo brak zatwardzenia na przejściu. Przeleci się szybko i bez problemowo.
Dlatego jadę po raz pierwszy autostradą właśnie.
rimko
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimko » 07.06.2023 08:53

Witam. Nie wchodząc w spory - może ktoś podpowiedzieć jak wygląda przejazd : przed Graz zjazd na Bad Radkersburg, Ljutomer, Vitan, Trnovec. Google pokazuje tylko 25 minut dłużej. Ciekawi mnie jakość dróg i krajobraz do podziwiania. Czasem warto zjechać na chwilę z autostrady i odpocząć od monotonii :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2023 09:17

dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.06.2023 10:36

Siedzę w tym wątku praktycznie od jego początku, mój pierwszy wyjazd do Cro był zaraz po wprowadzeniu w Słowenii winiet , ale takich głupot jeszcze tu chyba nie czytałem 8O I nie mówie tu o wymazywaniu jakis państw z mapy, bo wg mnie za to powinien być dożywotni ban. :evil:
- Zawsze używałem objazdu słoweńskiej autostrady i to z różnych powodów (najważniejszym chyba była pizzeria Pri Miči niedaleko Ptuj)
- Objeżdżałem różnymi trasami. Standardowo: M - L - P, mniej standardowo Ilz - Fedbach - M - L - P i całkiem niestandardowo Ilz - Fedbach - Bad Radekesburg - L - P
- Czas objazdu powinno się liczyć od zjazdu z normalnej drogi (czyli z A9 na B69) do ponownego wjazdu (obecnie na A2 w Macelj). Czyli dokładnie tyle czasu ile traci się na objazd.
- 50 minut objazd zajmował kiedyś, gdy nie było jeszcze autostrady do granicy pomiędzy Ptuj a Macelj
- Obecnie, gdy trzeba jechać przez Cvetlin czas objazdu wynosi około półtorej godziny.
- Nie wiem ile czasu traci sie na zakup winiet bo od kilku lat większość krajów, w tym Słowenia ma winiety elektroniczne.
-Żeby nie było, gdybym miał jechać przez Słowenię (a nie przez Węgry jak ostatnimi czasy to robię) to zapewne jechałbym objazdem :wink: :papa:
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 07.06.2023 17:35

dids76 napisał(a):Siedzę w tym wątku praktycznie od jego początku, mój pierwszy wyjazd do Cro był zaraz po wprowadzeniu w Słowenii winiet , ale takich głupot jeszcze tu chyba nie czytałem 8O I nie mówie tu o wymazywaniu jakis państw z mapy, bo wg mnie za to powinien być dożywotni ban. :evil:
- Zawsze używałem objazdu słoweńskiej autostrady i to z różnych powodów (najważniejszym chyba była pizzeria Pri Miči niedaleko Ptuj)
- Objeżdżałem różnymi trasami. Standardowo: M - L - P, mniej standardowo Ilz - Fedbach - M - L - P i całkiem niestandardowo Ilz - Fedbach - Bad Radekesburg - L - P
- Czas objazdu powinno się liczyć od zjazdu z normalnej drogi (czyli z A9 na B69) do ponownego wjazdu (obecnie na A2 w Macelj). Czyli dokładnie tyle czasu ile traci się na objazd.
- 50 minut objazd zajmował kiedyś, gdy nie było jeszcze autostrady do granicy pomiędzy Ptuj a Macelj
- Obecnie, gdy trzeba jechać przez Cvetlin czas objazdu wynosi około półtorej godziny.
- Nie wiem ile czasu traci sie na zakup winiet bo od kilku lat większość krajów, w tym Słowenia ma winiety elektroniczne.
-Żeby nie było, gdybym miał jechać przez Słowenię (a nie przez Węgry jak ostatnimi czasy to robię) to zapewne jechałbym objazdem :wink: :papa:



Zbanować możesz kogo chcesz. Dożywotnio, albo wliczając już nawet reinkarnację. Wystarczy założyć własny portal.
Zakup winiety elektronicznej też zajmuje czas. Trzeba przede wszystkim pamiętać, żeby kupić ją 2 tygodnie wcześniej (Austria). Ja na przykład nigdy nie wiem, kiedy będę jechał i czy coś nie wpłynie na termin wyjazdu. Dlatego winietę kupuję na granicy.

Autostrada wliczając standardowy korek wakacyjny i zakup winiety daje oszczędność pół godziny. Zresztą nawet gdyby były to 2 godziny, to i tak nie ma znaczenia, bo tematem wątku jest omijanie autostrady, a nie dyskutowanie o tym, czy ma to sens.
Jeżeli chcesz pogadać o sensie, to załóż osobny wątek.
Ostatnio edytowano 07.06.2023 23:32 przez Xp1717, łącznie edytowano 2 razy
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 07.06.2023 17:38

rimko napisał(a):Witam. Nie wchodząc w spory - może ktoś podpowiedzieć jak wygląda przejazd : przed Graz zjazd na Bad Radkersburg, Ljutomer, Vitan, Trnovec. Google pokazuje tylko 25 minut dłużej. Ciekawi mnie jakość dróg i krajobraz do podziwiania. Czasem warto zjechać na chwilę z autostrady i odpocząć od monotonii :)


To chyba zależy od tego jaki jest cel podróży. Odbijasz bardzo mocno na wschód.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 07.06.2023 17:58

Przed chwilą zaplanowałem trasy od zjazdu z autostrady na Mureck do Krapiny (ponowny wjazd na autostradę).
- trasa z objazdem autostrady przez Ptuj i Cvetlin - 108 km czas 1:54
- trasa bez omijania autostrady - 87km 2:02

Dlaczego dłużej?
Akurat jest wypadek na autostradzie - i tak to wygląda w praktyce prawie codziennie.

Jeżeli wprowadzimy dane bez uwzględniania aktualnych warunków drogowych, to przejazd autostradą zajmie 51 minut.

Objazd dodaje więc godzinę - w idealnych warunkach, bez utrudnień ruchu na autostradzie.
Ostatnio edytowano 07.06.2023 18:15 przez Xp1717, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.06.2023 18:21

rimko napisał(a):Witam. Nie wchodząc w spory - może ktoś podpowiedzieć jak wygląda przejazd : przed Graz zjazd na Bad Radkersburg, Ljutomer, Vitan, Trnovec. Google pokazuje tylko 25 minut dłużej. Ciekawi mnie jakość dróg i krajobraz do podziwiania. Czasem warto zjechać na chwilę z autostrady i odpocząć od monotonii :)

Kilka razy zjeżdżałem na Ilz a potem kierowałem się drogą B66 nad Bad Radkersburg. W Słowenii jednak zamiast na Ljutomer i Ormož wybierałem Lenart i Ptuj :wink: Więcej na temat tej trasy masz w wątku który podał Ci kaeres
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 10.06.2023 09:57

dids76 napisał(a):
rimko napisał(a):Witam. Nie wchodząc w spory - może ktoś podpowiedzieć jak wygląda przejazd : przed Graz zjazd na Bad Radkersburg, Ljutomer, Vitan, Trnovec. Google pokazuje tylko 25 minut dłużej. Ciekawi mnie jakość dróg i krajobraz do podziwiania. Czasem warto zjechać na chwilę z autostrady i odpocząć od monotonii :)

Kilka razy zjeżdżałem na Ilz a potem kierowałem się drogą B66 nad Bad Radkersburg. W Słowenii jednak zamiast na Ljutomer i Ormož wybierałem Lenart i Ptuj :wink: Więcej na temat tej trasy masz w wątku który podał Ci kaeres


Pozdrowienia,
Obserwując google, to może się okazać, że pierwszy zator jadąc przez Słowenia, będzie na pierwszych bramkach za przejściem.
Czas pokaże. W zeszłym roku w sierpniu, trochę tam straciłem czasu. Objazd po modyfikacji, bardzo aktualny.
:papa: :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.06.2023 10:40

Trasę przez Słowenię wybieram tylko jadąc na Istrię.
W każdym innym przypadku /oprócz jazdy nocą/ trasa Cz-Słowacja-Węgry-Cro jest dużo lepsza i szybsza /mniejszy ruch/. Jeżdżę z Wrocławia przez Boboszów i w taki sposób omijam autostradę w Słowenii :mrgreen:
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 10.06.2023 16:37

Habanero napisał(a):Trasę przez Słowenię wybieram tylko jadąc na Istrię.
W każdym innym przypadku /oprócz jazdy nocą/ trasa Cz-Słowacja-Węgry-Cro jest dużo lepsza i szybsza /mniejszy ruch/. Jeżdżę z Wrocławia przez Boboszów i w taki sposób omijam autostradę w Słowenii :mrgreen:


Jaka jest konkretna trasa? płacisz za winiety w trzech krajach?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.06.2023 18:20

Xp1717 napisał(a):
Habanero napisał(a):Trasę przez Słowenię wybieram tylko jadąc na Istrię.
W każdym innym przypadku /oprócz jazdy nocą/ trasa Cz-Słowacja-Węgry-Cro jest dużo lepsza i szybsza /mniejszy ruch/. Jeżdżę z Wrocławia przez Boboszów i w taki sposób omijam autostradę w Słowenii :mrgreen:


Jaka jest konkretna trasa? płacisz za winiety w trzech krajach?

Przecież pisze Cz-Sk-H, można też Cz-A-H, wszystkie te drogi są lepsze niż objazd Lenart-Ptuj.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.06.2023 19:05

Xp1717 napisał(a):
Habanero napisał(a):Trasę przez Słowenię wybieram tylko jadąc na Istrię.
W każdym innym przypadku /oprócz jazdy nocą/ trasa Cz-Słowacja-Węgry-Cro jest dużo lepsza i szybsza /mniejszy ruch/. Jeżdżę z Wrocławia przez Boboszów i w taki sposób omijam autostradę w Słowenii :mrgreen:


Jaka jest konkretna trasa? płacisz za winiety w trzech krajach?


To moja ulubiona trasa: https://www.google.com/maps/dir/Wroc%C5 ... ?entry=ttu,
ale można jechać dalej i przekroczyć granicę w Gorican (tak zazwyczaj wracam).
Do Słowenii wjeżdżam tylko na tankowanie /zaznaczony Petrol/ i przekraczam granicę w Mursko Sredisce
/koniecznie na rondzie trzeba zjechać do Lendawy, jak na mapie :idea: / .
Tak jak już wspominałem, jedynie przy jeździe na Istrię lub na noc,
kiedy przejazd przez Wiedeń nie będzie niewiadomą, wybieram trasę przez Słowenię,
ale tylko autostradą, a nie objazdem.
Winiety kupuję przez internet i mam wszystko w nosie.
W nocy katowanie się tym objazdem, żeby zaoszczędzić pare groszy nie dla mnie.
Objazdami jeździłem w 2015 i 2016 r. kiedy euro miało zupełnie inną wartość
i za 40 euro miałem fajny nocleg na objeździe przed Ptujem .
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 10.06.2023 23:05

wielbiciel napisał(a):
Xp1717 napisał(a):
Habanero napisał(a):Trasę przez Słowenię wybieram tylko jadąc na Istrię.
W każdym innym przypadku /oprócz jazdy nocą/ trasa Cz-Słowacja-Węgry-Cro jest dużo lepsza i szybsza /mniejszy ruch/. Jeżdżę z Wrocławia przez Boboszów i w taki sposób omijam autostradę w Słowenii :mrgreen:


Jaka jest konkretna trasa? płacisz za winiety w trzech krajach?

Przecież pisze Cz-Sk-H, można też Cz-A-H, wszystkie te drogi są lepsze niż objazd Lenart-Ptuj.

Nie pytałem ciebie. Nie, te trasy nie są lepsze. Trasa przez Austrię i Ptuj jest najwygodniejsza i najtańsza.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 10.06.2023 23:14

Habanero napisał(a):
Xp1717 napisał(a):
Habanero napisał(a):Trasę przez Słowenię wybieram tylko jadąc na Istrię.
W każdym innym przypadku /oprócz jazdy nocą/ trasa Cz-Słowacja-Węgry-Cro jest dużo lepsza i szybsza /mniejszy ruch/. Jeżdżę z Wrocławia przez Boboszów i w taki sposób omijam autostradę w Słowenii :mrgreen:


Jaka jest konkretna trasa? płacisz za winiety w trzech krajach?


To moja ulubiona trasa: https://www.google.com/maps/dir/Wroc%C5 ... ?entry=ttu,
ale można jechać dalej i przekroczyć granicę w Gorican (tak zazwyczaj wracam).
Do Słowenii wjeżdżam tylko na tankowanie /zaznaczony Petrol/ i przekraczam granicę w Mursko Sredisce
/koniecznie na rondzie trzeba zjechać do Lendawy, jak na mapie :idea: / .
Tak jak już wspominałem, jedynie przy jeździe na Istrię lub na noc,
kiedy przejazd przez Wiedeń nie będzie niewiadomą, wybieram trasę przez Słowenię,
ale tylko autostradą, a nie objazdem.
Winiety kupuję przez internet i mam wszystko w nosie.
W nocy katowanie się tym objazdem, żeby zaoszczędzić pare groszy nie dla mnie.
Objazdami jeździłem w 2015 i 2016 r. kiedy euro miało zupełnie inną wartość
i za 40 euro miałem fajny nocleg na objeździe przed Ptujem .


Objazd nie jest żadnym katowaniem. To prosta droga, która ma wielką zaletę - można odpocząć od monotonii autostrady.
Dla mnie konieczność martwienia się o winiety czeską, słowacką i węgierska (nawet kiedy kupuję je wcześniej) nie ma żadnego sensu.
Poza tym wyrosłem juz z pokonywania trasy jednym ciągiem. Nocuję w połowie trasy. Tym bardziej, ze np. w Grazu mam na starym mieście masę fajnych restauracji. ;)
Przy czym pieniądze na winietę nie są żadnym problemem, bo dużo więcej wydaję na nocleg.
Po prostu nie chcę się zajmować kupowaniem winiet. Dużo bardziej podoba mi się system np. z Włoch, czy Chorwacji.
Płacę za to, co naprawdę przejechałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 392
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone