Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.05.2021 13:51

piekara114 napisał(a):IGL znam i też go pilnujemy.

Też o tym wiem ale kilka lat temu się przynajmniej poirytowałem. Zjechałem pod Grazem z A2 na A9 i gdy minąłem znaki (może te, może następne) informujące o końcu ograniczenia prędkości-przyspieszyłem, włączyłem tempomat.
Jakież było moje zdziwienie i wq... tzn zdenerwowanie, gdy po jakimś czasie na znaku stojącym przy wyjeździe z parkingu przy stacji benzynowej zobaczyłem 100 IG-L. Dodam, że nigdzie przy autostradzie nie widziałem żadnej informacji o tym ograniczeniu, po prostu spojrzałem na wyjazd z parkingu, który równie dobrze mógłby zasłonić mi wyprzedzany samochód.
Na szczęście od tamtego wyjazdu minęło kilka lat i nie dostałem żadnej korespondencji z Austrii, a w tym czasie nie zmieniałem ani samochodu ani meldunku ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2021 14:17

Z tego co ja kojarzę to informacja IG-L nie jest stała, ale wyświetla się na tych tablicach elektronicznych w momencie, kiedy są normy zanieczyszenia przekroczone.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.05.2021 14:30

piekara114 napisał(a):Z tego co ja kojarzę to informacja IG-L nie jest stała, ale wyświetla się na tych tablicach elektronicznych w momencie, kiedy są normy zanieczyszenia przekroczone.

Zgadza się i z tego wynika, że na ostatnio mijanych tablicach pojawiła się po tym, jak je minąłem a jeszcze nie dojechałem do następnych, na których mógłbym dowiedzieć się tego "oficjalnie".
Jak pisałem-o tym, że ograniczenie obowiązuje dowiedziałem się przez przypadek, bo spojrzałem na wyjazd z parkingu/stacji benzynowej
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.05.2021 19:46

Zapłać ten mandat.

Wiele lat tutaj nie zaglądałem i januszostwo jak było tak jest.
Polaczek wie lepiej, ile jechać.
Dramat.

Tez dostałem dwa mandaty w 2011 w Rzymie za wjazd do strefy ograniczonego ruchu, szukając parkingu koło hotelu. Po roku przyszło dwa razy po bodajże 60 czy 80 euro. Zapłaciłem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.05.2021 00:13

FUX napisał(a):Zapłać ten mandat.

Wiele lat tutaj nie zaglądałem i januszostwo jak było tak jest.
Polaczek wie lepiej, ile jechać.
Dramat.

Tez dostałem dwa mandaty w 2011 w Rzymie za wjazd do strefy ograniczonego ruchu, szukając parkingu koło hotelu. Po roku przyszło dwa razy po bodajże 60 czy 80 euro. Zapłaciłem.

Witam! Ale Cię tu dawno nie bylo. Jak widać tematy wiele się nie zmieniły :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.12.2021 15:02

Tak tylko wkleję odnośnie mandatów zza granicy 8) https://www.auto-swiat.pl/porady/prawo/ ... ec/tb63m0q
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 23.12.2021 06:34

Ciekawa treść... Szkoda, że nie napisali w jakim języku należałoby udzielić odpowiedzi?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.12.2021 15:13

stachan napisał(a):Ciekawa treść... Szkoda, że nie napisali w jakim języku należałoby udzielić odpowiedzi?



Jest na końcu w tych czerwonych punktach (p. 3) napisane: "może być napisany po polsku"
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 23.12.2021 19:05

Słusznie - jest taka informacja.

Ja odniosłem się do tego fragmentu:

Gdyby więc pismo z Czech napisano po polsku albo dołączono polskie tłumaczenie, miałoby moc urzędową z wszystkimi tego konsekwencjami. A jako że było nieprzetłumaczone, najwłaściwszą odpowiedzią byłby… list polecony do magistratu w Pilznie z prośbą o wytłumaczenie w zrozumiałbym języku, o co chodzi. Ma się rozumieć, takie pismo powinno zawierać sygnaturkę albo inne dane, które łatwo pozwalają zidentyfikować sprawę. Inna opcja (na zasadzie: załatwić i mieć spokój) to zapłata mandatu, ale w terminie. Nasz czytelnik postanowił zapłacić, jednocześnie przyznając się do winy, ale… niechcący przekroczył termin płatności.


Najważniejsze jest jednak przestrzeganie przepisów :idea:

Tylko wtedy unikniemy rozterek w jakim języku odpisać lub strachu przed nieplanowanym wydatkiem lub mało komfortową przerwą w kolejnej podróży:

Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli "upiecze się" nam w Polsce, zagraniczny mandat pozostaje mandatem – będąc w kolejnej zagranicznej podróży, możemy zostać przypadkowo zatrzymani i zidentyfikowani jako dłużnik – a wtedy albo na miejscu zapłacimy wszystko, czego żądają, albo trafimy do aresztu
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.05.2022 22:38

Wraca temat objazdu słoweńskiej autostrady przez MLP... i mogą pojawić się znowu niespodzianki finansowe :x
Ale można zapoznać się z fotkami z GSV (już są) o słynnym "śmietniku" na drodze 69 w Lichendorfie https://www.google.com/maps/@46.7145144 ... 384!8i8192
Trzeba zachować czujność :!: https://www.google.com/maps/@46.7138198 ... 384!8i8192
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 27.05.2022 23:06

FUX napisał(a):Zapłać ten mandat.

Wiele lat tutaj nie zaglądałem i januszostwo jak było tak jest.
Polaczek wie lepiej, ile jechać.
Dramat.

Tez dostałem dwa mandaty w 2011 w Rzymie za wjazd do strefy ograniczonego ruchu, szukając parkingu koło hotelu. Po roku przyszło dwa razy po bodajże 60 czy 80 euro. Zapłaciłem.



Brawo za głos rozsądku to coś w stylu ominięcie autostrady płatnej na Słowenii ;)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 28.05.2022 22:10

Jakiś sarkazm. Głos rozsądku żeby omijać czy nie omijać?
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 29.05.2022 08:31

Wątek bez końca jak uniknąć mandatu , niekończąca się epopeja , świetnie podsumowana przez FUX a druga tego typu to jak zaoszczędzić 30 E kiedy mój urlop jest raz w roku a jego koszty to kilka ich tysięcy :) ... dramat rozgrywany jest co roku ;)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 29.05.2022 11:37

@WojtekKRK nic dodać, nic ująć, choć każdy ma inne priorytety, rozrywki.

Jak jeździłem przez Słowenię to raz skusiłem się na objazd autostrady (jak jeszcze nie było A od Ptuj do granicy). Dziękuje, dla mnie bez sensu, ale to dla mnie. Teraz od dłuższego czasu jeżdżę CZ SK H do Gorican (wszystkie trzy kraje na winietach). Zdecydowanie szybciej, kilometry te same, a bonus na winietach też niezły. Dodatkowo strasznie męczące dla mnie nocą jechać przez Wiedeń 60 lub w górach w Austrii 100.
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 29.05.2022 12:16

ziemniak napisał(a):@WojtekKRK nic dodać, nic ująć, choć każdy ma inne priorytety, rozrywki.

Jak jeździłem przez Słowenię to raz skusiłem się na objazd autostrady (jak jeszcze nie było A od Ptuj do granicy). Dziękuje, dla mnie bez sensu, ale to dla mnie. Teraz od dłuższego czasu jeżdżę CZ SK H do Gorican (wszystkie trzy kraje na winietach). Zdecydowanie szybciej, kilometry te same, a bonus na winietach też niezły. Dodatkowo strasznie męczące dla mnie nocą jechać przez Wiedeń 60 lub w górach w Austrii 100.

Popieram. Wg mnie temat powinien być zamknięty, a służy temu jak omijać przepisy i być "super polskim cwaniakiem", co i tak nikomu się nie uda :papa:
Przepraszam...A gdzie nie łapią???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 82
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone