Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gindel
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.06.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) gindel » 18.06.2023 23:33

Dzięki @boboo i @el_quapo

Wstępnie plan mam już taki, że pierwsze tankowanie zaplanuje w okolicy Monachium ok godziny 4:00-5:00 ktoś może jakąś tam stacje polecić? Sprawdzoną i najlepiej automatyczną?:)

Drugie w Chorwacji, powinienem się dokulać. Te ceny z Chorwacji to realne co pokazuje Fuelo? Że maja po 1,28€ przecież to taniej niż w Polsce?

Później lecę przez Austrię albo przejazdem przez Scharnitz albo lekko dłużej Hechtsee. Nie wiem która trasa łatwiejsza. W obu przypadkach dojadę do okolicy Innsbruck i lecę A13 na przełęcz Brennera (płatną chyba 10€?).

Później już we Włoszech Bolzano-Vicenza-Wenecja.

Odnośnie parkowania w Wenecji to już ogarnąłem. Parkuje w Marghera i dojadę komunikacją do Wenecji (zwiedzanie cały dzień). Śpię w okolicy Portogruaro.
Następnego dnia jazda na Monfalcone-Triest-E61 przez Słowenie (bezpłatnie) - no i Biograd na Moru, nie wiem czy z widokami czy autostradą (zależy od czasu).

Czy Kraje przez które jade mają jakieś dziwne wymogi aby mieć coś w aucie? Będę jechał przez Niemcy, Austrie, Włochy, Słowacja, Chorwacja, Czechy.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.06.2023 05:23

gindel napisał(a):Wstępnie plan mam już taki, że pierwsze tankowanie zaplanuje w okolicy Monachium ok godziny 4:00-5:00 ktoś może jakąś tam stacje polecić? Sprawdzoną i najlepiej automatyczną?:)
Zjedź na jakiś AUTOHOF.
Z reguły jakiś 1 km od zjazdu a ceny paliw niższe niż na autostradzie. Autohofy są czynne całą dobę.

gindel napisał(a):Później lecę przez Austrię albo przejazdem przez Scharnitz albo lekko dłużej Hechtsee. Nie wiem która trasa łatwiejsza.
Też nie wiem, ale osobiście o tej porze (4:00-5:00, Monachium) pojechałbym "wygodnie": Monachium - A8 - A93 - Kufstein - Innsbruck...
albo jeszcze "wygodniej": Salzburg - Villach - Udine...

gindel napisał(a): - no i Biograd na Moru, nie wiem czy z widokami czy autostradą (zależy od czasu).
Ja staram się jechać tak, aby Rijekę mijać około 3:00 rano i bujam się "widokówką". Jutrzenka na Jadranskiej Magistrali nie nudzi mi się wcale a wcale 8)
a wręcz uzależnia :lol:
Pasażer śpi, a ja sobie mogę "bezgłośnie dyskutować z jaśniejącym pejzażem"
i bez "spinki" jestem na dworcu promowym w Zadarze około 7:00, idealnie na śniadanko.
:papa:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.06.2023 08:31

gindel napisał(a):Dzięki @boboo i @el_quapo
Drugie w Chorwacji, powinienem się dokulać. Te ceny z Chorwacji to realne co pokazuje Fuelo? Że maja po 1,28€ przecież to taniej niż w Polsce?

Odnośnie parkowania w Wenecji to już ogarnąłem. Parkuje w Marghera i dojadę komunikacją do Wenecji (zwiedzanie cały dzień). Śpię w okolicy Portogruaro.

Następnego dnia jazda na Monfalcone-Triest-E61 przez Słowenie (bezpłatnie) - no i Biograd na Moru, nie wiem czy z widokami czy autostradą (zależy od czasu).



Na fuelo.net jest data aktualizacji cen, więc tym się sugeruj w kwestii pytania o to czy jest taniej czy drożej niż w PL - no jest taniej :wink: Zainstaluj sobie aplikację na telefon FUEL FLASH - podaje ceny paliw, oznacza najtańsze stacje, nawiguje do nich... ZTCP obejmuje zach. Europę i Słowenię. W maju nie obejmowało HR, PL, CZ, SVK.

Na kierunekwlochy.pl jest opis jak z Twojej "noclegowni" dojechać pociągiem do Wenecji - IMHO optymalna opcja. Ja byłem w Wenecji w maju, dopłynąłem z Punta Sabbioni pierwszym promem od Doge di Venetia na Pl.Św. Marka w okolicy 09:45 - był masakryczny ściśk w Wenecji, wolę nie wiedzieć jak to wygląda w sezonie. Bilety na atrakcje kup on-line wcześniej, wejdziesz bez kolejki.

Polecam Ci trasę wybrzeżem, czyli Rijeka-Starigrad (Paklenica), widokowo to bajka, ale czasu przepalisz trochę. Jeżeli w którymś momencie stwierdzisz, że za długo Ci się ta droga ciągnie, zawsze możesz wrócić na autostradę w Żuta Lokva (skręcając w Senj), z tym że dopiero za Senj jest fajniejsza część tej drogi.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.06.2023 08:57

gindel napisał(a):Drugie w Chorwacji, powinienem się dokulać. Te ceny z Chorwacji to realne co pokazuje Fuelo? Że maja po 1,28€ przecież to taniej niż w Polsce?.

Takie są tu ceny. Jestem w cro od kilku dni i innej ceny za diesla nie widziałem.
Ano taniej niż w PL i to sporo.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.06.2023 09:09

1,28€ to nie jest taniej niż w Polsce bo ja tankuję ON za 5,83-5,87PLN na Crabie.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 19.06.2023 11:40

kaeres napisał(a):1,28€ to nie jest taniej niż w Polsce bo ja tankuję ON za 5,83-5,87PLN na Crabie.


1,28 * 4,5 = 5,76 PLN (obecnie kurs euro 4,45 więc jeszcze taniej) :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.06.2023 12:13

Poza tym w cro diesel kosztuje 1,28 euro na każdej stacji. U nas na orlenach, BP, K-circle i innych sieciówkach sporo powyżej 6zł.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 19.06.2023 22:35

Witajcie, czy ktoś miał problemy z przejazdem przez Cvetlin, zawracanie, mandaty? Jeździłem przez Cvetlin nie raz ale wolę zapytać bo być może coś się zmieniło? :papa:

p.s. takie info znalazłem w sieci.
Załączniki:
123.jpg
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.06.2023 22:52

lukasz22i napisał(a):Witajcie, czy ktoś miał problemy z przejazdem przez Cvetlin, zawracanie, mandaty? Jeździłem przez Cvetlin nie raz ale wolę zapytać bo być może coś się zmieniło? :papa:

p.s. takie info znalazłem w sieci.

Ta informacja była już tu omawiana. I w dalszym ciągu wprowadza w błąd i jest nieprawdziwa. Dotyczyła czasu przed przystąpieniem Chorwacji do strefy schengen i nie dotyczyła Cvetlina (gdzie było przejście graniczne) a dotyczyła miejsc na granicy gdzie nie było przejść granicznych np.Meje.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 19.06.2023 22:57

endryu napisał(a):
lukasz22i napisał(a):Witajcie, czy ktoś miał problemy z przejazdem przez Cvetlin, zawracanie, mandaty? Jeździłem przez Cvetlin nie raz ale wolę zapytać bo być może coś się zmieniło? :papa:

p.s. takie info znalazłem w sieci.

Ta informacja była już tu omawiana. I w dalszym ciągu wprowadza w błąd i jest nieprawdziwa. Dotyczyła czasu przed przystąpieniem Chorwacji do strefy schengen i nie dotyczyła Cvetlina (gdzie było przejście graniczne) a dotyczyła miejsc na granicy gdzie nie było przejść granicznych np.Meje.


Dziękuję i przepraszam za spam, niestety organizuje wyjazd do CRO na ostatnią chwilę, nie miałem czasu przejrzeć tematu. :papa:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 20.06.2023 10:44

lukasz22i napisał(a):Witajcie, czy ktoś miał problemy z przejazdem przez Cvetlin, zawracanie, mandaty? Jeździłem przez Cvetlin nie raz ale wolę zapytać bo być może coś się zmieniło? :papa:

p.s. takie info znalazłem w sieci.


Wiele się zmieniło.
HR jest w Schengen.

Czytałeś(as) w ogóle zalinkowaną stronę policija.si? Pewnie nie...

Changes to crossing the border between Slovenia and Croatia as of 1 January 2023 - information for travellers
As of 1 January 2023, Croatia fully implements the Schengen acquis. As a result, border control at the Slovenian-Croatian land border has been abolished and free flow of traffic is now allowed through the border crossing points.

This means that after 1 January 2023, all eligible travellers (in possession of a valid travel documents for crossing the border) can cross the border between the two countries anywhere.

A temporary traffic regime has been put in place at all land border crossing points with Croatia, allowing the border to be crossed safely and as smoothly as possible, without the need to stop. All road users are therefore advised to observe the temporary traffic signs and to take particular care when driving in the areas of the former border crossing points.
pistolero
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.06.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) pistolero » 20.06.2023 13:15

Jako świeżak witam Forumowy Team.
Do Chorwaci jadę po raz pierwszy.
Chcę lecieć objazdem Mureck - Cvetlin gdyż nie zapłacę 360pln za 60km autostrady. Wyjazd w piątek 23.06, do Słowenii wjedziemy 22.00 - 01.00. Teraz pytanie jak jedzie się w nocy tymi drogami? Odcinek nie jest długi ale może są jakieś niespodzianki po trasie?
Co radzicie ?
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 20.06.2023 13:22

pistolero napisał(a):hcę lecieć objazdem Mureck - Cvetlin gdyż nie zapłacę 360pln za 60km autostrady.


Jak Ci tyle wyszło? 8O :lol:
pistolero
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.06.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) pistolero » 20.06.2023 13:34

Lawliet napisał(a):
pistolero napisał(a):hcę lecieć objazdem Mureck - Cvetlin gdyż nie zapłacę 360pln za 60km autostrady.


Jak Ci tyle wyszło? 8O :lol:


10 dni w Chorwacji, ford custom.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 20.06.2023 13:56

Przejechać przejedziesz, aczkolwiek nie będzie to zbyt wygodne, droga miejscami kręta i wiedzie przez góry.
2x32e to dla mnie jakieś 285 PLN. Sprawdź, bo to zawsze jakaś oszczędność
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 395
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone