Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Emiki
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiki » 31.08.2020 09:16

Oficjalnie Mureck tylko dla Aus i Slo. Na wjeździe na mostek jest znak zakaz ruchu i info, że tylko dla nich granica. Nieoficjalnie puszczają. Cvetlin oficjalnie dla wszystkich. Tylko zjazd nie 226 bo remont, wcześniejszy. Ustaw Google na Mureck i Cię poprowadzi przez ten wcześniejszy zjazd.
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 31.08.2020 09:26

A jak wpiszę w google maps trasę Spielfield Austria i Cvetlin Chorwacja i zaznaczę unikaj opłat i autostrad to jest szans, że mnie nie wpuści nawi w maliny i nie wyjadę na płatną drogą tylko przejadę przez Słowenię drogami lokalnymi. Dwa lata temu jechaliśmy Słowacja Węgry ale teraz Węgry mi nieco pozmieniały plany i humor też :(
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 31.08.2020 09:40

Margo87 napisał(a):A jak wpiszę w google maps trasę Spielfield Austria i Cvetlin Chorwacja i zaznaczę unikaj opłat i autostrad to jest szans, że mnie nie wpuści nawi w maliny i nie wyjadę na płatną drogą tylko przejadę przez Słowenię drogami lokalnymi. Dwa lata temu jechaliśmy Słowacja Węgry ale teraz Węgry mi nieco pozmieniały plany i humor też :(


Po prostu nie daj się wpuścić na autostradę w Słowenii i bedzie dobrze ;) Ja też miałem jechać przez Węgry jutro, ale widocznie będe musiał jechac przez Austrię i Słowenię
Emiki
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiki » 31.08.2020 12:05

Margo87 napisał(a):A jak wpiszę w google maps trasę Spielfield Austria i Cvetlin Chorwacja i zaznaczę unikaj opłat i autostrad to jest szans, że mnie nie wpuści nawi w maliny i nie wyjadę na płatną drogą tylko przejadę przez Słowenię drogami lokalnymi. Dwa lata temu jechaliśmy Słowacja Węgry ale teraz Węgry mi nieco pozmieniały plany i humor też :(


Przed Grazz wpisz Mureck. Gdy przejedziesz granice wpisz Cvetlin i opcja unikaj opłat. Bez problemu doprowadzi Cię Google do celu bez opłat. Pb95 1euro w słowenii. 1.04 w Mureck 9.67kn w cro przy autostradzie, na wybrzeżu 9.10kn
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 31.08.2020 12:11

Emiki napisał(a):
Margo87 napisał(a):A jak wpiszę w google maps trasę Spielfield Austria i Cvetlin Chorwacja i zaznaczę unikaj opłat i autostrad to jest szans, że mnie nie wpuści nawi w maliny i nie wyjadę na płatną drogą tylko przejadę przez Słowenię drogami lokalnymi. Dwa lata temu jechaliśmy Słowacja Węgry ale teraz Węgry mi nieco pozmieniały plany i humor też :(


Przed Grazz wpisz Mureck. Gdy przejedziesz granice wpisz Cvetlin i opcja unikaj opłat. Bez problemu doprowadzi Cię Google do celu bez opłat. Pb95 1euro w słowenii. 1.04 w Mureck 9.67kn w cro przy autostradzie, na wybrzeżu 9.10kn


Dziękuje bardzo, mam tylko obawy, że mnie przez ten Mureck nie wpuszczą na granicy bo niby tylko dla lokalnych
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 31.08.2020 12:30

Margo87 napisał(a):
Emiki napisał(a):
Margo87 napisał(a):A jak wpiszę w google maps trasę Spielfield Austria i Cvetlin Chorwacja i zaznaczę unikaj opłat i autostrad to jest szans, że mnie nie wpuści nawi w maliny i nie wyjadę na płatną drogą tylko przejadę przez Słowenię drogami lokalnymi. Dwa lata temu jechaliśmy Słowacja Węgry ale teraz Węgry mi nieco pozmieniały plany i humor też :(


Przed Grazz wpisz Mureck. Gdy przejedziesz granice wpisz Cvetlin i opcja unikaj opłat. Bez problemu doprowadzi Cię Google do celu bez opłat. Pb95 1euro w słowenii. 1.04 w Mureck 9.67kn w cro przy autostradzie, na wybrzeżu 9.10kn


Dziękuje bardzo, mam tylko obawy, że mnie przez ten Mureck nie wpuszczą na granicy bo niby tylko dla lokalnych


W sobotę będę wracał przez Mureck i mogę Ci napisać jak sytuacja na ten dzień będzie wyglądała :)
Emiki
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiki » 31.08.2020 14:08

Margo87 napisał(a):
Emiki napisał(a):
Margo87 napisał(a):A jak wpiszę w google maps trasę Spielfield Austria i Cvetlin Chorwacja i zaznaczę unikaj opłat i autostrad to jest szans, że mnie nie wpuści nawi w maliny i nie wyjadę na płatną drogą tylko przejadę przez Słowenię drogami lokalnymi. Dwa lata temu jechaliśmy Słowacja Węgry ale teraz Węgry mi nieco pozmieniały plany i humor też :(


Przed Grazz wpisz Mureck. Gdy przejedziesz granice wpisz Cvetlin i opcja unikaj opłat. Bez problemu doprowadzi Cię Google do celu bez opłat. Pb95 1euro w słowenii. 1.04 w Mureck 9.67kn w cro przy autostradzie, na wybrzeżu 9.10kn


Dziękuje bardzo, mam tylko obawy, że mnie przez ten Mureck nie wpuszczą na granicy bo niby tylko dla lokalnych


Ja też miałem. Puścili. W stronę cro nic nie ryzykujesz, najwyżej nadrobisz z 30km. Trochę aut z pl jeździ tamtędy i oprócz incydentu, że kogoś nie puścili, zresztą już dawno temu, to reszta przejeżdża. Sam wczoraj przekroczylem bez problemu. Celnicy bardzo sympatyczni.
MicheLLo
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MicheLLo » 31.08.2020 14:15

Dołączę się.... w sobotę śmigam na cro, chciałbym oczywiście ominąć autostradę w Słowenii, ale martwi mnie ten zakaz przez Mureck. Druga sprawa... może głupia ale... tranzyt przez Austrię, mogę tankować czy nie? Pytam, dlatego, że w Słowenii przy opcji tranzytu jest na naszych stronach gov.pl opisane, że dopuszczone tankowanie a przy Austrii nie jest to opisane :(
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 31.08.2020 15:39

Właśnie wracamy z Cro do domu, jesteśmy już za objazdem autostrady w Slo. W Cvetlin byliśmy tylko my więc przejazd przez granicę zajął jakieś 30 sekund. W Mureck na pytanie skąd jedziemy odpowiedzieliśmy, że że Słowenii :oczko_usmiech: O dziwo jadącego przed nami Austriaka puścili wolno bez niczego 8O
Temperatury nikt nam nie mierzył.
Emiki
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiki » 31.08.2020 18:01

Najlepiej forum nie czytać przed wyjazdem. Ja pojechałem nieświadomie, jak co roku. Zauważyłem zakaz, zanim zacząłem czytać o co chodzi, celnik kiwnal jechać
p.kiler
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) p.kiler » 31.08.2020 21:43

Witam

Ja też jade przez slowenie ale mam dylemat jak zawrócą Mureck to co dalej , zostaje autostrada za 30 ero bo jade na dwa tygodnie
mibel
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mibel » 31.08.2020 21:59

MicheLLo napisał(a):Dołączę się.... w sobotę śmigam na cro, chciałbym oczywiście ominąć autostradę w Słowenii, ale martwi mnie ten zakaz przez Mureck. Druga sprawa... może głupia ale... tranzyt przez Austrię, mogę tankować czy nie? Pytam, dlatego, że w Słowenii przy opcji tranzytu jest na naszych stronach gov.pl opisane, że dopuszczone tankowanie a przy Austrii nie jest to opisane :(


Witam, ja wracałem w niedzielę do Polski przez slo i A. Spokojnie zatankowałem auto na petrolu w slo, odpoczęliśmy z pół godziny na stacji i pojechaliśmy w stronę A. Na granicy w Badrad pogranicznik tylko zmierzył temperaturę i zapytał dokąd jedziemy i poinstruował o niezatrzymywaniu się na dłużej. Myślę, że bardziej chodzi o zakaz zatrzymywanie się związane z noclegiem lub dłuższym przebywaniem w A.
warkot2003
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) warkot2003 » 01.09.2020 08:48

Widzę, że wszyscy jadą od razu na Mureck. Ale chciałbym spytać czy wynika to z praktyki i faktu, że zwykłe przejście drogowe (równoległe do autostrady) w Spielfeld/Sentilj jest zamknięte dla turystów i istnieje większe ryzyko cofnięcia na autostradę? Ktoś to sprawdzał? W sumie jadąc autostradą z Graz chciałbym wjechać na Maribor w Spielfeld/Sentilj i nie zjeżdżać na Mureck. Z Mariboru jest prosta droga do Ptuj i potem do Svetlin. Czy coś wiadomo o problemach na wspomnianym przejściu? Jadę tam pierwszy raz więc średnio znam realia trasy (poza StreetView).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.09.2020 14:04

warkot2003 napisał(a):Widzę, że wszyscy jadą od razu na Mureck. Ale chciałbym spytać czy wynika to z praktyki i faktu, że zwykłe przejście drogowe (równoległe do autostrady) w Spielfeld/Sentilj jest zamknięte dla turystów i istnieje większe ryzyko cofnięcia na autostradę? Ktoś to sprawdzał?

Mnie tez to przejście interesuje i zastanawiam się czemu nikt nie jedzie na nie tylko tyle w bok odbija :?
Ja myślę o tej trasie? Co o niej sądzicie?
https://www.google.com/maps/dir/46.6899 ... m1!1b1!3e0
Rekin 11
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 26.06.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rekin 11 » 01.09.2020 14:50

Czy jest możliwość przekroczenia granicy przez Cvetlin ? w związku z Tranzytem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 305
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone