Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Uwaga ważne: Droga ratunkowa w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek_katowice
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 28.02.2012 23:00

Identyczny temat umieściłem w innym dziale, ale doszedłem do wniosku, że ten dział jest najbardziej oblegany, więc postanowiłem się powtórzyć dla naszego dobra, a raczej dla dobra naszych portfeli.
Od 1-go stycznia zaczął w Austrii obowiązywać przepis tworzenia tzw.
"Drogi Ratunkowej" w wypadku powstania "Korka" na każdej drodze, bez względu na przyczynę jego powstania. Na tym linku wytłumaczone jest dokładnie o co w tym wszystkim chodzi
http://www.rettungsgasse.com/de/rettung ... ideos/1506
Jest to o tyle ważna informacja- abstrahując od tego, że ma to ułatwić dotarcie służbom ratowniczym do poszkodowanych- że nie zastosowanie się do tych przepisów (np. Wykorzystanie powstałej luki do wyprzedzania) karane będzie mandatami do 2170,00 EUR, a więc niewiedza może trochę kosztować
Pozdrawiam Jacek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2012 23:42

Niech się jeszcze znajdzie życzliwy i dobry człowiek znający na tyle niemiecki, żeby to przetłumaczyć i będzie git :)
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.02.2012 00:01

W miarę czytelnie opisała to asikx&rafikx w poście 13.
TU.
jacek_katowice
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 29.02.2012 01:25

Co tu tłumaczyć? Uruchom sobie jeden z 2 filmików na stronie i wszystko zrozumiałe.
Pozdrawiam Jacek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.02.2012 01:55

jacek_katowice napisał(a):Co tu tłumaczyć? Uruchom sobie jeden z 2 filmików na stronie i wszystko zrozumiałe.
Pozdrawiam Jacek

Choćby to, co jest napisane w miejscu polecanym przez romualda22, że przejazd dla służb ratunkowych ma być(w korku na autostradzie), bez względu, czy te służby są w pobliżu, czy też nie. Z filmików to nie wynika. Czyż nie? 8)
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 29.02.2012 12:53

Jakbyś bardziej poszukał Tu-animacja to w dziale Austria znalazł byś film. :wink:

arturac napisał(a):
jacek_katowice napisał(a):Co tu tłumaczyć? Uruchom sobie jeden z 2 filmików na stronie i wszystko zrozumiałe.
Pozdrawiam Jacek

Choćby to, co jest napisane w miejscu polecanym przez romualda22, że przejazd dla służb ratunkowych ma być(w korku na autostradzie), bez względu, czy te służby są w pobliżu, czy też nie. Z filmików to nie wynika. Czyż nie? 8)

Ma być zawsze w przypadku korka na autostradzie i drodze szybkiego ruchu, było wałkowane.
dejavu032
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejavu032 » 29.02.2012 15:13

przeczytane, obejrzane i zapamiętane ... tym bardziej, że czeka mnie w tym roku przejazd przez Austrię :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.02.2012 18:42

smoki3 napisał(a):Jakbyś bardziej poszukał Tu-animacja to w dziale Austria znalazł byś film. :wink:

arturac napisał(a):
Pozdrawiam Jacek

Ma być zawsze w przypadku korka na autostradzie i drodze szybkiego ruchu, było wałkowane.

nie za bardzo wiem do kogo mówisz:) ja wiem, bo widziałem wątek polecony przez romualda22, a jacek_katowice, też może wie :) cała reszta zapłaci i się nauczy:)
trajano
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 25.04.2012 10:18

Ciekaw jestem jak radzą sobie z cwaniakami którzy jadą tamtędy wyprzedzając wszystkich.
kropi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 20.05.2012 20:17

Jeeezzz, jak już Kasztany coś wymyślą... Nie prościej zostawić przejezdne pobocze? Ale dzięki za ostrzeżenie, z przepisami drogowymi trudno dyskutować...
laminat
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) laminat » 14.07.2012 18:04

No tak typowo polskie od razu krytyka, bo ty wiesz lepiej.
Właśnie nie pobocze. Tam częściej niż u nas są prowadzone remonty a pobocze też jest dla samochodów z awarią!
Dlatego jak zauważyłeś przy 2-3-4 pasmowych zostawiamy zawsze lewy skrajny pas. Dlaczego bo jest najmniej zużyty a w przypadku zablokowania pobocza pas skrajny z prawej się zwęża do jednego pasa a pojazdy uprzywilejowane mają zawsze pustą i szybką drogę.

Nad tym pomysłem pracował sztab ludzi a nie jeden mądry polak.
kropi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 14.07.2012 18:58

Tej, archeolog mądraliński, póki co to rózne sztaby tzw. mądrych ludzi wymyślają coraz to większe bzdury, a przepisy powinny być w miarę uniwersalne, a nie w każdym grajdołku inne. BTW temat jest z maja a mamy lipiec dzięki Bogu. Pozdrav! :roll:
PabloX
Cromaniak
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 09.08.2012 09:50

trajano napisał(a):Ciekaw jestem jak radzą sobie z cwaniakami którzy jadą tamtędy wyprzedzając wszystkich.

No niestety, raczej sobie nie radzą... jechałem przez Austrię w niedzielę 29 lipca, duży ruch, co jakiś czas tworzył się korek i bardzo sprawnie (o ile się dało) formowała się Droga Ratunkowa, po czym po paru minutach działo się tak: najpierw jakiś jeden cwaniak/debil/socjopata sunął środkiem, a za nim zaczynało to robić coraz więcej kierowców, ogólnie po chwili korek powstawał jeszcze większy, z tym, że już trudniej było sformować Drogę Ratunkową, bo wszystkie pasy ruchu były zajęte - łącznie z awaryjnym, na który przecież zjechali ci, którzy wcześniej uczciwie tworzyli Drogę Ratunkową.
W robieniu wiochy królowali kierowcy z Czech i Niemiec.
PabloX
Cromaniak
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 09.08.2012 09:53

laminat napisał(a):No tak typowo polskie od razu krytyka, bo ty wiesz lepiej.
Właśnie nie pobocze. Tam częściej niż u nas są prowadzone remonty a pobocze też jest dla samochodów z awarią!
Dlatego jak zauważyłeś przy 2-3-4 pasmowych zostawiamy zawsze lewy skrajny pas. Dlaczego bo jest najmniej zużyty a w przypadku zablokowania pobocza pas skrajny z prawej się zwęża do jednego pasa a pojazdy uprzywilejowane mają zawsze pustą i szybką drogę.

Nad tym pomysłem pracował sztab ludzi a nie jeden mądry polak.

Mylisz się. Tworząc Drogę Ratunkową, nie zostawia się lewego skrajnego pasa! Niezależnie od ilości pasów ruchu, samochody z lewego pasa zjeżdżają jak najbardziej w lewo, a z pozostałych pasów - w prawo.
Raul73
Cromaniak
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 09.08.2012 18:04

PabloX napisał(a):W robieniu wiochy królowali kierowcy z Czech i Niemiec.

Z tego co zauważyłem w tym roku, Niemcy robią coraz większą wiochę na wszystkich rodzajach dróg. Byłem na Krku, który jest chyba najbardziej "niemieckim" rejonem Chorwacji - no i Niemcy za kierownicami to "królowie szos"! Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, na pasach, wymuszanie pierszeństwa, o przejściu przez pasy kiedy jedzie "pan Helmut" można zapomnieć! Jakby cała droga należała do nich.

Kilka lat temu bylem w Reichu - tam jeżdżą kulturalnie. A za granicą dziczeją? To już w Polsce na drogach widuję mnniej chamstwa niż tam!

A Pepiki to już stabdard :D :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019