Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat- uwaga łapią w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.11.2020 10:10

..............
Ostatnio edytowano 09.11.2020 12:15 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.11.2020 10:38

RODACY ! :) Macie kasę na szybkie samochody, na zagraniczne wyjazdy, a brakuje odrobiny wyobraźni i najzwyklejszego HONORU 8O żebralibyście na kolanach by nie zapłacić mandatu ! najzwyczajniej mi wstyd za "was" najgorsze, że jeszcze publicznie szukacie możliwości uniknięcia ! Co za wstyd !
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.11.2020 10:53

tomekzala napisał(a):Na ogół nie wariuję na drogach ale mam szybki samochód i od 100 do 180 to jest chwila, zdarza się zagapić.
Maszyna Tobą rządzi??????? Jeśli nie umiesz opanować samochodu w tak prostej kwestii jak prędkość z jaką się porusza to zmień samochód na taki nad jakim umiesz panować.

tomekzala napisał(a):Po przekroczeniu 50 km/h w internecie jest napisane, że mandat od 160 euro w wzwyż. Ile to jest to wzwyż?
Mandaty w Austrii mogę być mocno podwyższane np. tym że ograniczenie jest oznaczone jako wynikające ze zwiększenia ilości zanieczyszczeń w powietrzu (wyświetla się nad drogą informacja o tym + skrót chyba IGL czy ILG) -wtedy mandat jest z automaty 2 lub 4 krotnie wyższy niż mandat bazowy.
Austriackie mandaty są bolesne, jeśli przekroczenie jest rzędu 11-13 km to mandat 50 eur, potem mocno rosną....


tomekzala napisał(a):Czy oni mogą mnie zrujnować mandatem typu 2000 euro.
Zrujnowanie za 2000 EUR??? To słabo firmą zarządzasz, że taka kwota może Cię zrujnować... A jak Cię nie stać na takie mandaty to naucz się szanować obowiązujące przepisy.


tomekzala napisał(a):Ewentualnie - jeśli nie zapłacę i nie pojawię się w Austrii więcej to czy i tak wyegzekwują? Proszę o informację z życia jak oni do tego podchodzą.

Mogą, przez sąd.

bluesman napisał(a):RODACY ! :) Macie kasę na szybkie samochody, na zagraniczne wyjazdy, a brakuje odrobiny wyobraźni i najzwyklejszego HONORU 8O żebralibyście na kolanach by nie zapłacić mandatu ! najzwyczajniej mi wstyd za "was" najgorsze, że jeszcze publicznie szukacie możliwości uniknięcia ! Co za wstyd !
Popieram.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.11.2020 11:19

............
Ostatnio edytowano 09.11.2020 12:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.11.2020 11:32

Jak wiesz, że masz kryzys finansowy to działasz tak, aby nie mieć dodatkowych kosztów m.in. przestrzegasz przepisów, w Twoim przypadku drogowych. To dość proste.

tomekzala napisał(a):Nie mam problemu z zapłaceniem mandatu, nigdy wcześniej nie dostałem mandatu i oczywiście zamierzam zapłacić.
To co teraz piszesz jest sprzeczne z tym co wcześniej napisałeś:
tomekzala napisał(a): Ewentualnie - jeśli nie zapłacę i nie pojawię się w Austrii więcej to czy i tak wyegzekwują?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.11.2020 11:39

.................
Ostatnio edytowano 09.11.2020 12:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.11.2020 11:53

tomekzala napisał(a):Umiesz czytać ze zrozumieniem? - co mi grozi jeśli ewentualnie nie zapłacę, bynajmniej nie dla kaprysu. I nie ukrywam, że gdyby odpowiedź brzmiała "nic ci nie grozi" to nie zapłaciłbym.
Skoro to będzie mój pierwszy mandat to znaczy, że nie przeginam na drogach, prawda?
W sierpniu była inna sytuacja niż w listopadzie.


no i ten wpis wyczerpuje wszystko 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.11.2020 12:38

tomekzala napisał(a):W sierpniu była inna sytuacja niż w listopadzie.
No i jak widać, przewidywać konsekwencji z szybkiej jazdy czy pandemii także nie potrafił.....

Kilku godzinny użytkownik, który nic nie wniósł (jak wielu takiego typu), a który oczekiwał odpowiedzi nie płać, szalej dalej po drogach. Dobrze, że już konto zlikwidował....
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.11.2020 20:50

piekara114 napisał(a):...


tomekzala napisał(a):Ewentualnie - jeśli nie zapłacę i nie pojawię się w Austrii więcej to czy i tak wyegzekwują? Proszę o informację z życia jak oni do tego podchodzą.

Mogą, przez sąd.

...chyba przez urząd skarbowy ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.11.2020 22:09

Zapłaciłem 60 E Austriakom, w niedzielę dostałem 100 zł mandatu w Grzybowie a dziś jeszcze Niemcy dorzucili mi 15 E...takiego miesiąca jeszcze nie miałem nigdy. Niemcy nawet za przekroczenie o 8 km wrzucili 15. Zdjęcie zrobione 13.09 jak jechałem do Bautzen. Ale wszystkie te mandaty i tak wchłaniane są przez miłe wspomnienia.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.11.2020 23:48

alechandro napisał(a):Zapłaciłem 60 E Austriakom, w niedzielę dostałem 100 zł mandatu w Grzybowie a dziś jeszcze Niemcy dorzucili mi 15 E...takiego miesiąca jeszcze nie miałem nigdy. Niemcy nawet za przekroczenie o 8 km wrzucili 15. Zdjęcie zrobione 13.09 jak jechałem do Bautzen. Ale wszystkie te mandaty i tak wchłaniane są przez miłe wspomnienia.

No to Niemcy nie takie drogie. W 2016 dostałem z Austrii 30 euro za przekroczenie o 7 km/h :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2020 09:34

No to faktycznie bo te 60 E dostałem za przekroczenie o 14 km/h w Austrii co w porównaniu z Niemcami wypada sporo. Niemcy oprócz wezwania nawet zdjęcie przysyłają i muszę powiedzieć, że zdjęcie jest bardzo wysokiej jakości.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.11.2020 10:46

alechandro napisał(a):No to faktycznie bo te 60 E dostałem za przekroczenie o 14 km/h w Austrii co w porównaniu z Niemcami wypada sporo. Niemcy oprócz wezwania nawet zdjęcie przysyłają i muszę powiedzieć, że zdjęcie jest bardzo wysokiej jakości.



Zdjęcie można wykorzystać do dowodu osobistego :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.11.2020 11:00

Tylko czy dobry profil :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2020 11:56

Nawet jak bym to zdjęcie na fejsa wrzucił to nikt nie zorientowałby się, że to z fotoradka :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat- uwaga łapią w Austrii - strona 77
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone