Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.12.2014 11:04

ASIULA HK napisał(a):Hehehe...Dubrownik i parkingi :mrgreen: , skąd ja to znam :mrgreen:
Raz nam też udało się za free...ale niestety,w zamian spacerek zliczony :evil:


Generalnie jest tam parę miejsc, gdzie można się wcisnąć ale wiąże się to właśnie ze spacerkiem i odległością ok. 700-1000m od starego miasta ale samo szukanie parkingu człowiekowi odbiera ochoty do zwiedzania. Jak można tak ludzi kasować? Ale o cenach w Dubrovniku później...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.12.2014 12:08

Parę zdjęć z dojazdu do Dubrovnika i jego przedmieść...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoją drogą przyjaciółka pływała kiedyś ( w zeszłym roku;) ) na takim wycieczkowcu. Dokładnie to dostała pracę. Grała na altówce ludziom do kotleta.
Jej praca polegała na tym, że raz dziennie ok. 18 przez godzinę musiała pograć przy kolacji turystom. Reszta dnia wolna. Opłacony nocleg, wyżywienie. W odróżnieniu od obsługi statku
mogła wychodzić na ląd, gdy dobijali do portu i zwiedzać jak zwykli turyści. Pływała wzdłuż wybrzeży Ameryki Północnej i Południowej i jej jeszcze za to płacili. Wakacje życia, które trwały 4 miesiące. Co lepsze, opłacili jej lot z Warszawy przez Monachium, Tokio (1 dniowy pobyt) do Nowego Jorku i potem z powrotem :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.12.2014 12:38

Jak już wspomniałem wcześniej, w końcu zaparkowaliśmy auto za free, dowlokłem swoją nadwagę milionem schodków do starego miasta i zaczęliśmy zwiedzać...

Na pierwszy strzał poszły mury. Cytując klasyka: "mieli rozmach skur******" :mrgreen: Z ceną też... 100 kun za bilet wstępu. Zrobić coś takiego to nie lada wyzwanie. Widoki nieziemskie. Mnie najbardziej zafrapował fakt, że można sobie wynająć miejscówkę i mieszkać wewnątrz starówki. Normalnie jak w Big Brotherze... Przecież to jakieś harakiri i sepuku - wyglądać z okna i wiecznie ludzi widzieć.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna z najdroższych restauracji w jakiej byliśmy. Ale cenę rekompensują widoki i wrażenia...

cdn. ...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.12.2014 12:48

Ludzie... Tragedia... W centrum starówki zrobili Orlika. To pewnie wina Tuska... :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn. ...
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 14.12.2014 13:07

Jejku znowu siedzę w ostatnim rzędzie :-(
Ale nie ruszam sie ....
Super zdjęcia i relacja :-)
No i wszystkiego najlepszego..
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 14.12.2014 13:09

Fajna z humorem relacja, czekam na cd

:papa:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.12.2014 13:34

karin74 napisał(a):Jejku znowu siedzę w ostatnim rzędzie :-(
Ale nie ruszam sie ....
Super zdjęcia i relacja :-)
No i wszystkiego najlepszego..


Eeee... mam nadzieję, że ktoś jeszcze dołączy i będziesz w środku sali ;)
Czy zdjęcia super to nie wiem bo fotograf ze mnie żaden, sprzęt też raczej niższych lotów stanów średnich...
Dziękujemy... :hut:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.12.2014 14:47

Po zwiedzeniu murów, lekko wyczerpani ale zadowoleni zeszliśmy niżej i poszliśmy pospacerować malowniczymi uliczkami starego miasta.
Uliczki urokliwe ale ceny niekoniecznie. No i ludzi multum. My byliśmy w drugiej połowie lipca więc w środku sezonu ale aż takich tłumów to się nie spodziewałem. Swoją drogą jeden dzień na Dubrovnik nie wystarczy. Żeby w spokoju zwiedzić to miasto wydaje mi się, że tydzień by nie wystarczył. Tylko jak tam żyć pytam się Panie Premierze? :mrgreen:
Moja opcja - zamieszkać w Kleku i dojeżdżać ale to też męczące.
My postanowiliśmy jeszcze wrócić do Dubrovnika - nasz następny wyjazd zakończy się wojną... Oj będzie się działo, poleje się krew ale o tym za kilka rozdziałów ;) :mrgreen:
Tym czasem trochę zdjęć zrobionych w wąskich uliczkach Dubrovnika.

Obrazek

Obrazek
Uwielbiam takie zespoły i takie granie, może dlatego, że parę razy popełniłem takie dzieło. Daje naprawdę dużo frajdy i nerwów - gdy kapelusz lub futerał nie chce się monetami zapełniać... :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
moje ulubione schody...

cdn. ...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.12.2014 14:50

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn. ...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.12.2014 15:11

Lekko wyczerpani postanowiliśmy coś zjeść i się napić. Ja wiem, że Polak to musi ponarzekać ale ludzie...
Za świeży sok wyciskany z pomarańczy i malutkie Karlovacko zapłaciliśmy 75 kun... Plantację tych pomarańczy bym za to kupił. Jedzenie? Szukaliśmy szukaliśmy i udało się. Zjedliśmy cevapcici i jakąś rybę za 200 kun... I to szukaliśmy tańszego miejsca... Bilet wstępu na mury... 100 kun od osoby... Potem wjechaliśmy wyciągiem na wzgórze, żeby zobaczyć Dubrovnik z lotu ptaka... Cena 100 kun od osoby...
Wjechaliśmy na górę i w restauracji widokowej za 2 Ożujsko zawołali 90 kun!!!!
Coś do picia w drodze powrotnej, paliwo i nie wiadomo kiedy 1000 kun poszło w cholerę. Szkoda tylko, że nie liczyłem tego na miejscu tylko dopiero po powrocie... :mrgreen: Ot ktoś mnie zaczarował do wydawania pieniędzy... :D

Ale prawda jest taka, że tanio nie ma i raczej taniej nie będzie bo turystów dużo a dopóki jest popyt i kuny płyną strumieniami dopóty ceny będą szły w górę... A my biedne żuczki będziemy płacić bo kto biednym zabroni bogato żyć... :mrgreen:
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 14.12.2014 15:12

Pozwolisz że i ja przyłączę się do czytania i oglądania Twojej relacji.
Blisko Dubrovnika jest wiele fajnych miejscowości do nocowania z Kleku jet za daleko moim zdaniem.Czekam na ciąg dalszy i ciekawi mnie to zakończenie .Swoją drogą ile za ten apartament płaciłeś bo wygląda bardzo sympatycznie mam nadzieje że nie chodzi w tytule o sprawy płatności za apartament.
Pozdrawiam
Czesiek :D
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 14.12.2014 15:29

czekor68 napisał(a):Pozwolisz że i ja przyłączę się do czytania i oglądania Twojej relacji.
Blisko Dubrovnika jest wiele fajnych miejscowości do nocowania z Kleku jet za daleko moim zdaniem.Czekam na ciąg dalszy i ciekawi mnie to zakończenie .Swoją drogą ile za ten apartament płaciłeś bo wygląda bardzo sympatycznie mam nadzieje że nie chodzi w tytule o sprawy płatności za apartament.
Pozdrawiam
Czesiek :D


Witam Czesiek :D
Apartament kosztował 15 euro od osoby. Zakończenie nie dotyczy płatności ;) Za miłych właścicieli mieliśmy, żeby z nimi wojować :mrgreen:
W przyszłym roku chcemy znowu przejechać się na wycieczkę do Dubrovnika - tylko po to aby przespacerować się uliczkami... ;) Nas urzekły... Nocować chcemy w zupełnie innych rejonach Cro...
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 14.12.2014 16:32

Jest takie powiedzenie :płacić jak za zboże:. Wkrótce to się zmieni i nowa wersja tego powiedzonka będzie brzmiała :płacić jak za parking w Dubrowniku:. W przyszłym roku planuje odwiedzić to miasto ale już teraz szukam na mapie jakiegoś miejsca gdzie za jakieś sensowne pieniądze będzie można zostawić samochód. Wstępnie upatrzyłem sobie dosyć spory parking na ulicy Ivo Vojnovicia- 3 strefa a biorę też pod uwagę parking pod szpitalem a potem drałowanie na stare miasto.
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 14.12.2014 16:47

Późno ale udało mi sie nadrobić zaległości. Zwiedziłem w tym roku Podgorę, piekna ale bardzo zatłoczona.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez..

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 14.12.2014 20:47

nasz następny wyjazd zakończy się wojną.
nigdy więcej wojny ,stanowczo protestuję :evil:
:wink: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Miodowa Riwiera przez jeziora i wojnę a wykiwani przez... - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone