Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.06.2012 11:42

Niestety :? , łatwo powiedzieć, trudniej zrobić :roll: . Już jak z samego rana wyszliśmy z auta przez głowę przemknęła mi niepokojąca myśl, że może nie być całkiem prosto stąd się wydostać. A dlaczego? To proste... skoro wczoraj zjeżdżaliśmy w dół, dziś trzeba będzie trochę podjechać. Ziemia, już nasiąknięta wodą po ostatnich deszczowych dniach, teraz dodatkowo otrzymała porcję rosy, jest śliska, trawa tak samo.... A to w połączeniu z słabym silnikiem Feli i jej bądź co bądź pewnym obciążeniem może nie skończyć się dobrze :?

Ale na razie o tym nie myślę. Pakujemy się i wsiadamy, ruszam... początkowo jest spokojnie, ale za chwilę przy mocniejszym nachyleniu przednie koła zaczynają się ślizgać, auto staje w miejscu... nie da rady. Jak zwykle, najłatwiej odciążyć je z Małgosi :wink: , a ja próbuję cofnąć nieco niżej by nabrać rozpędu. Niestety, trochę źle wymierzyłem, a trochę auto się ześlizgnęło... w efekcie tylny lewy róg wylądował w krzakach 8O :? . Próbuję wyjechać, nic z tego, teraz to już na pewno do góry nie da rady, a w dół też nie bardzo...

No to się urządziliśmy :? , nie ma co. Nic nie poradzę, trzeba łamać gałęzie, by móc nakierować samochód tyłem w dół. To kolczaste zarośla, tarniny jakieś albo coś w tym guście... po chwili mam podrapane ręce i powbijane w nie kolce, ale nie myślę o tym w tym momencie, najważniejsze by uwolnić auto bez sprowadzania jakiegoś cięższego pojazdu. Mówiąc szczerze początkowo nie mam większej nadziei że się uda, potem, po zrobieniu miejsca i dodatkowym odciążeniu z bagaży na szczęście jakoś udaje mi się wymanewrować z pułapki a jeszcze później, ostrożnie, nie bez naprawdę wielkiego trudu, przy ryku silnika i kołach kręcących się jak po lodzie, podjechać w bezpieczniejsze miejsce. Dużo pomogła w tym Małgosia, która pchała ledwo podjeżdżające auto z tyłu.... choć z góry pchać byłoby łatwiej :wink: . Jeszcze tylko pownosić rzeczy pod górkę, powkładać do auta i możemy jechać...

Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, wręcz szczęśliwi, że udało się wyjść bez szwanku z opresji, nawet lakier Skody nie doznał uszczerbku. Ale wygląd jej jest że pożal się Boże :( . Błoto na szybach, nawet na dachu, całe nadkola oklejone błotem z trawą... ogólnie tragedia. Nie możemy tak jechać, zaraz po wyjechaniu na asfalt zatrzymuję się w dogodnym miejscu i usiłuję doprowadzić auto do przyzwoitego stanu. W tym czasie Małgosia... oczywiście robi zdjęcia :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:50 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 25.06.2012 12:13

Polne pejzaże przepiękne!
Na dobry kalendarz, albo nawet kilka.

Krzysztof
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.06.2012 12:51

kw napisał(a):Polne pejzaże przepiękne!

... spodobały się bardzo ! 8)

Wybrałem sobie ten !

kulka53 napisał(a):Obrazek


Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.06.2012 13:07

mariusz-w napisał(a):
kw napisał(a):Polne pejzaże przepiękne!

... spodobały się bardzo ! 8)

Wybrałem sobie ten !

kulka53 napisał(a):Obrazek


Pozdrawiam.


Przepraszam bardzo, ten jest mój :!: :!: :!:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.06.2012 13:14

longtom napisał(a):Przepraszam bardzo, ten jest mój :!: :!: :!:

Oooo ... skąd też masz taki sam ! :roll:


;)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 25.06.2012 13:36

kw napisał(a):Polne pejzaże przepiękne!
Na dobry kalendarz, albo nawet kilka.

Krzysztof

Czasem mam ochotę zrobić taki kalendarz ale od kilku lat mamy jakieś nasze konkursowe zdjęcie z Chorwacji w kalendarzu i może tak jeszcze będzie. Dlatego nasze ściany zdobią wciąż kalendarze z cro.



mariusz-w napisał(a):
longtom napisał(a):Przepraszam bardzo, ten jest mój :!: :!: :!:

Oooo ... skąd też masz taki sam ! :roll:


;)


O rany tylko jedno się Wam spodobało. Ale klęska. :wink:

Toskania jest magiczna. Magia działa.
Jeszcze kilka widoków udało się nam uwiecznić. Może coś Wam się jeszcze spodoba :? :D I dla każdego po jednym się znajdzie :wink:

Już wkrótce pokażemy jeden z toskańskich kościółków w trzech odsłonach - książkowym, filmowym ("Pod słońcem Toskanii" - oglądnęliśmy dopiero wczoraj w tvp rezygnując z 2/3 meczu Włochy - Anglia) i naszym.
Ostatnio edytowano 25.06.2012 13:41 przez Lidia K, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.06.2012 13:40

Lidia K napisał(a):Może coś Wam się jeszcze spodoba :? I dla każdego po jednym się znajdzie :wink:

Jak widać spokojnie stosujesz się do zaleceń Boziewicza, który w takim przypadku,
w Rozdziale XII swojego Kodeksu, zaleca:
nie pominąć żadnej sposobności ani drogi, która by mogła doprowadzić do pokojowego zakończenia sporu. ;)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.06.2012 13:43

Lidia K napisał(a):O rany tylko jedno się Wam spodobało. Ale klęska. :wink:


Siena w kolorze sieny piękna.
Krajobrazy wspaniałe.
No a ten jeden jest po prostu nostalgiczno-oszałamiający :!:

I do tego te cyprysy na tle mgły.

Myślę, że się jednak z Mariuszem jakoś dogadamy i zgodnie będziemy podążać za Wami. :D

pzdr :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 25.06.2012 13:45

:) :) :)

My z tych pokojowo nastawionych i zwady nie szukających :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.06.2012 13:55

weldon napisał(a):Jak widać spokojnie stosujesz się do zaleceń Boziewicza, który w takim przypadku,
w Rozdziale XII swojego Kodeksu, zaleca:
nie pominąć żadnej sposobności ani drogi, która by mogła doprowadzić do pokojowego zakończenia sporu. ;)


Widzę, że na Boziewiczu znasz się nie gorzej niż podporucznik Plusk Zawiły. 8O :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 25.06.2012 13:56

Lidia K napisał(a): O rany tylko jedno się Wam spodobało. Ale klęska. :wink:
Ja będę pierwsza - mi się podobały wszyyyyyyystkie :D

I tak sobie myślę, że Wasze problemy z wyjazdem z noclegu były po prostu wliczone w cenę tych zdjęć :wink: :lol: Stres co prawda był, samochód się błotem wybrudził, ale za to jaaaaaakie foooooty :D

pozdrawiam
:D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.06.2012 14:00

longtom napisał(a):
weldon napisał(a):Jak widać spokojnie stosujesz się do zaleceń Boziewicza, który w takim przypadku,
w Rozdziale XII swojego Kodeksu, zaleca:
nie pominąć żadnej sposobności ani drogi, która by mogła doprowadzić do pokojowego zakończenia sporu. ;)


Widzę, że na Boziewiczu znasz się nie gorzej niż podporucznik Plusk Zawiły. 8O :D

Zwłaszcza na części dotyczącej pokojowego zakończenia sporu :D


Paweł, Małgosia, to tylko takie Dygresje na temat kaloszy, a co do zdjęć, to ja mało krajobrazowy jestem, za to miasto mi się bardzo podoba waszymi oczami.

Szczegół jest ważny, ale to trzeba mieć i czas i, najlepiej, możliwość zajrzeć ze dwa razy, w różnych porach dnia, więc i tak jestem pod wrażeniem tego, co pokazujecie :D

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.06.2012 14:15

W końcu udało mi sie obejrzeć całą relację, jak zwykle super!
Jezioro Garda, Werona, Piza są dla nas znajome, reszta nie. Z naszej wizyty nad jeziorem Garda chyba najbardziej utkwił mi w pamięci widok z "tarasów grozy" w Pieve.
Dzięki Waszym zdjęciom jesteśmy pewni, że Sienę musimy kiedyś odwiedzić.

Pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 26.06.2012 07:51

Lidia K napisał(a):O rany tylko jedno się Wam spodobało. Ale klęska. :wink:

Przecież pisałem "spodobały się bardzo" ... a że wybrałem jedną ... to tak by Was ze wszystkich nie "ogołacać". ;)

Lidia K napisał(a):Już wkrótce pokażemy jeden z toskańskich kościółków w trzech odsłonach - książkowym, filmowym "Pod słońcem Toskanii" - ....

Właśnie jestem w połowie kolejnej włoskiej podroży z Frances Mayes ... tym razem w "Bella Toskania".
Aktualna Wasza (oraz Wojtka) relacja/ zdjęcia ... to doskonałe rozszerzenie tego co w jej opowieści spotykam. 8)

Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.06.2012 08:00

Tymona napisał(a):Wasze problemy z wyjazdem z noclegu były po prostu wliczone w cenę tych zdjęć :wink: :lol: Stres co prawda był, samochód się błotem wybrudził, ale za to jaaaaaakie foooooty :D


Gdybym wcześniej wiedział, że tak się nam będzie wyjeżdżało, to na dół zeszlibyśmy pieszo :) . Ale spać też gdzieś musimy, no więc nie było wyboru. Naprawdę od jakiegoś czasu staram się unikać takich sytuacji, ale jak widać, czasem zwyczajnie się nie da :? . Na szczęście dobrze się skończyło, auto umyłem butelkową wodą, reszta błota wyschła i z czasem się wykruszyła :) .
Mam nadzieję że jak wszystko się dobrze ułoży, to za rok takich problemów już mieć nie będziemy :wink: .

weldon napisał(a):Szczegół jest ważny, ale to trzeba mieć i czas i, najlepiej, możliwość zajrzeć ze dwa razy, w różnych porach dnia, więc i tak jestem pod wrażeniem tego, co pokazujecie :D

To co pokazujemy to i tak głównie zasługa Małgosi, bo ja to mam ciągoty do jak najszerszego kąta :wink: . Ten w Fuji dodaje dziwnych, swoistych efektów :wink: , ale czasem się przydaje :) .
A ponieważ w zasadzie prawie nigdzie nie zaglądamy już po raz drugi.. jest jak jest :cool:

KOL napisał(a):W końcu udało mi sie obejrzeć całą relację, jak zwykle super!

Dzięki :)
Fajnie że zaglądnąłeś, bo klimaty jednak zupełnie różne od tych bałkańsko-greckich, które i tak są ponad wszystko :cool:

Nie wiedziałem że byłeś już kiedyś we Włoszech. Garda na pewno jest atrakcyjnym miejscem, tzn część północna, bo na południu to właściwie już całkiem płasko, ale nie była priorytetem. Dobrze, że tak się ułożyła nam trasa, że tam zaglądnęliśmy i mamy o niej pojęcie.
My też do Włoch pojedziemy jeszcze przynajmniej raz... a myślę, że może i więcej :roll: .

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone