Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.09.2019 14:11

@namo może stawiać nam wszystkim viniety :)
Kupuje nawet ze złą datą i wyrzuca kupując nową.
Nam, cebulakom każdy eurocencik w kieszeniu ugrzązł na stałe więc nie łatwo tak szargać szmalem :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 30.09.2019 23:53

namo napisał(a):Przypominam, że 15 eur to jest tylko 65 zł.

W moim przypadku nie chodzi o 15 euro tylko o korek na granicy.

Wejdzie Cro do Schengen to będę jeździł autostradą.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 02.10.2019 09:30

krutom napisał(a): W moim przypadku nie chodzi o 15 euro tylko o korek na granicy.


Gdy napotykam tam zator, to także uciekam na Cvetlin i to jedyny powód przejazdu tamtą trasą :)

krutom napisał(a):Wejdzie Cro do Schengen to będę jeździł autostradą.


Dużo może się nie zmienić... korek przeniesie się na bramki autostradowe :(
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.10.2019 12:03

Dlatego ja od zeszłego roku latam na Bad Radkesburg i Omrož.
Jestem sknera, która nie lubi korków.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.10.2019 12:40

Endrju napisał(a):
krutom napisał(a): W moim przypadku nie chodzi o 15 euro tylko o korek na granicy.


Gdy napotykam tam zator, to także uciekam na Cvetlin i to jedyny powód przejazdu tamtą trasą :)

Przypuszczam, że po wejściu Cro do strefy Schengen też będę jeździł autostradą... o ile nie będzie czerwono na bramkach, ale te będzie można ominąć w miejscu, gdzie wjeżdża się od strony Cvetlina.
O ile korek nie będzie zaczynał się w połowie Słowenii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Endrju napisał(a):
krutom napisał(a):Wejdzie Cro do Schengen to będę jeździł autostradą.


Dużo może się nie zmienić... korek przeniesie się na bramki autostradowe :(

Ale wjazd na autostradę to więcej bramek niż jest ich na granicy i zauważ, że na bramkach w Lučko, gdzie zbiegają się dwie autostrady rzadko są takie korki w kierunku południowym, że trzeba w nich spędzić np godzinę. Poza tym-gdy jednak robi się gęsto-pracownicy stoją z biletami i je rozdają. A na granicy pewnych kwestii nie przyspieszysz-sam fakt podania dokumentów i odebrania ich po chwili z pewnością zajmuje więcej czasu niż pobranie biletu.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.10.2019 12:54

Dlatego po zaprzestaniu kontroli granicznej (Chorwacja w schengen) nawet zwiększy się (w danym czasie dużego natężenia) ruch na bramkach w kierunku wybrzeża. Puszczają wtedy dwoma, max. trzema pasami. Z reguły w tym samym czasie jest korek od wybrzeża. Przepustowości Lučko raczej nie zwiększą.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.10.2019 13:08

endryu napisał(a):Dlatego po zaprzestaniu kontroli granicznej (Chorwacja w schengen) nawet zwiększy się (w danym czasie dużego natężenia) ruch na bramkach w kierunku wybrzeża. Puszczają wtedy dwoma, max. trzema pasami. Z reguły w tym samym czasie jest korek od wybrzeża. Przepustowości Lučko raczej nie zwiększą.

Dlaczego ma się zwiększyć? Rozumiem, że osoby dotychczas jadące objazdem zdecydują się na jazdę autostradą, ale to znikomy procent tego, ile już tam jedzie.
Odnośnie zaś korka w przeciwnym kierunku-zależy kiedy i o której jest się na granicy. Dotychczas byłem tam koło 5 jak nie wcześniej, a wtedy w stronę Słowenii nie jechało zbyt dużo samochodów, poza tym-omijałem "korkowe" terminy jak np soboty.
Foxtrot
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 02.10.2019 14:06

@kojacek ma rację: podróż najlepiej planować w tygodniu, a sobocie i niedzieli zapomnieć. Wiele lat temu HAC rozdawał na przejściach granicznych ulotki z kalendarzem przewidywanego ruchu. Teraz można to znaleźć na ich stronie. Trzymam się tego od lat i nieźle na tym wychodzę. Niestety kilka razy musiałem podróżować z powrotem w niedzielę i za każdym razem przytrafiały się jakieś utrudnienia.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 06.10.2019 12:02

Foxtrot napisał(a):@sviva Wszystko jest dla ludzi. W podróży potrzeba umiejętności modyfikowania planów. Dostosowania ich do sytuacji, potrzeb, możliwości, chęci itp. I tak zrobiłeś. I to jest OK.

W poniedziałek przejazd z Macelja do Cvetlina zajął mi 20 min., z czego część tej drogi jechałem za traktorem. Trasa jest dobrze utrzymana. Jeździ nią sporo Chorwatów, Słoweńców, Czechów i Polaków (przejście tylko dla obywateli UE), ale tłoku nie ma. Nie ma też ciężkiego frachtu. Tak jak nie ma też żadnego obowiązku wyboru tej trasy. Każdy decyduje przecież za siebie.

To forum rozumiem jako rodzaj pomocy nawigacyjnej, a nie klub dyskusyjny "która trasa lepsza?" Nie wszystko jest dokumentowane w systemach nawigacyjnych, wielu danych brakuje i tak np. niektóre z nich do tej pory pokazują odcinek od Podhlednika do granicy jako bezpłatny. Dlatego te spostrzeżenia są dla mnie bezcenne.

Pozdrowienia i do zobaczenia na trasie!


Jasne, że forum to pomoc - nie raz koledzy mi tu pomagali, podpowiadali. Zwłaszcza @dids76. Pierwszy raz objazd Słowenii jechałem w 2009 r. Bajka - droga wąska ale nowa, dobrze utrzymana. Wydrukowałem sobie encyklopedię ze screenami (przypomnę 2009 - rachunki za transmisję danych w Sło i Cro rzędu pobytu na wakacjach więc google maps nie wchdzodziło w rachubę. Wtedy jeszcze na automapie się jeździło. Jechałem objazd w dzień i w nocy - nie stanowił problemu a nawet był pomocny bo mozna było pizzę w Pri Mici zjeść, troche poprawić koncentrację po jeździe wyłącznie autostradą. W tym roku myślałem podobnie. Ale 2 małych dzieci i 2 najczęściej pojawiające się miejscowości na trasie "Tatasiku" i ta gorsza "tatakupa" - jazda trasy Wrocław - Tucepi (Riwiera Makarska) na raz i takie emocje na koniec w ulewie i deszczu to już wiele. Pewnie za rok znowu się będę zastanawiał, czy objeżdżać czy nie. Wszystko zależy od sytuacji na trasie. I na koniec - hmmm. 130 zł to jeden rachunek za obiad w konobie jaki płaciliśmy na wakacjach. Równie dobrze mogłem kiełbę z grilla opierniczyć i jechać autobahną :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.01.2020 14:50

Czy ktoś wie dlaczego przejście w Ormoż jest nieczynne teraz ?

https://www.google.pl/maps/@46.4036348,16.1545749,16.75z/data=!5m1!1e1?hl=pl&authuser=0

to jest przejście nieczynne zimą, jest jakiś chwilowy fuckup, czy może tak już na stałe ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.01.2020 17:09

Gwidon Zakała napisał(a):Czy ktoś wie dlaczego przejście w Ormoż jest nieczynne teraz ?

https://www.google.pl/maps/@46.4036348,16.1545749,16.75z/data=!5m1!1e1?hl=pl&authuser=0

to jest przejście nieczynne zimą, jest jakiś chwilowy fuckup, czy może tak już na stałe ?

Nie przejście nieczynne, tylko droga do niego w remoncie, już tak w ubiegłym roku było :wink:
Można dojechać tak: https://goo.gl/maps/myyCm1dfcvVCqFCA9
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.01.2020 12:16

sviva napisał(a): ... Pewnie za rok znowu się będę zastanawiał, czy objeżdżać czy nie. Wszystko zależy od sytuacji na trasie.


Dokładnie. Też się będę zastanawiać i jak objazdem będzie szybciej to właśnie nim pojadę. Bez opłaty autostradowej i bez gigantycznego korka na granicy. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji i warto mieć 2-3 warianty wstępnie przygotowane :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.01.2020 19:18

dids76 napisał(a):
Gwidon Zakała napisał(a):Czy ktoś wie dlaczego przejście w Ormoż jest nieczynne teraz ?

https://www.google.pl/maps/@46.4036348,16.1545749,16.75z/data=!5m1!1e1?hl=pl&authuser=0

to jest przejście nieczynne zimą, jest jakiś chwilowy fuckup, czy może tak już na stałe ?

Nie przejście nieczynne, tylko droga do niego w remoncie, już tak w ubiegłym roku było :wink:
Można dojechać tak: https://goo.gl/maps/myyCm1dfcvVCqFCA9


OK, dzięki.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 07.01.2020 19:42

Czy to się kiedyś skończy ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.01.2020 09:12

WojtekKRK napisał(a):Czy to się kiedyś skończy ?


Co?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 275
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone