Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje podboje - Neapol 2013

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.12.2013 21:41

Ach Napoli....

Moze i ja kiedys tam dotre w sensie do ogromnego centrum

Autostrada A3 przez miasto i rubieze Neapolu z auta to ne to samo co a piedi :papa:
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 07.12.2013 22:14

tony montana napisał(a):Ach Napoli....

Moze i ja kiedys tam dotre w sensie do ogromnego centrum


Głównym celem naszej wycieczki miało być wybrzeże Amalfii, Pompeje i wyspy Capri i Procida. Przez pogodę z wysp nic nie wyszło. Neapol wybraliśmy niejako przy okazji. Wędrowanie po uliczkach ludzikiem stereet view nie jest zbyt obiecujące i zachęcające, tym bardziej, że mieliśmy w pamięci chociażby Rzym, który nadal pozostaje naszym numerem jeden. Jednak Neapol z każdą chwilą jaką w nim spędzaliśmy zyskiwał w naszych oczach, bardziej ze względu na charakter i klimat tego miasta niż na wygląd. Żeby nie rozczarował, to wydaje mi się, że trzeba się odpowiednio nastawić psychicznie :). Za to raczej zrezygnujemy w przyszłości z listopadowych wojaży, na rzecz wycieczek wiosennych (marcowych czy kwietniowych) ze względu na dłuższe dni i chyba jednak lepszą pogodę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.12.2013 23:03

Fajna relacja i ciekawy ten Neapol z okolicami :wink:

Interesuje mnie, jak to wygląda z różnicami cenowymi między północą a południem Italii
Jeden znajomy mnie bajerował, że południe jest tanie jak barszcz, o wiele tańsze od Chorwacji,
dwa razy tańsze niż północ Włoch, ceny jak w Polsce, co ja przyjąłem dość sceptycznie :roll:
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 07.12.2013 23:32

Lednice napisał(a):Fajna relacja i ciekawy ten Neapol z okolicami :wink:


Nawet początkowo myślałem o tytule rymowance "Napoli a okolí" ale co to, ja czech jestem?

Lednice napisał(a):Interesuje mnie, jak to wygląda z różnicami cenowymi między północą a południem Italii
Jeden znajomy mnie bajerował, że południe jest tanie jak barszcz, o wiele tańsze od Chorwacji,
dwa razy tańsze niż północ Włoch, ceny jak w Polsce, co ja przyjąłem dość sceptycznie :roll:


Jedzenie w Neapolu rzeczywiście raczej nie jest drogie, w pizzeriach tanio (margherita po 3E, najdroższa pizza 6E), ceny w carrefour do którego mieliśmy kilkadziesiąt metrów wyższe niż u nas ale niewiele, może kilkanaście procent. Za to wybrzeże amalfi już takie tanie nie jest, w kawiarni za 2 kawy i 2 ciastka zapłaciliśmy 20E, w Positano za dwa spaghetti ponad 30 E, bardziej treściwe dania, też treściwiej kosztowały. Mnie też znajomy mówił, który był w okolicach Tropei, że stosunkowo tanio, ale szczegółów nie znam, za to paliwo najdroższe w Europie bo po 1,8E za litr więc wojaże na południe to spory wydatek, ale o tym pewnie Tony wie lepiej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.12.2013 23:55

A ha, tak właśnie myślałem :wink:

Tam gdzie są turyści "przy kasie", tam zdzierają.
Tam gdzie dominują miejscowi, tam jest normalnie.

Czyli wszędzie tak jest 8) Obojętnie Włochy, Chorwacja, Słowenia

Cena paliwa we Włoszech to masakra :?
Skąd oni wzięli te ceny :?: :!: :|
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 08.12.2013 00:05

Lednice napisał(a):Czyli wszędzie tak jest 8) Obojętnie Włochy, Chorwacja, Słowenia


Polska tez :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.12.2013 12:55

Lednice napisał(a):
Cena paliwa we Włoszech to masakra :?
Skąd oni wzięli te ceny :?: :!: :|

Bez przesady...
Czasami warto troszkę zboczyć.

Neapol fajny.
Oglądany kiedyś kilka godzin.

Chyba trzeba dać mu kolejną szansę. :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Moje podboje - Neapol 2013 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone