Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 11.08.2019 21:03

Generalną różnicą objazdu przez Ilz jest jazda w dzień (turystyczno-krajoznawcza). W nocy męcząca przez liczne tereny zabudowane. Osoby, które jechały tą trasą nie polecają na noc.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 11.08.2019 23:19

Na mapach Google cała trasę nie wiem czy 100 MB zjadlo non stop online.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.08.2019 03:49

Jechałem różnymi drogami przez Słowenie, 1 raz przez Ilż i na Ormuż. Droga nie była zła, ale wolna, masakryczni wolna w porównaniu z autostradą. Później kilka razy przez Ptuj (tradycyjnie) Aż raz był Putin i korek do granicy na powrocie i już nie chciało mi się jechać przez Ptuj te ronda itp i kupiłem winiete za 15E. Po kilki nastu minutach idealnie prostej drogi Austria, Od tego czasu tylko winieta, ale... zeszłego roku miałem już winietki na SLO, ale jadąc jak to ja w sobotę nawigacja VW stwierdziła że lepiej zjechać z Autostrady w Podhlenik i udać się na cvetlin co też uczyniłem i.... nie wiem jak czasowo bo nie wiem ile była aut do granicy normalnie ale w Cvetlin nie było idealnie, aut dużo droga fatalna, wąska dziurawa, a po stronie Chorwackiej kamienie, ruch wahadłowy i auta nie umiejące podjechać....
mało tego zobaczcie jak wygląda droga z autostrady do przejście w cvetlin https://www.google.pl/maps/@46.3268483, ... 6656?hl=pl
Jak na google wygląda droga już do samego przejśćie granicznego:
https://www.google.pl/maps/@46.3077723, ... 6656?hl=pl
Przecież szkoda auta, które niejednokrotnie jest przeładowane. Zyskujecie kilka euro (nie 30 bo część idzie w większe spalanie) Tracicie dużo czasu a jedzie się drogą którą można w wielu miejscach nazwać polną. :) Z tego forum dowiedziałem się że warto oszczędzić te 30E, ale teraz już wiem że mimo iż znajduje się tu dużo przydatnych informacji to obecnie ten objazd jest całkowicie bez sensu....
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 12.08.2019 08:10

endryu napisał(a):Generalną różnicą objazdu przez Ilz jest jazda w dzień (turystyczno-krajoznawcza). W nocy męcząca przez liczne tereny zabudowane. Osoby, które jechały tą trasą nie polecają na noc.

Jechałam w nocy (tam) i w dzień (z powrotem) i bardzo sobie chwalę tę nocną jazdę. Pusto, miło, a droga prosta jak budowa cepa.
MLP to zawsze były roboty, dziwne zakręty, objazdy, wracanie i szukanie trasy. I nerwy, że skręcę nie tam gdzie trzeba i się właduję na płatną bez winiety.




Wojtas2010 napisał(a):Szanowni forumowicze nie zlinczujcie mnie proszę ale mam jedno pytanie - dlaczego objazd MLP choć teraz po ciągłych zmianach to powinno być MLP-C cieszy się większym powodzeniem niż objazd autostrady przez Ilz, Ormoż i dalej ? Czasowo i kilometrowo wychodzi prawie to samo więc o co chodzi ?

Myślałam, że to może dlatego, że ląduje się w Cro trochę wyżej i wychodzi drożej za autostrady. Ale nie liczyłam, tylko tak sobie strzelam.
Ja jestem trasą Bad Radkersburg - Ormoz naprawdę zachwycona.
Dedeusz
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 27.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dedeusz » 12.08.2019 08:49

dids76 napisał(a):
Dedeusz napisał(a):

Witam. Też jeżdżę offline i co pewien czas włączam na chwilę aby sobie zaktualizowało. Zjedz z autostrady do Murecka tam wbij sobie Cvetlin przejście lub zaznacz punkt na mapie. Przejdziesz bezproblemowo offline zaoszczędzisz 30 ojro i nie będziesz gnił w korku

Nie jest to dobry pomysł! W ubiegłym roku tak zrobiłem i GM poprowadziło mnie trasą na której nie miałem prawa przekroczyć granicy Slo/Hr
Poprowadziło mnie taką trasą https://goo.gl/maps/AoKFMj3Uri4S95LM7


No i ta trasa prowadzi właśnie na Cvetlin w którym bezproblemowo przekroczysz granicę. Więc nie wprowadzaj zamieszania. Przejście to jest otwarte dla wszystkich
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.08.2019 08:55

Dedeusz napisał(a):
dids76 napisał(a):
Dedeusz napisał(a):

Witam. Też jeżdżę offline i co pewien czas włączam na chwilę aby sobie zaktualizowało. Zjedz z autostrady do Murecka tam wbij sobie Cvetlin przejście lub zaznacz punkt na mapie. Przejdziesz bezproblemowo offline zaoszczędzisz 30 ojro i nie będziesz gnił w korku

Nie jest to dobry pomysł! W ubiegłym roku tak zrobiłem i GM poprowadziło mnie trasą na której nie miałem prawa przekroczyć granicy Slo/Hr
Poprowadziło mnie taką trasą https://goo.gl/maps/AoKFMj3Uri4S95LM7


No i ta trasa prowadzi właśnie na Cvetlin w którym bezproblemowo przekroczysz granicę. Więc nie wprowadzaj zamieszania. Przejście to jest otwarte dla wszystkich


Czytaj i przeglądaj ze zrozumieniem...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2019 09:04

Dedeusz napisał(a):
dids76 napisał(a):
Dedeusz napisał(a):

Witam. Też jeżdżę offline i co pewien czas włączam na chwilę aby sobie zaktualizowało. Zjedz z autostrady do Murecka tam wbij sobie Cvetlin przejście lub zaznacz punkt na mapie. Przejdziesz bezproblemowo offline zaoszczędzisz 30 ojro i nie będziesz gnił w korku

Nie jest to dobry pomysł! W ubiegłym roku tak zrobiłem i GM poprowadziło mnie trasą na której nie miałem prawa przekroczyć granicy Slo/Hr
Poprowadziło mnie taką trasą https://goo.gl/maps/AoKFMj3Uri4S95LM7


No i ta trasa prowadzi właśnie na Cvetlin w którym bezproblemowo przekroczysz granicę. Więc nie wprowadzaj zamieszania. Przejście to jest otwarte dla wszystkich

Jeżeli twierdzisz że tym przejściem mogą jechać wszyscy https://goo.gl/maps/PnTKNR7Ep7z8fvqj6
to nie mam więcej pytań. Taka trasą właśnie w tamtym roku poprowadziło mnie GM :oczko_usmiech:
Trasa którą wkleiłem prowadzi na Cvetlin tylko przez inne przejście graniczne, którym nie wszyscy mogą jechać!
Jeżeli otwierałeś mapkę na telefonie to otwórz jeszcze raz, bo telefon gubi "przeciągane" punkty trasy:
https://goo.gl/maps/3X6tYLPSjXPyV7bv8
GM prowadziło mnie do Cvetlin, ale nie przez przejście w Cvetlin :wink:
Dedeusz
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 27.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dedeusz » 12.08.2019 09:49

dids76 napisał(a):
Dedeusz napisał(a):
dids76 napisał(a):
Dedeusz napisał(a):

Witam. Też jeżdżę offline i co pewien czas włączam na chwilę aby sobie zaktualizowało. Zjedz z autostrady do Murecka tam wbij sobie Cvetlin przejście lub zaznacz punkt na mapie. Przejdziesz bezproblemowo offline zaoszczędzisz 30 ojro i nie będziesz gnił w korku

Nie jest to dobry pomysł! W ubiegłym roku tak zrobiłem i GM poprowadziło mnie trasą na której nie miałem prawa przekroczyć granicy Slo/Hr
Poprowadziło mnie taką trasą https://goo.gl/maps/AoKFMj3Uri4S95LM7


No i ta trasa prowadzi właśnie na Cvetlin w którym bezproblemowo przekroczysz granicę. Więc nie wprowadzaj zamieszania. Przejście to jest otwarte dla wszystkich

Jeżeli twierdzisz że tym przejściem mogą jechać wszyscy https://goo.gl/maps/PnTKNR7Ep7z8fvqj6
to nie mam więcej pytań. Taka trasą właśnie w tamtym roku poprowadziło mnie GM :oczko_usmiech:
Trasa którą wkleiłem prowadzi na Cvetlin tylko przez inne przejście graniczne, którym nie wszyscy mogą jechać!
Jeżeli otwierałeś mapkę na telefonie to otwórz jeszcze raz, bo telefon gubi "przeciągane" punkty trasy:
https://goo.gl/maps/3X6tYLPSjXPyV7bv8
GM prowadziło mnie do Cvetlin, ale nie przez przejście w Cvetlin :wink:



W co bym nie kliknął kolego to pokazuje mi coś takiego
A to jest ogólnodostępne przejście Cvetlin na którym bezproblemowo przekroczysz granicę
Załączniki:
Screenshot_20190812_094539_com.android.chrome.jpg
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.08.2019 10:04

dids76
kolega Dedeusz dalej nie kuma, że GM może w niektóre dni dziwnie prowadzić ot tak sobie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2019 10:27

Dedeusz napisał(a):
W co bym nie kliknął kolego to pokazuje mi coś takiego
A to jest ogólnodostępne przejście Cvetlin na którym bezproblemowo przekroczysz granicę

Dziwne że w linku który podałem Ci w drugim poście otwiera Ci trasę z dwoma punktami a ja wklejam z trzema.
Mnie w ubiegłym roku GM poprowadził taką trasą
Cvetlin.jpg
Dedeusz
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 27.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dedeusz » 12.08.2019 11:23

dids76 napisał(a):
Dedeusz napisał(a):
W co bym nie kliknął kolego to pokazuje mi coś takiego
A to jest ogólnodostępne przejście Cvetlin na którym bezproblemowo przekroczysz granicę

Dziwne że w linku który podałem Ci w drugim poście otwiera Ci trasę z dwoma punktami a ja wklejam z trzema.
Mnie w ubiegłym roku GM poprowadził taką trasą
Załącznik Cvetlin.jpg nie jest już dostępny



Kolego czy tak cię prowadziło typowo z murecka? Bo to dziwne. Za każdym razem ustawiam sobie miejsce początkowe na mapie mureck a jako docelowe zaznaczam sam przejście graniczne Cvetlin!! A nie miejscowosc i nie ma opcji aby prowadziło inaczej.
Załączniki:
Screenshot_20190812_111931_com.google.android.apps.maps.jpg
Screenshot_20190812_111940_com.google.android.apps.maps.jpg
Screenshot_20190812_111917_com.google.android.apps.maps.jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2019 12:59

Nie, będąc przed Ptuj wpisałem w GM "Cvetlin" i "omijaj płatne". Jako że były to godziny popołudniowego szczytu GM stwierdził że taka droga:
https://goo.gl/maps/9jtaaRedgpMBDCXS9
będzie szybsza i posłał mnie omijając Ptuj przez przejście prze które nie miałem prawa jechać :wink:
Cvetlin2.png

Ps. Objazd M-L-P, M-L-P-C i różne inne warianty objazdu słoweńskiej autostrady są mi znane jak mało któremu użytkownikowi tego forum i myślałem ze na tej trasie nic mnie nie zaskoczy :oczko_usmiech: Niestety zaskoczyło mnie GM, a raczej to że ślepo mu zaufałem, czego od tamtego czasu już nie robię i staram się przestrzegać przed tym innych :papa:
radix
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 13.08.2019 23:28

Czyli rozumiem, że prawidłowe przejście jest w Zgornij Leskovec/Gradisce (chociaż na stronie z punktami granicznymi miedzy SLO i CRO jest napisane, że tylko do ruchu lokalnego)? Stoi tam budka celnika, który sprawnie mnie odprawi. Zgadza się?? Po drugiej stronie będziemy wjeżdżać do Cvetlin, ale już nie ze wschodu tylko z północy. Zgadza się?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.08.2019 07:07

radix napisał(a):Czyli rozumiem, że prawidłowe przejście jest w Zgornij Leskovec/Gradisce (chociaż na stronie z punktami granicznymi miedzy SLO i CRO jest napisane, że tylko do ruchu lokalnego)? Stoi tam budka celnika, który sprawnie mnie odprawi. Zgadza się?? Po drugiej stronie będziemy wjeżdżać do Cvetlin, ale już nie ze wschodu tylko z północy. Zgadza się?


A co to za strona? Cvetlin jest dopuszczony do ruchu EU..
radix
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 14.08.2019 08:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 270
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone