Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Hvar na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.11.2019 17:24

Od Suboticy rozpoczynaliśmy nasz tegoroczny jesienny spacer ( pierwszy nocleg ) , mam nadzieję że mieliście więcej czasu na zwiedzanie miasta niż my - mamy ją "do poprawki" :wink:

maslinka napisał(a):Mnie z kolei Nikšićko smakuje zdecydowanie bardziej niż Karlovačko, Ožujsko czy Pan.


Zdecydowanie zgadzam się z Tobą , chociaż w jednej konobie ku naszemu zdziwieniu podali nam Karlovačko w butelce - kelner stwierdził , że wg niego jest lepsze 8O ( podejrzewam , że Nikšićko się zwyczajnie skończyło - bywa tak czasem w turystyce posezonowej :wink: )

Serbska część . . . czyżby okolice Zlatiboru :?: :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.11.2019 18:53

piotrf napisał(a):Od Suboticy rozpoczynaliśmy nasz tegoroczny jesienny spacer ( pierwszy nocleg ) , mam nadzieję że mieliście więcej czasu na zwiedzanie miasta niż my - mamy ją "do poprawki" :wink:

Mieliśmy jeden cały dzień. Wydaje mi się, że zobaczyliśmy wszystko, co chcieliśmy ;)

piotrf napisał(a):Serbska część . . . czyżby okolice Zlatiboru :?: :mrgreen:

Tamtędy też będziemy przejeżdżać... Bo Suboticę trudno nazwać serbską, choć leży w granicach Serbii :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.11.2019 09:31

Tak się zastanawiam która odsłona gór podoba mi się bardziej - skąpane w pięknym słońcu, całe zielone i wyraziste czy też przykryte pierzynką z chmur.... Chyba jednak te drugie :hearts:
Stado koników cudne. Mogłabym długo z nimi siedzieć na polanie :D
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 04.11.2019 11:19

Oj mMslinka, Maslinka za Tobą to nikt nie trafi.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.11.2019 15:24

beatabm napisał(a):Tak się zastanawiam która odsłona gór podoba mi się bardziej - skąpane w pięknym słońcu, całe zielone i wyraziste czy też przykryte pierzynką z chmur.... Chyba jednak te drugie :hearts:

A jednak! :D Też myślę, że jest w nich jakaś magia...

Ural napisał(a):Oj mMslinka, Maslinka za Tobą to nikt nie trafi.

Nie wiem, dokąd miałby ten ktoś nie trafić ;) M.in. po to piszę relacje, żeby jednak trafił :mrgreen:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.11.2019 19:22

Kontynuacja z wątku konkursowego...
maslinka napisał(a):Niektórzy żyją tu bardzo skromnie :( Czy potrafią cieszyć się tym, w jak pięknym miejscu na ziemi przyszło im żyć
Nie zaprzeczę, że "parę milionów voltów do ciskania gromów" się we mnie wzbudziło.
Ale udało mi się je beziskrowo rozładować pozostawiając w sobie tylko przekonanie, że owa babuleńka być może bogatsza i bardziej świadoma jest od wielu z nas.
maslinka napisał(a):8O
Oczywiście, że może być "bogatsza"...
Nie wiem, co Cię tak bardzo wzburzyło. Nikogo nie oceniałam. Twoja interpretacja, Twoje emocje... Moje też takie były w tym momencie, dlatego je wyraziłam. Również po to są (w moim odczuciu) relacje.

A jeśli tak dokładnie czytasz i analizujesz każde zdanie, to mogłeś się ujawnić w relacji :P, a nie tutaj zamieszczać wypowiedź wyrwaną z kontekstu. Nie chciałam już dyskutować w tym wątku, ale "zmuszasz" mnie do reakcji.

Pozdrawiam.
To na początek tej kontynuacji parę wyjaśnień.
Nie będzie żadnych insynuacji, po prostu wyjaśnienie.
Ze względu na "posiadanie" kilku znajomych parweniuszy mam niejako alergię na sugerowanie czyjegoś skromnego życia (w rozumieniu "biednego"). A oni dość często już na początku spotkania tołkują w tym kierunku z "pozycji ambony".
W zależności od tego gdzie się spotkaliśmy, wychodzę albo wypraszam, zostawiając echo kilku "ciarachów".
Jak napisałem: żadnych insynuacji, po prostu reakcja na połączenie słowa "skromnie" ze zdjęciem.
Przy takim połączeniu jedynym synonimem jest "biednie" (bo ogólnie, to "skromnie" nie wyklucza jakiegokolwiek bogactwa).

Mimo, że zacytowałem również:
Czy potrafią cieszyć się tym, w jak pięknym miejscu na ziemi przyszło im żyć
to tego nie rozwinę. "Odjęło mi mowę i zdolność pisania".
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.11.2019 19:51

boboo napisał(a):Ze względu na "posiadanie" kilku znajomych parweniuszy mam niejako alergię na sugerowanie czyjegoś skromnego życia (w rozumieniu "biednego").

Przy takim połączeniu jedynym synonimem jest "biednie" (bo ogólnie, to "skromnie" nie wyklucza jakiegokolwiek bogactwa).

Dla mnie to niekoniecznie jest synonim. Niczego nie sugerowałam, a nawet jakby, to i tak Twoja reakcja była co najmniej dziwna. Nawet gdybym napisała: "Ta pani jest biedna i ma smutne życie", to co? Skąd wiesz, że to nie jest prawdą? Nikt tego nie wie...

Ale zupełnie nie o to chodziło. To było raczej wrażenie, myśl, refleksja. Nie sądziłam, że ktoś tak będzie analizował każde zdanie w relacji 8O, ale przynajmniej skłoniło Cię to do ujawnienia się ;) Szkoda tylko, że w takich okolicznościach...

Co do ostatniej części - pozostanę przy swoich przemyśleniach, a Ty możesz mieć swoje. Alergie również, ale to nie mój problem ;)

Tak się składa, że oboje z mężem potrafimy się porozumiewać w językach bałkańskich (4-5 lat kursu chorwackiego) i to, co napisałam, wynika również z refleksji po wielu rozmowach z autochtonami. Tyle w temacie :)

Oczywiście masz prawo do wyrażenia opinii, tak samo jak ja. Ale dla mnie to, co napisałeś, to właśnie niepotrzebne dopatrywanie się czegoś, czego tu nie ma, bo tego nie napisałam i drążenie tematu.

Chyba masz za dużo wolnego czasu i skłonności śledcze ;)

Mam nadzieję, że to koniec tematu, bo naprawdę nie mam ani czasu, ani ochoty na "tłumaczenie się" z czegoś, co napisałam, czego nie napisałam i jak ktoś to zinterpretował...

Pozdrawiam.

P.S. Jak najbardziej, usunę post z wątku konkursowego, ale najpierw czekam na Ciebie ;)
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 05.11.2019 09:35

Odnoszę wrażenie, że niektórzy już nie mają się do czego przyczepić. :? Zrobiło na mnie wrażenie to zdjęcie i to, co napisałaś skłoniło mnie też do refleksji. Nie widzę w tym niczego niewłaściwego, niestosownego. Po prostu opisałaś tu swoje własne przemyślenia z podróży i takie rzeczy są dla mnie znacznie ciekawsze, niż suche informacje o odwiedzanych zabytkach. Właśnie dlatego tak bardzo lubię czytać relacje, bo są formą pamiętnika i często można z nich wyczytać więcej niż z przewodników.
Świetne odcinki o górach Czarnogóry! Te zielone szczyty, owieczki, turkusowe jeziora! Coraz bardziej chcę tam pojechać i zobaczyć to wszystko na żywo. :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.11.2019 11:11

boboo napisał(a):Kontynuacja z wątku konkursowego...
maslinka napisał(a):Niektórzy żyją tu bardzo skromnie :( Czy potrafią cieszyć się tym, w jak pięknym miejscu na ziemi przyszło im żyć
Nie zaprzeczę, że "parę milionów voltów do ciskania gromów" się we mnie wzbudziło.
Ale udało mi się je beziskrowo rozładować pozostawiając w sobie tylko przekonanie, że owa babuleńka być może bogatsza i bardziej świadoma jest od wielu z nas.
maslinka napisał(a):8O
Oczywiście, że może być "bogatsza"...
Nie wiem, co Cię tak bardzo wzburzyło. Nikogo nie oceniałam. Twoja interpretacja, Twoje emocje... Moje też takie były w tym momencie, dlatego je wyraziłam. Również po to są (w moim odczuciu) relacje.

A jeśli tak dokładnie czytasz i analizujesz każde zdanie, to mogłeś się ujawnić w relacji :P, a nie tutaj zamieszczać wypowiedź wyrwaną z kontekstu. Nie chciałam już dyskutować w tym wątku, ale "zmuszasz" mnie do reakcji.

Pozdrawiam.
To na początek tej kontynuacji parę wyjaśnień.
Nie będzie żadnych insynuacji, po prostu wyjaśnienie.
Ze względu na "posiadanie" kilku znajomych parweniuszy mam niejako alergię na sugerowanie czyjegoś skromnego życia (w rozumieniu "biednego"). A oni dość często już na początku spotkania tołkują w tym kierunku z "pozycji ambony".
W zależności od tego gdzie się spotkaliśmy, wychodzę albo wypraszam, zostawiając echo kilku "ciarachów".
Jak napisałem: żadnych insynuacji, po prostu reakcja na połączenie słowa "skromnie" ze zdjęciem.
Przy takim połączeniu jedynym synonimem jest "biednie" (bo ogólnie, to "skromnie" nie wyklucza jakiegokolwiek bogactwa).

Mimo, że zacytowałem również:
Czy potrafią cieszyć się tym, w jak pięknym miejscu na ziemi przyszło im żyć
to tego nie rozwinę. "Odjęło mi mowę i zdolność pisania".


Zacytuję :) bredzisz :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.11.2019 14:10

Epepa napisał(a):Odnoszę wrażenie, że niektórzy już nie mają się do czego przyczepić. :?

Nie da się nie odnieść takiego wrażenia ;)

bluesman napisał(a):Zacytuję :) bredzisz :mrgreen:

Dosadnie..., ale w punkt! :mrgreen:

Dzięki za wsparcie, ale chyba nie ma sensu drążyć tematu. Choć przyznam, że byłam wczoraj bardzo zdziwiona, do czego to się człowiek może przyczepić... 8O
Lepiej przejdźmy do przyjemniejszych rzeczy, czyli do drogi przez Serbię :D

P.S. W następnej relacji (jeśli taka w ogóle powstanie :roll:) umieszczę dopisek: Uwaga! Może zawierać subiektywne wrażenia. Autorka nie odpowiada za (nad)interpretację użytkowników :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.11.2019 14:12

Epepa napisał(a):Świetne odcinki o górach Czarnogóry! Te zielone szczyty, owieczki, turkusowe jeziora! Coraz bardziej chcę tam pojechać i zobaczyć to wszystko na żywo. :D

Dzięki! :D Krajobrazami Czarnogóry jesteśmy całkowicie oczarowani :D

Następny odcinek w przygotowaniu 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.11.2019 14:15

maslinka napisał(a):P.S. W następnej relacji (jeśli taka w ogóle powstanie :roll:)


No weź przestań bo teraz to ja napiszę: bredzisz :roll: Jak mogłaby nie powstać kolejna relacja Maslinki??? 8O 8O 8O To gdzie ja będę cieszyc oczy jesienną i zimową porą???? 8O 8O 8O Nie rób mi tego, proszę - i pisz, pisz pisz!!!!! :hearts:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.11.2019 14:20

beatabm napisał(a):
maslinka napisał(a):P.S. W następnej relacji (jeśli taka w ogóle powstanie :roll:)


No weź przestań bo teraz to ja napiszę: bredzisz :roll: Jak mogłaby nie powstać kolejna relacja Maslinki??? 8O 8O 8O To gdzie ja będę cieszyc oczy jesienną i zimową porą???? 8O 8O 8O Nie rób mi tego, proszę - i pisz, pisz pisz!!!!! :hearts:

Hehe, przyznaję, że czasami bywam próżna i bardzo miło mi coś takiego przeczytać :D :smo:

Ale wiesz... czasami się odechciewa... Na szczęście to tylko chwile i nie jestem pamiętliwa, co nie znaczy, że zapominam ;), bo pamięć mam bardzo dobrą.
Długo już jestem na forum (ponad 11 lat) i widziałam dużo dziwnych akcji, ale ludzie ciągle są w stanie mnie zaskoczyć :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.11.2019 15:26

maslinka napisał(a):
Ale wiesz... czasami się odechciewa... Na szczęście to tylko chwile i nie jestem pamiętliwa, co nie znaczy, że zapominam ;), bo pamięć mam bardzo dobrą.
Długo już jestem na forum (ponad 11 lat) i widziałam dużo dziwnych akcji, ale ludzie ciągle są w stanie mnie zaskoczyć :roll:


Gdzie mi do Twojego stażu ale uwierz - też wiele już tu widziałam i naprawdę niektóre sytuacje bardzo negatywnie mnie zaskoczyły. Ale zawsze tłumaczę sobie że to tylko zwykli ludzie i trzeba przejść nad tym zwyczajnie dalej i nie dać się zwariować :smo:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 05.11.2019 16:48

maslinka napisał(a):W następnej relacji (jeśli taka w ogóle powstanie :roll:)


Mam nadzieję, że powstanie jeszcze wiele Twoich relacji! Chociaż zdaję sobie sprawę, że wymaga to dużo czasu i pracy. Właśnie dlatego tak zdenerwowało mnie to, co przeczytałam powyżej. Ktoś robi kawał dobrej roboty, daje coś z siebie i to z prawdziwej pasji, bez żadnych profitów poświęca swój czas i znajdzie się taki malkontent, który przyczepi się do jednego zdania, wylewając jakieś własne frustracje. :evil:
maslinka napisał(a):Ale wiesz... czasami się odechciewa... Na szczęście to tylko chwile i nie jestem pamiętliwa

Nie dziwię się. 8O Ale z drugiej strony zobacz, ilu osobom się podoba! Jestem pewna, że ci, którzy tu komentują to zaledwie niewielki odsetek wszystkich czytelników. I ilu z nich podąża później Twoimi śladami! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Hvar na ziemi - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone