Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje dziecko chce odwiedzić Triest...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 13.06.2014 20:37

FUX napisał(a):
Spanie od strony Wenecji będzie w cenach z Marsa.



No właśnie niekoniecznie, gdzieś tam około 30 km od Wenecji naprawdę niezłe ceny widziałam na Booking...np 600 zł za 2 dni 5 osób 2 poziomy domu. Nie wiem czy za miesiąc jeszcze będą ,a le teraz można coś budżetowego znaleźć. Mam tu jednak taki problem, że od niedzieli mam zabukowany Hvar, a z Wenecji do mojego apartamentu, google map pokazuje 8 godzin płynąc ze Splitu promem, doliczając postoje możemy jechać 12 godzin to zdecydowanie za długo... 8O

FUX napisał(a):Parking wielopoziomowy na ostatnim piętrze dla Polaków 23 € za dobę.
To jest niezłe rozwiązanie, jeżeli chodzi o łażenie z buta po Wenecji.


Tzn. to jakiś parking w miarę w centrum :?:
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 13.06.2014 20:41

FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.06.2014 20:45

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2014 22:01

Fanka napisał(a):
Mam tu jednak taki problem, że od niedzieli mam zabukowany Hvar, a z Wenecji do mojego apartamentu, google map pokazuje 8 godzin płynąc ze Splitu promem, doliczając postoje możemy jechać 12 godzin to zdecydowanie za długo...



No właśnie, o to mi chodziło, za duży rozrzut kilometrowy :roll:
A dziecko w jakim wieku, jak można spytać :?: :roll:


Dla mnie Wenecja miałaby sens w połączeniu z pobytem na plaży niedaleko Punta Sabbioni, np. w Lido di Jesolo.
Można wtedy wykupić karty czasowe weneckiej wodnej komunikacji miejskiej i karty rabatowe do zwiedzania Wenecji :!: :D
Tak przez cały tydzień z pół dnia na plaży, pół dnia w Wenecji i za tydzień mamy wszystko obcykane :D
Taki plan mi siedzi w głowie 8)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 28.06.2014 17:37

Witajcie, też mam zamiar postawić nogę w Wenecji. Mam 2 opcje :
- zaparkować samochód w Punta S i dopłynąć tramwajem wodnym
- pojechać na ten piętrowy parking przy wjeździe do Wenecji.

Co do tego parkingu piętrowego - piszecie, że najwyższe piętro dla Polaków kosztuje ileś EURO. O co chodzi z tym najwyższym piętrem? mam też pytanie, kiedyś czytałem, że na tym parkingu trzeba zostawić otwarty samochód z kluczykami w stacyjce - czy to prawda? I czy to bezpieczne? A jak wygląda płacenie na parkingu w Wenecji?

Jak jest z Punta s - bilet w obie strony na określone godziny?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.06.2014 20:02

Zostawienie auta w PS kosztuje kilka € cały dzień.
Tyle płaciliśmy w styczniu/lutym.
Bilet na tramwaj kupujesz na określona ilość godzin i możesz z niego nie wyjść na ląd. Warto, jeżeli chcesz sie poruszać między wyspami.

Parking od strony lądu kosztuje 23€ obojętnie, czy na 1 min. czy na dobę.
Wjeżdżasz na ostatnie piętro. W każdym razie tak kilkukrotnie wysyłano. Może to wynika z tego, że Włosi maja jakieś abonamenty na innych piętrach. Nie wiem.
Warto z niego skorzystać, jeżeli ma być łażenie TYLKO po Wenecji i nie wejdziecie do tramwaju, aby dopłynąć np. na Plac św. Marka.
Warto mieć mapkę, patrzyć na złote strzałki na ścianach. Jest to nie najgorzej oznakowane.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.07.2014 13:10

Uff, finiszuje i zamykam planowanie Triestu, jedziemy na 3 noce. Wenecję zostawiamy na jakąś inną okazje. Zatrzymamy się z Wawy gdzieś na południu Polski i rano dzida do Triestu, googlemap pokazuje około 9 godzin jazdy. Moje dziecko chce jeszcze wycieczkę do Udine, ze względu na klub piłkarski, który tam się znajduje. No trudno mogę pozwiedzać stadiony, czego to się nie robi dla dzieci :oczko_usmiech:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 15.08.2014 21:22

No i wróciliśmy. Postaram się napisać kila słów o Triście. Tym bardziej, że nie ma wiele na portalu wiele o tym mieście. Ogólnie wszystko według planu. Dojechaliśmy na miejsce około 20, 31.07, startowaliśmy z Krakowa około 8, czyli licząc z postojami 12 godzin. Jechaliśmy zgodnie z przepisami z maksymalną dopuszczalną prędkością. Staraliśmy się jak najwcześniej minąć Wiedeń, udało się około 13 bez korków. Droga ogólnie minęła dobrze, jedynie uczulam na okolice granicy czesko austryjackiej, tam GPS może lekko świrować ze względu na brak autostrady. Nie było żadnych problemów w trasie. Na dłuższy postój stanęliśmy w Mc Donaldzie za Wiedniem, takim stylizowanym na bajkowy zameczek. Pogodę mieliśmy idealną na podróż , nie za gorąco, lekki deszczyk był jedynie w okolicach Krakowa. Cdn.
Załączniki:
unis.jpg
Piazza dell'Unità d'Italia, na spacerku po przyjeździe. Zdjęcie z mojego telefonu.
Ostatnio edytowano 15.08.2014 22:28 przez Fanka, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2014 22:08

Raczej Plac Zjednoczonych Wloch :D

Nie podpisano unii Triestu z Wlochami 8)

Widze, Triest sie spodobal
Pizza i lody byly :?: :wink:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 15.08.2014 22:23

Piazza dell'Unità d'Italia dokładnie :D

Tak, Triest się spodobał, a lody i pizza, no ba, tylko tym się żywiliśmy !
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2014 22:35

Włoska pizza we Włoszech jest najlepsza :D :D :D

Dorównuje jej poza Włochami tylko włoska pizza w pizzerii należącej do prawdziwych Włochów :!:

Moim zdaniem najlepsza jest Deliziosa: :D
Obrazek
Ostatnio edytowano 15.08.2014 23:05 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 15.08.2014 23:00

Pizza była pyszna i b. urozmaicona, ciekawe dodatki np 1 raz jadłam wegetarianę z dodatkiem sałaty radachio mmm normalnie slinka cieknie :P
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 18.08.2014 22:52

Tu kolejna fota z 1szego spaceru po Trieście, apartament mieliśmy na Via Diaz w samym centrum, rzut beretem od Piazza dell'Unità d'Italia i malowniczego kanału.
Załączniki:
IMG_0272.jpg
Zdjecie z Iphonea kanału.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 18.08.2014 23:09

A tu nasz apartament z b.dużymi i specyficznymi żyrandolami.
Załączniki:
IMG_0277.jpg
IMG_0278.jpg
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 19.08.2014 14:37

Kwaterę mieliśmy dosyć komfortową 2 sypialnie dla 3 osób, plus salon, kuchnia i łazienka w pełni wyposażona i nowoczesna, była nawet mikrofala, a w łazience bidet, czysto, wygodne łóżka., klima. Mimo, że kamienica stara, była nowoczesna winda. Jedyny problem to parkowanie. Naprawdę trudno znaleźć miejsce w ciasnych uliczkach. Włosi jeżdżą małymi autkami i parkują na centymetry, wszystkie auta były nieźle poobtłukiwane. Szpilki nie wciśniesz. Dopisało nam szczęście i akurat trafiliśmy puste na sekundy miejsce pod samą naszą kamienicą i do tego darmowe…jak zaparkowaliśmy tak cały pobyt auto stało. System parkowania jest dosyć skomplikowany, żółte linie oznaczają prywatne miejsca na których nie wolno parkować, niebieskie płatne, bez linii były darmowe. Na naszej ulicy były i płatne i darmowe i zakazane, wszystkie zajęte
Załączniki:
arkovanie.jpg
nasza uliczka była cała zajęta,a puste miejsce stało góra minutę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Moje dziecko chce odwiedzić Triest... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone