Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza pierwsza, wielka, grecka przygoda.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.02.2014 21:46

Bea.ta napisał(a):
malina1959 napisał(a):A to cza takie dokumenty mieć :roll: :mrgreen:

no nie wiem czy trzeba ale kiedyś się robiło :oczko_usmiech:


Kiedyś............. :roll: :oczko_usmiech:

Styknie, bo Gośka pogoni...Obrazek
Tu się ralację pisze...Obrazek
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 02.02.2014 21:52

Obrazek
a tam na dole postanowiliśmy znaleźć nocleg

Widok piękny i dlatego my również tam szukaliśmy noclegu podróżując po Grecji. Nocowaliśmy po prawej stronie już na końcu drogi. Oczywiście w samochodzie. Obok stał tylko jeden camper, poza tym pustka.
Nocna kąpiel w morzu-cudna. Byliśmy w lipcu.
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy. :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18336
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.02.2014 21:54

anakin napisał(a):
malina1959 napisał(a):W sensie do picia, czy do pływania :)
Toć przecież jest i będzie jeszcze więcej :smo:

A nie można pić pływając? :roll:
No.... :sm:


Kamolów nie lubisz , czy krzaczorów :?: 8O

Pływać lubię w wodzie , ale do picia zdecydowanie wolę inne płyny . . . :wink:

Te ruiny bardzo mi się podobają i chociaż prawdopodobnie w sporej części zostały odbudowane , dają wyobrażenie o rozmachu budowniczych , a także uruchamiają wyobraźnię . Nie wszystkie ruiny są takie


Pozdrawiam
Piotr
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.02.2014 21:55

anakin napisał(a):Kiedyś............. :roll: :oczko_usmiech:

Styknie, bo Gośka pogoni...Obrazek
Tu się ralację pisze...Obrazek

chyba Ciebie :roll:
bo mi wolno .... :sm:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.02.2014 21:57

piotrf napisał(a):Kamolów nie lubisz , czy krzaczorów :?: 8O

Jakby Ci to Piotr........ :?
Na krzoki już za stary jestem :wink: , a od kamorów mnie d...boli. :oczko_usmiech:
Bea.ta napisał(a):bo mi wolno .... :sm:

Anochebażetak.. :roll:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 02.02.2014 22:05

malina1959 napisał(a):Obrazek
a tam na dole postanowiliśmy znaleźć nocleg.



Tam na dole, to gdzie to?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18336
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.02.2014 22:11

anakin napisał(a):
piotrf napisał(a):Kamolów nie lubisz , czy krzaczorów :?: 8O

Jakby Ci to Piotr........ :?
Na krzoki już za stary jestem :wink: , a od kamorów mnie d...boli. :oczko_usmiech:


Popatrz Ty się :P , toż ja z tych samych powodów ograniczam się do podziwiania tychże 8)

Pozdrawiam
Piotr
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 02.02.2014 22:14

anakin napisał(a):Tu się ralację pisze...Obrazek[/size]


w Obrazek :oczko_usmiech:

Bea.ta napisał(a):chyba Ciebie :roll:
bo mi wolno .... :sm:


baaa :hearts:

Renatka66 napisał(a):Widok piękny i dlatego my również tam szukaliśmy noclegu podróżując po Grecji. Nocowaliśmy po prawej stronie już na końcu drogi. Oczywiście w samochodzie. Obok stał tylko jeden camper, poza tym pustka.
Nocna kąpiel w morzu-cudna. Byliśmy w lipcu.
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy. :papa:


My się zahaczyliśmy na kempingu. We czwórkę w aucie byłoby niewygodnie :?

piotrf napisał(a):
Te ruiny bardzo mi się podobają i chociaż prawdopodobnie w sporej części zostały odbudowane , dają wyobrażenie o rozmachu budowniczych , a także uruchamiają wyobraźnię . Nie wszystkie ruiny są takie


Pozdrawiam
Piotr


Ruiny....wiadomo, że wszystko by nie przetrwało :wink: , ale właśnie....wyobraźnia rusza :)

Darkos napisał(a):Tam na dole, to gdzie to?


Proszę o chwilę cierpliwości, info będzie w następnym odcinku :)
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 05.02.2014 23:01

Jedziemy szukać noclegu. Ale, ale....zaczyna coś trzeć w prawym tylnym kole 8O
Cholerka, tyle tych awarii było w relacjach....czyżby i nam... nie dobrze :(
Ale jedziemy dalej, odgłos tarcia słychać przy ostrych zakrętach w prawo.
Najpierw jednak musimy znaleźć nocleg, bo robi się co raz później :wink:

Obrazek
Dojeżdżamy do miejscowości, która nazywa się Alepohori. To jest to co widzieliśmy z góry.
Jadąc nabrzeżem mieliśmy taki widok

Obrazek

Obrazek

Nie było łatwo. Większość domów pozamykana. Ale wreszcie uzyskujemy info o kampingu.

Zajechaliśmy we wskazane miejsce, rejestracja....zamknięta :( ,
ale jest napisany nr telefonu...dzwonimy. Po kilkunastu minutach przyjeżdża chłopak i ma dla nas
dobrą wiadomość. Jest wolny pokój za....25E za 4osoby. Fajnie mamy nocleg, ale trzeba coś zjeść.
Cały dzień na kanapkach powoduje, że chcemy zjeść coś ciepłego.
Ale trzeba najpierw zmyć pot i kurz z całego dnia i dopiero możemy wyruszyć na poszukiwania.
Zrobiło się już dość późno jest około 22. Większość mijanych knajpek to kawiarnie :(
wreszcie jest właściwa, z normalnym jedzonkiem :)

Przyszedł przystojny, sympatyczny grek, pomógł nam wybrać dania, które w konsekwencji
mieliśmy problem zjeść.....bo były bardzo duże porcje. Zapytał nas skąd jesteśmy, wiec mu
powiedzieliśmy, że Polen. Nic nie powiedział i odszedł. Po kilku minutach wrócił ze sztućcami
i uśmiechając się coś powiedział, dopiero jak powtórzył zrozumieliśmy...Warzecha :)
No tak...pierwsze skojarzenie, piłkarz :D.
Kolacja była super :)
Wracając na kamping przyplątał się do nas mały kocur, takie małe czarne stworzenie i nie chciał
dać się przepędzić, a co tam niech sobie idzie. My jeszcze zrobiliśmy po piwku, obgadaliśmy
mijający dzień, omówiliśmy trasę na kolejny i wreszcie udaliśmy się na zasłużony odpoczynek :)
Nie minęła godzina i się zaczęło....
Ten mały czarny potwór zaczął tak drzeć pysk, że o spaniu nie mogło być mowy :evil:
Brat wstawał i go przeganiał, a ta cholera jak bumerang.... Wreszcie nad ranem dał nam spokój :(

O 6 pobudka, śniadanko i....trzeba zobaczyć co z tym kołem. Brat jest samochodziarzem, więc
wszelkie złe odgłosy z auta muszą być sprawdzone. No wiec podnośnik, auto do góry,
koło zdjęte i.....nic :roll: Doszliśmy do wniosku, że jak kierowca ostro zahamował i zjechał
na pobocze to dostał się jakiś patyk. Na szczęście skończyło się na niepokoju.
Koło wraca na miejsce, bagaż też, pakujemy się do auta i opuszczamy nasz kamping Poseidon.

Tak wyglądał nasz pokój
Obrazek

Obrazek

Ruszamy, dzisiaj mamy dojechać do Githio, przed nami około 240km.

Obrazek

Obrazek

Po drodze ma być Kanał Koryncki. Niestety, znowu nieplanowane, godzinne opóźnienie powoduje,
że robimy tylko kilka fotek z daleka i ruszamy dalej.

Obrazek

Trudno :(
Ale w tej sytuacji trzeba tu przyjechać, koniecznie :)

No to jedziemy..
Obrazek

jedziemy...

Obrazek

jedziemy.
Około 14 docieramy do Githio, ale powoli je mijamy, bo nie chcemy mieszkać w mieście,
ale za miastem zaczynamy się rozglądać. I widząc tablice z napisem Πaρaλia Maupoβouviou
jedziemy zgodnie z jej wskazaniem. Po przejechaniu kilkuset metrów, zatrzymujemy się
i ruszamy w poszukiwaniu kwatery. Morze jest blisko, jest dobrze :)
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2366
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 06.02.2014 00:29

"Miła" przygoda


malina1959 napisał(a):Jedziemy szukać noclegu. Ale, ale....zaczyna coś trzeć w prawym tylnym kole 8O
Cholerka, tyle tych awarii było w relacjach....czyżby i nam... nie dobrze :(
)


I najczęściej to "francuzy" ludziom padały :P
..,,całkiem serio to napisałem, co nie relacja z problemami motoryzacyjnymi, to francuski samochód
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 06.02.2014 00:59

baunty napisał(a):"Miła" przygoda


malina1959 napisał(a):Jedziemy szukać noclegu. Ale, ale....zaczyna coś trzeć w prawym tylnym kole 8O
Cholerka, tyle tych awarii było w relacjach....czyżby i nam... nie dobrze :(
)


I najczęściej to "francuzy" ludziom padały :P
..,,całkiem serio to napisałem, co nie relacja z problemami motoryzacyjnymi, to francuski samochód


Na początku trochę się zaniepokoiłam ale nie panikowałam, jak się okazało słusznie :)
My mamy drugiego "francuza", pierwsza była Laguna, teraz Koleos. I odpukać jak do tej pory,
nie stawiały nas pod ścianą. A Laguną do tej pory jeździ syn :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.02.2014 09:54

malina1959 napisał(a):Na początku trochę się zaniepokoiłam ale nie panikowałam, jak się okazało słusznie :)
My mamy drugiego "francuza", pierwsza była Laguna, teraz Koleos. I odpukać jak do tej pory,
nie stawiały nas pod ścianą. A Laguną do tej pory jeździ syn :)

jakbyś chciała usłyszeć, ile uczucia :roll: można włożyć w komentarze o francuskich samochodach, to polecam pewną osobę z forum .... :lool: ale to na pw sobie zróbcie, bo banem się może skończyć :)
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 06.02.2014 11:15

Bea.ta napisał(a):jakbyś chciała usłyszeć, ile uczucia :roll: można włożyć w komentarze o francuskich samochodach, to polecam pewną osobę z forum .... :lool: ale to na pw sobie zróbcie, bo banem się może skończyć :)


Już zdążyłam się zorientować, że francuska marka nie jest lubiana na forum :evil: :)
Ale jak byłam piękna i młoda, bo teraz to już tylko....piękna :mrgreen: , to mieliśmy Fiata 125p
i nie chciałabyś usłyszeć co mam o nim do powiedzenia :evil:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.02.2014 11:29

Bea.ta napisał(a):jakbyś chciała usłyszeć, ile uczucia :roll: można włożyć w komentarze o francuskich samochodach, to polecam pewną osobę z forum .... :lool: ale to na pw sobie zróbcie, bo banem się może skończyć :)


Słyszałaś Chwytaka? :twisted:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.02.2014 12:26

malina1959 napisał(a):Już zdążyłam się zorientować, że francuska marka nie jest lubiana na forum :evil: :)
Ale jak byłam piękna i młoda, bo teraz to już tylko....piękna :mrgreen: , to mieliśmy Fiata 125p
i nie chciałabyś usłyszeć co mam o nim do powiedzenia :evil:

ja miałam super koreańskiego vana :roll: więc się domyślam :oczko_usmiech:

anakin napisał(a):Słyszałaś Chwytaka? :twisted:

no i?? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nasza pierwsza, wielka, grecka przygoda. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone