Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- fotoradar ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Herhor
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herhor » 19.05.2023 21:10

Witam. Proszę o pomoc. Będąc w zeszłym roku na wakacjach w Chorwacji złapałem się na fotoradar. Jednak do dzisiaj nie otrzymałem żadnych dokumentów w tej sprawie. Czy można jakoś zweryfikować jaki status jest tego wykroczenia ? Chce w tym roku znowu pojechać na Chorwacje i boje się ze może mnie to sporo kosztować.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.05.2023 22:22

Herhor napisał(a):Będąc w zeszłym roku na wakacjach w Chorwacji złapałem się na fotoradar. Jednak do dzisiaj nie otrzymałem żadnych dokumentów w tej sprawie.

A skąd wiesz, że "złapałeś się na fotoradar"?
Herhor
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herhor » 20.05.2023 10:24

Przy wyjeździe z Chorwacji na granicy zatrzymano mnie na chwile zaprowadzono na komisariat i pokazali zdjęcie z fotoradaru przekroczenie o 20 km. Poprosili aby dopisać nazwisko Ojca oddali paszport i puścili.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.05.2023 10:36

Ciekawa sprawa!
A kiedy i gdzie było wykonane to zdjęcie?
Czy gdzieś bezpośrednio przed przejściem granicznym, czy wcześniej, gdzieś daleko i w głębi Chorwacji?
Herhor
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herhor » 20.05.2023 10:46

Kiedy nie pamiętam daty i gdzie nie mam pojęcia nie znam na tyle dobrze miasteczek Chorwacji. Było wykonane pare dni wcześniej w rejonie gdzie przebywałem.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.05.2023 10:57

To jest naprawdę ciekawa informacja, chyba nikt dotąd o takim przypadku nie pisał.
A jak chodzi o Twoje pytanie to myślę, że nie masz się czego obawiać przy powrocie do Chorwacji; gdyby mieli zamiar Cię ukarać, to mandat nałożyliby od razu na miejscu.
Natomiast gdybyś np. w tym roku ponownie dał się uchwycić fotoradarowi, to zapewne wówczas wyciągną Twoje zeszłoroczne zdjęcie :)
Herhor
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herhor » 20.05.2023 11:03

Chris_M napisał(a):To jest naprawdę ciekawa informacja, chyba nikt dotąd o takim przypadku nie pisał.
A jak chodzi o Twoje pytanie to myślę, że nie masz się czego obawiać przy powrocie do Chorwacji;

Hmmm no dlatego wszedłem tutaj na forum aby uzyskać jakąś poradę co z tym zrobić ,gdzie pytać. Jak już tam będę to będzie za późno na przepychanki tym bardziej ze nie znam Chorwackiego. Wiesz gdzie to mogę zweryfikować zaczerpnąć informacji w temacie, aby mieć spokojną głowę ?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.05.2023 13:32

Przestań sobie tym zawracać głowę, Chorwaci nie polują na zagranicznych kierowców żeby ich złupić, bo nie chcą zniechęcać do siebie turystów. Jestem głęboko przekonany, że gdyby chcieli Cię ukarać mandatem, to zrobiliby to od razu, na miejscu.
Natomiast uważaj żeby w Chorwacji nie zostawić samochodu na zakazie zatrzymywania lub bez zapłacenia za parkowanie, bo to może Cię kosztować sporo więcej niż mandat za przekroczenie prędkości :)
Herhor
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Herhor » 20.05.2023 14:40

Może masz racje kto wie. Ja jednak wole nie weryfikować tego na miejscu. Rozumiem że nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytania. Ok dzięki za pomoc.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 20.05.2023 20:39

Herhor napisał(a):Może masz racje kto wie. Ja jednak wole nie weryfikować tego na miejscu. Rozumiem że nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytania. Ok dzięki za pomoc.

Sprawa delikatnie mówiąc jest dziwna, ale skoro nie dostałeś mandatu do zapłacenie, to zwyczajnie sprawy nie ma. Może ichni sąd uznał, że kwota mandatu jest zbyt niska, żeby uruchamiać całą procedurę.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.05.2023 08:11

Chris_M napisał(a):Przestań sobie tym zawracać głowę, Chorwaci nie polują na zagranicznych kierowców żeby ich złupić, bo nie chcą zniechęcać do siebie turystów. Jestem głęboko przekonany, że gdyby chcieli Cię ukarać mandatem, to zrobiliby to od razu, na miejscu.
Natomiast uważaj żeby w Chorwacji nie zostawić samochodu na zakazie zatrzymywania lub bez zapłacenia za parkowanie, bo to może Cię kosztować sporo więcej niż mandat za przekroczenie prędkości :)


Nie wiem czy za prędkość będzie dużo mniej?Mój Chorwat kazał mi uwazać na prędkość, mowił, że kilka lat temu w związku z nagminnym przekraczaniem przepisów przez zagranicznych turystów bardzo mocno podnieśli mandaty, do 15 tys kun! Wcześniej były bardzo niskie i właściwie nie obciążały portfelli turystów. Może teraz obniżyli wysokości bo co koajrzę to było z 4 lata temu.
Ostatnio edytowano 21.05.2023 09:34 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 21.05.2023 08:31

To jeszcze w kunach są opłaty mandatów. I popraw, bo strasznie w oczy kole, tys. a nie tyś. Co oznacza tyś?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.05.2023 08:54

damianisko5 napisał(a):Co oznacza tyś?
A tyś nigdy nie zbłądził?
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.05.2023 09:14

damianisko5 napisał(a):To jeszcze w kunach są opłaty mandatów. I popraw, bo strasznie w oczy kole, tys. a nie tyś. Co oznacza tyś?

Czyta się ze zrozumieniem...
A jak Cię w oczy kole to nie czytaj..
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.05.2023 09:28

amatus1 napisał(a):Wcześniej były bardzo niskie i właściwie nie obciążały portfelli turystów. Może teraz obniżyli wysokości bo co koajrzę to było z 4 lata temu.

Nie sądzę by obniżyli, to raczej ja nie miałem aktualnych informacji :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone