Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dedeusz
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 27.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dedeusz » 04.08.2019 15:42

Witam. Ja dziś rano jechałem objazdem. Zero ruchu. Na granicy w Cvetlin żadnego auta. Wyszło czasowo godzinę szybciej niż autostradą bo tam korek i zaoszczędzone Pieniadze
oszi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszi » 04.08.2019 18:23

Dedeusz napisał(a):Witam. Ja dziś rano jechałem objazdem. Zero ruchu. Na granicy w Cvetlin żadnego auta. Wyszło czasowo godzinę szybciej niż autostradą bo tam korek i zaoszczędzone Pieniadze


kolego na pewno jechałeś na granice CVETLIN bo ja jechałem 24.07 wieczorem i droga był zamknięta bo most remontują i brak przejazdu.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.08.2019 18:27

oszi napisał(a):
Dedeusz napisał(a):Witam. Ja dziś rano jechałem objazdem. Zero ruchu. Na granicy w Cvetlin żadnego auta. Wyszło czasowo godzinę szybciej niż autostradą bo tam korek i zaoszczędzone Pieniadze


kolego na pewno jechałeś na granice CVETLIN bo ja jechałem 24.07 wieczorem i droga był zamknięta bo most remontują i brak przejazdu.

W jakim mieście? Na jakiej drodze remontują most?
oszi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszi » 04.08.2019 19:15

endryu napisał(a):
oszi napisał(a):
Dedeusz napisał(a):Witam. Ja dziś rano jechałem objazdem. Zero ruchu. Na granicy w Cvetlin żadnego auta. Wyszło czasowo godzinę szybciej niż autostradą bo tam korek i zaoszczędzone Pieniadze


kolego na pewno jechałeś na granice CVETLIN bo ja jechałem 24.07 wieczorem i droga był zamknięta bo most remontują i brak przejazdu.

W jakim mieście? Na jakiej drodze remontują most?


Mostek jest remontowany parę km przed granicą Słowenia-Chorwacja ja jechałem od Mureck do Ptuj na Cvetlin drogą 690 i dupa, było już ciemno i nie szukałem alternatywy i cofka do Ptuj i na autostradę płatną zakup winiety i na granice a tam kontrola winiety, przede mną zwinęli Niemca bez winiety i 300euro kary. Rok temu też chciałem objechać autostradę i jechałem Ptuj -Cvetlin to mnie i innych cofnęli z granicy bo Słoweńcy remontowali swoje przejście a Chorwaci rozkładali tylko ręce.Alternatywą może być przejście Ormoź ale przeliczając km i czas to lepiej wykupić winietę Słoweńską. Moje odczucie jest takie że specjalnie Słoweńcy utrudniają żeby ludzie szukający alternatywy dla autostrady uciekali na nią bo to dla nich kasa.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 04.08.2019 20:03

jacakam napisał(a):Ja tankuję w miejscowości Mureck droga 69 pierwsza stacja po zjeździe z autostrady w Austrii w kierunku objazdu na Słowenii https://goo.gl/maps/nqMkLjo5jg8Mo49Y7 Stacja ok. Cena ON 1.10€/L (14.06.2019)


Dzięki, chętnie skorzystam jak będę jechał. A orientujesz się czy są też dystrybutory automaty w razie gdyby stacja była zamknięta?
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 04.08.2019 21:34

czy ktoś coś wie na temat remontu tego mostku przed przejsciem Cvetlin? google maps nie pokazuje zeby droga była zamknięta. jadę 13 sierpnia i nie chciałabym z objazdu jechać na autostradę...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.08.2019 21:41

ja+ty=my napisał(a):czy ktoś coś wie na temat remontu tego mostku przed przejsciem Cvetlin? google maps nie pokazuje zeby droga była zamknięta. jadę 13 sierpnia i nie chciałabym z objazdu jechać na autostradę...

Słoweńcy też nic na swoich stronach nie mają informacji o zamkniętej drodze https://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx
jacakam
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacakam » 05.08.2019 09:52

lukasz22i napisał(a): Dzięki, chętnie skorzystam jak będę jechał. A orientujesz się czy są też dystrybutory automaty w razie gdyby stacja była zamknięta?


Ja jestem tam zawsze w godzinach otwarcia i nie korzystałem z automatu. Ale zgodnie z opiniami zawartymi w necie płatność w automacie w nocy możliwa jest tylko kartą nie gotówką.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2019 11:26

piotrulex napisał(a):
dids76 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
majeczka napisał(a): ...autostrada oddana i wierzcie mi fajnie się nią jedzie .... Kolejka na granicy .. Dla jadących do Croatii ... mniej więcej na 1h-1,5h...


Kolejka 1,5h powiadasz

To mniej więcej tyle co przejazd darmowymi drogami przez całą Słowenię, np MLP i granica w Cvetlin gdzie korków raczej nie ma ...

Raczej nie ma, ja w tamtym roku stałem 1,5 godziny w drodze powrotnej :wink:
Ostatnio jak widać, weekendowy korek na słoweńskiej autostradzie przeniósł się z okolic Ptuj na granicę :oczko_usmiech:
Do czasu wejścia Chorwacji do strefy Schengen tak to niestety będzie wyglądało.


Doprecyzujmy

Stałeś właśnie w Cvetlin? Czy gdzie? Jaki dzień tygodnia i godzina?

Jeśli tylko na powrocie to mam to w nosie :wink: . Będziemy na 90% wracać z Istrii, gdzie zadupiami omijamy większość korka a na dodatek będzie to środek tygodnia


Jadąc DO cro pojechaliśmy przez Cvetlin. Zjazd w Austrii 226, MLP standardowo a dalej dla nas juz nowa trasa na nieznane nam przejście graniczne. Byliśmy tam w piątek 19 lipca koło 10-11 i przed nami na granicy jedno auto. Droga mocno przyzwoita

Powrót już płatną gdyż jadąc z Istrii to już warto wyskoczyć z 15E
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 05.08.2019 14:29

ja+ty=my napisał(a):czy ktoś coś wie na temat remontu tego mostku przed przejsciem Cvetlin? google maps nie pokazuje zeby droga była zamknięta. jadę 13 sierpnia i nie chciałabym z objazdu jechać na autostradę...


Wczoraj jechałem i nie było tam żadnych remontów ;)
cretor23
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 05.08.2019 19:57

Endrju napisał(a):
ja+ty=my napisał(a):czy ktoś coś wie na temat remontu tego mostku przed przejsciem Cvetlin? google maps nie pokazuje zeby droga była zamknięta. jadę 13 sierpnia i nie chciałabym z objazdu jechać na autostradę...


Wczoraj jechałem i nie było tam żadnych remontów ;)

Oni chyba na weekend rozpoczynają remonty;) Sam jestem ciekaw co ten przyniesie...
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 05.08.2019 20:39

endryu napisał(a):
oszi napisał(a):
Dedeusz napisał(a):Witam. Ja dziś rano jechałem objazdem. Zero ruchu. Na granicy w Cvetlin żadnego auta. Wyszło czasowo godzinę szybciej niż autostradą bo tam korek i zaoszczędzone Pieniadze


kolego na pewno jechałeś na granice CVETLIN bo ja jechałem 24.07 wieczorem i droga był zamknięta bo most remontują i brak przejazdu.

W jakim mieście? Na jakiej drodze remontują most?


Ja z kolei do Chorwacji przez Cvetlin wjeżdżałem 22.07 (poniedziałek). Żadnego remontu nie było. Wracałem 1 sierpnia (czwartek), też nie było remontu. Albo trafiłeś na jakieś losowe lub planowane usuwanie niewielkiej usterki, albo faktycznie lubią poprzeszkadzać.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.08.2019 10:54

do mego wyjazdu już tylko 29dni (tak już odliczam :)) i śledzę tutaj tę dyskusję. Planuję jechać trasą jaką ostatnio wybiera większość forumowiczów, czyli ze Spiefield na Cvetlin. Mam tylko jedno pytanie, na które nie umiem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, czy są tam jakieś ograniczenia nocne (wiem UE, głupie pytanie). Będę tam ok 2-3 nad ranem.
Dedeusz
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 27.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dedeusz » 07.08.2019 07:51

oszi napisał(a):
Dedeusz napisał(a):Witam. Ja dziś rano jechałem objazdem. Zero ruchu. Na granicy w Cvetlin żadnego auta. Wyszło czasowo godzinę szybciej niż autostradą bo tam korek i zaoszczędzone Pieniadze


kolego na pewno jechałeś na granice CVETLIN bo ja jechałem 24.07 wieczorem i droga był zamknięta bo most remontują i brak przejazdu.



Nie było żadnego remontu. Droga czyściutka. Korzystacie z Google Maps one pokażą gdyby miało coś być
bupalus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bupalus » 07.08.2019 08:56

Jechałem przez Cvetlin, żadnych remontów. W Austrii zjechałem już w Ilz bo dosyć miałem monotonii autostrad, dalej drogą 66 i 69. Mam wrażenie że przy robotach drogowych w Ilz fotoradar błysnął, choć jechałem góra 70.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 267
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone