Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 25.08.2019 10:46

Yankee napisał(a):
mattom napisał(a):
Teraz pytanie do bardziej ogarniętych - zjeżdżając na węźle Durmanec jedziemy cały czas wzdłuż autostrady i na rozwidleniu możemy na nią wrócić, a właściwie na przejście graniczne - przynajmniej tak widziałem na znaku - czy nie jest to trochę cwaniacki sposób na ominięcie korków i wylot prosto na przejściu granicznym?

No i na koniec - objazd sprawdzony - aczkolwiek jeżeli jest to wybór czysto ekonomiczny - dla zaoszczędzenia 15 euro - nie polecam. Jeżeli jest spowodowany korkami na granicy - można próbować, ale i w piątek stalismy kilkanaście minut - więc domyślam się, że obecnie trwa tam też armagedon. No i nie wiem czy objazd przez Bad Rakensburg? nie byłby zdecydowanie najlepszą opcją - gdybym nie miał paliwa wyliczonego do Temmel, to chyba bym próbował właśnie te wersji.


Z wjazdem na autostradę przed granicą jest to cwaniactwo, ale całkiem legalne. Nikt nie broni wszystkim tak jechać.
Kiedyś tak wyjechałem ale i tak straciłem na tych 2 przejściach prawie godzinę czasu. Teraz wolę jechać na Cvetlin gdzie w sobotę po południu było może 5 aut i ruch szedł bez zatrzymywania.


Przejazd weekendowy to Cvetlin lub inne alternatywne przejścia graniczne.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.08.2019 12:40

Yankee napisał(a):
mattom napisał(a):
Teraz pytanie do bardziej ogarniętych - zjeżdżając na węźle Durmanec jedziemy cały czas wzdłuż autostrady i na rozwidleniu możemy na nią wrócić, a właściwie na przejście graniczne - przynajmniej tak widziałem na znaku - czy nie jest to trochę cwaniacki sposób na ominięcie korków i wylot prosto na przejściu granicznym?


Z wjazdem na autostradę przed granicą jest to cwaniactwo, ale całkiem legalne. Nikt nie broni wszystkim tak jechać.
Kiedyś tak wyjechałem ale i tak straciłem na tych 2 przejściach prawie godzinę czasu. Teraz wolę jechać na Cvetlin gdzie w sobotę po południu było może 5 aut i ruch szedł bez zatrzymywania.


Ale dlaczego cwaniactwo? Przecież w ten sposób jedzie się normalną drogą krajową, nie łamie się żadnych przepisów ani zasad kultury. Po prostu sposób na poradzenie sobie z korkiem - swoją drogą, całkiem mądry.

Rozumując w ten sposób to każdy objazd korka zamiast stania w ogonku będzie cwaniactwem!

Ilu tu na forum jest "cwaniaków" objeżdżających Cadcę przez Oscadnicę albo węzeł Lucko lokalnymi! Że nie wspomnę o "cwaniakach" objeżdżających gierkówkę od kwietnia :D :D

To ja w lipcu też przycwaniakowałem we Włoszech przed Palmanova, bo zamiast stać w potężnym korku, objechałem lokalnymi :wink: :wink:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 25.08.2019 22:33

Jak piszą poprzednicy, całkiem legalny i rozsądny wybór, w tym roku tak właśnie zjechałem w zeszłą niedzielę w Durmanec, ale dalej wybrałem Cvetlin, gdzie przeprawa zajęła mi dwie minuty.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.08.2019 14:53

My w tym roku również po raz pierwszy Cvetlin i Durmanec. Szczerze polecam
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 26.08.2019 19:34

piotrulex napisał(a):My w tym roku również po raz pierwszy Cvetlin i Durmanec. Szczerze polecam

Durmanec? Tam wjeżdżasz na autostradę czy już w Macelj??
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 26.08.2019 19:49

Można chyba jeszcze wcześniej. Sv Krizje, przy outletowym centrum handlowym, potem Lepoglava i Cvetlin.
Wszystko zależy od wielkości korka.
Jechał ktoś tak, bo taki mam plan na piątkowy powrót ?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 26.08.2019 20:10

Cezaryna napisał(a):Można chyba jeszcze wcześniej. Sv Krizje, przy outletowym centrum handlowym, potem Lepoglava i Cvetlin.
Wszystko zależy od wielkości korka.
Jechał ktoś tak, bo taki mam plan na piątkowy powrót ?

Ja mam na myśli drogę do, więc w przeciwnym kierunku
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.08.2019 20:19

tranquilo napisał(a):
piotrulex napisał(a):My w tym roku również po raz pierwszy Cvetlin i Durmanec. Szczerze polecam

Durmanec? Tam wjeżdżasz na autostradę czy już w Macelj??

Jedź do Durmanec. Znacznie niższa opłata za A2 od wjazdu w Gornji Macelj.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 26.08.2019 23:17

Cezaryna napisał(a):Można chyba jeszcze wcześniej. Sv Krizje, przy outletowym centrum handlowym, potem Lepoglava i Cvetlin.
Wszystko zależy od wielkości korka.
Jechał ktoś tak, bo taki mam plan na piątkowy powrót ?


W piątek 23.08 korek zaczynał się od wjazdu Durmanec w stronę SLO, udalo nam się zjechać bez problemu,
ale kilka lat temu korek zaczynał się właśnie od centrum outletowego i spokojnie można było tam uciec sam w tym roku się nad tym nawet chwilkę zastanawiałem :D

Co do korka :D kilka lat temu
Pamiętam doskonale ten korek :D bo byłem pierwszy raz autem z DPF i oczywiście zaczął wypalanie zaraz po zatrzymaniu się przed węzłem :D dziwnym trafem zrobiło się w okół nas tyle wolnego miejsca :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.08.2019 10:16

endryu napisał(a):
tranquilo napisał(a):
piotrulex napisał(a):My w tym roku również po raz pierwszy Cvetlin i Durmanec. Szczerze polecam

Durmanec? Tam wjeżdżasz na autostradę czy już w Macelj??

Jedź do Durmanec. Znacznie niższa opłata za A2 od wjazdu w Gornji Macelj.


Tak, dokładnie tak pojechaliśmy DO, właśnie po takiej podpowiedzi
rafaghub
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaghub » 27.08.2019 10:40

Witam
Czy jest jakas mozliwosc ominiecia autostrady nocujac w Jiršovci?
Zawsze jezdzilismy autostrada,a w tym roku chcemy sprobowac ominac ja
Jest mozliwosc spokojnego przejazdu bez bladzenia,czy lepiej zaplacic te 30e
w sloweni 31.08
pozdrawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.08.2019 10:45

rafaghub napisał(a):Witam
Czy jest jakas mozliwosc ominiecia autostrady nocujac w Jiršovci?
Zawsze jezdzilismy autostrada,a w tym roku chcemy sprobowac ominac ja
Jest mozliwosc spokojnego przejazdu bez bladzenia,czy lepiej zaplacic te 30e
w sloweni 31.08
pozdrawiam


Hmmm

Nie chcę być niegrzeczny, ale zapytam. Czy potrafisz obsługiwać mapy google i przeczytałeś choć z 3 ostatnie strony tego tematu?

Po co zadawać to samo pytanie w kilku tematach? oplaty-za-autostrady-dyskusja-przeniesiona-z-faq-t28182-2775.html#p2094505

Może też inaczej

TAK

:D
rafaghub
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaghub » 27.08.2019 11:08

no dzieki
nie ma to jak pomoc na forum
ale co post to inne opinie czy warto...
nie widze postu z dojazdem do Jiršovci
na google nie dowiem sie o stanie drog/waskie,kamieniste,dziury/...
nie umiem czytac map google.....
drugi post usuniety....

ale dzieki za rady ,postaram sie do nich przystosowac
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.08.2019 11:16

rafaghub napisał(a):no dzieki
nie ma to jak pomoc na forum
ale co post to inne opinie czy warto...
nie widze postu z dojazdem do Jiršovci
na google nie dowiem sie o stanie drog/waskie,kamieniste,dziury/...
nie umiem czytac map google.....
drugi post usuniety....

ale dzieki za rady ,postaram sie do nich przystosowac


Czytałeś o NAJPOPULARNIEJSZYM objeździe przez MLP czyli Mureck Lenart Ptuj a poźniej np. granica Cvetlin?

Widzisz gdzie przy tym objeździe jest Twój nocleg?

Czy gdyby tam była kamienista droga z dziurami to objazd byłby najpopularniejszy i nie było by tych informacji na forum?

No chyba, że Ty pytasz o dojazd z głównej drogi do Twojego noclegu gdzie masz pewnie kilkaset metrów?

Masz jeszcze jakieś pytania?

Nie miej pretensji, że kasowane są Twoje posty, jak dokładnie to samo pytanie zadajesz w kilku tematach, no zlituj się :)

OPINIE maja to do siebie, ze mogą być różne. Jeden jedzie w tygodniu, w nocy i ma w nosie 15E, więc oszczędza może nawet godzinę i jedzie autostradą. Inny jedzie w korkowym terminie, więc jedzie objazdem gdyż nie dość, że 15E w kieszeni to i szybciej przejedzie

Poczytaj, a się dowiesz na czym tu polegają dylematy i podejmiesz decyzję najlepszą dla SIEBIE :)
Ostatnio edytowano 27.08.2019 11:21 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
rafaghub
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaghub » 27.08.2019 11:19

Dzieki bardzo :D
Brak pytam wiecej
Jade z dwojka dzieci ,jedno rok drugie 6 lat i troche sie obawiam ,zeby nie pobladzic.
To nasza 5 wyprawa do Cro,ale zawsze autostrada.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 273
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone