Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 679
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekarz » 29.08.2020 08:47

chwileulotne85 napisał(a):
Dariusz2617 napisał(a):
warkot2003 napisał(a):Właśnie znalazłem informację o zamknięciu granicy Węgier od 1 września - wygląda na to. że trzeba będzie jechać i wracać przez Słowenię. Nie uśmiecha mi się autostrada słoweńska. Dlatego liczę na bezpośrednie relacje z przejazdu przez Mureck i Cvetin. Wyjeżdżam 3 września. Chociaż widząc dynamikę zdarzeń to już sam nie wiem czy w ogóle pojadę.


objazd Słowenii robiłem teraz tak:
https://goo.gl/maps/e2WQAzqkbRvPoPz46

i tak będę wracał.Droga spokojna i bez problemów na granicy SLO/CRO


Podłączam się. Pokazuje mi na Google maps że odcinki płatne.


Płatny w tej trasie jest tylko kawałek autostrady w Chorwacji, przeciągnij start na Durmanec i będzie OK
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 29.08.2020 09:09

Dzięki. A jak jest z zakupem winiet na Austria i Czechy. Czy jest jakaś bezpieczna godzina do której kupi się je bez problemu(powiedzmy 19?) Jechaliśmy przez Węgry i Słowację ale w obliczu perturbacji szukam planu B.
KarolWitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolWitek » 29.08.2020 09:20

Wróciliśmy parę dni temu z CRO... jechaliśmy objazdami autostrady w Słowenii i jesteśmy zachwyceni z żoną. I to nawet nie przez zaoszczędzenie tych 15 erło...
Mogliśmy zobaczyć naprawdę całkiem wiele ciekawych miejsc. Sam Maribor jest przepiękny. A że jechaliśmy na wakacje i nie śpieszyliśmy się i te teoretyczne 40 min. więcej niż autostradą (na google map pokazywało całkiem spory korek na autostradzie na granicy) to myślę, że i tak przejechaliśmy szybciej a zobaczyliśmy kawałek naprawdę pięknej Słowenii :)

Polecam wszystkim :)
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 29.08.2020 09:26

KarolWitek napisał(a):Wróciliśmy parę dni temu z CRO... jechaliśmy objazdami autostrady w Słowenii i jesteśmy zachwyceni z żoną. I to nawet nie przez zaoszczędzenie tych 15 erło...
Mogliśmy zobaczyć naprawdę całkiem wiele ciekawych miejsc. Sam Maribor jest przepiękny. A że jechaliśmy na wakacje i nie śpieszyliśmy się i te teoretyczne 40 min. więcej niż autostradą (na google map pokazywało całkiem spory korek na autostradzie na granicy) to myślę, że i tak przejechaliśmy szybciej a zobaczyliśmy kawałek naprawdę pięknej Słowenii :)

Polecam wszystkim :)


Tym objazdem jechaliście? https://goo.gl/maps/e2WQAzqkbRvPoPz46
Doczytałem w innym wątku że można kupić winietę na Austrię podając że jest się przedsiębiorcą.. Zatem muszę jeszcze pomyśleć gdzie kupić czeską. Preferowałbym jazdę na noc. Wyjazd z Dalmacji koło 17
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 29.08.2020 09:41

chwileulotne85 napisał(a):
KarolWitek napisał(a):Wróciliśmy parę dni temu z CRO... jechaliśmy objazdami autostrady w Słowenii i jesteśmy zachwyceni z żoną. I to nawet nie przez zaoszczędzenie tych 15 erło...
Mogliśmy zobaczyć naprawdę całkiem wiele ciekawych miejsc. Sam Maribor jest przepiękny. A że jechaliśmy na wakacje i nie śpieszyliśmy się i te teoretyczne 40 min. więcej niż autostradą (na google map pokazywało całkiem spory korek na autostradzie na granicy) to myślę, że i tak przejechaliśmy szybciej a zobaczyliśmy kawałek naprawdę pięknej Słowenii :)

Polecam wszystkim :)


Tym objazdem jechaliście? https://goo.gl/maps/e2WQAzqkbRvPoPz46

Skoro kolega pisze, że Maribor jest przepiękny, to raczej jechał trochę inaczej.
warkot2003
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) warkot2003 » 29.08.2020 09:53

Dzięki za aktualne info - będę obserwował czy po 1 września dalej będą puszczać w Słowenii /Austrii lokalnymi przejściami. Teoretycznie tylko autostrada dla tranzytu i były już wcześniej przypadki, że zawracali z Mureck... Nie wiem czy to jest oficjalne.

A co myślicie o tej opcji przejazdu?
https://goo.gl/maps/LBtgge2aDySnwwvAA

Jest szansa wjazdu obok autostrady? Nie wiem czy ktoś taką trasę zrobił...Ale może nie warto jechać aż do Mureck?
Jadę w nocy - pewnie ok. 3ciej. Na granicy A/SLO...
Emiki
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiki » 29.08.2020 14:20

Jechał ktoś w bieżącym tyg przez Mureck? 17.08 przejechałem do cro, nie wiedząc o tym, że Mureck dla tubylców tylko. Jutro wracam i chciałem podpytac czy nadal jest taka możliwość?
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 29.08.2020 14:32

Jechałem w niedzielę. Bez problemów
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 29.08.2020 18:06

chwileulotne85 napisał(a):Dzięki. A jak jest z zakupem winiet na Austria i Czechy. Czy jest jakaś bezpieczna godzina do której kupi się je bez problemu(powiedzmy 19?) Jechaliśmy przez Węgry i Słowację ale w obliczu perturbacji szukam planu B.

Winiety na Austrię kupisz na każdej stacji benzynowej, a Czechy albo na granicy https://goo.gl/maps/99f5HnotYrsNFgDB7 albo na stacji W Mikulovie
sopel87
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 01.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel87 » 30.08.2020 06:42

Emiki napisał(a):Jechał ktoś w bieżącym tyg przez Mureck? 17.08 przejechałem do cro, nie wiedząc o tym, że Mureck dla tubylców tylko. Jutro wracam i chciałem podpytac czy nadal jest taka możliwość?


Wczoraj (sobota), Cvetlin ok. godz. 22:00, sam na granicy, sprawdzenie dowodów i bajo. Godzinę później Trate-Mureck, żywej duszy na granicy, przejazd bez zatrzymywania, choć faktycznie przed mostkiem faktycznie znak o zakazie ruchu, który nie obowiązuje obywateli Austrii i Słowenii.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 30.08.2020 08:44

Jechałem w piątek do CRO przez Mureck i Cvetlin. Żadnych kolejek- nikt nawet mnie nie zatrzymał, nikt nie dotknął paszportów ani nie chciał Entercroatia. Czyli jestem w CRO nielegalnie :?
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 30.08.2020 11:38

Hej, wczoraj wracałem około godz. 16 przez Mureck - celnik zapytał tylko dokąd zmierzamy. My, że do Polski. Powiedział, żeby nigdzie się nie zatrzymywać w Austrii. Żadnego mierzenia temperatury nie było. Pojechaliśmy dalej.
Emiki
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiki » 31.08.2020 01:34

W stronę Polski, w Nd 30.08 ok 15:00 Cvetlin, tylko dowody, zero pytań. Mureck ok 16:00, pytanie skąd jedziemy i na odp Chorwacja mierzenie temperatury. Poza tym pani celnik bardzo miła. Zero problemów.
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 31.08.2020 06:09

Witam, czy jadąc do Chorwacji i chcąc ominąć autostradę przejściami Mureck Trate A potem Cvetlin te granice są normalnie otwarte dla turystów?
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 31.08.2020 09:13

Margo87 napisał(a):Witam, czy jadąc do Chorwacji i chcąc ominąć autostradę przejściami Mureck Trate A potem Cvetlin te granice są normalnie otwarte dla turystów?


Tydzień temu byly otwarte :)
W Austrii zjeżdżając z autostrady na Mureck był zamkniety zjazd. I byla konieczność jechania kawałek dalej na nastepny zjazd-objazdem. Ale spokojnie sie dojedzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 304
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone