Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aro_40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 10.09.2020 20:15

Do CRO jeżdżę od co najmniej kilkunastu lat. Zawsze omijałem autostradę odkąd powstała. W tym roku Z uwagi na koronawirusa i dla sprawdzenia drogę powrotną przejechałem autostradą w Słowenii. Wiem, poświęciłem całe 15 EUR i splamiłem się :( Bije się w piersi i proszę o rozgrzeszenie :):):)
A na poważnie... Zawsze jeździmy Brno - Wiedeń, potem jak mamy humorek... Powrót tez tą samą trasą. Ostatnie lata do CRO wjeżdżaliśmy przez Cvetlin. W tym roku, jadąc autostradą słoweńską po raz pierwszy w domciu byliśmy tuz po 21-szej (wyjeżdżając jak zwykle 6.00-6.30). Mieszkamy koło Wawki, a w tym roku jechaliśmy z okolic Zadaru ("blisko", bo z reguły to Trogir lub znacznie dalej).
Chyba poworty przez autostradę w Słowenii staną się naszym zwyczajem.
Rafik89
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafik89 » 12.09.2020 16:00

Piszę na świeżo z przejazdu, objazd jak najbardziej działa, w Mureck byli jacyś celnicy ale nawet nie zatrzymali, w Cvetlin pytali gdzie jedziemy i tyle, żadnych problemów.
rysfer
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysfer » 12.09.2020 18:23

Dzięki za podpowiedzi. Pomknę przez Mureck na Cvetlin.
warkot2003
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) warkot2003 » 13.09.2020 09:53

Rafik89 napisał(a):Piszę na świeżo z przejazdu, objazd jak najbardziej działa, w Mureck byli jacyś celnicy ale nawet nie zatrzymali, w Cvetlin pytali gdzie jedziemy i tyle, żadnych problemów.

Potwierdzam.. w sobotę koło 13-tej na obu przejściach luz... nikt o nic nie pyta - tylko pokazałem dowody.
ŁukaszCiupa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 13.09.2020 10:47

aro_40 napisał(a):Do CRO jeżdżę od co najmniej kilkunastu lat. Zawsze omijałem autostradę odkąd powstała. W tym roku Z uwagi na koronawirusa i dla sprawdzenia drogę powrotną przejechałem autostradą w Słowenii. Wiem, poświęciłem całe 15 EUR i splamiłem się :( Bije się w piersi i proszę o rozgrzeszenie :):):)
A na poważnie... Zawsze jeździmy Brno - Wiedeń, potem jak mamy humorek... Powrót tez tą samą trasą. Ostatnie lata do CRO wjeżdżaliśmy przez Cvetlin. W tym roku, jadąc autostradą słoweńską po raz pierwszy w domciu byliśmy tuz po 21-szej (wyjeżdżając jak zwykle 6.00-6.30). Mieszkamy koło Wawki, a w tym roku jechaliśmy z okolic Zadaru ("blisko", bo z reguły to Trogir lub znacznie dalej).
Chyba poworty przez autostradę w Słowenii staną się naszym zwyczajem.
Wreszcie ktoś zmądrzał i nie drutuje.
ŁukaszCiupa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 13.09.2020 10:50

rysfer napisał(a):Dzięki za podpowiedzi. Pomknę przez Mureck na Cvetlin.

Jak skończą w Polsce budowę A1 i będzie można nią jechać od Gdańska do Gorzyczek, to też będziecie ją omijać przez Tczew, Świecie, Łódź, Piotrków, Radomsko, Siewierz i Cieszyn? Nie ma autostrady - płacz, bo co to za kraj, co to za dzicz, ni ma po czym jechać, zbudują i można wygodnie śmigać to będzie jechał i zapychał lokalsom ich lokalne drogi. Kuźwa co za chore podejście!!! Januszowanie pierwsza liga!
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.09.2020 11:01

ŁukaszCiupa napisał(a):

Jak skończą w Polsce budowę A1 i będzie można nią jechać od Gdańska do Gorzyczek, to też będziecie ją omijać przez Tczew, Świecie, Łódź, Piotrków, Radomsko, Siewierz i Cieszyn? Nie ma autostrady - płacz, bo co to za kraj, co to za dzicz, ni ma po czym jechać, zbudują i można wygodnie śmigać to będzie jechał i zapychał lokalsom ich lokalne drogi. Kuźwa co za chore podejście!!! Januszowanie pierwsza liga!

Zależy ile będzie kosztowała.
W Polsce tylko jeden odcinek jest warty swojej ceny .
Gliwice - Wrocław

Osobiście uważam że uczciwa cena jest w Czechach i Austrii.
W Słowenii i Chorwacji już są lekko za duże
AdamBeata
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 13.09.2020 11:14

ŁukaszCiupa napisał(a):Jak skończą w Polsce budowę A1 i będzie można nią jechać od Gdańska do Gorzyczek, to też będziecie ją omijać przez Tczew, Świecie, Łódź, Piotrków, Radomsko, Siewierz i Cieszyn? Nie ma autostrady - płacz, bo co to za kraj, co to za dzicz, ni ma po czym jechać, zbudują i można wygodnie śmigać to będzie jechał i zapychał lokalsom ich lokalne drogi. Kuźwa co za chore podejście!!! Januszowanie pierwsza liga!

Ja bym tutaj był co najmniej ostrożny z takim mocnym stwierdzeniem. Choć co do głównej myśli ujętej przez kolegę nie mam jak się nie zgodzić, to jednak jeśli chodzi o autostradę słoweńską, bardziej bym chyba miał na uwadze korki na granicy w Macelj niż januszowanie na winiecie.

Sam w tym roku jechałem w środku tygodnia pod koniec sierpnia w nocy, zaryzykowałem pierwszy raz autostradę i po fajnym szybciutkim bujnięciu przez całą Slo już zacierałem ręce, że głupio było bez sensu tyle lat objazdem jeździć i wrócę też autostradą, a tu mały zonk na granicy i ponad godzinę stania (co podobno i tak nieźle jak wyczytałem opisy kilkugodzinnych korków).

Jak Chorwacja wejdzie do Shengen i nie będzie kontroli to objeżdżanie Słowenii dla mnie całkowicie straci sens jednak teraz w obliczu korków na granicy wolę jednak lokalne drogi i trochę kręcenia kierownicą.
Jarpol
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarpol » 13.09.2020 12:01

ŁukaszCiupa napisał(a):

Porównanie A1 o długości 700km. Do 60 km. W Słoweni, że o staniu na granicy nie wspomne to żenada. Nie trafione porównanie.
rysfer
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysfer » 13.09.2020 15:51

ŁukaszCiupa napisał(a):

Jeśli chodzi o januszowanie, to chyba zauważyłeś, że nie pytam o objazdy autostrad Czech, Austrii, Chorwacji i w pierwszym poście pisałem, że jeżdziłem przez Lendavę ( chodzi o w miarę szybki przejazd, korki ), ale fundując sobie 2, 3 godz. stania na wjazd do Cro. za 30€ średnio mi się uśmiecha. Na marginesie małe pytanko, mam nadzieję, że przjście gran. Mureck w nocy też jest przejezdne?
irex5
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) irex5 » 15.09.2020 20:13

Mam pytanie czy ktos wracał we wrześniu z cveltin na mureck?? Pytam bo ja jechałem ta droga do Chorwacji i bylo ok a teraz czytam na stronie MSZ ze jezeli jedziemy z Chorwacji to mozemy przekraczać granice w trzech miejscach i mureck tam nie ma ?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.09.2020 20:41

Jak jechałeś do Chorwacji to też Mureck nie było :wink: Od czasu otwarcia granic większość przejść pomiędzy Austrią a Slowenią jest przejezdna tylko dla obywateli tych państw. Co nie znaczy że tamtędy nie przepuszczają :wink:
irex5
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) irex5 » 15.09.2020 21:05

Mylisz sie jak jedziesz z bezpiecznego kraju to mozesz jechać jak chcesz ale juz z chorwacji tylko wyznaczonymi ... To tyle jezeli chodzi o założenie... A pytam bo kuzwa kupowac winiete na slowenie tylko w jedna strone a w najgorszym wypadku od ostatniego zjazdu to troche lipa jak by mnie cofneli z mureck ... aczkolwiek to co pisza na msz i mowia w telewizji a jak sie zachowują sluzby na granicy to tak jak by porównać ziemie z wodą
irex5
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) irex5 » 15.09.2020 21:09

Albo co jak wjadę ostatnim zjazdem na autostrade w sloweni w kierunku Austrii bez winiety ... Walną mnie na granicy czy nie nie ? A jeżeli tak to jaki koszt?
ŁukaszCiupa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 16.09.2020 06:41

irex5 napisał(a):Albo co jak wjadę ostatnim zjazdem na autostrade w sloweni w kierunku Austrii bez winiety ... Walną mnie na granicy czy nie nie ? A jeżeli tak to jaki koszt?
Chłopie, proponuję właśnie tak zrobić i tuż przed Spielfeldem czyli granicą SLO/AT zatrzymać się przy często stojących tam słoweńskich policjantach i pochwalić, że jedziesz bez winietki. Koszt na pewno będzie taki sam, jak za całą autostradę bez winietki i nie będą to tanie rzeczy! Czytam te wasze posty i po porostu nie wierzę, jak można w ogóle zadawać takie pytania??? Jak można próbować w ogóle "oszukać system" i ryzykować kilkaset euro kary vs 15 lub 30 euro za winietkę + święty spokój! Przejścia w Mureck i Cvetlin to przejścia dla ruchu lokalnego, a to że się tam jeździ, to równie dobrze mogą ukrócić i wreszcie kogoś sprowadzić na ziemię czyli zawrócić z niego w kierunku autostrady i dodatkowo wlepić mandat. I żeby nie było, ze "reklamuję" słoweński system winiet i namawiam do ich kupowania - po prostu nie szukajmy wątpliwych oszczędności bo chytry dwa razy traci a karma przychodzi czasem błyskawicznie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 307
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019