Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 16.08.2019 05:02

O godz 4.30 wyjechaliśmy do Cro. Oczywiście przez autostradę.
Aut może że 20 ale ani jedni ani drudzy nie brali dokumentów tylko machali by jechać. Obie granice płynnie i szybko.
Teraz Justa prowadzi a ja odpoczywam
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 18.08.2019 10:19

Witajcie !
16 sierpnia, około godz. 11.00, objazd M-L-P-C bez jakichkolwiek problemów. Na granicy zero aut. Kierunek do Chorwacji i z powrotem.
Na A1 do bramek i granicy słoweńskiej kilkukilometrowy koszmar !
Póki co, na dwa tygodnie mnie to nie interesuje ...
Pozdrawiam.
Suri94
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Suri94 » 18.08.2019 21:37

Trasa Bytom-porec którędy najlepiej? Tak ja Google pokazuje?
Załączniki:
Screenshot_20190818-223628_Maps.jpg
kropkaPl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropkaPl » 19.08.2019 23:46

Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro jadac objazdem wjezdzajac do Austrii w Mureck?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2019 08:18

Suri94 napisał(a):Trasa Bytom-porec którędy najlepiej? Tak ja Google pokazuje?


Tak
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 20.08.2019 09:03

kropkaPl napisał(a):Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro jadac objazdem wjezdzajac do Austrii w Mureck?

Na stacji benzynowej. Jest kilka po drodze do autostrady, bo zakładam, że dalej jedziesz na Graz.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 20.08.2019 09:06

biagggio napisał(a):
kropkaPl napisał(a):Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro jadac objazdem wjezdzajac do Austrii w Mureck?

Na stacji benzynowej. Jest kilka po drodze do autostrady, bo zakładam, że dalej jedziesz na Graz.


Jest kilka ale punkt 22 są zamykane.
beticz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 20.08.2019 17:47

Witam,

Będziemy jechali w sobotę z Wenecji do miejscowości Fazana. Mąż zastanawia się czy warto omijać autostrady na tym odcinku, zarówno na całej drodze przez Włochy wzdłuż wybrzeża, albo przynajmniej na odcinku samej Słowenii ( przez miejscowości Krvavi Potok/Kozina//Crni Kal//Kubed/Socerga). Ja mam obawy czy przypadkiem, gdzieś na Słowenii nie czeka nas jakaś niespodzianka i nie złapiemy mandatu. Nie wspomnę, że i czasowo i droga dłuższa. Kto ma doświadczenie ze Słowenią, czy warto "porywać" się na te 15 euro oszczędności, no chyba, że uciekniemy z opłatami na odcinku Włoskim. Będę wdzięczna za sugestie. :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 20.08.2019 18:19

kropkaPl napisał(a):Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro jadac objazdem wjezdzajac do Austrii w Mureck?

PETROL w Ptuj https://www.petrol.si/bencinski-servisi/podrobno/1720
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.08.2019 20:32

beticz napisał(a):Witam,

Będziemy jechali w sobotę z Wenecji do miejscowości Fazana. Mąż zastanawia się czy warto omijać autostrady na tym odcinku, zarówno na całej drodze przez Włochy wzdłuż wybrzeża, albo przynajmniej na odcinku samej Słowenii ( przez miejscowości Krvavi Potok/Kozina//Crni Kal//Kubed/Socerga). Ja mam obawy czy przypadkiem, gdzieś na Słowenii nie czeka nas jakaś niespodzianka i nie złapiemy mandatu. Nie wspomnę, że i czasowo i droga dłuższa. Kto ma doświadczenie ze Słowenią, czy warto "porywać" się na te 15 euro oszczędności, no chyba, że uciekniemy z opłatami na odcinku Włoskim. Będę wdzięczna za sugestie. :)



Jak dla mnie wasz objazd nie ma większego sensu, ponieważ prowadzi strasznymi wyrypami. Szkoda samochodu!
Płacenie 15 euro za kilka kilometrów ekspresówki też nie ma większego sensu.
Jest jednak bardzo łatwy i krótki objazd ekspresówki przez Koper drogami bezpłatnymi:

https://goo.gl/maps/ZnRczkvwQUR9KSwf9

Polecam - trasa nietrudna i przyjemna.
Można też objechać tak:
https://goo.gl/maps/kJ9ij8L8quND1x8T8

Trzecia opcja to zjazd we Włoszech na Kozinę (tak jak planowaliście), ale potem prosto aż do przejścia chorwackiego w Rupie i tam autostradą A7 do Rijeki i potem w dół na Pulę.

We Włoszech nie opłaca się objeżdżać autostrady, bo czym dalej na południe, tym bardziej górskie drogi. Autostradą o wiele szybciej i bezpieczniej, a koszt nie jest taki duży jak za tak długi odcinek (11 euro). Obwodnica Triestu jest darmowa.

Musicie jednak śledzić na bieżąco natężenie ruchu na odcinku od Portogruaro do Palmanova, bo trwają tam duże remonty i często się korkuje. Wystarczy mała stłuczka czy awaria i robi się potężne zatwardzenie (w lipcu straciłem tam ok. godziny). Wtedy warto zrobić skrót drogą SS14.
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 21.08.2019 08:18

kropkaPl napisał(a):Witam. Gdzie kupie winiete na Austrie wracajac z Cro jadac objazdem wjezdzajac do Austrii w Mureck?

Kup winietę elektroniczną na auto, ale...
Będąc konsumentem, nie możesz korzystać z elektronicznej winiety lub elektronicznej opłaty odcinkowej od razu po zakupie – uzyskują one ważność najwcześniej po 18 dniach od zakupu. W przypadku przedsiębiorców winieta elektroniczna lub elektroniczny roczny karnet odcinkowy są ważne natychmiast. Wybierz przedsiębiorca ( nie musisz nim być ) wpisz swoje dane i po sprawie.
https://shop.asfinag.at/pl
Octavian
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Octavian » 23.08.2019 09:10

Tak jak pisze yabko, kupowałem jako przedsiębiorca, jedyne co podałem to adres mailowy, na który przyszło potwierdzenie i rachunek. W maju kupowałem tak samo jak jechałem na Włochy. Ja jestem zadowolony, nie tracę czasu na szukanie punktu zakupu, nie muszę zatrzymywać się zaraz za granicą, nie muszę naklejać i odklejać.
beticz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 23.08.2019 21:32

Dziękuję Ci marekkowalak za odpowiedź
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 24.08.2019 14:03

Juz w domu - powrót przez Cvetlin - w piątek koło 15 korek do granicy zaczynał się za węzłem Durmanec - ktoś kiedyś pisał tutaj, że można zjechać już na nim - więc zjechałem i był to strzał w 10.
Jak tylko zobaczyliśmy armagedon za węzłem, aż złapaliśmy się za głowę.
Zaraz za rozjazdem na Macelji i Cvetlin stała policja i pilnowała prędkości (chyba 30 jak dobrze pamiętam)
Sama droga bez korków aż do przejścia granicznego - aczkolwiek nie wyobrażam sobie tych zakrętów w drugą stroną po 600km jazdy - dlatego szczerze nie polecam w nocy, nie polecam z przyczepami, nie polecam z dziećmi i osobami z chorobą lokomocyjną.
Na granicy około 12 minut koreczka, aż Pan pogranicznik nie wyszedł z budki i nie zaczął machać ręką na wszystkich - po tym ju ż poszło elegancko. Droga do Ptuja (chociaż nawi kierowała usilnie na Podlehnik) kręta, ale w nie najgorszym stanie (poza miejscowymi brakami w asfalcie i kilkoma dosłownie 50m odcinkami z dziurami). W samym Ptuju 2 razy roboty drogowe - ale jak ktoś ma nie spiącego pilota - to pewnie można to szybko objechać. Pojechałem przez miasto - ale trafiło się bez korków. Droga na lenart elegancka z zerowym ruchem aż do Murecka. W Murecku zostaliśmy skontrolowani na moście przez pograniczników wraz z otwieraniem bagażnika co mi się zdarzyło pierwszy raz od 10 wyjazdów do cro.

Teraz pytanie do bardziej ogarniętych - zjeżdżając na węźle Durmanec jedziemy cały czas wzdłuż autostrady i na rozwidleniu możemy na nią wrócić, a właściwie na przejście graniczne - przynajmniej tak widziałem na znaku - czy nie jest to trochę cwaniacki sposób na ominięcie korków i wylot prosto na przejściu granicznym?

No i na koniec - objazd sprawdzony - aczkolwiek jeżeli jest to wybór czysto ekonomiczny - dla zaoszczędzenia 15 euro - nie polecam. Jeżeli jest spowodowany korkami na granicy - można próbować, ale i w piątek stalismy kilkanaście minut - więc domyślam się, że obecnie trwa tam też armagedon. No i nie wiem czy objazd przez Bad Rakensburg? nie byłby zdecydowanie najlepszą opcją - gdybym nie miał paliwa wyliczonego do Temmel, to chyba bym próbował właśnie te wersji.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 25.08.2019 07:08

mattom napisał(a):
Teraz pytanie do bardziej ogarniętych - zjeżdżając na węźle Durmanec jedziemy cały czas wzdłuż autostrady i na rozwidleniu możemy na nią wrócić, a właściwie na przejście graniczne - przynajmniej tak widziałem na znaku - czy nie jest to trochę cwaniacki sposób na ominięcie korków i wylot prosto na przejściu granicznym?

No i na koniec - objazd sprawdzony - aczkolwiek jeżeli jest to wybór czysto ekonomiczny - dla zaoszczędzenia 15 euro - nie polecam. Jeżeli jest spowodowany korkami na granicy - można próbować, ale i w piątek stalismy kilkanaście minut - więc domyślam się, że obecnie trwa tam też armagedon. No i nie wiem czy objazd przez Bad Rakensburg? nie byłby zdecydowanie najlepszą opcją - gdybym nie miał paliwa wyliczonego do Temmel, to chyba bym próbował właśnie te wersji.


Z wjazdem na autostradę przed granicą jest to cwaniactwo, ale całkiem legalne. Nikt nie broni wszystkim tak jechać.
Kiedyś tak wyjechałem ale i tak straciłem na tych 2 przejściach prawie godzinę czasu. Teraz wolę jechać na Cvetlin gdzie w sobotę po południu było może 5 aut i ruch szedł bez zatrzymywania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 272
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone