Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 08.08.2019 22:49

rocker napisał(a):do mego wyjazdu już tylko 29dni (tak już odliczam :)) i śledzę tutaj tę dyskusję. Planuję jechać trasą jaką ostatnio wybiera większość forumowiczów, czyli ze Spiefield na Cvetlin. Mam tylko jedno pytanie, na które nie umiem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, czy są tam jakieś ograniczenia nocne (wiem UE, głupie pytanie). Będę tam ok 2-3 nad ranem.


Nie pamiętam, żeby były jakieś "nocne" ograniczenia na tej trasie. Na pewno na granicy w Spielfeld jest ograniczenie do 20 lub 30 km/h. Trzeba uważać, bo tam jest radar.
W nocy generalnie są ograniczenia, ale na autostradach w Austrii tzw. IGL (z uwagi na zanieczyszczenie środowiska).
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 08.08.2019 23:00

rocker napisał(a):do mego wyjazdu już tylko 29dni (tak już odliczam :)) i śledzę tutaj tę dyskusję. Planuję jechać trasą jaką ostatnio wybiera większość forumowiczów, czyli ze Spiefield na Cvetlin. Mam tylko jedno pytanie, na które nie umiem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, czy są tam jakieś ograniczenia nocne (wiem UE, głupie pytanie). Będę tam ok 2-3 nad ranem.

Całodobowy fotoradar w Lichendorf :!: (ale o tym było już nie raz. Tzn. błyska i wysyła widokówki) :idea:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.08.2019 02:07

rocker napisał(a):do mego wyjazdu już tylko 29dni (tak już odliczam :)) i śledzę tutaj tę dyskusję. Planuję jechać trasą jaką ostatnio wybiera większość forumowiczów, czyli ze Spiefield na Cvetlin. Mam tylko jedno pytanie, na które nie umiem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, czy są tam jakieś ograniczenia nocne (wiem UE, głupie pytanie). Będę tam ok 2-3 nad ranem.


Większość chyba jednak jeździ autostradami... objazd autostrady ma jeszcze sens jak jest korek, w szczycie sezonu (zeszłego roku korek był to zjechałem na końcu płatnej na cvetlin co niewiele dało bo tam też korek ale przejście małe i szło znacznie wolniej.
Jadąc po sezonie chcąc robić objazd dokładasz sobie ponad godzinę drogi, kluczenia bo "dziurach" Słowenii. Nie wiem w tym roku jak daleko jest autostrada bo nie śledzę tego. Ale jak dla mnie to bez sensu pchać się w te ich miasteczka...
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.08.2019 06:04

Dokładnie, zgadzam się.
W Austrii często traci się sporo przez korki, o Wiedniu nie wspomnę a nikt go nie omija
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.08.2019 08:54

Garo&Justa napisał(a):Dokładnie, zgadzam się.
W Austrii często traci się sporo przez korki, o Wiedniu nie wspomnę a nikt go nie omija

Ja nie doświadczam korków w Austrii (w Wiedniu).
Jeżdżę w nocy i jest płynnie i w miarę pusto. Nawet jak były te mega remonty 2 lata temu.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.08.2019 09:43

paulr napisał(a):
rocker napisał(a):do mego wyjazdu już tylko 29dni (tak już odliczam :)) i śledzę tutaj tę dyskusję. Planuję jechać trasą jaką ostatnio wybiera większość forumowiczów, czyli ze Spiefield na Cvetlin. Mam tylko jedno pytanie, na które nie umiem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, czy są tam jakieś ograniczenia nocne (wiem UE, głupie pytanie). Będę tam ok 2-3 nad ranem.


Większość chyba jednak jeździ autostradami... objazd autostrady ma jeszcze sens jak jest korek, w szczycie sezonu (zeszłego roku korek był to zjechałem na końcu płatnej na cvetlin co niewiele dało bo tam też korek ale przejście małe i szło znacznie wolniej.
Jadąc po sezonie chcąc robić objazd dokładasz sobie ponad godzinę drogi, kluczenia bo "dziurach" Słowenii. Nie wiem w tym roku jak daleko jest autostrada bo nie śledzę tego. Ale jak dla mnie to bez sensu pchać się w te ich miasteczka...

I tu masz całkowitą rację, jakie oszczędności, czasu i kasy? Guzik prawda, wystarczy na GM wyznaczyć Brno-Lucko i poprowadzić po objeździe i porównać do trasy przez A3(A) - 87 i 86(H) to wychodzi że:

LMPC = 479 km / 5:40 (teoretyczna, bez korków) + 48 kuna + korki
A3-87-86 = 484 / 5:25 (teoretyczna, bez korków) + 47 kuna i bez korków

W obydwu przypadkach mamy tylko dwie winiety, A i CZ. Więc co lepsze.
Wydaje się że objazd płatnego odcinka jest już bez sensu, zawsze w plecy i kosztem i czasem.
Więc albo płacimy albo całkowicie zmieniamy drogę przez inne państwa tym bardziej że mają wyremontowane drogi w zakresie nas interesującym.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.08.2019 10:00

wielbiciel napisał(a):
A3-87-86 = 484 / 5:25 (teoretyczna, bez korków) + 47 kuna i bez korków




Coś takiego masz na myśli?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.08.2019 10:36

toomas napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
A3-87-86 = 484 / 5:25 (teoretyczna, bez korków) + 47 kuna i bez korków




Coś takiego masz na myśli?

Tak, tylko Szombathely obwodnicą nie miastem.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.08.2019 10:43

kaeres napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Dokładnie, zgadzam się.
W Austrii często traci się sporo przez korki, o Wiedniu nie wspomnę a nikt go nie omija

Ja nie doświadczam korków w Austrii (w Wiedniu).
Jeżdżę w nocy i jest płynnie i w miarę pusto. Nawet jak były te mega remonty 2 lata temu.


DO jedziemy w nocy, jest super, nawet właśnie te 2 lata temu

Z to już lekko godziny szczytu. Jak były remonty, chyba na A23 to seryjna nawi VW z trafikiem poprowadziła nas przez centrum. Byliśmy minimalnie szybciej a zawsze jakaś odmiana. Chyba rok temu google poprowadził chyba S1-A4 choć tam też diabelsko się wystaliśmy

W tym roku było gęsto ale znośnie na A23
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.08.2019 11:00

wielbiciel napisał(a):
toomas napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
A3-87-86 = 484 / 5:25 (teoretyczna, bez korków) + 47 kuna i bez korków




Coś takiego masz na myśli?

Tak, tylko Szombathely obwodnicą nie miastem.


I winiet na H nie trzeba?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.08.2019 11:20

toomas napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
toomas napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
A3-87-86 = 484 / 5:25 (teoretyczna, bez korków) + 47 kuna i bez korków




Coś takiego masz na myśli?

Tak, tylko Szombathely obwodnicą nie miastem.


I winiet na H nie trzeba?

Nie trzeba.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.08.2019 11:33

wielbiciel napisał(a):
toomas napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
toomas napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
A3-87-86 = 484 / 5:25 (teoretyczna, bez korków) + 47 kuna i bez korków




Coś takiego masz na myśli?

Tak, tylko Szombathely obwodnicą nie miastem.


I winiet na H nie trzeba?

Nie trzeba.


Dzięki. Trasa zapisana na "wszelki wypadek" :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 09.08.2019 12:41

toomas napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
A3-87-86 = 484 / 5:25 (teoretyczna, bez korków) + 47 kuna i bez korków




Coś takiego masz na myśli?


Jak już tak kombinujecie to ja proponuję jeszcze inną trasę, z Brna odbić na Bratysławę i dalej na 86. Trasa przeze mnie testowana wielokrotnie - średnio 2 razy do roku jestem w Rumunii służbowo.
Dla mnie jadąc ze Śląska opłacają się tylko dwie trasy SK-HUN-HR albo CZ-A-SLO-HR, opisywanymi w innych działach.
Objazd autostrady słoweńskiej wszystkimi ma swoje plusy, kiedyś się zgubiłem i trafiłem do bardzo fajnej winiarni :)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.08.2019 12:48

rocker napisał(a):
Jak już tak kombinujecie to ja proponuję jeszcze inną trasę, z Brna odbić na Bratysławę i dalej na 86. Trasa przeze mnie testowana wielokrotnie - średnio 2 razy do roku jestem w Rumunii służbowo.
Dla mnie jadąc ze Śląska opłacają się tylko dwie trasy SK-HUN-HR albo CZ-A-SLO-HR, opisywanymi w innych działach.
Objazd autostrady słoweńskiej wszystkimi ma swoje plusy, kiedyś się zgubiłem i trafiłem do bardzo fajnej winiarni :)


Ale na SK trzeba winiete
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.08.2019 13:14

Czy Wy wiecie w jakim wątku piszecie posty :?: :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 268
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone