Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga ważne: Droga ratunkowa w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009
Uwaga ważne: Droga ratunkowa w Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 28.02.2012 23:00

Identyczny temat umieściłem w innym dziale, ale doszedłem do wniosku, że ten dział jest najbardziej oblegany, więc postanowiłem się powtórzyć dla naszego dobra, a raczej dla dobra naszych portfeli.
Od 1-go stycznia zaczął w Austrii obowiązywać przepis tworzenia tzw.
"Drogi Ratunkowej" w wypadku powstania "Korka" na każdej drodze, bez względu na przyczynę jego powstania. Na tym linku wytłumaczone jest dokładnie o co w tym wszystkim chodzi
http://www.rettungsgasse.com/de/rettung ... ideos/1506
Jest to o tyle ważna informacja- abstrahując od tego, że ma to ułatwić dotarcie służbom ratowniczym do poszkodowanych- że nie zastosowanie się do tych przepisów (np. Wykorzystanie powstałej luki do wyprzedzania) karane będzie mandatami do 2170,00 EUR, a więc niewiedza może trochę kosztować
Pozdrawiam Jacek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2012 23:42

Niech się jeszcze znajdzie życzliwy i dobry człowiek znający na tyle niemiecki, żeby to przetłumaczyć i będzie git :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.02.2012 00:01

W miarę czytelnie opisała to asikx&rafikx w poście 13.
TU.
jacek_katowice
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek_katowice » 29.02.2012 01:25

Co tu tłumaczyć? Uruchom sobie jeden z 2 filmików na stronie i wszystko zrozumiałe.
Pozdrawiam Jacek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.02.2012 01:55

jacek_katowice napisał(a):Co tu tłumaczyć? Uruchom sobie jeden z 2 filmików na stronie i wszystko zrozumiałe.
Pozdrawiam Jacek


Choćby to, co jest napisane w miejscu polecanym przez romualda22, że przejazd dla służb ratunkowych ma być(w korku na autostradzie), bez względu, czy te służby są w pobliżu, czy też nie. Z filmików to nie wynika. Czyż nie? 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.02.2012 12:53

Jakbyś bardziej poszukał Tu-animacja to w dziale Austria znalazł byś film. :wink:


arturac napisał(a):
jacek_katowice napisał(a):Co tu tłumaczyć? Uruchom sobie jeden z 2 filmików na stronie i wszystko zrozumiałe.
Pozdrawiam Jacek


Choćby to, co jest napisane w miejscu polecanym przez romualda22, że przejazd dla służb ratunkowych ma być(w korku na autostradzie), bez względu, czy te służby są w pobliżu, czy też nie. Z filmików to nie wynika. Czyż nie? 8)


Ma być zawsze w przypadku korka na autostradzie i drodze szybkiego ruchu, było wałkowane.
dejavu032
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejavu032 » 29.02.2012 15:13

przeczytane, obejrzane i zapamiętane ... tym bardziej, że czeka mnie w tym roku przejazd przez Austrię :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.02.2012 18:42

smoki3 napisał(a):Jakbyś bardziej poszukał Tu-animacja to w dziale Austria znalazł byś film. :wink:


arturac napisał(a):
jacek_katowice napisał(a):Co tu tłumaczyć? Uruchom sobie jeden z 2 filmików na stronie i wszystko zrozumiałe.
Pozdrawiam Jacek


Choćby to, co jest napisane w miejscu polecanym przez romualda22, że przejazd dla służb ratunkowych ma być(w korku na autostradzie), bez względu, czy te służby są w pobliżu, czy też nie. Z filmików to nie wynika. Czyż nie? 8)


Ma być zawsze w przypadku korka na autostradzie i drodze szybkiego ruchu, było wałkowane.


nie za bardzo wiem do kogo mówisz:) ja wiem, bo widziałem wątek polecony przez romualda22, a jacek_katowice, też może wie :) cała reszta zapłaci i się nauczy:)
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 25.04.2012 10:18

Ciekaw jestem jak radzą sobie z cwaniakami którzy jadą tamtędy wyprzedzając wszystkich.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 20.05.2012 20:17

Jeeezzz, jak już Kasztany coś wymyślą... Nie prościej zostawić przejezdne pobocze? Ale dzięki za ostrzeżenie, z przepisami drogowymi trudno dyskutować...
laminat
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) laminat » 14.07.2012 18:04

No tak typowo polskie od razu krytyka, bo ty wiesz lepiej.
Właśnie nie pobocze. Tam częściej niż u nas są prowadzone remonty a pobocze też jest dla samochodów z awarią!
Dlatego jak zauważyłeś przy 2-3-4 pasmowych zostawiamy zawsze lewy skrajny pas. Dlaczego bo jest najmniej zużyty a w przypadku zablokowania pobocza pas skrajny z prawej się zwęża do jednego pasa a pojazdy uprzywilejowane mają zawsze pustą i szybką drogę.

Nad tym pomysłem pracował sztab ludzi a nie jeden mądry polak.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 14.07.2012 18:58

Tej, archeolog mądraliński, póki co to rózne sztaby tzw. mądrych ludzi wymyślają coraz to większe bzdury, a przepisy powinny być w miarę uniwersalne, a nie w każdym grajdołku inne. BTW temat jest z maja a mamy lipiec dzięki Bogu. Pozdrav! :roll:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 09.08.2012 09:50

trajano napisał(a):Ciekaw jestem jak radzą sobie z cwaniakami którzy jadą tamtędy wyprzedzając wszystkich.


No niestety, raczej sobie nie radzą... jechałem przez Austrię w niedzielę 29 lipca, duży ruch, co jakiś czas tworzył się korek i bardzo sprawnie (o ile się dało) formowała się Droga Ratunkowa, po czym po paru minutach działo się tak: najpierw jakiś jeden cwaniak/debil/socjopata sunął środkiem, a za nim zaczynało to robić coraz więcej kierowców, ogólnie po chwili korek powstawał jeszcze większy, z tym, że już trudniej było sformować Drogę Ratunkową, bo wszystkie pasy ruchu były zajęte - łącznie z awaryjnym, na który przecież zjechali ci, którzy wcześniej uczciwie tworzyli Drogę Ratunkową.
W robieniu wiochy królowali kierowcy z Czech i Niemiec.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 09.08.2012 09:53

laminat napisał(a):No tak typowo polskie od razu krytyka, bo ty wiesz lepiej.
Właśnie nie pobocze. Tam częściej niż u nas są prowadzone remonty a pobocze też jest dla samochodów z awarią!
Dlatego jak zauważyłeś przy 2-3-4 pasmowych zostawiamy zawsze lewy skrajny pas. Dlaczego bo jest najmniej zużyty a w przypadku zablokowania pobocza pas skrajny z prawej się zwęża do jednego pasa a pojazdy uprzywilejowane mają zawsze pustą i szybką drogę.

Nad tym pomysłem pracował sztab ludzi a nie jeden mądry polak.


Mylisz się. Tworząc Drogę Ratunkową, nie zostawia się lewego skrajnego pasa! Niezależnie od ilości pasów ruchu, samochody z lewego pasa zjeżdżają jak najbardziej w lewo, a z pozostałych pasów - w prawo.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 09.08.2012 18:04

PabloX napisał(a):W robieniu wiochy królowali kierowcy z Czech i Niemiec.


Z tego co zauważyłem w tym roku, Niemcy robią coraz większą wiochę na wszystkich rodzajach dróg. Byłem na Krku, który jest chyba najbardziej "niemieckim" rejonem Chorwacji - no i Niemcy za kierownicami to "królowie szos"! Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, na pasach, wymuszanie pierszeństwa, o przejściu przez pasy kiedy jedzie "pan Helmut" można zapomnieć! Jakby cała droga należała do nich.

Kilka lat temu bylem w Reichu - tam jeżdżą kulturalnie. A za granicą dziczeją? To już w Polsce na drogach widuję mnniej chamstwa niż tam!

A Pepiki to już stabdard :D :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga ważne: Droga ratunkowa w Austrii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone