Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter i okolice 2020 - powrót syna marnotrawnego ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 19.07.2020 22:25

Nie byłem na Murter ale widzę że to też bardo ciekawe miejsce.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13784
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.07.2020 08:56

ruzica napisał(a):Wspaniałe lazury :hearts: chyba pomimo piaszczystego dna(tak mi się wydaje, że widzę piasek na niektórych zdjęciach, ale może mam coś z oczami :oczko_usmiech: )

Ciekawie się ten Murter zapowiada, chociaż zbyt popularny nie jest . Przynajmniej na naszym forum nie ma z niego zbyt wielu relacji.

To czekam na popołudniowe zwiedzanie :papa:


Na początku są kamulki, jeżowce, potem piasek. Ja też się dziwię małej popularności Murter na Cropelce
:papa:

CROberto napisał(a):Lazury - lazurniejsze, niż w Italii :oczko_usmiech: a ile taniej.... :!: :)


Hehe, to zależy, dokąd pojedziesz. W takiej Apulii w Italii to i taniej niż w Cro, a takie lazury to zewsząd wyłażą ;)
Nawet na ulicy takie spotkasz ;)

piekara114 napisał(a):Na tej plaży są świetne te lazury :D


Ruzica-tamna dnie jest piasek jak mąka, drobny i biały. Dobrze widzisz :D tylko przez to nudno pod wodą....


Generalnie - super spiaggia! :)

1arek11 napisał(a):Nie byłem na Murter ale widzę że to też bardo ciekawe miejsce.


Wyspa ładna, dużo zieleni i ma wszystko co potrzeba + w zasięgu 50-100 km wiele atrakcji

")
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13784
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.07.2020 09:27

Tribunj
A jednak - tego dnia nie do Szybenika, jeno do Tribunj pojechaliśmy
Obrazek

Obrazek

Mostek łączący Old Town z resztą miasteczka
Obrazek

Obrazek

Typowa dalmatyńska zabudowa
Obrazek

Jachty w Tribunj
Obrazek

Obrazek

Mały, ale fajny
Obrazek

"reszta" Tribunj
Obrazek

Żegnamy Old Town
Obrazek

I idziemy na mały spacerek
Obrazek

Obrazek

Nie wiem, jak było tu wcześniej, ale ta promenadka wygląda na dość nową
Obrazek

Wieczorem obowiązkowa kąpiel 30 metrów od apartmana
Obrazek

Rano w czasie bury w tym samym miejscu
Obrazek

Rano (7.07) w czasie bury jedziemy do pobliskiego Szybenika. Nawet nieco pokropił deszcz jak wysiadaliśmy z auta w Szybeniku.
Stawiamy auto na Obali dr Franje Tudmana za okrutne 10kn/h ale mamy już od razu taki widok
Obrazek

Wspinamy się po schodach
Obrazek

CDN...
:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.07.2020 10:41

Cześć Tony :)
Już miałem pisać że genialna pogoda Ci się trafiła w tej CRO a tu nagle patrzę - chmury i wieje :?

Tytułem relacji trafiłeś w przysłowiową "dychę" :cool: .
Apartman - wypas :idea: .

Będąc przed laty na Murterze (przez chwilę) nie trafiliśmy na tę lazurową Podvrskę a na Slanicę... i zwiewaliśmy stamtąd w podskokach :lol: . Może gdyby było odwrotnie to wrażenia z wysepki mielibyśmy lepsze...
Lazury super... prawie takie jak tu i ówdzie w GR :wink: .

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13784
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.07.2020 11:59

kulka53 napisał(a):Cześć Tony :)
Już miałem pisać że genialna pogoda Ci się trafiła w tej CRO a tu nagle patrzę - chmury i wieje :?

Tytułem relacji trafiłeś w przysłowiową "dychę" :cool: .
Apartman - wypas :idea: .

Będąc przed laty na Murterze (przez chwilę) nie trafiliśmy na tę lazurową Podvrskę a na Slanicę... i zwiewaliśmy stamtąd w podskokach :lol: . Może gdyby było odwrotnie to wrażenia z wysepki mielibyśmy lepsze...
Lazury super... prawie takie jak tu i ówdzie w GR :wink: .

:papa:


Hej Pawłe :)

Oprócz tych 10-12 h to pogodę mieliśmy idealną - nie za ciepło - max 30-32 (najgorzej było w upale na słońcu w kolejce do wyborów w Splicie) wieczorem można było spokojnie sobie siedzieć 21-24 stopnie.

Jedyne, na co możemy nieco narzekać to teplota wody - moi wchodzili (albo nie wchodzili) bardzo niechętnie.
Dobrze że mieliśmy takie duże koło pompowane z poduszką to nie było aż takiego szoku, po zejściu z niego .

:)

Apartman naprawdę świetny, właśnie wczoraj go oceniłem na b..... na 9 - a zwykle jestem dość surowy
Cena - znakomita nawet jak na początek lipca bo za 8 nocy - 1740 PLN (217 PLN za noc czyli ok 49 Euro a jest nas 3 dorosłych już i jeden 13-latek)
Ostatnia noc była w innym apartmanie u Pani - na dachu - za 45 Euro :)
Przyznam że więcej płaciłem zarówno w 2009 roku w Baśka Voda czy na Istrii w Novigradzie, a także na Pagu czy Brać w 2012

Murter obfituje w ładne plaże, pola namiotowej, jest też sporo miejsc dla Was,. gdzie można sobie pływać jak Natura stworzyła
Slanica na pewno nie należy do takich miejsc, ale już taka Kromaśna czy Kosirina, Cigrada na pewno tak
:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 20.07.2020 12:20

tony montana napisał(a):Jedyne, na co możemy nieco narzekać to teplota wody


... na Pagu temp. wody też raczej nie rozpieszczała ... 8O ... a najzimniejsza była na mojej ulubionej plaży w Smokvicy ... 8) ... za to Nin i jego Ždrijac wynagrodził nam wszystkie (pod względem temp. oczywiście) ... :hut: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13784
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.07.2020 12:39

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Jedyne, na co możemy nieco narzekać to teplota wody


... na Pagu temp. wody też raczej nie rozpieszczała ... 8O ... a najzimniejsza była na mojej ulubionej plaży w Smokvicy ... 8) ... za to Nin i jego Ždrijac wynagrodził nam wszystkie (pod względem temp. oczywiście) ... :hut: ...
Pozdrawiam.


No jakoś jeszcze woda nie zdążyła się ogrzać :(
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.07.2020 08:01

Jestem i ja :D
Uwielbiam Szybenik, więc czekam na kolejny odcinek.
Kolory wody powalają na kolana :D Cudooo :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13784
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.07.2020 14:33

agata26061 napisał(a):Jestem i ja :D
Uwielbiam Szybenik, więc czekam na kolejny odcinek.
Kolory wody powalają na kolana :D Cudooo :D


Hejka
Ja też lubię Szybenik, choć klimatem równie mocny jest dla mnie Trogir

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13784
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.07.2020 14:48

Bura
Rankiem kolejnego dnia podjeżdżam na plaże Podvrske (pamiętacie lazury z 3 odcinka, aby zobaczyć jak plaża wygląda w gorszej pogodzie
Obrazek

Jestem tu sam
Obrazek

Tu i tak nie ma tragedii, jeślli chodzi o fale, tylko mocno wieje wiatr
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na plaży miejskiej w Murter już gorzej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W Tisno tak samo (zdjęcia tego nie oddają)
Obrazek

Obrazek

Zatoczka Kosirina w burze
Obrazek

Obrazek

Otwarte more
Obrazek

:boss: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.07.2020 19:16

Czekam na odcinek o ukochanym Sibeniku i o stolicy wyspy, w której spędziliśmy z Panem M. pierwsze wspólne (jeszcze w dwójkę) wakacje w Chorwacji.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13784
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.07.2020 19:37

Jak widzisz, mocno się przygotowuje do tego Sibenika :)
Tym razem nie wspinaliśmy się na żadne twierdzę, choć w sumie pod jedna byliśmy ale nie chciało nam się płacić za wstup :)

Z miejscowości Murter chyba będzie mało zdjęć, takie mam przynajmniej wrażenie że mało tam robiłem
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.07.2020 20:05

tony montana napisał(a):Jak widzisz, mocno się przygotowuje do tego Sibenika :)
Tym razem nie wspinaliśmy się na żadne twierdzę, choć w sumie pod jedna byliśmy ale nie chciało nam się płacić za wstup :)
Mam nadzieję, że choć na baptysterium w katedrze nie poskąpiłeś :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.07.2020 20:33

Witaj Tony :D
Podobno większa radość z jednego nawróconego , niż z . . . :oczko_usmiech:

Z moich tegorocznych planów ( kierunków południowych ) chyba nic nie wyjdzie - na wrzesień i październik zapowiadają już powrót pandemii :wink: , no może Turcja :?: :idea: :mrgreen: , więc sobie u Ciebie pooglądam letnie obrazki po "wiśniobraniu" :wink: , które właśnie zakończyłem

Zaciekawiłeś mnie Murterem , nigdy tam nie byłem , pora to naprawić :D

Czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13784
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.07.2020 13:20

piotrf napisał(a):Witaj Tony :D
Podobno większa radość z jednego nawróconego , niż z . . . :oczko_usmiech:

Z moich tegorocznych planów ( kierunków południowych ) chyba nic nie wyjdzie - na wrzesień i październik zapowiadają już powrót pandemii :wink: , no może Turcja :?: :idea: :mrgreen: , więc sobie u Ciebie pooglądam letnie obrazki po "wiśniobraniu" :wink: , które właśnie zakończyłem

Zaciekawiłeś mnie Murterem , nigdy tam nie byłem , pora to naprawić :D

Czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr


Hej Piotrze. Niestety myślę, że będzie tak: 1.09 lub 15.09 skończy się sezon turystyczny, poziom zachorowań będzie wzrastał albo utrzymywał się, granice znowu zostaną zamknięte na wyjazdy na odpoczynek. (w innych celach nie)

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Murter i okolice 2020 - powrót syna marnotrawnego ;) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone