Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 704
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 29.05.2022 20:19

Też uważam, że objazd jest bez sensu, ale to ja. Dla innego to może być atrakcja lub urozmaicenie drogi.

W Austrii jeździłem bardzo dużo i po autostradach i po zwykłych drogach i wiele razy zatrzymywałem się na parkingach (na drzemkę, na siku, na tankowanie). Około 10 lat temu krążyły opinie, żeby nie zatrzymywać na parkingach, bo policja łapie. Nigdy nie dostałem mandatu, nigdy nie miałem problemów z policją, choć miałem z nimi kontakt (np. rutynowa kontrola, zapytanie o drogę, wspólne zdjęcie).

Obrazek
mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 29.05.2022 20:27

Co prawda doswiadczenia w jezdzie do Chorwacji mam zerowe ale pozwole sobie zabrac glos w tej sprawie. Jezeli jedziemy na urlop to mysle, ze szkoda czasu i nerwow na omijanie autostrady w Sloweni czy tym bardziej w Austrii i ryzykowac tluczenie sie wiochami i spotkanie z Policja. Nie trzeba byc cwaniakiem i piratem, zeby poprostu na chwile przeoczyc predkosc i "nadziac" sie na radar. Sam jadac na urlop do Chorwacji zamierzam mozliwe jak najwiecej korzystac z autostrad i drog expressowych.
Technics
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Technics » 25.06.2022 09:58

Mam pytanie odnośnie tego czy jest fotoradar od zjazdu z autostrady do polecanej stacji benzynowej w Murecku (kilka km przed tą stacją jadac w kierunku SLO) bo nie jestem pewien czy pstryknelo mi zdjęcie od tyłu. Czy ktoś dostał może kiedyś "pamiatke" z tego miejsca?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.06.2022 13:04

Technics napisał(a):Mam pytanie odnośnie tego czy jest fotoradar od zjazdu z autostrady do polecanej stacji benzynowej w Murecku (kilka km przed tą stacją jadac w kierunku SLO) bo nie jestem pewien czy pstryknelo mi zdjęcie od tyłu. Czy ktoś dostał może kiedyś "pamiatke" z tego miejsca?

Radar stoi na wjeździe do Lichendorfu od strony autostrady https://www.google.pl/maps/@46.7137751, ... 8192?hl=pl
Robi fotki na zbliżanie i oddalanie. Były wzmianki w tym temacie o "pocztówkach". Przekartkuj wątek.
ADŻI
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADŻI » 05.07.2022 19:14

Witam, tak jest fotoradar. I nawet działa , właśnie odebrałam list z informacją o przekroczeniu prędkości..
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 20.07.2022 11:48

Technics napisał(a):Mam pytanie odnośnie tego czy jest fotoradar od zjazdu z autostrady do polecanej stacji benzynowej w Murecku (kilka km przed tą stacją jadac w kierunku SLO) bo nie jestem pewien czy pstryknelo mi zdjęcie od tyłu. Czy ktoś dostał może kiedyś "pamiatke" z tego miejsca?

Ze 3 lata temu dostałem pocztówkę z tego miejsca, o 3,26 w nocy przekroczenie o 13km kosztowało 50 ojro,
larnik444
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) larnik444 » 27.07.2023 18:34

Katerina napisał(a):No, to już po mnie :roll: Co rok, to ograniczenia i korki. I to człowieka powstrzymywało, a przedwczoraj rozwinęłam się od Graz do Wiednia samego 130 mimo znaków, bo ruchu nie było :roll: O 15 tej.


proszę napisz co z tego wyszło? bo miałem niestety podobną sytuację i dopiero czekam na efekty.. :roll:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.07.2023 19:02

larnik444 napisał(a):
Katerina napisał(a):No, to już po mnie :roll: Co rok, to ograniczenia i korki. I to człowieka powstrzymywało, a przedwczoraj rozwinęłam się od Graz do Wiednia samego 130 mimo znaków, bo ruchu nie było :roll: O 15 tej.


proszę napisz co z tego wyszło? bo miałem niestety podobną sytuację i dopiero czekam na efekty.. :roll:

Nieśmiało napomknę, że Katerina napisała to 04.10.2019 - prawie cztery lata temu :roll:
larnik444
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) larnik444 » 27.07.2023 20:09

Tak Kolego wiem, czytałem archiwalne wątki bo mam podobny problem i zależy mi na radzie kogoś kto to już przerabiał...

Proszę zajrzyj do mojego wątku: kumulacja-mandatow-z-fotoradarow-20-000-t57333.html#p2309273
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 83
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone