Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja wielka FJAKA w koronie - Vis inaczej

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.04.2021 20:11

Można? Można. :oczko_usmiech: A to wysypisko mogliby ogarnąć. :roll:
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 13.04.2021 21:51

Fajnie, że się udało. Na tej stronie można założyć własną peticiję, więc temat śmieci jak najbardziej może stać się aktualny :wink:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.04.2021 22:06

pavlo
Katerina startuj w tych wyborach :D A co...., nie byłoby fajnie Ci tam mieszkać i ziomali witać :mrgreen: :oczko_usmiech:
Z całą pewnością wszystko by się działo w dobrą ekologiczno-naturalną stronę :D :D :D


Na Burmistrza Katerina ??? No nie powiem, nie powiem nadawałaby się na to stanowisko. Jest elokwentna, wygadana i uparta w dążeniu do celu. Nie bez kozery dodatkowym jej atutem jest to, że jest wykształcona, obyta w towarzystwie, ładna i zgrabna. Jako Burmistrzyni prezentowałaby się bardzo dobrze. Mając na uwadze jej wrodzony, wręcz wyssany z mlekiem Matki urok osobisty, jestem pewien, że poradziłaby sobie z lokalnymi oponentami. Funkcjonuje w naszej polskiej ludowej tradycji powiedzenie, że gdzie Diabeł nie może tam Babę wyśle. Coś jest na rzeczy.

Z Dalmatyńskim pozdrowieniem,
Ural
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 13.04.2021 22:18

Ural napisał(a):pavlo
Katerina startuj w tych wyborach :D A co...., nie byłoby fajnie Ci tam mieszkać i ziomali witać :mrgreen: :oczko_usmiech:
Z całą pewnością wszystko by się działo w dobrą ekologiczno-naturalną stronę :D :D :D


Na Burmistrza Katerina ??? No nie powiem, nie powiem nadawałaby się na to stanowisko. Jest elokwentna, wygadana i uparta w dążeniu do celu. Nie bez kozery dodatkowym jej atutem jest to, że jest wykształcona, obyta w towarzystwie, ładna i zgrabna. Jako Burmistrzyni prezentowałaby się bardzo dobrze. Mając na uwadze jej wrodzony, wręcz wyssany z mlekiem Matki urok osobisty, jestem pewien, że poradziłaby sobie z lokalnymi oponentami. Funkcjonuje w naszej polskiej ludowej tradycji powiedzenie, że gdzie Diabeł nie może tam Babę wyśle. Coś jest na rzeczy.

Z Dalmatyńskim pozdrowieniem,
Ural


No Ural, oooo :roll: ...., bardzo ZGRABNIE, to wszystko ująłeś :mrgreen: :oczko_usmiech:
Katerina, rejestruj komitet wyborczy :D
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 13.04.2021 22:24

Ural napisał(a):pavlo
Katerina startuj w tych wyborach :D A co...., nie byłoby fajnie Ci tam mieszkać i ziomali witać :mrgreen: :oczko_usmiech:
Z całą pewnością wszystko by się działo w dobrą ekologiczno-naturalną stronę :D :D :D


Na Burmistrza Katerina ??? No nie powiem, nie powiem nadawałaby się na to stanowisko. Jest elokwentna, wygadana i uparta w dążeniu do celu. Nie bez kozery dodatkowym jej atutem jest to, że jest wykształcona, obyta w towarzystwie, ładna i zgrabna. Jako Burmistrzyni prezentowałaby się bardzo dobrze. Mając na uwadze jej wrodzony, wręcz wyssany z mlekiem Matki urok osobisty, jestem pewien, że poradziłaby sobie z lokalnymi oponentami. Funkcjonuje w naszej polskiej ludowej tradycji powiedzenie, że gdzie Diabeł nie może tam Babę wyśle. Coś jest na rzeczy.

Z Dalmatyńskim pozdrowieniem,
Ural

No Uralku, pierwszy raz się z Tobą w pełni zgadzam :wink: :lol: :lol: good idea :!: :papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 13.04.2021 22:53

Gdyby Pani Burmistrz w dzieciństwie mieszkała ,w rejonie gdzie występuje śnieg - to prawdopodobnie na złość rodzicom, odmroziła by sobie uszy... :?
Teraz się spóźniłem , ale następną petycją , może się uda sprzątnąć wysypisko i tą wątpliwą "działaczkę"...
Ostatnio edytowano 14.04.2021 15:20 przez CROberto, łącznie edytowano 1 raz
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 14.04.2021 14:07

Pavlo
No Ural, oooo :roll: ...., bardzo ZGRABNIE, to wszystko ująłeś :mrgreen: :oczko_usmiech:
Katerina, rejestruj komitet wyborczy :D

ZytaS
No Uralku, pierwszy raz się z Tobą w pełni zgadzam :wink: :lol: :lol: good idea :!: :papa:




No cóż powiem skromnie. Ma się ten zmysł i intuicję. Wystarczy, że spojrzę na osobę i wiem o niej wszystko.
Takie tam powiedzmy zdolności jasnowidzenia. :wink:
Ural
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.04.2021 16:04

Ural napisał(a):
No cóż powiem skromnie. Ma się ten zmysł i intuicję. Wystarczy, że spojrzę na osobę i wiem o niej wszystko.
Takie tam powiedzmy zdolności jasnowidzenia. :wink:
Ural


Wróżbita Stefan :mrgreen: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.04.2021 19:22

pavlo, Ural, ZytaS

Dziękuję Wam za wiarę pokładaną w moje możliwości :D :roll: :oczko_usmiech:
Gdy się mieszka od dziecka tu, gdzie ja, to walkę o słuszne sprawy ma się nabytą naturalnie poprzez nasiąknięcie :) (Stefanie - mamie jest bardzo miło :oops: :wink:)
Sprawdziłabym się dobrze w roli szarej eminencji - np. doradcy do spraw strategii i wizerunku, ale na oficjalny urząd się nie daję - poległabym pierwszego dnia na biurokracji i dokumentach :mrgreen:

pavlo
Katerina startuj w tych wyborach :D A co...., nie byłoby fajnie Ci tam mieszkać i ziomali witać :mrgreen:

Slobodna Polonija w Komiży :oczko_usmiech: :papa:


Bravik
Można? Można. :oczko_usmiech: A to wysypisko mogliby ogarnąć.

ZytaS
Fajnie, że się udało. Na tej stronie można założyć własną peticiję, więc temat śmieci jak najbardziej może stać się aktualny

CROberto
... następną petycją , może się uda sprzątnąć wysypisko i tą wątpliwą "działaczkę"...

Obawiam się, że tu już byłoby trudniej :roll:
Oni lubią, gdy obcy angażują się w sprawy, które oni zainicjują, ale żeby temat wyszedł od nas? - to może być odebrane jako krytyka z zewnątrz - ryzykowna sprawa :wink: :roll: ( I tu ani Baba, ani diabeł by nie pomógł :lol: )
Do tej pory nie słyszałam, żeby miejscowi skarżyli się na to wysypisko - choć powinno im zależeć, by śmieci nie były zrzucane w dół w pobliżu brzegu morza i to przy jednej z najbardziej widokowych tras w Cro, jaką jest stara droga do Visu (BTW - właśnie skończono poszerzanie jej najbardziej budzących grozę odcinków)


CROberto
Gdyby Pani Burmistrz w dzieciństwie mieszkała ,w rejonie gdzie występuje śnieg - to prawdopodobnie na złość rodzicom, odmroziła by sobie uszy... :?

Coś w tym jest...
Pani wygląda na zdjęciu sympatycznie, a na fejsbukowej lokalnej grupie piszą o niej " Co się stało z naszą Lipoticą ( Ljepoticą - Pięknością) ?" Prawdopodobnie wychowała się w Komiży, potem wyrwała na studia w daleki świat i oderwała od lokalnej rzeczywistości.
Ciekawe spostrzeżenie miała moja starsza koleżanka, której opowiedziałam tą historię.
W regionie skąd pochodzi jej rodzina (Kaszuby) podobne tendencje były w latach 90 - tych.
Ludzie wstydzili się krowich placków i usuwali zabytkowe obory, młyny itp. - w ich miejsce stawiano obrzydliwe nowobogackie "wille" i tandetne dekoracje ogrodów nawiązujące do stylu amerykańskiego rodem z serialu "Dynastia" :oczko_usmiech:
Pani burmistrz Komiży zdecydowanie wstydzi(ła) się zapachów osła i kóz.


Bravik
Ural napisał(a):

No cóż powiem skromnie. Ma się ten zmysł i intuicję. Wystarczy, że spojrzę na osobę i wiem o niej wszystko.
Takie tam powiedzmy zdolności jasnowidzenia. :wink:
Ural



Wróżbita Stefan

:lool: Przyszłość też przepowiadasz Uralu ?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.04.2021 05:37

Katerina napisał(a):(...) Ryba po obróbce wygląda i smakuje wyśmienicie - ma zwartą i mięsistą konsystencję, taka potrawa dla twardzieli :wink: (...)
To było napisane trzy strony i trzy tygodnie temu :roll:
OK, uratowałaś kózki i owieczki 8) , więc kiedy będzie peka? :wink:
Niektórzy są głodni, nie tylko "mięsa" ale przede wszystkim widoków i opisów, że o pitarach nie wsopmnę wspomnę.
Stefan napisał "... tam Babę pośle".
Kasiu, jesteś tu chyba jedyną "kobietą z cohones" (jednej "baby" na forum wystarczy, a może i zanadto) :lol:
Ostatnio edytowano 15.04.2021 07:34 przez boboo, łącznie edytowano 1 raz
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 15.04.2021 07:18

Przyszłość też przepowiadasz Uralu ?

No aż tak daleko nie sięgam :D
Pozdrawiam serdecznie - czytelnik i miłośnik "Fjaki w koronie".

Ural
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.04.2021 09:43

:boss:

Hvala
o pitarach nie wsopmnę wspomnę.

Dlatego uczę się chorwackiego - żeby jeszcze bardziej namieszać :lool:
jedyną "kobietą z cohones

49 :?

To jest wyzwanie :lol:

Pozdrawiam serdecznie - czytelnik i miłośnik "Fjaki w koronie".

Pozdrawiam dalmatyńsko i gdyńsko :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.04.2021 09:57

Katerina napisał(a):
jedyną "kobietą z cohones

49 :?
No i popatrz jakiego byka walnąłem, miało być "cojones" :lol:
I po polsku powtórzę:
Jesteś po prostu "kobietą z jajami" 8)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.04.2021 10:34

bobo
Jesteś po prostu "kobietą z jajami" 8)

:D Tylko dlaczego tak uwierają :oczko_usmiech:
P.S. Kolejna pułapka słowna.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.04.2021 11:50

Bo trzeba trochę inaczej chodzić, szerzej stawiać nogi... :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja wielka FJAKA w koronie - Vis inaczej - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone