Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Migawki z PAGórków - wrzesień 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Migawki z PAGórków - wrzesień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 30.09.2018 23:00

„Pag? To przecież jakaś łysa wyspa na której nie ma nic, oprócz zmutowanych owiec, które pożarły tam całą roślinność i wszystkich mieszkańców.”.
sneer, czerwiec 2018

„W tym roku na pewno nie pojedziemy do Chorwacji”.
sneer, lipiec 2018

Tymczasem już kilka tygodni później, trzeciego września, podążaliśmy do Chorwacji. Nie muszę chyba dodawać, że na wyspę Pag. :lol:

Abyście zrozumieli jak do tego doszło muszę nieco cofnąć się w czasie.

Rok 2018 był (jest?) dla mnie dość absorbujący. Otóż, budowa naszego domu wkroczyła w wakacje w okres tak zwanej „wykończeniówki”. A to – jak wiedzą ci, którzy swoje budowle już postawili – potrafi wykończyć praktycznie wszystkich „inwestorów” (jak dumnie nazywa się tych naiwniaków, który postanowili wybudować swój wymarzony dom). Ponadto młodsza córka w sierpniu kończyła dopiero roczek, co stawiało wakacyjny wyjazd pod jeszcze większym znakiem zapytania. Podobnie więc jak rok wcześniej (z racji porodu), tak i teraz, na naszej ulubionej Chorwacji postawiliśmy – w kontekście wakacyjnym - krzyżyk.

Jednak, gdy podczas tegorocznej fali upałów, kolejny fachowiec na budowie sprawił, że zacząłem rozważać wystąpienie o pozwolenie na broń oraz studiowanie książki pt. Historia Chińskich Tortur, coś przelało czarę goryczy i w mojej głowie pojawiła się myśl: „A gdyby tak jednak rzucić to wszystko i pojechać do Chorwacji, chociaż na tydzień?”. Dom się przecież nie zawali, a fachowcy i tak spieprzą to co mają spieprzyć.

Tym oto sposobem, na początku września znaleźliśmy się na wyspie Pag w celach wybitnie wypoczynkowych, na pełnym luzie, by naładować swoje zdezelowane baterie. A dlaczego Pag skoro tam nic nie? O tym w następnej części :)

Z góry przepraszam za chaotyczny sposób narracji. Moja relacja (jeśli w ogóle można tak ją nazwać) nie będzie ani chronologiczna, ani specjalnie szczegółowa. Jednak jako, że kilka osób prosiło mnie o umieszczenie na forum kilku fotek z podróży (i to jest w zasadzie główny powód dla którego piszę tą „relację”), postaram się nadrobić braki pisarskie poprzez obrazy.

Oczywiście z racji obecności roczniaka w ekipie oraz wypoczynkowego charakteru pobytu, moje zdjęcia pokazują tylko mały wycinek wyspy, stąd owe „migawki” w tytule. Wszystkich, którzy chcą zgłębić Pag do ostatniego kamyka, odsyłam do świeżych, szczegółowych i nad wyraz zacnych relacji z wyspy autrostwa Habanero: https://www.cro.pl/50-plaz-paga-t54499.html czy Pitera_M: https://www.cro.pl/pag-2014-a-to-bylo-tak-t46609.html.

Ok, po tym przynudnawym wstępie zapraszam na pierwszą część migawek :)

2_0092_pag01.jpg

IMG_8498-2.jpg

2_0100_pag09.jpg

2_0102_pag11.jpg

2_0108_pag17.jpg

2_0112_pag21.jpg

2_0114_pag23.jpg

2_0118_pag27_.jpg

2_0137_pag46.jpg

2_0130_pag39.jpg
Ostatnio edytowano 01.10.2018 09:23 przez sneer, łącznie edytowano 2 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Migawki z PAGórków - wrzsień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.09.2018 23:15

Fajnie, że mimo wszystkich przeciwności udało się pojechać :D

Pierwsza! :mrgreen:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Migawki z PAGórków - wrzsień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 30.09.2018 23:49

Jestem i ja.
Na Pagu byłam też w tym roku, a w trakcie budowy domu, też musiałam odpuścić na jeden rok wyjazd na wakacje. Znam ten ból :wink: :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Migawki z PAGórków - wrzsień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.09.2018 23:49

O mój Boże, ale zdjęcia 8O 8O 8O
Coś pięknego. Jestem w szoku.
Jak najwięcej proszę takich :hearts: :hearts: :hearts:
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Migawki z PAGórków - wrzsień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 01.10.2018 05:54

zdjęcia... :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:

cudowne :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Migawki z PAGórków - wrzsień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.10.2018 08:09

No taki Pag to mi się marzy. Rewelacja. Pewnie mógłbyś poczekać do konkursów, ale chwała Ci za to że tego nie robisz.
Dobra nasza. Masz rękę i oko. Nawet pokażę żonie, której Pag niezbyt interesuje.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Migawki z PAGórków - wrzsień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.10.2018 08:12

WOW co mam powiedzieć że zdjęcia boskie? To chyba widać ;)
Jednak Pag we wrześniu bez tłumów zyskuje jeszcze więcej w moich oczach.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Migawki z PAGórków - wrzsień 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.10.2018 08:47

Habanero napisał(a):O mój Boże, ale zdjęcia 8O 8O 8O
Coś pięknego. Jestem w szoku.
Jak najwięcej proszę takich :hearts: :hearts: :hearts:

Ja w szoku nie jestem. :wink:
Zdjęcia sneera wcześniej często "łapały się" do kalendarza. :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.10.2018 13:05

Jest pierwszy rząd. U mnie rzadkość.

Człowieku jak ja Ciebie doskonale rozumiem. Mieliśmy tak w 2015r gdy pierwszy raz jechaliśmy do Jelsy na Hvarze.
Nic nie mieliśmy zaplanowane aż w maju 2015r postanowiliśmy, że rzucamy wszystko w pi*** i zmykamy do Chorwacji pomimo pewnych przeciwności.
W maju szukałem noclegów w Jelsie :)
Okazało się, że znalazłem wspaniały apartament u wspaniałych gospodarzy, do których wracaliśmy jeszcze rok później,
I były to jedne z naszych najpiękniejszych wakacji w życiu.

Co do budowy domu to tak jak piszesz. Plany swoje, fachowcy swoje :)
Ja miałem to szczęście, że miałem dość ogarniętych fachmanów i niewiele wpadek było.

PS. Aha i mnie nazywali "szef", rzadko inwestor :)
PS2. Czy te fotki są surowe czy jest tak bajerancko obrobiłeś ? Są MEGA.
Ostatnio edytowano 01.10.2018 13:14 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.10.2018 13:14

Podpatruję z zachwytem, bo Pag kiełkuje i kiełkuje...Na razie przezornie nie wspominam mężowi, że tam cienia nie ma :oczko_usmiech: Na miejscu się dowie :mrgreen: Piękne widoki 8)
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 01.10.2018 13:20

Fotki kosa. Pozdro. 8O 8O 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12176
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.10.2018 13:21

Ładnie tu - zostaję :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 01.10.2018 14:29

Przepiękne te PAGórki. Będę czytać i oglądać. :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.10.2018 21:17

Ja tam Pagu nigdy nie mam dość więc będę gościem i w tej relacji :)
Trzeba być na bieżąco w razie decyzji o powtórnych odwiedzinach wyspy wszak 5 lat minęło od ostatniej wizyty :?
Piękne fotki :hearts:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 01.10.2018 23:23

maslinka, elka21: Serdecznie witam pierwszych gości 8)

Habanero:
Dziękuje ;) Postaram się się nie zawieźć i dorzucić jeszcze kilka fotek w kolejnych postach ;)

te kiero: Dzięki! Moja chęć podzielenia się z forumowiczami Pagiem jest większa niż trzymania zdjęć w szufladzie, czekając na konkurs ;)

mchrob: Dzięki - tak, wrzesień (po raz pierwszy w tym miesiącu byłem w Chorwacji) okazał sie strzałem w dziesiątke, o czym to jeszcze kilka słów napiszę.

Janusz Bajcer: fajnie słyszeć, że ktoś jeszcze o tym pamięta ;)

jolcix, Katerina, welna, beatabm, pomorzanka zachodnia, gusia-s: Dzięki za miłe słowa ;)

kaeres: Ano właśnie, czasem jest po prostu chęć, żeby rzucić wszystko w.... i pojechać do Chorwacji, No i gratuluję przeżycia budowy domu w tak dobrej formie psychicznej ;)

"PS2. Czy te fotki są surowe czy jest tak bajerancko obrobiłeś ? Są MEGA."


Dzięki. Na to pytanie techniczne muszę się (niestety) trochę rozpisać. Osoby, które nie interesują się fotografią mogą ten akapit opuścić, bo będą same nudy :).

Pamiętam, to uczucie, gdy ładnych parę lat temu, zacząłem jeździć po świecie i po powrocie do domu oglądałem przywiezione przez siebie zdjęcia. Było to poczucie rozczarowania, że zdjęcia w żaden sposób nie oddają tego, co zapamiętały z tych pięknych miejsc moje oczy i pozostałe zmysły. Zdjęcia wydawały się zupełnie pozbawione emocji i wrażeń, które towarzyszyły mi gdy je wykonywałem. Między innymi z tej właśnie frustracji zacząłem szukać przyczyn tego zjawiska.

Minęło kilka lat i wciąż daleka droga przede mną, ale nauczyłem się trochę lepiej korzystać ze sprzętu i bardziej świadomie robić zdjęcia. Staram się, aby zdjęcie już na etapie „pstryknięcia” było tak zrobione, by nie potrzebowało godzin retuszu. Większość fot w tym wątku robiłem obiektywem szerokokątnym, który świetnie sprawdza się w krajobrazach. W paru miejscach, dla lepszego wydobycia wody czy nieba użyłem filtra polaryzacyjnego. Do zdjęć nocnych i wieczornych używałem statywu. Dodatkowo zdjęcia zapisuje na karcie jako pliki RAW, rejestrując maksymalną ilość informacji, które „zauważy” matryca aparatu.

Dzięki temu obróbka zdjęć nie musi być już – jak napisałeś - jakaś mega „bajerancka”. Sprowadza się ona głównie do kwestii technicznych (lepsze kadrowanie, wydobycie detali z cieni, pozbycie się aberracji chromatycznej, podkreślenie kontrastu itd.).
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Migawki z PAGórków - wrzesień 2018
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone