Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- fotoradar ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BartKat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 22.05.2023 17:28

AmiGO by TomTom jest bezpłatne i pokazuje fotoradary i całą resztę.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.05.2023 18:02

WAZEteż ma dobrą bazę fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości itp. Do tego dochodzą też ostrzeżenia zgłaszane na bieżąco od użytkowników.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 22.05.2023 18:44

Mapa fotoradarów https://www.fotoradary.pl/karte/
Wspomnę za dids76 - darmowa waze, dobrze pokazuje fotoradary.

@Herhor pokazali Ci zdjęcie na komisariacie i co dalej? Wskazałeś kierującego ? ... :?:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.05.2023 19:23

luk82 napisał(a):Mam pytanie odnośnie tematu, czy jest gdzieś mapa fotoradarów Czechy/Węgry/Chorwacja? Ale mapa, a nie adresy, bo gdzieś takie widziałem,
Pytanie drugie, czy w tych krajach GM/Yanosik pokazuje fotoradary?
Chciałbym uniknąć "fotopamiątki" ;)

Waze i Yanosik.
Sprawdzałem obie apki na trasie. Waze rozróżnia kamery do kontroli winiet. Yanosik traktuje je jako fotoradar albo odcinkowy pomiar prędkości (już nie pamiętam).
Herhor
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herhor » 22.05.2023 19:32

endryu napisał(a):@Herhor pokazali Ci zdjęcie na komisariacie i co dalej? Wskazałeś kierującego ? ... :?:

Myślisz że ja po roku to pamiętam. Wiesz jak to jest.. wracałem z wczasów, każdy myśli jak tu sprawnie i bezpiecznie dojechać do domu, a tu ci na granicy "kradną czas" i zawracają głowę. Widziałem zdjęcie z fotoradaru przekroczenie ponad 20km/h z tego co pamiętam prosili o podanie imienia ojca i chyba podpis.
Herhor
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herhor » 22.05.2023 19:36

kombiak napisał(a):
Herhor napisał(a): Gdzie zapytać zadzwonić sprawdzić ?

A może w Cepik-u ?
Zamiast płakać że nikt nie chce podać na tacy rozwiązania ? :P

Ty myślisz po co ja tu przyszedłem ? dla jaj ? Miałem nadzieje spotkać tu kogoś mądrego kto już miał taką sytuacje i cos doradzi. W CEPiK może by to było gdyby strona Chorwacka się do nich zwróciła.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.05.2023 19:43

endryu napisał(a):(...) @Herhor pokazali Ci zdjęcie na komisariacie i co dalej? Wskazałeś kierującego ? ... :?:
A tak mi się przypomniało:
https://autokult.pl/imie-nazwisko-i-tyl ... 255943552a

D(zi)ura lex, sed lex...
:lol:
luk82
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk82 » 23.05.2023 11:04

Wszystkim, którzy odpowiedzieli normalnie na moje pytanie - serdeczne dzięki :)
switek3
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 14.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) switek3 » 30.06.2023 20:22

Błagam - uspokójcie mnie. Na drodze między Grazem a Wiedniem są takie długie roboty drogowe i tam jest 80 km/h. Jestem pewien, że zaraz za robotami było odwołanie ograniczenia do 80 a za jakiś kilometr też dla ciężarówek (z jakimiś ograniczeniami). Za parę kilometrów był fotoradar, który Yanosik oznaczył na 130 km. Jechałem 120 i wydaje mi się, że błysnęło. Powiedzcie - dobrze widziałem, to odwołanie? Bo już przeżywam a jeszcze znalazłem coś takiego

https://punkt.media/pl/aktualnosci/gosp ... adar-na-a2

i nie wiem czy to nie ten sam radar.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.06.2023 22:19

switek3 napisał(a):Błagam - uspokójcie mnie. Na drodze między Grazem a Wiedniem są takie długie roboty drogowe i tam jest 80 km/h. Jestem pewien, że zaraz za robotami było odwołanie ograniczenia do 80 a za jakiś kilometr też dla ciężarówek (z jakimiś ograniczeniami). Za parę kilometrów był fotoradar, który Yanosik oznaczył na 130 km. Jechałem 120 i wydaje mi się, że błysnęło. Powiedzcie - dobrze widziałem, to odwołanie? Bo już przeżywam a jeszcze znalazłem coś takiego

https://punkt.media/pl/aktualnosci/gosp ... adar-na-a2

i nie wiem czy to nie ten sam radar.

Gdzieś za 4-6 miesięcy się przekonasz.
Ja już jakiś czas temu zacząłem omijać ten odcinek A2 właśnie za te pułapki w okolicy Grazu. SK i H są bardziej normalne pod tym względem.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone