Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.08.2019 07:31

radix napisał(a):Strona policji słoweńskiej. http://www.policija.si/images/stories/D ... ljevid.pdf


No to z tej strony wynika, że Cvetlin jest dopuszczony do ruchu EU.

2019-08-14 08_30_04-Window.png
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 08:01

Kiedyś jeździłem przez Cvetlin, ze względu na budowę autostrady w Slo. Od dwóch lat nie jadę już objazdem i sobie chwalę.
Jednak widząc jaką popularność zdobywa Cvetlin, myślę że można się spodziewać tam niedługo większych korków niż w G.Macelj.
Mam wrażenie że niektórzy będą jeździć objazdem nawet jak HR wejdzie do Schengen... 15 ojro by zaoszczędzić...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.08.2019 08:13

Garo&Justa napisał(a):Kiedyś jeździłem przez Cvetlin, ze względu na budowę autostrady w Slo. Od dwóch lat nie jadę już objazdem i sobie chwalę.
Jednak widząc jaką popularność zdobywa Cvetlin, myślę że można się spodziewać tam niedługo większych korków niż w G.Macelj.
Mam wrażenie że niektórzy będą jeździć objazdem nawet jak HR wejdzie do Schengen... 15 ojro by zaoszczędzić...


Już są:) W ostatnią sobotę patrzyłem to Cvetlin podawali ok 1h na wjazd do HR.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 08:15

No właśnie. Nie chce szufladkować ale domyślacie się jakie blachy dominują na tym przejściu...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.08.2019 08:31

Garo&Justa napisał(a):No właśnie. Nie chce szufladkować ale domyślacie się jakie blachy dominują na tym przejściu...


Ja chyba jako awaryjne przejście zaplanuje Rogatec bo GM już wytycza objazdy Macelij przez Cvetlin i pewnie stąd te korki.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.08.2019 08:52

Garo&Justa napisał(a):No właśnie. Nie chce szufladkować ale domyślacie się jakie blachy dominują na tym przejściu...

W ubiegłym roku na powrocie stałem w Cvetlin ok. 1,5h. Samochodów na polskich blachach było bardzo mało, przeważały lokalne słoweńskie i dosyć sporo austriackich.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2019 09:00

Garo&Justa napisał(a):No właśnie. Nie chce szufladkować ale domyślacie się jakie blachy dominują na tym przejściu...


Jakie? Ja w tym roku widziałem tam i w okolicy jedynie lokalne

Więc jaki miał być wniosek?

:D
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2019 09:17

Piszę tak, ponieważ kiedyś jeżdżąc przez Cvetlin, nasze blachy były większością.
Widząc jak sie wątek rozwija, myślę że będzie ich więcej.
Czekam jak się wątek rozwinie po wejściu Cro do Schengen.
Myślicie ze się zakończy?
radix
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radix » 14.08.2019 09:27

A tutaj coś co może się przydać, aczkolwiek pewnie niektórzy z forumowiczów już to znają.
https://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2019 09:35

Garo&Justa napisał(a):Piszę tak, ponieważ kiedyś jeżdżąc przez Cvetlin, nasze blachy były większością.
Widząc jak sie wątek rozwija, myślę że będzie ich więcej.
Czekam jak się wątek rozwinie po wejściu Cro do Schengen.
Myślicie ze się zakończy?


Dla mnie jak znikną kolejki na głównym przejściu to nie będzie sensu jechania objazdem. Tym bardziej, ze autostrada już cała :)

Teraz wole jechać szybciej i za darmo bocznymi :)
Wojtas2010
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas2010 » 14.08.2019 11:15

Znawców tematu proszę o podpowiedź bo się lekko pogubiłem, żeby obecnie objechać Słoweńską autostradę i dostać się do Cvetlin to w Ptuj należy jechać drogą nr 2 przez nowy most czy drogą nr 710 przez stary most ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.08.2019 12:31

Wojtas2010 napisał(a):Znawców tematu proszę o podpowiedź bo się lekko pogubiłem, żeby obecnie objechać Słoweńską autostradę i dostać się do Cvetlin to w Ptuj należy jechać drogą nr 2 przez nowy most czy drogą nr 710 przez stary most ?

Można jechać nowym https://goo.gl/maps/NFgbX8tGSboZxc8k7
I starym https://goo.gl/maps/hCH2muqPKdzTQEKWA
Wojtas2010
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtas2010 » 14.08.2019 12:47

dids76 dzięki
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 14.08.2019 14:31

dids76 napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):No właśnie. Nie chce szufladkować ale domyślacie się jakie blachy dominują na tym przejściu...

W ubiegłym roku na powrocie stałem w Cvetlin ok. 1,5h. Samochodów na polskich blachach było bardzo mało, przeważały lokalne słoweńskie i dosyć sporo austriackich.


Jak ja czekałem na swoją kolejkę do wjazdu, to byłem tam jedynym na PL blachach, na ok. 15 pojazdów. Głównie blaszki "A" i "SLO".
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 15.08.2019 22:04

Ja w tym roku zrezygnowałem z objazdu jadąc do cro, co prawda zgubiłem się lekko wracając na autostradę po tankowaniu na temmel, ale przejazd przez Słowenie bez jakichkolwiek przeszkód, na granicy koło 10 aut, gdyby nie jedno auto, które się nie spodobało zarówno jednym jak i drugim celnikom, nie stali byśmy ani minuty (poniedziałek 23.30).
Droga powrotna w piątek, na granicy pewnie około 15-16 więc chyba spróbuję Cvetlin, patrząc na to co jest n kamerach przez ostatnie tygodnie, ale jak w macelji będzie spokój, to chyba poświęce 15euro i w domu będę godzinę szybciej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 271
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone