Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.09.2020 16:05

Rekin 11 napisał(a):Czy jest możliwość przekroczenia granicy przez Cvetlin ? w związku z Tranzytem.

Przeczytaj kilka postów w tym wątku ...
warkot2003
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) warkot2003 » 01.09.2020 17:34

piekara114 napisał(a):Ja myślę o tej trasie? Co o niej sądzicie?
https://www.google.com/maps/dir/46.6899 ... m1!1b1!3e0


Z tego co widzę za Maribor jedziesz po mojej planowanej trasie, ale potem ja jadę dalej tą długa prostą do Ptuj i dalej na Cvetlin. Patrzyłem na twoją opcję "zachodnią" i trochę więcej krętych przejazdów przez góry no ale w Chorwacji krócej zwykłymi drogami... kilometrowo raczej tak samo jak do Cvetlin. Wygląda na to, że nikt nie jechał przez Maribor?

Edit: Sprawdziłem twoją trasę przez streetview i sam się zastanawiam czy nie spróbować - trochę szybciej w Durmanec będę. Oczywiście zaczynam w Spielfeld. Jedynie co widzę to trochę wąska droga, nie wiem czy jadąc nocą nie będzie gorzej.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.09.2020 18:34

Czy w obecnych czasach pandemicznych jechał ktoś taką trasą omijając SLO płatne? Kierunek DO Cro.
https://www.google.com/maps/dir/46.6899 ... m1!1b1!3e0
Był wpis o wyjeździe przez przejście Rogatcu, ale nie pamiętam wpisu czy ktoś Spielfeld nieautosradowym wjeżdżał do Słowenii.
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 02.09.2020 15:08

Witam.
https://photos.app.goo.gl/H62fMznyvktMR3CU6
Czy ta trasa ( ominięcie dróg płatnych w Słowenii) jest ok ?
warkot2003
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) warkot2003 » 03.09.2020 10:38

Właśnie dotarłem do Murteru. Jechałem o 2:30 przez zwykle miejskie przejście w Spielfeld. Zero patroli, nikogo na przejściu. Po prostu przejechaliśmy. Chociaż tablica o tubylcach wisi. Do Chorwacji przez Rogatec i na granicy tylko sprawdzanie dowodów. 20 sek. I jazda.
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 03.09.2020 21:55

Wczoraj powrót przez SLO w Cvetlin godzina 11:30 zero aut tylko sprawdzenie dowodów, w Mureck miłe przywitanie w Austrii przez pana w ,,moro'' :-D , który zmierzył temperaturę i poinformował aby nie zatrzymywać się w Austrii z wyjątkiem tankowania lub wc.
LESIU811
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESIU811 » 05.09.2020 05:58

Dzisiaj o 01:30 w Trate nawet nie chcieli żebym pokazał paszporty tylko kazali jechać natomiast w Cvietlin zeskanował tylko paszporty i w drogę na Riwierę Makarską
Ostatnio edytowano 06.09.2020 06:45 przez LESIU811, łącznie edytowano 1 raz
mikaswaw
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikaswaw » 05.09.2020 13:01

Wczoraj wracałem 04/09. Zerowy ruch na granicy.
Cvetlin - skan dowodów.
Trate - Pani pokazała palcem tabliczkę, że przejście tylko dla mieszkańców SLO i AT. Jak udałem głupa, że nie wiedziałem to pogroziła palcem i przepuściła.
Mureck - Info o tranzycie, pomiar temperatury i w drogę.
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 06.09.2020 18:36

wróciłem dziś w nocy. Mureck tylko pomiar temperatury, Rogatec tylko skan dowodów.

Zapytam też od razu - jedzie ktoś może teraz w okolice Sibenika? muszę coś oddać w Vodicach.
Kosiarzp
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kosiarzp » 06.09.2020 19:53

Potwierdzam przejście w Mureck przejezdne, pomimo znaku o zakazie jazdy ( przekraczaliśmy około godziny 14) strażnik zmierzył temperature i życzył udanej podróży.
pitpawel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitpawel » 06.09.2020 20:25

W dniu 28-29.08 objazd M-T-L-P i Cvetlin. W nocy coś koło 2-3 ruch oczywiście bardzo mały ale sporo zwierząt (sarny i dzik się trafił) na i przy drodze. Jechało się płynnie ale ze zjazdu 228 Spielfeld do powrotu na Macejl to niemal 2 godziny przy przepisowej jeździe i ostrożności w spotkaniu zwierzyny. Dodatkowo pierwszy raz jechałem przez Cvetlin i przez tą zachwalaną drogę 2 dzieci dostała choroby lokomocyjnej i zwracała. Niestety dla niewtajemniczanych droga jest wąska i bardzo kręta. Na przejściu oczywiście tylko machnięcie ręką.

Wracając jednak dziś w nocy z uwagi na dzieci zdecydowałem się na autostradę. Na granicach sprawdzonych wcześniej po kilka samochodów. Ta sama trasa (odwrotność) z pkt A Macejl do B - Spiefeld to ok 40 minut normalnej jazdy bez wpatrywania się w pobocze. To chyba był mój ostatni raz objazdem. Dopóki można było uderzać z Ptuj od razu na Macejl to miało sens teraz przez Cvetlin moim zdaniem nie ma.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 07.09.2020 15:08

IMHO w wrześniu już się pewnie korki na granicach nie tworzą, więc objazd MLPC już może nie mieć sensu. Ani czasowego, ani ekonomicznego. Natomiast w sezonie dobrze mieć tę alternatywę - ja z niej korzystam.
rysfer
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysfer » 07.09.2020 19:42

Witam wszystkich na forum. Tak się składa, że wyjeżdżam 14-09 do Cro, jest to mój kolejny w ciągu ostatnich lat wyjazd.Zawsze jechałem przez Czechy( Mikulov), Austria( przez Furstenfeld do granicy węgierskiej i przekraczałem granicę w Lendavie.Trasa ta skutecznie omijała płatną autocestę w Słowenii. Problem w tym, że Węgry się zamknęły i kompletnie nie mam pomysłu jaką trasę wybrać. Podpowiedzcie proszę jakąś opcję, ja już taki mam mętlik w głowie, że może być jakakolwiek trasa, byle pewna.
Pozdrawiam
darius
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darius » 09.09.2020 15:29

Jak chcesz ominąć autostradę to jedź normalnie drogą równoległą tj. Spielfeld (zjazd 228),Pesnica (rondo), Maribor, Ptuj, Cvetlin, Trakoščan, Gornj Marcelj (wjazd na autostradę). Przejazd zajmuje ok.1,5 godziny. Jechałem tą trasą wiele razy ostatnio 30.08.2020 ok. 6.00 rano pusto i spokojnie. Za Ptujem droga na Cvetlin trochę kręta ale ja takie lubię więc mi to nie przeszkadza. Jak wpiszesz w nawigację ten przejazd z ominięciem dróg płatnych to Ci dokładnie wskaże trasę.
rysfer
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysfer » 09.09.2020 19:16

darius napisał(a):Jak chcesz ominąć autostradę to jedź normalnie drogą równoległą tj. Spielfeld (zjazd 228),Pesnica (rondo), Maribor, Ptuj, Cvetlin, Trakoščan, Gornj Marcelj (wjazd na autostradę). Przejazd zajmuje ok.1,5 godziny. Jechałem tą trasą wiele razy ostatnio 30.08.2020 ok. 6.00 rano pusto i spokojnie. Za Ptujem droga na Cvetlin trochę kręta ale ja takie lubię więc mi to nie przeszkadza. Jak wpiszesz w nawigację ten przejazd z ominięciem dróg płatnych to Ci dokładnie wskaże trasę.

Czyli normalnie z Mikulov do Spielfeld autostradą, i potem wbijam w navi " Cel " Cvetlin ? Oczywiście z opcją " Omiń drogi płatne"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 306
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone