Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.12.2014 15:59

Jeszcze kilka zdjęć z wojaży...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.12.2014 22:05

Tym razem musieliśmy rozczarować naszego właściciela bo wieczór spędziliśmy w pokojach a nie na codziennym "grillowaniu".W jego oczach widziałem smutek i żal. :D A to dlatego, że pobudkę zaplanowaliśmy wcześnie rano. Następny dzień miał nam minąć na zwiedzaniu Perły Adriatyku - Dubrovnika. Dzień wcześniej zapakowaliśmy kanapki na drogę, picie, aparat i worek nadziei. Nadziei na wspaniałe wrażenia. Pobudka o 6... Oszalałem chyba... Jadę na wakacje i sam sobie planuję pobudkę na godz. 6? :mrgreen: No ale trzeba wycierpieć, żeby potem były wspomnienia...
Budzik w telefonie potraktowałem pięścią gdy się rozdzwonił o godz. 6.00 Ale druga połówka powiedziała:Wstawaj! No to wstałem.
Droga minęła sprawnie. Jechaliśmy wybrzeżem - widoki nieziemskie. Najbardziej przypadła nam do gustu miejscowość Klek. No idealne miejsce dla nas na wakacje. Niewielka miejscowość, urokliwa plaża tylko daleko ;)
Za to gdy zobaczyliśmy Neum to się złapałem za głowę. Tak zagospodarowany każdy cm2 to chyba tylko w fawelach w Brazylii... Ja bym tam na wakacjach albo zwariował albo bym się powiesił...
Zieleń to tam chyba tylko na skrzyżowaniach widzą na sygnalizatorze świetlnym...
W sumie jakbym ja miał tylko kilka km dostępu do morza to bym łóżka piętrowe wprowadził aby wszystkich tych ludzi zmieścić dla zarobku...
Na szczęście szybko wróciliśmy do Cro i zbliżaliśmy się coraz bardziej do Dubrovnika... I nawet przez te wrażenia zapomniałem, że auto nie wielbłąd pić musi ale o tym później...

cdn. ...
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 07.12.2014 22:19

Fajne fotki :D
I jak, odkleiłeś się od fotosika? :oczko_usmiech:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.12.2014 22:59

ASIULA HK napisał(a):Fajne fotki :D
I jak, odkleiłeś się od fotosika? :oczko_usmiech:


Mam jeszcze 7 zdjęć do dodania :mrgreen:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.12.2014 23:12

sviva napisał(a):Za to gdy zobaczyliśmy Neum to się złapałem za głowę. Tak zagospodarowany każdy cm2 to chyba tylko w fawelach w Brazylii... Ja bym tam na wakacjach albo zwariował albo bym się powiesił...
Zieleń to tam chyba tylko na skrzyżowaniach widzą na sygnalizatorze świetlnym...
W sumie jakbym ja miał tylko kilka km dostępu do morza to bym łóżka piętrowe wprowadził aby wszystkich tych ludzi zmieścić dla zarobku...

:lool: :lool: :lool:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.12.2014 23:15

piszcie coś bo mi tak głupio samemu z sobą pisać ;)
się Ani nie śmiej... taka prawda... Mielno i Łeba przy Neumie to dziury zabite dechami... Ale każdemu desperatowi, który udowodni, że spędził tam więcej niż 1 dzień stawiam zgrzewkę browara...
Wysyłką kurierską !!! pobraniową :mrgreen:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.12.2014 23:17

Te fawele mnie zabiły....... :lol:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 07.12.2014 23:30

sviva napisał(a):Mam jeszcze 7 zdjęć do dodania

To się nie kryguj, tylko dawaj :oczko_usmiech:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.12.2014 23:50

Jak już wspomniałem granicę BiH i Cro minęliśmy szybko i sprawnie. Żadnych problemów nie było. Coraz większymi krokami ( krokami... a autem jechaliśmy.... oglądałem przed chwilą Saving Mr. Banks - i się we mnie chyba Pani P.L. Travis obudziła). Pogodę też sobie na zwiedzanie wybraliśmy... Bodajże najcieplejszy dzień w czasie naszego wywczasu. Żar się lał z nieba niemiłosierny... Całe te wakacje były pokręcone więc kto nam zabroni w chmury leżeć na plaży a w upał brać się za zwiedzanie?
Im bliżej tym napięcie wzrastało. Jak to będzie? Jakie się okaże to miasto?
Jeśli chodzi o stronę czysto techniczną, czyli dla kierowcy jest oznakowane idealnie. Do centrum dojechaliśmy bez problemu. Problem okazał się gdzie indziej. PARKING! a raczej brak miejsc parkingowych. Oczadzieli czy co? Turystów zapraszają a auta najlepiej niech zostawią na granicy z BiH. Wbiłem się na oznakowany drogowskazami miejski parking przy starym mieście. Jak szybko się wbiłem tak szybko na wstecznym wybiłem.. Tzn wybiłem jak cenę zobaczyłem... O tym, że Dubrovnik drogi jeszcze się zdążę przekonać ale nie dam z siebie frajera zrobić i dać się skasować za tyle pieniędzy. Pół baku bym za to zalał.
Szybka akcja, wsteczny pod prąd i heja nazad. I co? Znalazłem parking za free. Tzn czy on darmowy był to nie wiem ale ja nie płaciłem, auta obok też. Fakt, że do starego miasta jakiś 1km po tych schodach ale kasa na obiad w kieszeni. Opisałem już na forum, jak dojechać do tego miejsca.

Dobra... Asterix zaparkowany, więc możemy iść zwiedzać... No właśnie.. Wszystko fajnie tylko żeby nie ta droga... Po kiego grzyba im tyle schodów? Żebym się męczył i swoją nadwagę niepotrzebnie w te i nazad prowadził?
Nie myśleli jak projektowali jak nic...
W końcu w coraz większym słońcu doczłapaliśmy się do murów starego miasta. Pierwsza myśl, idziemy na mury, zwiedzaniem dołu zajmiemy się później.
Będzie dygresja. W czasie, gdy my poznawaliśmy Podgorę duża część Azjatów z Plitvickich Jezior przeniosła się do Dubrovnika ;)
Swoją drogą jak my się z nich śmialiśmy, że z aparatami na kijach chodzą, i co? 2 tygodnie temu kupiliśmy sobie kamerkę sportową na wysięgniku ;) Ot taki postęp cywilizacyjny...
Wracając do tematu. Zaopatrzeni w bilety zaczęliśmy zwiedzanie widoków z murów starego miasta...
idę spać ;)
cdn. ...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.12.2014 23:56

ups... 2 razy skopiowałem przez przypadek tekst...
Ostatnio edytowano 07.12.2014 23:58 przez sviva, łącznie edytowano 1 raz
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 07.12.2014 23:57

Hehehe...Dubrownik i parkingi :mrgreen: , skąd ja to znam :mrgreen:
Raz nam też udało się za free...ale niestety,w zamian spacerek zliczony :evil:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.12.2014 23:58

sviva napisał(a):idę spać ;)
cdn. ...

Laku noć :papa:
i
Dobro jutro :lol:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 08.12.2014 00:01

anakin napisał(a):Te fawele mnie zabiły....... :lol:


Coś mi się wydaje, że nie tylko ciebie zabiły... Kto wie czy tam nie ma jakiegoś cmentarzyska straceńców...
A może nad wjazdem do miasta wisi napis:
"Ty, który tu wchodzisz żegnaj się z nadzieją"...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.12.2014 09:21

widoczki z 512ki lux, zawsze szukam pretekstu, by tamtędy się przejechać
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.12.2014 09:25

sviva napisał(a):P.S. Nie znacie jakiejś strony z hostingiem zdjęć bo mi w fotosik.pl się limit 100 zdjęć wyczerpał ;)


Polecam fmix.pl :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone