Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 31.01.2021 11:45

sviva napisał(a):W zeszłym roku było podobnie. Wraz z nastaniem wakacji wszystko się poluzowało. To jest za duży i globalny biznes żeby go torpedować.


Hmm..., skoro tak mówisz...

p.s.
W Italii także wyrywkowe kontrole aut, szczególnie, gdy jedzie więcej osób - muszą być z tego samego domu.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.01.2021 12:18

robertms napisał(a):
sviva napisał(a):W zeszłym roku było podobnie. Wraz z nastaniem wakacji wszystko się poluzowało. To jest za duży i globalny biznes żeby go torpedować.


Hmm..., skoro tak mówisz...

p.s.
W Italii także wyrywkowe kontrole aut, szczególnie, gdy jedzie więcej osób - muszą być z tego samego domu.

Wszyscy pamiętają zakaz wejścia do lasu albo konieczność spacerowania 2 metry od swojej drugiej połówki z którą w jednym łóżku spaliśmy ale już w wakacje można było nawet w Rimini we Włoszech się opalać :D
Podejrzewam, że Chorwaci załatwią możliwość tranzytu do swojego kraju. Może wymagane będzie potwierdzenie rezerwacji, raczej wątpię w konieczność testu a tym bardziej szczepienia. Przecież przy naszej organizacji szczepień to moja grupa wiekowa (30+) będzie zaszczepiona za jakieś 4 lata :D :mrgreen:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 03.02.2021 23:33

sviva napisał(a):
robertms napisał(a):
sviva napisał(a):W zeszłym roku było podobnie. Wraz z nastaniem wakacji wszystko się poluzowało. To jest za duży i globalny biznes żeby go torpedować.


Hmm..., skoro tak mówisz...

p.s.
W Italii także wyrywkowe kontrole aut, szczególnie, gdy jedzie więcej osób - muszą być z tego samego domu.

Wszyscy pamiętają zakaz wejścia do lasu albo konieczność spacerowania 2 metry od swojej drugiej połówki z którą w jednym łóżku spaliśmy ale już w wakacje można było nawet w Rimini we Włoszech się opalać :D
Podejrzewam, że Chorwaci załatwią możliwość tranzytu do swojego kraju. Może wymagane będzie potwierdzenie rezerwacji, raczej wątpię w konieczność testu a tym bardziej szczepienia. Przecież przy naszej organizacji szczepień to moja grupa wiekowa (30+) będzie zaszczepiona za jakieś 4 lata :D :mrgreen:


Niestety, chyba Twoje "chciejstwo" nie ma tutaj żadnego znaczenia. Ale, pożyjemy-zobaczymy, co załatwią Chorwaci...
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 04.02.2021 13:04

sviva napisał(a):
robertms napisał(a):
sviva napisał(a):W zeszłym roku było podobnie. Wraz z nastaniem wakacji wszystko się poluzowało. To jest za duży i globalny biznes żeby go torpedować.


Hmm..., skoro tak mówisz...

p.s.
W Italii także wyrywkowe kontrole aut, szczególnie, gdy jedzie więcej osób - muszą być z tego samego domu.

Wszyscy pamiętają zakaz wejścia do lasu albo konieczność spacerowania 2 metry od swojej drugiej połówki z którą w jednym łóżku spaliśmy ale już w wakacje można było nawet w Rimini we Włoszech się opalać :D
Podejrzewam, że Chorwaci załatwią możliwość tranzytu do swojego kraju. Może wymagane będzie potwierdzenie rezerwacji, raczej wątpię w konieczność testu a tym bardziej szczepienia. Przecież przy naszej organizacji szczepień to moja grupa wiekowa (30+) będzie zaszczepiona za jakieś 4 lata :D :mrgreen:


Niekoniecznie. W trochę ponad miesiąc wszczepili ~1,4 mln ludzi. Trend będzie wzrastał wraz z dostawami i usprawnieniem systemu szczepień. Teoretycznie do okresu wakacyjnego powinno być wszczepionych około 9-10 mln Polaków. Według sondaży chce się zaszczepić ~64% ludzi, którzy są objęci programem szczepień. Czyli mieszkańcy powyżej 16 roku życia. W dostępnych danych demograficznych nie ma niestety ilu jest 17 i 18 latków ale w wieku produkcyjnym mamy 25 mln ludzi, emerytów jest ok 6,5 mln. Będzie dobrze :wink:

No ale to temat o objeździe autostrady. Oglądam sobie na youtube porady naszych kierowców. W filmiku z sierpnia 2020 jest, że ta autostrada w Słowenii jest cały czas w budowie i kompletnie się nie opłaca kupowanie tam winiety. Wiadomo już jak to teraz wygląda?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.02.2021 20:45

Inde napisał(a):
sviva napisał(a):
robertms napisał(a):
sviva napisał(a):W zeszłym roku było podobnie. Wraz z nastaniem wakacji wszystko się poluzowało. To jest za duży i globalny biznes żeby go torpedować.


Hmm..., skoro tak mówisz...

p.s.
W Italii także wyrywkowe kontrole aut, szczególnie, gdy jedzie więcej osób - muszą być z tego samego domu.

Wszyscy pamiętają zakaz wejścia do lasu albo konieczność spacerowania 2 metry od swojej drugiej połówki z którą w jednym łóżku spaliśmy ale już w wakacje można było nawet w Rimini we Włoszech się opalać :D
Podejrzewam, że Chorwaci załatwią możliwość tranzytu do swojego kraju. Może wymagane będzie potwierdzenie rezerwacji, raczej wątpię w konieczność testu a tym bardziej szczepienia. Przecież przy naszej organizacji szczepień to moja grupa wiekowa (30+) będzie zaszczepiona za jakieś 4 lata :D :mrgreen:


Niekoniecznie. W trochę ponad miesiąc wszczepili ~1,4 mln ludzi. Trend będzie wzrastał wraz z dostawami i usprawnieniem systemu szczepień. Teoretycznie do okresu wakacyjnego powinno być wszczepionych około 9-10 mln Polaków. Według sondaży chce się zaszczepić ~64% ludzi, którzy są objęci programem szczepień. Czyli mieszkańcy powyżej 16 roku życia. W dostępnych danych demograficznych nie ma niestety ilu jest 17 i 18 latków ale w wieku produkcyjnym mamy 25 mln ludzi, emerytów jest ok 6,5 mln. Będzie dobrze :wink:

No ale to temat o objeździe autostrady. Oglądam sobie na youtube porady naszych kierowców. W filmiku z sierpnia 2020 jest, że ta autostrada w Słowenii jest cały czas w budowie i kompletnie się nie opłaca kupowanie tam winiety. Wiadomo już jak to teraz wygląda?

W usprawnienie systemu i dostawy bym nie wierzył. Do 6.02 w Polsce zaszczepionych pierwsza dawką jest 1, 2 mln obywateli. Przy obecnych problemach z dostawami, koniecznością podania już drugiej dawki Panu Miszczakowi lub Gizynskiemu my będziemy tak jak pisałem zaszczepieni za kilka lat :mrgreen:
Co do objazdu to nie jest on jakoś zbytnio skomplikowany. Ostatni odcinek do Cvetlina może być atrakcyjny dla kierowcy, zwłaszcza w deszczowy dzień. Ale i z tym sobie można poradzić. Ja w 2019 chwilę przed wyjazdem oddałem auto do serwisu. Profilaktycznie chciałem wymienić dwumasę. Okazało się że imbecyle wymienili samą dwumasę bez sprzęgła. Po wyjeździe na autostradę i włączeniu tempomatu aktywnego okazało się, że go zrywa. Cała drogę jechałem bez tempomatu, delikatnie operując sprzęgłem. Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin objechałem najdelikatniej jak to bylo możliwe. Spalanie mi wyszło 5.8 litra :mrgreen: :hut: i dałem radę. W drodze powrotnej już nie wytrzymałem i kupiłem winietę. Jechaliśmy 200 km 9 godzin bo były pożary lasów przy autostradzie. Byłem tak zmęczony i wkurzony, że te 15 euro już mi nie robiło różnicy.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 07.02.2021 21:01

Inde napisał(a):... Oglądam sobie na youtube porady naszych kierowców. W filmiku z sierpnia 2020 jest, że ta autostrada w Słowenii jest cały czas w budowie i kompletnie się nie opłaca kupowanie tam winiety. Wiadomo już jak to teraz wygląda?

Autostrada do granicy Chorwackiej została oddana do użytku z końcem listopada 2018 r.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 09.02.2021 22:55

Czy klasyczny objazd M- L-P jest dalej aktualny? Chodzi mi o ten który jest przyklejony w FAQ z 2010r ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.02.2021 22:58

henius34 napisał(a):Czy klasyczny objazd M- L-P jest dalej aktualny? Chodzi mi o ten który jest przyklejony w FAQ z 2010r ?

M-L-P jest aktualny, tylko potem z Ptuj trzeba zamiast na Macelj kierować się na Cvetlin. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.02.2021 23:01

Nie. Ten klasyczny objazd powoduje, że wjeżdżasz z objazdu na ostatnie metry autostrady, która jest płanta do samej granicy w Gornji Macelj. Aby było free musisz wybrać inne przejście graniczne.

PS. Oficjalnie w zeszłym roku ten objazd był niedostępny, bo granica w Trate było dostępne tylko dla Austriaków i Słoweńców. Jak będzie w tym roku to nikt dziś jeszcze nie wie.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 09.02.2021 23:08

henius34 napisał(a):Czy klasyczny objazd M- L-P jest dalej aktualny? Chodzi mi o ten który jest przyklejony w FAQ z 2010r ?

Cześć henius34. T
Jak tam traffic? :mrgreen:
Klasyczny objazd został wydłużony o cvetlin ponieważ ostatni odcinek autostrady w Ptuju za rondem zrobili płatny. Więc zamiast na rondo i na Macelj musisz jechać na Cvetlin.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 09.02.2021 23:10

piekara114 napisał(a):PS. Oficjalnie w zeszłym roku ten objazd był niedostępny, bo granica w Trate było dostępne tylko dla Austriaków i Słoweńców. Jak będzie w tym roku to nikt dziś jeszcze nie wie.

Ale to przez covida?
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 09.02.2021 23:15

sviva napisał(a):
henius34 napisał(a):Czy klasyczny objazd M- L-P jest dalej aktualny? Chodzi mi o ten który jest przyklejony w FAQ z 2010r ?

Cześć henius34. T
Jak tam traffic? :mrgreen:
Klasyczny objazd został wydłużony o cvetlin ponieważ ostatni odcinek autostrady w Ptuju za rondem zrobili płatny. Więc zamiast na rondo i na Macelj musisz jechać na Cvetlin.

Dziękuję.Sviva
Dalej wozisz sie.do CRO busami? Traffica juz dawno nie ma.ale.coraz bardziej to żałuję
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15675
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.02.2021 00:08

sviva napisał(a):
piekara114 napisał(a):PS. Oficjalnie w zeszłym roku ten objazd był niedostępny, bo granica w Trate było dostępne tylko dla Austriaków i Słoweńców. Jak będzie w tym roku to nikt dziś jeszcze nie wie.

Ale to przez covida?
Tak. Tranzyt do chyba 12h, brak noclegów i przekraczanie granic tylko na wyznaczonych przejściach - czyli w ciągu autostradowym. Niektórym się udało przejechać w Trate, niektórym nie i byli zawracani.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 10.02.2021 00:16

henius34 napisał(a):
sviva napisał(a):
henius34 napisał(a):Czy klasyczny objazd M- L-P jest dalej aktualny? Chodzi mi o ten który jest przyklejony w FAQ z 2010r ?

Cześć henius34. T
Jak tam traffic? :mrgreen:
Klasyczny objazd został wydłużony o cvetlin ponieważ ostatni odcinek autostrady w Ptuju za rondem zrobili płatny. Więc zamiast na rondo i na Macelj musisz jechać na Cvetlin.

Dziękuję.Sviva
Dalej wozisz sie.do CRO busami? Traffica juz dawno nie ma.ale.coraz bardziej to żałuję

Nie. Trafficiem to był ostatni wyjazd w stanie wolnym. Teraz pozostaje tylko combi z rodziną. Gdzie w tyn roku lecisz i kiedy?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 10.02.2021 00:17

piekara114 napisał(a):
sviva napisał(a):
piekara114 napisał(a):PS. Oficjalnie w zeszłym roku ten objazd był niedostępny, bo granica w Trate było dostępne tylko dla Austriaków i Słoweńców. Jak będzie w tym roku to nikt dziś jeszcze nie wie.

Ale to przez covida?
Tak. Tranzyt do chyba 12h, brak noclegów i przekraczanie granic tylko na wyznaczonych przejściach - czyli w ciągu autostradowym. Niektórym się udało przejechać w Trate, niektórym nie i byli zawracani.

Wydaje mi się, że w tym roku będzie podobnie. Masz test albo szczepienie pojedziesz w spokoju a dla reszty (czyli też mnie) pozostaje tranzyt :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 309
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone