Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2020 17:13

To już było tutaj przerabiane ale jeżeli naprawdę ktoś zamierza w Austrii powoływać się na znajomość przepisów, przedawnienia to powodzenia. Niejeden taki był ale o tym też pisałem. Jeżeli ktoś Austriakom nie płaci, nie musi ale robi to na swoją odpowiedzialność a konsekwencje mogą być przykre kiedy jedzie się wiele km z rodzinką. Z całą pewnością żona i dzieci wyczerpane podróżą będą dumne z tatusia, który z Austriakami walczy o swoje i tłumaczy im, że coś jest przedawnione :D
Nie uderzam w nikogo ale powtórzę swojego kolegę, który tak robił i strugał cwaniaka aż wreszcie wpadł. Odgrażał się, że zrobi z nimi porządek, że zaczną respektować prawo i nigdy do tego tępego kraju nie wróci jakby ktoś tam rzeczywiście na niego czekał. Nie wiem co zdziałał bo kolega się na mnie obraził i nie odzywa się do mnie gdyż miałem inne zdanie ale przypuszczam, że niewiele chyba zdziałał bo do Chorwacji już nie jeździ :lol:
Austriacy tacy są i nie ma znaczenia dla nich, że nie zapłaci Polak, Niemiec czy Filipińczyk. Szwajcarzy są jeszcze gorsi :wink:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 16.10.2020 10:17

Rok temu dostałem na adres domowy kpl dokumentów wraz ze zdjęciem z "fotobudki" od żandarmerii w Paryżu . 69km/h na "50" centrum Paryża . Dokumenty były w 3 egzemplarzach po francusku , angielsku i....po polsku .
90eur płatne w ciągu 30dni od odebrania pisma , 180 eur płatne w ciągu 3 miesięcy i 400 eur płatne w ciągu 6 mies . Odpisałem ,że to nie ja prowadziłem auto (pocztą email) w ciągu kilku godzin otrzymałem na maila zbliżenie mojej twarzy i obok zdjęcie z mojego DO ....zapłaciłem 90eur :wink:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 16.10.2020 11:32

Rafi70 napisał(a):Odpisałem ,że to nie ja prowadziłem auto (pocztą email) w ciągu kilku godzin otrzymałem na maila zbliżenie mojej twarzy i obok zdjęcie z mojego DO ....zapłaciłem 90eur :wink:


Skoro już kawa na ławę została wyłożona w ten sposób, to nie pozostało nic innego jak uderzenie w pierś i opłacenie pokuty :lol:
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 16.10.2020 11:45

piekara114 napisał(a):Tak samo jak w AT czy DE a i tak mandat w tym języku przychodzi.


Z Austrii przychodzi w języku polskim.
Obrazek
ZaZo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.07.2020
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZaZo » 16.10.2020 11:57

surfing napisał(a):
piekara114 napisał(a):Tak samo jak w AT czy DE a i tak mandat w tym języku przychodzi.


Z Austrii przychodzi w języku polskim.
Obrazek


...tez wczoraj dostalem podobne pismo, tylko zwykla poczta, a nie poleconym, jak niby powinno byc wyslane, no i nie ma zdjecia z kamery, wiec sie zastanawiam, czy placic? :(
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 16.10.2020 12:36

dostalem podobne pismo, tylko zwykla poczta

Formalnie nie dostałeś ;)
ZaZo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.07.2020
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZaZo » 16.10.2020 13:44

surfing napisał(a):
dostalem podobne pismo, tylko zwykla poczta

Formalnie nie dostałeś ;)


...zeby bylo jeszcze dziwniej, to uzyli poczty Lichtensteinu, a ze zona widziala, wiec to tak jakby zostal doreczony osobiscie przez ambasadora Austrii :o
Ostatnio edytowano 16.10.2020 14:11 przez ZaZo, łącznie edytowano 1 raz
ZaZo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.07.2020
Re: czeski mandat

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZaZo » 16.10.2020 13:45

surfing napisał(a):
dostalem podobne pismo, tylko zwykla poczta

Formalnie nie dostałeś ;)


...Ty dostales poleconym?
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 16.10.2020 14:18

Z Austrii wysyłają listem zwykłym.
ZaZo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZaZo » 16.10.2020 14:49

surfing napisał(a):Z Austrii wysyłają listem zwykłym.


...zignorowac?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.10.2020 15:01

Ja też czekam na mandat bo nie ma wątpliwości, że w tym roku dostanę. Dwa lata był spokój ale teraz to biorę na klatę bo przekroczyłem o 15 km/h prędkość w terenie zabudowanym w Austrii.
ZaZo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZaZo » 16.10.2020 15:49

alechandro napisał(a):Ja też czekam na mandat bo nie ma wątpliwości, że w tym roku dostanę. Dwa lata był spokój ale teraz to biorę na klatę bo przekroczyłem o 15 km/h prędkość w terenie zabudowanym w Austrii.


...ja dostalem 40 Jurkow za 13km ponad na 100km/h przed jednym z tuneli w okolicach Salzburg'a 8O
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.10.2020 16:46

surfing napisał(a):Z Austrii wysyłają listem zwykłym.
Mogą listem zwykłym lub poleconym. O tym i nie tylko w
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32015L0413
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 17.10.2020 06:53

endryu napisał(a):
surfing napisał(a):Z Austrii wysyłają listem zwykłym.
Mogą listem zwykłym lub poleconym. O tym i nie tylko w
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32015L0413


Praktyka pokazuje że do 60 Euro wysyłają listem zwykłym.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.10.2020 20:51

alechandro napisał(a):Ja też czekam na mandat bo nie ma wątpliwości, że w tym roku dostanę.

Aż musiałem sam siebie zacytować bo akurat dzisiaj dostałem więc bardzo szybko. Wykroczenie 03.08 o godz. 03.40 czyli po 3 miesiącach, naprawdę szybko. Mandat na 60 E, mam nadzieję, że tylko ten jeden.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 76
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone